Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   CRF 1100L / 1000 Adventure Sports - akcja serwisowa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38742)

Dario 10.01.2021 13:11

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 712797)
dziwne 2016-2017 ma chyba identyczne kufry a problemu nie ma...?

Ale zwróć uwagę, ze działanie serwisu w ramach tej akcji polega na naklejeniu naklejki z instrukcją właściwego zamykania....

mdxmd 10.01.2021 13:48

Cytat:

Napisał rafal11 (Post 712782)
A myslicie ze te tlenki po wyczyszczeniu i wyplukaniu zbiornika nie zaczna sie znowu wytrącać?? ja mam przeieg teraz 2km i na serwis nie zrobie wiecej jak 20km. Czy koniecznym bedzie grzebac w pompie przy tak małym przelocie?

Wymienić zbiornik na wolny od wad. To wydaje się być najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku, ale nie przewidziane przez producenta.

Artek 10.01.2021 14:30

1 Załącznik(ów)
Ciekawe, czy po wyczyszczeniu zbiornika i zastosowaniu takiej terapii, jak na foto temat zniknie na ładnych parę lat.

mdxmd 10.01.2021 17:59

można też zlecić profesjonalne czyszczenie z pełną diagnostyką.

https://www.wtryskiwacze-benzynowe.pl/

z tymi środkami dolewanymi do baku może być efekt odwrotny od zamierzonego, najlepiej wszystko wyczyścić oddzielnie i zmontować razem gdy jest idealnie czyste tj. zbiornik, pompa, magistrala i wtryskiwacze wymieniając przy tym "filtry".

Serwisówka CRF1100 nie przewiduje wogule możliwości zatkania wtryskiwaczy co najwyżej filtra w zbiorniku co by mogło oznaczać iż musi on wyłapać wszystko co nie przejdzie przez dysze wtryskiwacza a tym samym zabezpieczać go przed uszkodzeniem i zatkaniem. Oczywiście to wszystko w teorii a przypadek z forum pokazuje, że tak jednak nie jest.

Takie są obecnie filtry, nawet się nie przewiduje ich wymiany w ramach obsługi.. producent myśli, że skoro są takie surowe normy przy filtracji tankowanej benzyny to po co się wysilać ze skuteczną filtracją w motocyklu. Tylko nikt nie przewidział, że ten "pistolet" na stacji paliw to czasem zakurzy się z sąsiedniego pola albo, poprzednik tankując obtarł go o usyfione już piachem oklice swojego wlewu paliwa a później my lejemy prosto do zbiornika wraz z niewielką ilością syfu.

ArtBi 12.01.2021 08:29

Heyo.
Dawno nie zaglądałem na forum. A tu takie newsy.
Powiem Wam że mój motocykl zrobił 160km i już nie odpalił.
W serwisie powiedzieli mi że pompa była źle złożona.
Być może to problem o którym piszecie?????

TOMADYNA 12.01.2021 08:50

A pytanie w innym kierunku - czy jeśli sprzedawca wiedział, że sprzedaje wadliwy motocykl to czy można by wygrać sprawę o odszkodowanie?

Colbe 12.01.2021 09:24

Sprawa dość nieciekawa, ja odebrałem swoją nową sztukę 28 grudnia, produkcja pierwsza połowa 2020, przejechane 0km.
I co mam teraz zrobić??? Nie jeździć i czekać na ogłoszenie akcji serwisowej czy może od razu uderzać do salonu??? Na moje proste myślenie to w tej chwili jeszcze żaden syf nie dostał mi się dalej niż ewentualnie bak i sprawa by się rozwiązała poprzez czyszczenie/wymianę baku.

GregoryS 12.01.2021 10:07

Cytat:

Napisał Artek (Post 712815)
Ciekawe, czy po wyczyszczeniu zbiornika i zastosowaniu takiej terapii, jak na foto temat zniknie na ładnych parę lat.

Nie sadze zeby chemia byla w stanie rozpuszczac tlenki metali, a o tym tu mowa. A jesli by byla w stanie.. to raczej bym sie obawial o pozostale "metale" w instalacji nie wiedzac co jeszcze sie rozpusci :)

Ogolnie sprawa slaba... martwi cisza ze strony Honda Polska.

TOMADYNA 12.01.2021 10:30

Cytat:

Napisał Colbe (Post 713086)
Sprawa dość nieciekawa, ja odebrałem swoją nową sztukę 28 grudnia, produkcja pierwsza połowa 2020, przejechane 0km.
I co mam teraz zrobić??? Nie jeździć i czekać na ogłoszenie akcji serwisowej czy może od razu uderzać do salonu??? Na moje proste myślenie to w tej chwili jeszcze żaden syf nie dostał mi się dalej niż ewentualnie bak i sprawa by się rozwiązała poprzez czyszczenie/wymianę baku.

Ja odebrałem 23.12 i przyjechałem do domu, mam zrobione 400km, jutro powinienem mieć kamerkę którą zajrzę do zbiornika ;-(

44FG 12.01.2021 10:47

Dajcie spokój. Jeździć, nie srać ogniem :)

Nic u dealera nie dowiecie się. Dopóki akcja serwisowa nie będzie ogłoszona niczego wam nie powie dealer, bo nie może.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.