Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Obostrzenia dotyczące ZAKAZU używania słuchawek bluetooth (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38901)

Novy 11.01.2021 17:39

Obostrzenia dotyczące ZAKAZU używania słuchawek bluetooth
 
Kilka dni temu trafiłem na informację, że we Francji nie wolno używać słuchawek bluetooth (interkomu).
Troszkę poszukałam i faktycznie jest taki przepis.
Dziwny moim zdaniem i jak się dalej okazuje nie jest to przepis martwy i Policmajstry go egzekwują.
Mandat to ok. 100-200€ i 3 pkt.

Jak się okazuje nie tylko Francja ma wyłączność na ten - zdawać by się mogło - osobliwy przepis.
W tej kwestii dogania ją np. Hiszpania.

Poniżej znalazłem dwie strony, które potwierdzają ten (moim zdaniem) kuriozalny przepis.

https://ec.europa.eu/transport/road_...lephone_pl.htm

https://autempoeuropie.pl/aktualnosc...jskie-przepisy

Artek 11.01.2021 19:18

Żabojady chciały iść dużo dalej. Telefon miał być wożony w bagażniku, obie ręce podczas prowadzenia auta na kierownicy. Ale nie przeszło.

Na kablu słuchawek też nie można.
Dążą do tego, abyš w czasie jazdy nie obsługiwał innych rzeczy (także navi). Ewentualne sterowanie telefonem ma się odbywać przyciskami na kierownicy.


To zabawa w kotka i myszkę. Holendrzy jeżdżą autobusami i podstawionymi ciężarówkami i wyłapują przyklejone do dłoni świecące prostokąty.

Nikt już się nie bawi w udowadnianie co robiłeś telefonem w czasie jazdy. Nie wolno Ci go trzymać w dłoni.


Nie wolno także pić napojów z pojemników większych jak 0.5l.

Tezla 11.01.2021 19:21

To dotyczy samochodów, interkomy mają głośniczki tego nie zabronią do interkomu podłączałem słuchawki dokanałowe na autostradę ale to się robi przed jazdą.

nabrU 11.01.2021 19:51

Osobiście nie mam nic przeciwko takim obostrzeniom, bo ilość idiotów na drodze z komórkami jest zatrważająca. I zanim mnie tu ktoś zje za to stwierdzenie, proponuję zerknąć na wątek poniżej, bo mam wrażenie że nasze wypowiedzi są różne w zależności jak ten temat ruszyć:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30469

Szczególnie polecam filmik, który wstawiłem w przedostatnim poście powyższego wątku...

sambor1965 11.01.2021 19:52

To samo w Hiszpanii. Wiem, bo płaciłem. Nie dzwoniłem, coś poprawiałem z nawi...

Rozi73 11.01.2021 20:09

Cytat:

Napisał Novy (Post 713010)
K we Francji nie wolno używać słuchawek bluetooth (interkomu).

z tego co rozumiem to są przepisy odnośnie korzystania z telefonu i prowadzenia rozmów telefonicznych w trakcie jazdy.
A co z interkomem peer-to-peer miedzy kaskami ?
Jest zakaz czy nie ?

teddy-boy 12.01.2021 08:43

Jak widzę, co ludzie robią za kierownicą, to serio jestem za zakazami. WIem że brzmię jak dziaders za kierownicą swojej Tavrii jadący na działeczkę. SMSy w czasie jazdy, przełączanie muzyczki w telefonie, rozmawianie, ostatnio widziałem typa co oglądał filmy na YT z telefonu na uchwycie na środku szyby. A są jeszcze lepsi i bardziej pomysłowi. Słowem, ludzie robią.wszystko tylko nie prowadzą samochód, i nieważne czy to trasa szybkiego ruchu czy stoją.w korku. Niedawno na prawie pustej szerokiej trasie młody chłopak wyjechał mi przed samą maską o mało go nie uderzyłem. Na najbliższych światłach oczywiści co zobaczyłem? Klepał wiadomości na fejsbuku. To jest dziś realny problem.

Dzieju 13.01.2021 07:28

A co z fabrycznymi np pokrętłami w wypasionych autkach , żeby cokolwiek odszukać trzeba się nakręcić , naprzyciskać i gapić w wyświetlacz.
To też odwraca uwagę, mandat dla producenta.
Powinni zakazać rozmów z pasażerami ,często widać dynamiczną dyskusję z machaniem rękami.
Zakaz wożenia dzieci , przecież rodzic co chwila potrafi jadąc wyginać się do tyłu by nakarmić malucha lub mu podnosić zabawkę z pod siedzenia.
Można jeszcze zakazać kobietom wożenia torebek w których potrafią czegoś szukać przez kilka skrzyżowań a nakazać wożenie w bagażniku.
Taaa ale to też nie działa bo kiedyś na 3 czerwonych kobitka systematycznie wychodziła do bagażnika czegoś szukając a potem bieg do autka bo zielone i z tyłu trąbią.
Głaskanie nóg i biustu pasażerek prowadząc pojazd też rozprasza , również w pojazdach obok , tak. takie rzeczy też widziałem. Z góry sporo widać.
Pracując od lat za kółkiem widzę że problem leżący w ludziach narasta i zastanawiam się co będzie dalej ..... za parę lat nie pozwolą ludziom w ogóle wsiadać do samochodów.
Przez przejście dla pieszych też nie wolno iść i gadać przez telefon , za parę lat i po chodniku też zabronią bo przecież pieszy wpadnie na drugiego pieszego.
A to wszystko wina ludzi którym wali w rozum ( chyba to się staje towarem deficytowym) zamiast korzystać z tego całego gadżeciarstwa myśląc , no tak ,to też opcja zanikająca.
Skoro można zarobić kasę z mandatów to myśliciele wymyślają coraz to nowe sposoby ( oczywiście niektóre w pełni uzasadnione) a skutkiem przez nich pożądanym jest jeszcze krótszy łańcuch na ludzkich szyjach.
Czas chyba rozejrzeć się za większą bezludną wyspą gdzieś daleko od lądu i tej zmierzającej do nikąd cywilizacji.

fassi 13.01.2021 08:37

Dzieju, lepiej tego nie można napisać! Dodalbym jeszcze kłótnie Kobiety z kierowcą :D

A dlaczego nie mogę przeglądać foruma stojąc w korku?? Komu zagrażam?

Jeśli ktoś może nakazać zapinanie pasów, to kiedyś ten ktoś może zakazać jazdy samochodem/wyjścia z domu/zamknięcia firmy itditditd. Nasza ojropa będzie takim skansenem.gdzie nic nie będzie wolno. W sumie to fajnie, będą turyści jeździć to oglądać.

Piterm123 13.01.2021 10:53

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 713263)
A to wszystko wina ludzi którym wali w rozum

I wiedzą co będzie lepsze dla mnie samego :mur: , Porostu niech się odpier...
Cytat:

Napisał Dzieju (Post 713263)
Skoro można zarobić kasę z mandatów to myśliciele wymyślają coraz to nowe sposoby

i to jest drugi powód .
większość ludzi za kasę da sobie ...ja obciąć


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.