Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   KTM (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=178)
-   -   Chlewik dla Dzików, czyli "Wątek o motocyklach marki KTM powyżej 690 cm sześciennych" (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35338)

mirkoslawski 06.07.2019 12:41

Chlewik dla Dzików, czyli "Wątek o motocyklach marki KTM powyżej 690 cm sześciennych"
 
5 Załącznik(ów)
"Zawsze chciałem, mieć takie coś" - to niemal cytat z piosenki Blendersów ale to określenie tego, co siedziało mi w głowie już dawno. I w sercu chyba też.
Ale czy to będzie miłość długa czy tylko gorący romans - tego jeszcze nie wiem bo na razie uczucie, jest adrenalina, jest "to coś" ale...no właśnie - boję się, że charakter mojego DZIKA w właściwie LOCHY (bo jestem hetero a w końcu mowa o romansach także ten...:D) jest fantastyczny ale...o ja pierd...le - wszystkie DZIKI, którymi jeździłem dotychczas (sorki :vis:) w porównaniu do mojej LOSZKI to były jakieś co najwyżej świnki morskie. Jest w 100% 0-jedynkowa od 3 biegu w dół i poniżej 3 tyś obrotów albo ogień albo szarpanie! Ale za to powyżej 3 tyś zaczyna się przyspieszanie poprzez połączenie neuronów mnie i LOCHY - wczoraj wracałem z Wawy i była noc, chciałem jak najszybciej więc trochę powyprzedzałem ale się przestraszyłem, bo jechałem 90 na "piątce", chciałem wyprzedzić i myślę, że pewnie wystarczy 120 km/h, żeby to zrobić a tu już mam 130 km/h????No qwa jak????
Sorki ale się ekscytuję jak piesek, który pierwszy raz w życiu widzi kostke Dentistax czy jakoś tak :haha2:
Dzisiaj moja "standardowa" trasa, zabrałem Lochę tam, gdzie jej poprzedniczki ale...nie - to Ona mnie tam zabrała, szybciej i z 100 razy większymi emocjami niż jakikolwiek motocykl wcześniej!
Nie było wygodniej, nie wiem, czy najszybciej (bo się jej boję jeszcze i się poznajemy, i opona z tyłu dualowa...boję się Jej!) ale na pewno było z eksplozją endorfinową w każdym znanym mi doskonale, wcześniej nudnawym odcinku i zakręcie, który teraz był jak PamirHighway :haha2:

Żeby nie było tylko kolorowo - kupiłem moto z śmiesznie małym przebiegiem i w "podobno" super stanie ale dzisiaj polał ze zbiorniczka wyrównawczego płynu trochę...kilka razy...fakt - było w zbiorniczku po rozgrzaniu moto tuż pod max, na zimnym w połowie i może to ale zobaczymy. Właśnie odlałem płynu tuż nad minimum i jutro kolejne testy :Thumbs_Up:
I zgubiłem śrubkę od czachy - albo poprzedni właściciel :haha2:

Trochę jej się boje...ale jest niesamowita ta moja Locha :D

dzinks 06.07.2019 13:15

Ale radość bije z tekstu :) Baw się dalej :)
Gratulacje

zimny 06.07.2019 13:31

Gratulacje! Niech Cię cieszy jak najdłużej! Byle bezpiecznie bo to narwany sprzęt :-)

Nosiłem się z zamiarem zmiany DL1000 na coś lżejszego nieco, terenowego i może bardziej jednoosobowego. Myślałem o dziku w zwykłej wersji bo jestem kurdupel ale to chyba dla mnie zbyt radykalny motocykl:)

Najpierw może sprzedam DLa, pewnie tu na forum wstawię bo dobry sprzęt w trasę we dwoje. U mnie predzej skończy się na XT660R z której jak pamietam Ty nie byłeś zadowolony? Co tam Ci nie pasiło że tak szybko jej się pozbyłeś Mirku?

