Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Polski TET (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31500)

machoni 19.03.2018 10:50

Polski TET
 
Planujemy z kumplem zaraz bo Baba Jadze, zrobić wschód naszego kraju, ponieważ mieszkam na granicy z Niemcami, jakoś nigdy mi nie po drodze w ten rejon. Luźno podchodząc do tematu lecimy od Bieszczad po Mazury, czasu jak zawsze za mało (5dni), więc myślimy wykorzystać TET co by zbytnio nie zmużdżać się nad planowaniem trasy (opcja na azymut też jest ;)). Pytanie czy ktoś może się podzielić wrażeniami z trasy, oczywiście planujemy jak najmniej czarnego jak najwięcej odcinków nie utwardzonych. Chyba, że ma ktoś ciekawy ślad dający moc przygód.:at:

Emek 19.03.2018 10:54

Ten TET to raczej czarne i gruntówki z naciskiem na czarne. Kumpel leciał w zeszłym roku. Nastawiał się na off i nie był zachwycony.

maciej33 19.03.2018 11:01

Co to jest TeT??

Emek 19.03.2018 11:02

http://www.transeurotrail.org/

PietiaBBI 19.03.2018 11:24

Odcinek od rzeki Bug do Topiła: 30%on, 70%off przynajmniej tak tyło w zeszłym roku. Dalej zaczyna się puszcza i zakazy :(
Jeżeli potrzebujesz więcej szczegółów to pisz na priv.

machoni 19.03.2018 11:26

Cytat:

Napisał Emek (Post 575728)
Ten TET to raczej czarne i gruntówki z naciskiem na czarne. Kumpel leciał w zeszłym roku. Nastawiał się na off i nie był zachwycony.

tego się obawiałem, :mad:

machoni 19.03.2018 11:28

Cytat:

Napisał PietiaBBI (Post 575734)
Odcinek od rzeki Bug do Topiła: 30%on, 70%off przynajmniej tak tyło w zeszłym roku. Dalej zaczyna się puszcza i zakazy :(
Jeżeli potrzebujesz więcej szczegółów to pisz na priv.

Dobra informacja, odezwę się na priv.

jagna 19.03.2018 13:14

Kiedyś podaliśmy trochę tracków offowych wzdłuż wschodniej granicy.
Czarnego mało, off z tych łatwiejszych raczej.
http://africatwin.pl/showthread.php?t=18853
Tylko musisz je wyłuskać z relacji ;)

motif 19.03.2018 13:32

a kto zabroni zjechac z czarnego i zmodyfikować TET PL :)

Emek 19.03.2018 13:39

Tu chodzi o to aby trasa była w pełni na legalu. Zjechać w krzaki nikt ci nie zabroni ale to już będzie niezgodne z zasadą legalności przejazdu.

machoni 19.03.2018 21:55

Cytat:

Napisał jagna (Post 575749)
Kiedyś podaliśmy trochę tracków offowych wzdłuż wschodniej granicy.
Czarnego mało, off z tych łatwiejszych raczej.
http://africatwin.pl/showthread.php?t=18853
Tylko musisz je wyłuskać z relacji ;)

wyłuskane, dzięki;)

Rychu72 20.03.2018 07:40

Wrzucajcie proszę opinie po przejechaniu. Z tego co widzę to track zmienia się co jakiś czas i mam nadzieję, że w kierunku off.

chemik 20.03.2018 07:46

Z tego co wiem, polski liseman jest obecny na Forum. Można jego podpytać.
A jeśli chodzi o przejazd to możecie wykorzystać tracki rajdu sout-north, o ile już będą dostępne.

Złom 20.03.2018 07:47

Moja wersja TET by Złom, bardzo dużo OFF, miejscami hard!

TET Poland by Złom

https://goo.gl/maps/BqHfv5aT8TQ2

Dymkaaa 20.03.2018 07:59

O i to mi się podoba, piwo dla tego Pana, choć przyznaje, że kiedyś po tym biłgoraju to mogłem własnego tracka wytyczyć bo twój za bardzo nas po asfalcie ciągnał :D

Rychu72 20.03.2018 08:01

Ile dni Ci zajęły wszystkie 3 części ?

Emek 20.03.2018 08:02

1 Załącznik(ów)
:Thumbs_Up:
Super Złomie. Pozwoliłem sobie przerobić na gpx.

Rychu72 20.03.2018 08:14

Można też pobrać KMLa i w BC działa.
Złomie :Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

tommi 20.03.2018 08:17

Złom'ie, emek, dzięki!

:Thumbs_Up:

FrankoChmiel 21.03.2018 01:06

W zeszłym roku wykonałem takie założenie: ściana wschodnia, jak najbliżej granicy. Co prawda tracka musiałbym wytyczać bo jechałem bardziej po papierowej mapie. Powiem tak: da się to zrobić niemalże w 99%+przez Bug dobrze jest się przeprawić jak Złom (na Mielnik), bo ten wcześniejszy prom zlikwidowano (ten prom przeprawiają panowie siłą mięśni). Wcześniej jest jakaś wieś co ciekawe rzeźby w polu i przy drodze stoją, pozytywne halo robią jak się przejeżdża. Na wysokości Suwałk dla mnie była nuda, ale fajne jezioro jest w Wiżajnach, poźniej dałem jeszcze w lewo do Stańczyków na akwedukty i tamte okolice piękne.

sluza 21.03.2018 06:13

Na wysokości Suwałk nuda?!!!:dizzy:
A Suwalski Park Krajobrazowy? Góry Sudawskie? O człowieku....

