Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Jak sprawdzić czujniki poziomu paliwa RD03 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35079)

ArtiZet 27.05.2019 11:35

Jak sprawdzić czujniki poziomu paliwa RD03
 
Może ktoś to przerabiał- mam 4szt wymontowane z baku i pomieszały mi się sprawne z padnietymi.
Jak sprawdzić które sa dobre bez montowania w baku?
Wszystkie na omomierzu pokazuja przerwę ale na pewno 2 z nich były dobre.
Pierwszy pomysł to zanurzyć w cieczy- nie wiem czy ma znaczenie czy to musi być paliwo.
Jaką rezystancję powinny mieć sprawne czujniki zanurzone w paliwie ?

Artek 27.05.2019 11:54

Zbuduj prosty układ: żarówka, zasilanie, termistor.
Zanurz w szklance wody.

ArtiZet 27.05.2019 12:09

Cytat:

Napisał Artek (Post 638405)
Zbuduj prosty układ: żarówka, zasilanie, termistor.

Coś więcej jak ma to być połaczone?? Bo jesli dobrze kombinuje ten czujnik to nie jest termistor- pewnie zmienia przewodnictwo pod wpływem cieczy ale żarówy w kontrolkach świecą jak brak cieczy wiec raczej nie leci to w szeregu z żarówkami a jak pisałem wszystkie 4 jakie mam mają przerwe wiec w szeregu żarówka nie zaświeci

CzarnyEZG 27.05.2019 14:05

Podajesz napięcie szeregowo - żarówka - termistor.

Sprawne się rozgrzeją i żarówka zacznie świecić. Niesprawne się nie rozgrzeją i nie będzie świecić.

ArtiZet 27.05.2019 14:10

OK, tak zrobię- dzieki :Thumbs_Up:

ArtiZet 10.06.2019 10:04

Może się komuś przyda- sprawne czujniki poziomu paliwa pokazuja na omomierzu ok. 1300 Ohm

CzarnyEZG 10.06.2019 11:32

Według mnie to jest wiadomość do Afripedii.

Dzięki temu można dobrać jakikolwiek inny termistor zamiast oryginalnego z Lanosa (o które coraz trudniej)

Kazmir 10.06.2019 20:09

Cytat:

Może się komuś przyda- sprawne czujniki poziomu paliwa pokazuja na omomierzu ok. 1300 Ohm
Takie info nikomu się nie przyda? Dlaczego.......

matjas 12.06.2019 09:40

oj przestań Kazmir :D wciąż coś ludzie dłubią i dobrze...

CzarnyEZG 12.06.2019 10:00

Kazmir - z mojej strony to nie był sarkazm.

Takie wiadomości szybko giną pod tematami w stylu "Największa gejoza na forum" lub "Dlaczego mnie tu nikt nie lubi skoro pani w przedszkolu i moja babcia mówiły mi że jestem fajny"

A szkoda, bo to jest wiedza, której będzie potrzeba coraz więcej, bo stare Królowe zaraz wejdą w najtrudniejszy okres, kiedy większość z nich wyginie, a ci którzy utrzymają swoje będą musieli rzeźbić z powodu braku części i takie info będzie na wagę złota.

Kazmir 12.06.2019 20:05

Upał 34 stopnie, ale to minie spoko....co Wy tacy nerwowi? Ostatnio nie idzie tu nic napisać:confused:

To jest element (termistor) przez który płynie prąd żarówki pokazującej poziom rezerwy paliwa.
Już sama wymiana żarówki na inną (mocniejsza / słabsza fabr-12V 3,4W) może być powodem złej pracy tej kontrolki. Jeśli termistor jest niezanurzony w paliwie to się nagrzewa (płynie przez niego prąd żarówki około 0,2A) i jego rezystancja (opór) jest bardzo mała i żarówka świeci. Zanurzony jest chłodzony "temperaturą" paliwa i ma dużą rezystancję przez co żarówka nie świeci.

Jeśli ktoś chce zrobić pomiary rezystancji musi podać temperaturę otoczenia / termistora przy pomiarach np: 20-25 stopni - to już jest jakieś odniesienie. Co innego charakterystyka (sposób narastania rezystancji do temperatury, szybkości narastania itp) takiego termistora może być już inna.

