Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trialówki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=247)
-   -   Mikołaj przyszedł wcześnie tego roku (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43486)

delirium 16.11.2022 23:35

Mikołaj przyszedł wcześnie tego roku
 
Gas Gas 300 TXT model 2022 - teraz go musze tylko poskładać
i wywalić śmieci homologacyjne. :)

https://i.imgur.com/RdPpksV.jpg

https://i.imgur.com/aEc1OHf.jpg

https://i.imgur.com/iM99W5B.jpg

Raflan 16.11.2022 23:48

Nice .
Właśnie zastanawiam się nad czymś do samoszkolenia techniki i rozważam enduro lub trial z przewagą za enduro właśnie ze względu na homologację. A teraz dałeś mi do myślenia bo nie miałem pojęcia, że motocykle trialowe posiadają też homologację..

Emek 17.11.2022 07:52

Posiadają, tylko głupio to wygląda z kitem ale jak mam dojazd szosą to wolę mieć blachę i ubezpieczenie. Kij tam że chłopaki mają beke.

matjas 17.11.2022 08:03

absolutnie się z emkiem zgadzam. licho nie śpi a osobiście jestem już za stary, żeby sie psu w niedzielę tłumaczyć.
tym bardziej, że w naszej amatorskiej mocno jeździe nie wchodzi raczej możliwość uszkodzenia tego zadupka. a nawet jeśli to mogę go wieźć w plecaku co będzie mniejszym złem niż jazda bez OC.
za to parę razy zdarzyło mi się wracać w górach po zmroku i uwierz, że dziękowałem Bogu za światło.

zależy do czego komu trial. ja nie umiem robić splatów po 1.5metra więc dla mnie trialówka była zawsze zwiedzaczkiem ultralight na taki prawdziwy off gdzie nie ma już żadnych ścieżek. jak kto ma działkę 1.5ha :D to może i niepotrzebakitu - ale i tak się zachce wyjechać. pies co ma duże podwórko i tak uwielbia iść do lasu :D :D :D

Delirium - gratuluję zakupu.

delirium 17.11.2022 08:59

żeby to jeszcze dali do triala taka małą tabliczke jak maja motorowery a oni dadzą wielką blache i jak z tym jeździć. Dle mnie trial wyłacznie do treningów w terenie i w domu, zreszta jak po ulicy bez siodełka jeździć. Do zwiedzania i szlaków mam enduro a nawet w nim tablice złamałem juz pierwszego dnia przy niewielkim skoku. Musiałem numery przenieść całkiem wysoko zaraz pod światłem stopu ale niestety czepiaja sie tego na przegladach. Ten kraj jest chory na każdym kroku, logiki nijakiej nie ma nigdzie. Tak samo migacze w takim motocyklach, kompletny idiotyzm.

OC zreszta nie działa poza drogami o ile wiem?

rrolek 17.11.2022 09:34

Możesz wozić blachę w plecaku lub na gumkach zamiast plecaka. Mniejszy za to mandat jak za brak tablic lub podgięte tablice. OC działa poza drogami publicznymi.

delirium 17.11.2022 09:39

Cytat:

Napisał rrolek (Post 798495)
OC działa poza drogami publicznymi.

nie miałem na mysli drogi nie publiczne tylko teren a to już nie jest żadna droga.

Nawet w ubezpieczalni nie potrafili mi dac jasnej odpowiedzi czy OC działa w terenie, czyli w lesie, w górach na łące it

Emek 17.11.2022 09:46

Miałem ubezpieczenie OC na moto bez homologacji kiedyś. Onufrego by trzeba zapytaj jak to obecnie działa. A tą blachę to nawet przy tym gabarycie to trudno upitolić.

