Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Potrzebne ciuchy do szwędania (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41102)

sysiek300 28.09.2021 20:49

Potrzebne ciuchy do szwędania
 
Nabyłem 300L i potrzebuje ciuch do jazdy, niestety nie mam pojęcia od czego zacząć. Raz w sklepie mierzyłem kurtkę, myślałem, że ktoś kamieni do kieszeni nasypał :) taka ciężka i ograniczała ruchy w porównaniu do zwyklej jesiennej kurtki : ) Po prostu nie chciałbym się naciąć na wydatek kilku stówek, a po tygodniu stwierdzić, po co to kupiłem?

Chciałbym jeszcze teraz pojeździć, ale bez potrzeby ubierania 3x kalesony, 3 razy polar, czy jest coś takiego jak kalesony i golf motocyklisty? Że mogę ubrać zwykłe spodnie materiałowe, ale robote zrobi to co pod nimi? Może dziwnie pytam ale pojęcia nie mam a nóż takie coś jest?

Chciałbym mieć spodnie i kurtke która będzie dobra na wrzesień, pazdziernik, listopad ale zeby słuzla tez i w czerwcu i zeby nie bylo w tym termosu jak rozumiem mam szukac pod haslami kurtka + podpinka? Na taki dni jak teraz to idealnie zeby w pasie nie wiało czyli jakies połączenie zamkiem czy to bez sensu raczej?

Bardzo Was prosze o swoje sugestie, fajnie żeby to lekkie było, cen nie znam do końca, kurtke mi w sklepie pokazywał za około 700, idealnie by było się kurtka spodnie w tysiaku zmieścic, ale zdaje sobie sprawe, ze trzeba chyba bedzie 1000-1500, a moze sie myle i wcale takich kwot nie trzeba wydawac, dodam, ze na razie nie jade na drugi koniec Polski czy Europy, szwedanie sie po okolicy od wiosny moze troche dalszej.

Dandi 28.09.2021 21:08

Jakie masz wymiary?

rrolek 28.09.2021 21:08

Buciory - wiadomo pancerne
Bijelielizna - plastik/wełna co kto woli
Zbroja/buzer/nakolanniki
Koszuka, zimą polarek
Konkretne porcięta sugeruje crossowe w buty
Cerata
Wiadomo, kask (zimą kominiarka) rękawice, google....

W offie się prędzej spocisz niż zmarzniesz. No ale są jeszcze dojazdowki.

Edit: ceny? Kask+ buty z 2000, reszta minimum 500. Ale to w offie, na szosę spooro wiecej

sysiek300 28.09.2021 21:40

Mka mi lezy

Mi raczej chodzi o kierunek kurtka spodnie, tak czytam i wychodzi na to ze musze kupic kurtke z podpinka tzn latem sama kurtka a na zime wpinam jakis ocieplacz tj podpinke? Spodnie tez sa tego typu czy kupuje sie spodnie i jakies motocyklowe "gacie" na zime do nich. Nie szukam na off. 50% na 50%, nie bede topil motocykla, asfalt szutry, łaki
Bylem w sklepie kiedys ale tak nic wczesniej sie nie orientowalem a teraz chce cos wiedziec zanim pojde, zeby mi na sile nie wcianeli

Robur82 28.09.2021 21:43

Każdemu pewnie zbywa podpinek po bierzących i poprzednich strojach, sam mam 2szt używane 2 razy w roku, i nigdy na suwaki ani nie plątane tak jak to przewidział producent.
Ogólnie szukam stroju wyprawowego(nie mówię tu o BMW Ruce czy Klimie) bez podpinek, w którym wykorzystałbym te stare. Akurat moje to Alpinastar, ale jakie ma to znaczenie jak to zawsze było zakladane jak polar czy bluza bez spinania z kurtką. Więc do szwendania moim zdanie takie rozwiazanie idealne.
Jakieś propozycje takich strojów ?

jabolos 28.09.2021 21:44

@sysiek300 po kolei
bielizna - najlepiej coś z merino, możesz kupić tu na forum od Emka (o ile jeszcze coś zostało) lub np. w decathlonie. W ostateczności każda nawet z Lidla bielizna termiczna się nada,
co do reszty ubioru to napisz jak masz zamiar wykorzystywać motocykl - nastawiasz się bardziej na teren (lekki ubiór, zbroja, nakolanniki) czy jazda mieszana?

edit: jak jazda mieszana i nie chcesz na razie wydawać jakiejś większej kasy to zerknij na wyroby polskiej marki Rebelhorn.
np. model Cubby IV
kurtka https://rrmoto.pl/product-pol-8263-K...olty-fluo.html
spodnie https://rrmoto.pl/product-pol-8316-S...olty-fluo.html

sysiek300 28.09.2021 22:23

Dziekuje za wpisy. Nie, zadne twarde upalanie, jade asfaltem i zjezdzam na szuter, ale zadne ostre grzanie miedzy drzewami czy krzaki. Czytam wpis kolegi Rabur i tak sobie mysle.... W zasadzie zamiast kupowac kurtke letnia z podpinka moglbym kupic kurtke letnia i na taka pore jak teraz wrzesien-pazdziernik ubierac pod spod bluze i polar a na nogi grube kalesony? Kurtka i spodnie po prostu robia robote a podpinka tylko dociepla i moze nie idealnie ale sporo jednak zrobi polar czy spodnie dresowe pod spodem jako nie typowa podpinka? Czy ta podpinka to jakis cudowny material?