Navaja 21.03.2018 09:56

Jadąc od Mielnika czy tam innego Gnojna ścianą wschodnią jak nabliżej granicy dolecisz najdalej do miejscowości Muły. Dalej wzdłuż granicy to już nie jest legal.

flisak 21.03.2018 10:19

Suwalski Park Krajobrazowy jest czad. Nie tak rozreklamowany jak Bieszczady a równie piękny.

JarekO 21.03.2018 10:27

Do Suwalskiego Krajobrazowego Parku trzeba dodać Wigierski Park Narodowy - ale to już na rowerze.

Cibor klv 23.03.2018 21:47

Akalice Białegostoku, Parku Biebrzańskiego może jak czas pozwoli to zrobię alternatywny TET, bo ten proponowany zdecydowanie za bardzo asfaltowy i utwardzony :) owszem na Anakach da się przejechać, ale co jeśli ktoś ma TKC ? To po to ja TKC zakładałem, żeby po twardym jechać ??? :)

Marcinnn6 12.08.2019 14:20

Krótki wypad na wschodnią ścianę, czasu nie mam niestety za dużo. Wyjazd w środę ze Zgierza tak, koło 14-15 - dzidowanie asfaltem do startu przejażdżki. W czwartek luz i jak najwięcej offu, cały dzień jazdy. Piątek, powrót do chaty trochę offem trochę asfaltem bez napinki czasowej, ale wieczorem musimy być z powrotem.

No i właśnie myślę o TET w wersji Złoma. I teraz mam pytanie, od którego momentu najlepiej zacząć, żeby było "najfajniej" - czy zacząć od samej góry Augustów i jechać w dół, ta opcja jakoś do mnie najbardziej przemawia. I jak mniej więcej daleko możemy dojechać z Augustowa na południe, nie dzidując jakoś nadmiernie ale też nie marudząc za bardzo.

Czy może polecacie się "wbić" na tracka w innym miejscu?

Emek 12.08.2019 14:38

Ściągnij sobie tracka Złoma. Wygląda zacnie na google i masz już skonwertowany na .gpx by ja :D.
Osobiście bym się skierował w okolice Białegostoku zamiast lecieć na Augustów. Masz co najmniej godzinę mniej dojazdówki do tracka.

Marcinnn6 12.08.2019 15:29

ale wtedy jak dojadę do Białegostoku to cała północna część zaczynająca się od Sejn wokół Augustowa mnie ominie? Chyba, że nie warto, ale patrząc po ścieżce to chyba tam jest fajny odcinek

Emek 12.08.2019 15:52

W mojej ocenie nie warto.

Afro_BAU 12.08.2019 17:55

Tereny fajne, nie TET niekoniecznie. Ale musi być legalnie więc musi tak być.

Marcinnn6 12.08.2019 21:18

Afro_BAU - to twoje tereny, powiedz gdzie się wbić najlepiej, gdzie tam koło Ciebie można pojechać. Widziałeś tego tracka co Złom wrzucił:
Jakoś mocno na TET się nie fiksuje...

https://goo.gl/maps/BqHfv5aT8TQ2

warto Suwałki dookoła zrobić jak na tej mapie? czy zacząć tak w okolicach Supraśla ?

Afro_BAU 12.08.2019 22:24

Myślę jest fajny przynajmniej od Dowspudy w dół (nad Suwałkami nie kojarzę dróg). Jeździliśmy podobnie na zlocie DR niedawno. W środę ani czwartek nie będę dostępny ale jakbyście chcieli się pokręcić po okolicy to może byłbym w stanie coś udostępnić.

marcos 14.08.2019 10:36

Panowie a jak używacie tych plików gpx ? Jest do tego jakaś specjalna nawigacja czy aplikacja ?

PS : Już znalazłem - mam locus map !

Emek 14.08.2019 10:39

Wrzucasz w Garmina, fona lub inne urządzenie co czyta pliki .gpx.
Z apek to ja znam tylko Locus.