Co do samych zamienników. Może być różnica w sposobie zaświecania kontrolki. Moje termistory pamiętam bardzo powoli przechodziły w stan świecenia, a były dobierane z oferty części elementów elektronicznych (opis w afripedii)

gumpinoga 24.06.2019 16:11

podpinam sie do tematu, czy w RD04 sa dwa termistory czy jeden? w serwisówce mam ze jest jeden,chyba ze drugiego nie widze :) bo jezeli jeden to jak sie załacza druga lampka rezerwy jezeli paliwa jest juz ponizej tych 3 litrów ?u mnie zaświeca sie tylko pierwsza kontrolka a druga juz nie(żarówka jest dobra) czy moze to byc ze termistor jest uwalony ?
i odrazu drugie pytanie ,tankowanie...kots napisal na forum zeby przy tankowaniu koniecznie byly otwarte oba kraniki, dlaczego ?
chyba jednak sa dwa ...
https://www.google.pl/search?q=honda...3F-VFMM:&vet=1

tylko gdzie jest drugi umieszczony,oba sa po tej samej stronie ? po dlugosci kabli wyglada ze tak ,chyba jeden wyzej drugi nizej,dobrze kombinuje? :)

ArtiZet 24.06.2019 18:38

Bak w 3 i 4 jest taki sam więc musza byc 2 czujniki. Kraniki są po obu stronach baku- ten z prawej przy osłonie kolektora pod bakiem.

gumpinoga 24.06.2019 20:27

zgoda,sa dwa kraniki, tylko dlaczego maja byc otwarte przy tankowaniu? bo ponoc nie zatankujesz do pelna gdyby ktorys z nich byl zamkniety? czy one sa od wewnatrz powiazane wezykami,przelewami,,,?

Kazmir 24.06.2019 21:12

Cytat:

tylko dlaczego maja byc otwarte przy tankowaniu? bo ponoc nie zatankujesz do pelna gdyby ktorys z nich byl zamkniety?
Nie wiedziałem, że i tu zawitają fake newsy:confused:

Odwrotnie, jakbyś chciał "wyciągnąć" całe paliwo ze zbiornika to muszą być otwarte dwa kraniki. Budowa zbiornika na dole przypomina "dwa cycki" połączone górną częścią zbiornika. W tych "cyckach" jest coś około 5L paliwa. Kraniki są wkręcone na dole "cycków" Niektórzy specjalnie mają zamknięty kranik chcąc mieć pewność, że jak zacznie zdychać na jednym to z drugiego "cycka" do stacji paliw się może dojedzie.

Fihu 24.06.2019 21:34

Podobno jak dwa kraniki są otwarte to pompa szybciej siada, serio. Serio podobno

gumpinoga 24.06.2019 21:43

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 641511)
Nie wiedziałem, że i tu zawitają fake newsy:confused:

Odwrotnie, jakbyś chciał "wyciągnąć" całe paliwo ze zbiornika to muszą być otwarte dwa kraniki. Budowa zbiornika na dole przypomina "dwa cycki" połączone górną częścią zbiornika. W tych "cyckach" jest coś około 5L paliwa. Kraniki są wkręcone na dole "cycków" Niektórzy specjalnie mają zamknięty kranik chcąc mieć pewność, że jak zacznie zdychać na jednym to z drugiego "cycka" do stacji paliw się może dojedzie.


Mirek Swirek
BANDA LUBLIN


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,079
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze

Vanik, Ty sobie chłopie jaja robisz.
Jak masz kranik ustawiony w pozycje Rezerwa, to zatankujesz tylko 4,5 litra.
Jeśli masz kranik w pozycji On, to tankujesz do pełna.
Bacznie przy tankowaniu trzeba uważać na pozycje Kranika.

W pozycji Off nie zatankujesz nic...


prosze bardzo :vis:

ArtiZet 24.06.2019 22:26

Zgrywusy ;)

wierny 24.06.2019 22:30

Mirek Świrek robił sobie jaja.Na kraniku zamkniętym,otwartym i rezerwie zatankujesz tyle samo paliwa.Jedynie na wykręconym kraniku trochę więcej się zmieści;)Pozdro:at:

CzarnyEZG 25.06.2019 06:41

Z tą pozycją kranika podczas tankowania to jest tak jak z zestawami do konwersji motocykli z anielskiego na ludzki.
Wiadomo - gaz i biegi po drugiej stronie i trochę rzeczy jeszcze trzeba poprzekładać :)

A co do jazdy z jednym kranikiem zamkniętym (w RD03 i RD04) to jest to dobry pomysł.
Kiedyś, na samym początku okazało się, że u mnie nie działa czerwona (dolna) rezerwa i dzięki takiemu mykowi dojechałem do stacji. (a rezerwie pomogła wymiana termistora)

W siódemkach chyba jest jeden kranik i ma trzy pozycje (on/res/off) w trójkach i czwórkach są dwa kraniki i każdy ma dwie pozycje (on/off)

gumpinoga 25.06.2019 07:03

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 641550)
Z tą pozycją kranika podczas tankowania to jest tak jak z zestawami do konwersji motocykli z anielskiego na ludzki.
Wiadomo - gaz i biegi po drugiej stronie i trochę rzeczy jeszcze trzeba poprzekładać :)

A co do jazdy z jednym kranikiem zamkniętym (w RD03 i RD04) to jest to dobry pomysł.
Kiedyś, na samym początku okazało się, że u mnie nie działa czerwona (dolna) rezerwa i dzięki takiemu mykowi dojechałem do stacji. (a rezerwie pomogła wymiana termistora)

W siódemkach chyba jest jeden kranik i ma trzy pozycje (on/res/off) w trójkach i czwórkach są dwa kraniki i każdy ma dwie pozycje (on/off)

tez tak jezdze z zamknietym prawym :) czasem dupsko ratuje :)

ArtiZet 25.06.2019 07:34

1 czujnik 3 dyszki z Lanosa- są na All...

majo 25.06.2019 16:21

Mirek Świrek zazwyczaj jest poważnym obywatelem. Nie sądzę aby się zgrywał.