Robur82 28.09.2021 22:29

Podpinka moto ma jeszcze Goretexa, więc przy lekkim opadzie broni się .
aby to samo osiągnąć, musisz coś nieprzemakalnego pomiędzy polar a kurtkę założyć
Chyba, ze jeździsz tylko w pogodne dni, albo zakładasz na wierzch deszczówki, to nie ma tematu

Dubel 28.09.2021 22:29

Cytat:

Napisał sysiek300 (Post 750123)
Dziekuje za wpisy. Nie, zadne twarde upalanie, jade asfaltem i zjezdzam na szuter, ale zadne ostre grzanie miedzy drzewami czy krzaki. Czytam wpis kolegi Rabur i tak sobie mysle.... W zasadzie zamiast kupowac kurtke letnia z podpinka moglbym kupic kurtke letnia i na taka pore jak teraz wrzesien-pazdziernik ubierac pod spod bluze i polar a na nogi grube kalesony? Kurtka i spodnie po prostu robia robote a podpinka tylko dociepla i moze nie idealnie ale sporo jednak zrobi polar czy spodnie dresowe pod spodem jako nie typowa podpinka? Czy ta podpinka to jakis cudowny material?

Poczytaj trochę o zasadach ubierania się i co warto założyć np. Pod membranę by to działało. Patrz na zasady ubierania się w góry i zastosuj je na moto.

wojtekk 29.09.2021 06:31

Na krótko: nie idź w koszty. Kupić zawsze możesz i spróbuj czegoś (np. używane, wyciągnij z szafy to co masz) i pomału kupuj.

Kiedyś napisałem takie coś. Teraz inaczej patrzę na te sprawy, ale może jakoś pomogę?

Przez kilka lat testowałem na swoim grzbiecie i portfelu kilka rozwiązań szukając ideału na strój motocyklowy (poza butami i kaskami -> to inne morza w których można niejedną dyskusję utopić). (...)

Najpierw miałem zestaw z wszytą membraną i dopinanym ociepleniem. Dobra budżetowo. Bezsensu na enduro (czasem się człowiek grzeje od ćwiczeń fizycznych). Potem wziąłem zestaw z wypinanymi membranami i podpinkami/ocieplaczami. Testowałem. Obecnie doszedłem do mojego "ideału" który jest chyba do tego wszystkiego budżetowy.

- na stałe membrana to ZŁO
- wypinana membrana to ZŁO. Dlaczego? Co prawda mniej się grzałem gdy ładna pogoda, ale gdy pada to trzeba zdjąć buty, spodnie i kurtkę aby wpiąć. Suwaczki, sraczki, zatrzaski… (...) Gdy przestaje padać powtarzamy procedurę. Czas i wkurw rosną dość szybko. I najgorsze: spodnie i kurtka i tak są przemoczone. Bo membrana jest pod spodniami/kurtką a więc i tak trzeba suszyć (nieporozumienie w namiocie). Więc i tak wszystko mokre. NIe pomoże GORE bo i tak zewnętrzna warstwa mokra (nie mówiąc o posranych cenach).
- kondony na deszcz BEZ SENSU. Trzymają przed wodą, ale nie oddychają. I nadają się tylko na deszcz. A fajnie mieć uniwersalne spodnie a nie wozić trzech par (na siedzenie przy ognisku, na deszcz, na motocykl).
- spodnie i kurtki dają ochronę przed szlifem nie dają ochrony przed glebą. Ochraniacze się przesuwają i i tak są straty.
(...).

Doszedłem do rozwiązania:
- cienkie spodnie motocyklowe + cienka kurtka motocyklowa. Oba bez ochraniaczy (łatwiej pakować - np. gdy bardzo ciepło jeżdżę bez kurtki, chodzić gdy trzeba na lekko poza motocyklem, np. siedzenie przy ognisku). To nie są jakieś wysokie ceny na metkach.
- na zimno: gruby forumowy polar, grube kalesony, gruby kołnierz. Przydają się nie tylko na moto, ale i chłodne noce przy ognisku oraz NA ZIMNE NOCE (bierzemy cieńszy śpiwór, który zabiera dużo mniej [oksymoron!] miejsca). Ten zestaw wykorzystuję również na innych biwakach, nartach. A więc raz wydane pieniądze a kilka zastosowań. To hasło jeszcze powróci.
- na deszcz. na Armyworld.pl są spodnie i kurtka DPM (malowanie pustynne) opisane jako goretex. I sprawdziłem. Wodę trzymają super i oddychają. Katowałem je na rowerze i super działa. Czyli kupujemy kondon na deszcz do wykorzystania na kilka okazji. Poza opadami wygodne spodnie do siedzenia. Podbnie z kurtką. Używam jej jako jesiennej/zimowej. A więc raz wydane pieniądze a kilka zastosowań. Co najważniejsze: zakładam na wierzch a więc nie mokną mi właściwe ciuchy. Ubranie wchodzi bez zdejmowania butów. Dużo szybciej, nie trzeba się rozbierać. Suwaczki, zatrzaski, pasowanie - nie ma!
- ochraniacze. Zbroja, gacie z ochraniaczami, ortezy. Lepsza ochrona niż jakiekolwiek spodnie i kurtka. Gdy ognisko, chodzenie zdejmuje się i nie wadzą w wygodzie. Na to bluza wojskowa oddychająca zbierająca kurz.

Podsumowanie:
- cena takiego zestawu to średniej półki zestaw motocyklowy (kurtka + spodnie). Wielostronne wykorzystanie (a więc cena relatywnie niższa bo rozkłada się na narty, rower etc). Minimalistyczne w pakowaniu.
- to jet bardzo subiektywne podsumowanie i wiem, że wielu ono nie będzie odpowiadało,
- to jest zestaw na enduro. Nie na sportowe motocykle, szybkie jazdy autostradami czy asfaltami.Mój zestaw daje radę na asfalcie, ale jest przede wszystkim dedykowany do włóczęgi.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.