Pozdrawiam
Zimny

mirkoslawski 06.07.2019 13:41

Cytat:

Napisał dzinks (Post 642904)
Ale radość bije z tekstu :) Baw się dalej :)
Gratulacje

Dzięki :D

Cytat:

Napisał zimny (Post 642906)
Gratulacje! Niech Cię cieszy jak najdłużej! Byle bezpiecznie bo to narwany sprzęt :-)

Nosiłem się z zamiarem zmiany DL1000 na coś lżejszego nieco, terenowego i może bardziej jednoosobowego. Myślałem o dziku w zwykłej wersji bo jestem kurdupel ale to chyba dla mnie zbyt radykalny motocykl:)

Najpierw może sprzedam DLa, pewnie tu na forum wstawię bo dobry sprzęt w trasę we dwoje. U mnie predzej skończy się na XT660R z której jak pamietam Ty nie byłeś zadowolony? Co tam Ci nie pasiło że tak szybko jej się pozbyłeś Mirku?

Pozdrawiam
Zimny

Marcinie :D
Dla mnie XT 660 R zwyczajnie było za małe (niewygodny kąt podnóżki-siedzenie-kierownica), nie wspomnę nawet o tym, że podwyższyłem wysoką kierownicę o 5 cm i i tak było o 3 za mało aby mi się wygodnie i dobrze latało. No i zawieszenie, szczególnie przód - dopiero proloadjustery pomogły z napięciem sprężyn bo tak przy moich powiedzmy 110 kg dobijały notorycznie.
Poza tym - nie miałem zastrzeżeń :Thumbs_Up:

zimny 06.07.2019 13:51

Aaa... no widzisz Mirek, ty chyba rosły chłop jesteś :) bo dla mnie przy całych 172 chyba powinno być w sam raz?

Ogólnie ta XT660R to ciekawy motocykl który na co nieco pozwala i nie zabija ceną. Tyle tylko że po litrowym DL to mogę czuć deficyty mocy na czarnym...

mirkoslawski 06.07.2019 14:01

Cytat:

Napisał zimny (Post 642908)
Aaa... no widzisz Mirek, ty chyba rosły chłop jesteś :) bo dla mnie przy całych 172 chyba powinno być w sam raz?

Ogólnie ta XT660R to ciekawy motocykl który na co nieco pozwala i nie zabija ceną. Tyle tylko że po litrowym DL to mogę czuć deficyty mocy na czarnym...

może tak być właśnie jak mówisz - według mnie to moto dla kierownika do 180 cm wzrostu:Thumbs_Up:

Antol 06.07.2019 16:38

Gratulacje!!
Miałem bardzo podobne odczucia po przesiadce na Lochę! Dodatkowo czasem odnoszę wrażenie że reakcja na gaz jest losowa :lol8:
Wyciek ogarnij i niech cię wozi szybko i bezpiecznie :)
Jabys miał jakieś rozterki to dzwoń śmiało, może będę umiał pomóc!
No i musimy się gdzieś razem wybrać!

mirkoslawski 06.07.2019 17:13

Cytat:

Napisał Antol (Post 642917)
Gratulacje!!
Miałem bardzo podobne odczucia po przesiadce na Lochę! Dodatkowo czasem odnoszę wrażenie że reakcja na gaz jest losowa :lol8:
Wyciek ogarnij i niech cię wozi szybko i bezpiecznie :)
Jabys miał jakieś rozterki to dzwoń śmiało, może będę umiał pomóc!
No i musimy się gdzieś razem wybrać!

Dzięki!
Może jesień i Motomyczki na początek? :D

Tomas_XRV 06.07.2019 17:34

Gratulacje. Z takim przebiegiem to masz motocykl na lata. Dźwięk lc8 na akrapach poprostu poezja

Czarek40 06.07.2019 17:56

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 642909)
może tak być właśnie jak mówisz - według mnie to moto dla kierownika do 180 cm wzrostu:Thumbs_Up:

A ja kiedyś miałem 171cm teraz po schorzeniu kręgów 169cm a i wiek zaraz 5tka z przodu i dużego kata na razie nie mam zamiaru zmieniać (dla odmiany mój jest biały 2013) Kielce blisko może kiedyś razem polatamy, mam dwa całych kół z oponami ostrymi, i drugi kpl. nowe na szosę Michelin ANAKEE ADVENTURE. Możesz potestować.