Lucky Luke 17.11.2022 10:26

Ale cacko gratuluję. Śmieszne te kierunkowskazy i klakson w trialu.

dzinks 17.11.2022 10:28

Ładne :-) Gratulacje

rrolek 17.11.2022 10:31

Z tego co wiem, OC pokrywa szkody wyrządzone w związku z ruchem pojazdu którego dotyczy. Problem może być jak, w uproszczeniu, w momencie szkody przez prowadzącego było naruszone prawo. I to jest pole gdzie ubezpieczyciel szukał będzie dziury w całym. Pewnie wypłaci odszkodowanie ale może wrócić z regresem.
Uważam, że trzeba bezwzględnie mieć tym bardziej, że to kosztuje grosze a jedyna upierdliwość to przygotowanie motka do przeglądu.

delirium 17.11.2022 11:13

Cytat:

Napisał rrolek (Post 798504)
Z tego co wiem, OC pokrywa szkody wyrządzone w związku z ruchem pojazdu którego dotyczy. Problem może być jak, w uproszczeniu, w momencie szkody przez prowadzącego było naruszone prawo. I to jest pole gdzie ubezpieczyciel szukał będzie dziury w całym. Pewnie wypłaci odszkodowanie ale może wrócić z regresem.
Uważam, że trzeba bezwzględnie mieć tym bardziej, że to kosztuje grosze a jedyna upierdliwość to przygotowanie motka do przeglądu.

tu się nie zgodzę, grosz do grosza i jest złoty szczególnie jak sie ma kilka pojazdów a to się robi spora kwota rocznie i OC drożeje co roku.

O ile wiem w terenie ofcjalnie jazda nie jest dozwolona w ogóle w tym dziwnym kraju więc nic z OC bo się wypna od razu ze nielegalnie sie jeździło.

mam zamiar tylko zrobić zgłoszenie na razie , nie rejestrować.

delirium 17.11.2022 11:14

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 798501)
Ale cacko gratuluję. Śmieszne te kierunkowskazy i klakson w trialu.

no to jest chore żeby triala ubierać w takie bzdety.

matjas 17.11.2022 13:01

Spoko.

Nie życzę ale kiedyś przejedziesz kilometr po czarnym. Oby nie był to TEN kilometr. Dzisiaj nie jeździsz ale za rok to może się zmienić. Zresztą jak pisałem - nie chodzi o JAZDĘ po czarnym tylko o jakieś duperelkowe odcinki łączące.
Prawda jest jak d... :D

Radości z zabawki życzę.

delirium 17.11.2022 13:10

Cytat:

Napisał matjas (Post 798531)
Spoko.

Nie życzę ale kiedyś przejedziesz kilometr po czarnym. Oby nie był to TEN kilometr. Dzisiaj nie jeździsz ale za rok to może się zmienić. Zresztą jak pisałem - nie chodzi o JAZDĘ po czarnym tylko o jakieś duperelkowe odcinki łączące.
Prawda jest jak d... :D

Radości z zabawki życzę.

dzieki! to jest faktycznie jak zabawka.

p.s.
nie bądźmy zbyt paranoiczni z tym ryzykiem.
Jak to powiedział założyciel McDonalda umowy/reguły są po to żeby je łamać ;)

Pirania 17.11.2022 13:29

Cytat:

Napisał delirium (Post 798533)
dzieki! to jest faktycznie jak zabawka.

No byłbym ostrożny z takim podejściem..:p Poćwicz na poczatek strzelanie ze sprzęgła..;)

Moja montesa ma OC i rejestracje, wsio w garażu leży. Wszelakie gadżety wrzuć do kartunu, lampe też i poszukaj małego zamiennika z mini ledem. Do plecaka wrzuć latarkę rowerową, mocną, przyda się jakbys nocami gdzieś jeździł..

Co do służb mundurowych to... jak ogarniesz to "strzelanie" to zapomnij żeby ktokolwiek dał radę Cię zatrzymać..:p

delirium 17.11.2022 13:37

Cytat:

Napisał Pirania (Post 798538)
No byłbym ostrożny z takim podejściem..:p Poćwicz na poczatek strzelanie ze sprzęgła..;)

strzelanie ćwiczę od dawna z mojego Remingtona 1858 a to chyba podobnie ;)

sudden 17.11.2022 14:14

Cytat:

Napisał delirium (Post 798540)
strzelanie ćwiczę od dawna z mojego Remingtona 1858 a to chyba podobnie ;)

Brzmi podobnie, ale tego na mundurowych chyba lepiej nie ćwiczyć :)

Gratulacje, fajna maszyna !

zimny 17.11.2022 15:27

Kanapa to nie problem - ZET dorobi :D i można w trasę.

delirium 17.11.2022 15:32

Cytat:

Napisał zimny (Post 798554)
Kanapa to nie problem - ZET dorobi :D i można w trasę.

na dwóch czy trzech litrach paliwa to daleko nie zajade :D

zimny 17.11.2022 15:35

Cytat:

Napisał delirium (Post 798557)
na dwóch czy trzech litrach paliwa to daleko nie zajade :D

Wyspawać stelaż i po 2 rotopaxy po galonie :D I będzie lekka wyprawówka

rrolek 17.11.2022 18:19

Owiewka, szyba z deflektorem, halogeny i koniecznie większy bak, gmole, pełna osłona silnika i dyfuzora. O składanych lusterkach, poszerzonych pegach i gnieździe do ładowania smarkofona nie wspomnę.
O tempora, o mores!
Za ułamek tych ulepszeń :-) zarejestruj i ubezpiecz.

sudden 17.11.2022 18:29

Cytat:

Napisał rrolek (Post 798570)
(...)
O tempora, o mores!
Za ułamek tych ulepszeń
zarejestruj i ubezpiecz.

Bardzo Ci zgrabny ten wierszyk wyszedł :)

matjas 17.11.2022 18:51

rrolkowe haiku :D

kristoch 17.11.2022 20:07

Cytat:

Napisał rrolek (Post 798570)
O tempora, o mores!
Za ułamek tych ulepszeń :-) zarejestruj i ubezpiecz.

Toż to lepsze od „Ojciec, prać?…”
👍

rrolek 17.11.2022 20:28

Zrobiło się tak słodko, że jeszcze chwila a odszczekam co napisalem. No!

delirium 17.11.2022 20:35

o, nawet siodełko można dokupić jak sie człowiek zmeczy
czuję że wiem co pod choinkę dostane...

https://i.imgur.com/HW7pTAQ.jpg

delirium 23.12.2022 12:41

Mam juz informacje z pierwszej ręki co do zgłoszeń zakupu pojazdu czy jego rejestracji.
Zadna z podanych tu informacji nie była do końca prawdziwa.

A więc w przypadku nowego, nigdy nie rejestrowanego pojazdu nie ma obowiazku zgłoszenia zakupu czy jego rejestracji, co mnie bardzo cieszy.

Tylko przy zakupie z drugiecj reki jest obowiazek zgłozenia zakupu do 30 dni
(nie rejestracji)

Żeby tę informacje uzyskac musiałem rozmiawiać aż z trzema urzędnikami....

Raflan 23.12.2022 13:04

Cytat:

Napisał delirium (Post 803012)
Mam juz informacje z pierwszej ręki co do zgłoszeń zakupu pojazdu czy jego rejestracji.
Zadna z podanych tu informacji nie była do końca prawdziwa.

A więc w przypadku nowego, nigdy nie rejestrowanego pojazdu nie ma obowiazku zgłoszenia zakupu czy jego rejestracji, co mnie bardzo cieszy.

Tylko przy zakupie z drugiecj reki jest obowiazek zgłozenia zakupu do 30 dni
(nie rejestracji)

Żeby tę informacje uzyskac musiałem rozmiawiać aż z trzema urzędnikami....

Tylko teraz pytanie. Czy musiałeś rozmawiać aż z trzema ponieważ dwóch pierwszych nie było w stanie udzielić odpowiedzi? Czy opinie urzędników się różniły?

delirium 23.12.2022 13:13

Panie urzędniczki nie były pewne i mnie przełączały do bardziej doświadczonej urzędniczki :)

Emek 23.12.2022 14:23

Niech ci poda przepis na jakim się opiera. Na zdaniu urzędnika bym nie polegał bez podstawy prawnej.

delirium 23.12.2022 15:17

Zreszta to logiczne i na zgłoszeniu nabycia online nawet nie ma opcji wysłania bez podania rejestracji poprzedniej. To własnie mnie tkneło żeby zadzwonic do nich.

tadzik 25.12.2022 11:04

Nie masz obowiązku rejestracji, ale jak przyjdzie nowa norma euro to później już tego sprzętu nie zarejestrujesz. Trzeba trzymać rękę na pulsie :)

delirium 25.12.2022 22:16

Nie zamierzam triala rejestrować więc mi dynda że hopmologacja moze byc nieaktualna za jakiś czas.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.