Dzieju 26.06.2019 06:47

Ta "żelazna rezerwa" po zakręceniu jednego z kraników w 03 i 04 to ok 1.5 litra.

Kazmir 26.06.2019 19:57

Cytat:

Ta "żelazna rezerwa" po zakręceniu jednego z kraników w 03 i 04 to ok 1.5 litra.
Nigdy nie testowałem! To nawet mniej. Jak powoli zapalała mi się lampka rezerwy (miałem tylko jedną - dolną) to na "szafie" było cosik 310 - 330km i na spokojnie można było dojechać do najbliższej stacji paliwa.

majo 27.06.2019 01:26

Przy takim dystansie czerwona czy żółta?

Dzieju 27.06.2019 08:34

300-330km do żółtej się robi , 370-400km do czerwonej , oczywiście +- zależy od dynamiki ręki na gazie. Potem zostaje jeszcze na powiedzmy 60-80km może 100km ale potem to już ryzyko pachania.

ArtiZet 27.06.2019 08:39

290- żółta
330- czerwona
Czujniki z Daewoo

Dzieju 27.06.2019 08:59

Jeszcze słówko , czujniki daewoskie mają małą bezwładność, oryginały są spokojniejsze.

majo 27.06.2019 13:17

330 żółta. Czujnik daewoo. Czerwony mam oryginał. Żółty częściej pada.

Dzieju 27.06.2019 18:06

Cytat:

Napisał majo (Post 641840)
Żółty częściej pada.

Bo i częściej bywa nagrzany czyli odsłonięty.
U mnie czrwony też ciągle oryginał.

Lucky Luke 28.06.2019 10:04

u mnie oba oryginaly
zółty to około 7-8L
czerwona około 4L

Dzieju 04.07.2019 16:49

Po wypaleniu paliwka z ostatnich dni , do żółtej 315km , do czewonej 375km , czyli do zera ok 470km.
Daje to średnią 5.3 niezależnie czy w dwie osoby czy jedną , bez ekozabijania silnika.

Kazmir 04.07.2019 21:13

Mnie brakuje takiej "spokojnej" kontrolki. W "Dziorze" przy połowie zbiornika zapala się dystrybutor i miga:( Wkurza mnie takie wczesne miganie, choć po podliczeniu trasy (zlot) z Borów Tucholskich 760km wyszło 5,1, a "trochę" szybciej się jedzie;) O przyspieszeniach i pojemności silnika przemilczę:D

CzarnyEZG 05.07.2019 12:48

Motyla noga, mi Rydwan Wpierdolu z dwoma osobami i szpejem w kufrach pali około 7 litrów/100 km :(

Chyba czas do gaźników zajrzeć.

tommi 05.07.2019 13:00

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 642768)
Motyla noga, mi Rydwan Wpierdolu z dwoma osobami i szpejem w kufrach pali około 7 litrów/100 km :(

Chyba czas do gaźników zajrzeć.

Moim zdaniem standardowe spalanie 4ki.
Solo nie mniej niż 6l mi paliła.
3ka i 7ka pali mi mniej o litr.

CzarnyEZG 05.07.2019 13:04

Tommi - dzięki za info.

Żadnych problemów (poza nieco dłuższym kręceniem po długim postoju czyli standardzie w RD04) nie miałem i nie mam.

Spalanie także nie wzrosło ostatnio tylko tak zawsze miała.
Czyli nie grzebać :)

Pójdę se d niej i piwo wypiję.
To jest plan.

A jutro pojeździmy :D

ArtiZet 05.07.2019 13:06

w 3-ce spalanie ok. 6/100 praktycznie bez wzgledu na to czy zap...am choc głównie zap...m wiec nie wiem jak by było na emeryta :D

Dzieju 05.07.2019 14:48

Emerycko czyli spokojnie ale nie bardzo wolno 03 schodziła mi na 4.8.
Tyle że jak sobie ciutek pokręcę gazem no to te 5.3 chla raz nawet dała radę 5.5 ale to już musiałem ją zmusić do pijaństwa.
Widać nie potrafię więcej spalić :) , cóż nie będę się z tym upierał jakoś przeżyję.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.