Jac 06.07.2019 18:06

Piękna sztuka. Niech cieszy właściciela jazdą, a nie samym oglądaniem.
Pzdr
Jac

mygosia 06.07.2019 18:11

Gratuluję!

Ciekawe czy zadomowi się u Ciebie na dłużej :p

Antol 06.07.2019 18:31

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 642918)
Dzięki!
Może jesień i Motomyczki na początek? :D

No to umówione!

mirkoslawski 06.07.2019 18:40

Cytat:

Napisał Tomas_XRV (Post 642919)
Gratulacje. Z takim przebiegiem to masz motocykl na lata. Dźwięk lc8 na akrapach poprostu poezja

Dzięki! To prawda - dźwięk jest genialny :)

Cytat:

Napisał Czarek40 (Post 642922)
A ja kiedyś miałem 171cm teraz po schorzeniu kręgów 169cm a i wiek zaraz 5tka z przodu i dużego kata na razie nie mam zamiaru zmieniać (dla odmiany mój jest biały 2013) Kielce blisko może kiedyś razem polatamy, mam dwa całych kół z oponami ostrymi, i drugi kpl. nowe na szosę Michelin ANAKEE ADVENTURE. Możesz potestować.

Super - z przyjemnością!

Cytat:

Napisał Jac (Post 642923)
Piękna sztuka. Niech cieszy właściciela jazdą, a nie samym oglądaniem.
Pzdr
Jac

Dzięki! Taki mam plan, żeby latać :D

Cytat:

Napisał mygosia (Post 642924)
Gratuluję!

Ciekawe czy zadomowi się u Ciebie na dłużej :p

Małgonia...tego to nie wiedzą nawet najstarsi górole :D

Cytat:

Napisał Antol (Post 642926)
No to umówione!

:Thumbs_Up:

Dylan 06.07.2019 20:04

Dobrze, że nie tylko ja mam takiego świra na punkcie LC8! Ja jak wsiadłem to był duży szok. Naczytałem się i naoglądałem, byłem ciekaw jak wyjdzie to w bezpośredniej konfrontacji. Było lepiej niż się spodziewałem. Pozycja,zawieszenie,reakcja na gaz, wygląd. Banan nie schodzi z ryja od dnia zakupu.
Gratulacje, niech cieszy!!

pattryk 06.07.2019 20:11

3 Załącznik(ów)
Ja dziś też na pożyczonym pół dnia, ale zapierrrrra...lllla.

talar185 06.07.2019 22:28

Ubiegłeś mnie miałem co wziąć .

mirkoslawski 06.07.2019 23:34

Cytat:

Napisał Dylan (Post 642930)
Dobrze, że nie tylko ja mam takiego świra na punkcie LC8! Ja jak wsiadłem to był duży szok. Naczytałem się i naoglądałem, byłem ciekaw jak wyjdzie to w bezpośredniej konfrontacji. Było lepiej niż się spodziewałem. Pozycja,zawieszenie,reakcja na gaz, wygląd. Banan nie schodzi z ryja od dnia zakupu.
Gratulacje, niech cieszy!!

Bardzo dziękuję :)

Cytat:

Napisał pattryk (Post 642932)
Ja dziś też na pożyczonym pół dnia, ale zapierrrrra...lllla.

Tylko Ty na Rce - to zapierd...a jeszcze bardziej niż moja Locha, która
zapier...a jakby ktoś jej promocje w sklepie kończył :D

Cytat:

Napisał talar185 (Post 642945)
Ubiegłeś mnie miałem co wziąć .

:Thumbs_Up:

Kali89 07.07.2019 00:22

Graty Mirko. Elegancki dzik, akrapy robią zajebistą robotę. Musimy się umówić na jakiś weekend.

mirkoslawski 07.07.2019 04:35

Cytat:

Napisał Kali89 (Post 642949)
Graty Mirko. Elegancki dzik, akrapy robią zajebistą robotę. Musimy się umówić na jakiś weekend.

Dzięki :Thumbs_Up:

muszel72 07.07.2019 06:46

Gratki Mirko!!!

Pattryk, jesteś gdzieś w rejonie GPU? Masz może ze sobą swoją Tereskę co ją chcesz sprzedać? Być może jest chętny ale właśnie z tej okolicy. Pzdr

mirkoslawski 07.07.2019 08:06

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 642953)
Gratki Mirko!!!

Pattryk, jesteś gdzieś w rejonie GPU? Masz może ze sobą swoją Tereskę co ją chcesz sprzedać? Być może jest chętny ale właśnie z tej okolicy. Pzdr

Dzięki :)

rafal78 07.07.2019 08:10

A jaki jest ten przebieg ? Gratuluje! Sam sie zastanawjam nad zmiana na lc8.

Marcinnn6 07.07.2019 09:01

A powiedz tankbak nie przeszkadza Ci w jeździe na stojąco? Bo jak zakładam torbę do huski , to na stojąco jest niewygodnie bo poprostu przeszkadza.
Gratuluję zakupu.

bukowski 07.07.2019 09:14

Cytat:

Napisał zimny (Post 642908)
Aaa... no widzisz Mirek, ty chyba rosły chłop jesteś :) bo dla mnie przy całych 172 chyba powinno być w sam raz?



Ogólnie ta XT660R to ciekawy motocykl który na co nieco pozwala i nie zabija ceną. Tyle tylko że po litrowym DL to mogę czuć deficyty mocy na czarnym...

Miałem xt660x (czyli wersja supermoto) i przy moim wzroście 177 była ciut za wysoka. Fajny motor, zestrojenie pierwszych trzech biegów plus charakterystyka dużego singla = dużo emocji.
Ale była niewygodna w trasie, duże wibracje, twarda kanapa, brak jakiejkolwiek ochrony przed wiatrem, także jechalo się tym max 120 i nie dłużej niż 3-4 godziny.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

bukowski 07.07.2019 09:16

zajefajny!

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

pattryk 07.07.2019 09:52

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 642953)
Gratki Mirko!!!

Pattryk, jesteś gdzieś w rejonie GPU? Masz może ze sobą swoją Tereskę co ją chcesz sprzedać? Być może jest chętny ale właśnie z tej okolicy. Pzdr


Nie. Okolice Rzeszowa.

muszel72 07.07.2019 10:12

Ok, bo po blachach tego kata wnioskowałem, że jesteś gdzieś koło mnie. Pzdr

mirkoslawski 07.07.2019 11:06

3 Załącznik(ów)
Dzisiaj testy, które odbyłem przyniosły efekt pozytywny, bo dzięki pewnemu Poznaniakowi na "K" i jego instrukcji telefonicznej, odpowietrzyłem układ chłodzenia i zresetowałem kompa (Kuba - :bow::bow:).
Dzisiaj, po 100 km i powyższym efekt jest następujący:
1) Płynu nie wywala - wszystko pięknie :D
2) Po resecie ustawień kompa reakcja na rolgaz jest jakby płynniejsza i jakby mniej agresywniej oddaje moc ale...

Nadal jest jak Dzika Locha!:at::at::at::at::dizzy::dizzy::dizzy::D:D:D




Cytat:

Napisał rafal78 (Post 642958)
A jaki jest ten przebieg ? Gratuluje! Sam sie zastanawjam nad zmiana na lc8.

Wziąłem go przy 17700 km - teraz ma 18200 :D

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 642963)
A powiedz tankbak nie przeszkadza Ci w jeździe na stojąco? Bo jak zakładam torbę do huski , to na stojąco jest niewygodnie bo poprostu przeszkadza.
Gratuluję zakupu.

Dzięki Marcin. Na razie nie przeszkadza za bardzo bo i jakiegoś specjalnego offa nie robiłem więc nie było za specjalnie potrzeby głębiej nad zbiorniki się przesunąć ale tak jak mówisz - do komfortowego offowania trzeba będzie go zdjąć.

Cytat:

Napisał bukowski (Post 642967)
zajefajny!

Dzięki :D

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


aadamuss 08.07.2019 00:11

Jak płyn wywala to nie jest dobrze - oby to odpowietrzanie pomogło. Gratuluję zakupu :-)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

mirkoslawski 08.07.2019 08:01

Cytat:

Napisał aadamuss (Post 643034)
Jak płyn wywala to nie jest dobrze - oby to odpowietrzanie pomogło. Gratuluję zakupu :-)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Tak jak pisałem wcześniej - odpowietrzenie pomogło definitywnie. Płyn ładny, czysty i klarowny, temperatura w normie (4 kreski)...wczoraj ponad 100 km testów i jest sucho poza zbiorniczkiem, stan płynu w nim też w porządku. To 990 więc problem z głowicą (brak podkładek na śrubach) poprawiony fabrycznie z tego co wiem no ale jak to w życiu, zobaczymy :D

Dzięki :Thumbs_Up:

tommi 08.07.2019 12:08

mirkoslawski,

gratulacje, piękny sprzęt :Thumbs_Up:

Było już pierwsze dźwiganie z gleby, targanie z bagna? Łatwiej niż afryczkę? :)

SikorP 08.07.2019 13:01

Mirek, jak Cię czytam to się zastanawiam czy jednak błędu nie zrobiłem ;-)
No ale widzę, że poszedł w godne ręce.
A śrubkę pewnie sam zgubiłeś :-p

colles 08.07.2019 15:19

No i wrócił chłop wreszcie do świata żywych :) gratuluję świniaka tfuu lochy :)

wojtekk 08.07.2019 16:46

Gratulacje! Znalazł knur knura :)))

mygosia 08.07.2019 19:09

Rotfl!

mirkoslawski 08.07.2019 19:44

Cytat:

Napisał tommi (Post 643078)
mirkoslawski,

gratulacje, piękny sprzęt :Thumbs_Up:

Było już pierwsze dźwiganie z gleby, targanie z bagna? Łatwiej niż afryczkę? :)

Dzięki :) Gleby jeszcze nie było ale wydaje się lżejszy od Królewny (przez niżej położony środek ciężkości. Zawieszenie jest o zylion razy lepsze niż w AT a więc wcale nie łatwo o glebę :D

Cytat:

Napisał SikorP (Post 643087)
Mirek, jak Cię czytam to się zastanawiam czy jednak błędu nie zrobiłem ;-)
No ale widzę, że poszedł w godne ręce.
A śrubkę pewnie sam zgubiłeś :-p

Dobra dobra - chciałeś na śrubce zaoszczędzić -pewnie na allegro wystawiłeś! :haha2:

Cytat:

Napisał colles (Post 643104)
No i wrócił chłop wreszcie do świata żywych :) gratuluję świniaka tfuu lochy :)

:D:Thumbs_Up:

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 643107)
Gratulacje! Znalazł knur knura :)))

Knur może i znalazł - ale jak już, to Laskę, tfu - Loszkę :D

Cytat:

Napisał mygosia (Post 643117)
Rotfl!

Małgonia - nie ogarniam...zapytam syna bo on łatwiej ogarnia te młodzieżowe skróty :D

mygosia 08.07.2019 21:24

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 643122)



Małgonia - nie ogarniam...zapytam syna bo on łatwiej ogarnia te młodzieżowe skróty :D

Ciekawe czy zna, bo ten skrót ma ze dwadzieścia parę lat - jest z czasów gdy wdzwaniało się modemem na 0202122 (chyba) ;)

sudden 08.07.2019 22:26

Piękny masz ten motek. Gratulacje.

Mygosia ma rację - o Rotfl, to nie syna a raczej ojca zapytaj jeśli Ciebie ominęło :D
To z czasów długo przed emotikonkami :D

Colbe 08.07.2019 22:39

i działało na gg, <rotlf> - no ale to też prehistoria :)

mirkoslawski 08.07.2019 23:06

Zamiast się mądrkować, nie można napisać o co chodzi???
:haha2:

jorge 08.07.2019 23:13

No Miro - miał nie mieć, a ma, Zimny zmienia - czyli wraca stare :D:D. Teraz to sobie ochraniacze kup BDB :D:D

bukowski 08.07.2019 23:26

Mirko, gugla Ci odcięli, w Chinach siedzisz?
Rolling On The Floor Laughing - znaczy że sikasz po gaciach ze śmiechu.
Przydawały się jeszcze BRB (Be Right Back) czy plonk (jak to kiedyś mówiono, jest to dźwięk jaki wydaje lamer spuszczany do killfile - czyli na dzisiejsze coś jak "ban", tylko osobisty).

ech, dziadek ze mnie.

sudden 08.07.2019 23:41

oo, "plonk" to było silne zaklęcie :) Już zapomniałem :)

colles 09.07.2019 06:56

Widzę , że się stare dobre czasy gg chłopakom przypomniały :)
rotfl - http://emots.yetihehe.com/1/rotfl.gif

mirkoslawski 09.07.2019 07:07

Cytat:

Napisał jorge (Post 643154)
No Miro - miał nie mieć, a ma, Zimny zmienia - czyli wraca stare :D:D. Teraz to sobie ochraniacze kup BDB :D:D

Nawet gacie mam z ochraniaczami zakupione :D:haha2:

Cytat:

Napisał bukowski (Post 643156)
Mirko, gugla Ci odcięli, w Chinach siedzisz?
Rolling On The Floor Laughing - znaczy że sikasz po gaciach ze śmiechu.
Przydawały się jeszcze BRB (Be Right Back) czy plonk (jak to kiedyś mówiono, jest to dźwięk jaki wydaje lamer spuszczany do killfile - czyli na dzisiejsze coś jak "ban", tylko osobisty).

ech, dziadek ze mnie.

:Thumbs_Up::D wreszcie ktoś się ulitował nad "analfabetą GG" :haha2:

Cytat:

Napisał sudden (Post 643158)
oo, "plonk" to było silne zaklęcie :) Już zapomniałem :)

Ich wise nicht, ich habe kopf schmerzen :dizzy::haha2:

Cytat:

Napisał colles (Post 643163)
Widzę , że się stare dobre czasy gg chłopakom przypomniały :)
rotfl - http://emots.yetihehe.com/1/rotfl.gif

I Ty też? Przecież Ty to starszy jesteś nawet ode mnie :haha2::D

bukowski 09.07.2019 07:29

Cytat:

Napisał colles (Post 643163)
Widzę , że się stare dobre czasy gg chłopakom przypomniały :)

rotfl - http://emots.yetihehe.com/1/rotfl.gif

GG?
dzieciaku...

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

colles 09.07.2019 07:39

Cytat:

Napisał bukowski (Post 643167)
dzieciaku...

miód na moje uszy :):D:D:D

GregoryS 09.07.2019 08:09

GG a raczej "SMS Express" to juz nowa epoka, wczesniej IRC byl niepodzielnym krolem ! Pozniej "Swiatowi" ICQ uzywali, i sluchali "empetrojek" na winampie :)

colles 09.07.2019 08:14

Cytat:

Napisał GregoryS (Post 643177)
GG a raczej "SMS Express" to juz nowa epoka, wczesniej IRC byl niepodzielnym krolem ! Pozniej "Swiatowi" ICQ uzywali, i sluchali "empetrojek" na winampie :)

o fffaktycznie :) cholera to było tak dawno , że zupełnie o tym zapomniałem :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.