Mistrz prostej 10.09.2019 11:31

Cytat:

Napisał machoni (Post 575724)
Planujemy z kumplem zaraz bo Baba Jadze, zrobić wschód naszego kraju, ponieważ mieszkam na granicy z Niemcami, jakoś nigdy mi nie po drodze w ten rejon. Luźno podchodząc do tematu lecimy od Bieszczad po Mazury, czasu jak zawsze za mało (5dni), więc myślimy wykorzystać TET co by zbytnio nie zmużdżać się nad planowaniem trasy (opcja na azymut też jest ;)). Pytanie czy ktoś może się podzielić wrażeniami z trasy, oczywiście planujemy jak najmniej czarnego jak najwięcej odcinków nie utwardzonych. Chyba, że ma ktoś ciekawy ślad dający moc przygód.:at:

Weź przestań Ty i drogi nie utwardzone 😁były by Ci jedynie potrzebne żebyś miał gdzie śledzia od namiotu wbić 😁😄

Wysłane z mojego SM-G398FN przy użyciu Tapatalka

marecki999 10.09.2019 12:22

Ja startuje jutro na TET. od Giżycka i lece w dół bez kombinacji - po sladzie. Jak sie uda skonczyc do piątku to od razu z hrebennego obieram kierunek na spotkanieFAT.

marecki999 11.09.2019 20:16

Dzis dotarłem w okolice Siemianowki... kimam nad zalewem

Mariusz S 14.01.2021 14:30

Panowie jak wrzucić TET do nawigacji tomtom 550

matjas 14.01.2021 16:23

https://www.tomtomforums.com/threads...-routes.32234/

Muscalero 14.01.2021 18:22

Cytat:

Napisał Mariusz S (Post 713562)
Panowie jak wrzucić TET do nawigacji tomtom 550

Po ostatniej aktualizacji map TomTom 550 nie chce mi wczytać śladu dwóch śladów TET polskiego. Zacząłem konwertować ślad gpx na klm i korzystam z Maps.Me. Tam jest spoko.

Mariusz S 15.01.2021 11:33

Cytat:

Napisał Muscalero (Post 713625)
Po ostatniej aktualizacji map TomTom 550 nie chce mi wczytać śladu dwóch śladów TET polskiego. Zacząłem konwertować ślad gpx na klm i korzystam z Maps.Me. Tam jest spoko.

ok a tak po ludzku dla laika który nie bardzo ogarnia , krok po kroku
na stronce transeurotrial są mapy do pobranie aby je pobrać i wrzucić w tomtom550 musisz ........
z góry dzięki za pomoc

Muscalero 16.01.2021 06:17

http://download.tomtom.com/open/manu...TCONNECTED.htm

Za pomocą aplikacji MyDrive na komputerze można zaimportować pliki .GPX śladów do urządzenia TomTom.

Importowanie pliku śladu GPX
Aby zaimportować plik .GPX za pomocą aplikacji MyDrive, wykonaj następujące czynności:
Połącz urządzenie VIA z komputerem za pomocą aplikacji MyDrive Connect.
W aplikacji MyDrive wybierz Moje trasy.
Wybierz opcję Importuj plik GPX i przejdź do pliku śladu .GPX.
Nowy ślad zostanie wyświetlony na liście Moje trasy.
Poczekaj, aż plik śladu zostanie przesłany do urządzenia VIA.
Wybierz opcję Moje trasy.
Zaimportowany ślad zostanie wyświetlony na liście Moje trasy.


Jeszcze prościej:
1. zaloguje się na kompie na stronie:
https://mydrive.tomtom.com/pl_pl/ - tam zaimportuj ślad.
2. W my drivie dodajesz swoją nawigację. W samej nawigację musisz też być zalogowany na to samo konto.
3. Po wczytaniu śladu .gpx na kompie jest jest opcja: synchronizuj ślad w moich urządzeniach.
Wsio :)

Mariusz S 16.01.2021 09:01

Cytat:

Napisał Muscalero (Post 713866)
http://download.tomtom.com/open/manu...TCONNECTED.htm

Za pomocą aplikacji MyDrive na komputerze można zaimportować pliki .GPX śladów do urządzenia TomTom.

Importowanie pliku śladu GPX
Aby zaimportować plik .GPX za pomocą aplikacji MyDrive, wykonaj następujące czynności:
Połącz urządzenie VIA z komputerem za pomocą aplikacji MyDrive Connect.
W aplikacji MyDrive wybierz Moje trasy.
Wybierz opcję Importuj plik GPX i przejdź do pliku śladu .GPX.
Nowy ślad zostanie wyświetlony na liście Moje trasy.
Poczekaj, aż plik śladu zostanie przesłany do urządzenia VIA.
Wybierz opcję Moje trasy.
Zaimportowany ślad zostanie wyświetlony na liście Moje trasy.


Jeszcze prościej:
1. zaloguje się na kompie na stronie:
https://mydrive.tomtom.com/pl_pl/ - tam zaimportuj ślad.
2. W my drivie dodajesz swoją nawigację. W samej nawigację musisz też być zalogowany na to samo konto.
3. Po wczytaniu śladu .gpx na kompie jest jest opcja: synchronizuj ślad w moich urządzeniach.
Wsio :)

wielkie dzięki :bow: bardzo pomogłeś, faktycznie żadna filozofia jak ma kto pokierować jeszcze raz dzięki .

Muscalero 16.01.2021 12:02

Cytat:

Napisał Mariusz S (Post 713882)
wielkie dzięki :bow: bardzo pomogłeś, faktycznie żadna filozofia jak ma kto pokierować jeszcze raz dzięki .

Spoko, chwilę mi zajęło zanim sam to ogarnąłem instrukcję 😀, gdzie się zalogować a gdzie wczytać.
Ale wracając to mojej wcześniejszej odpowiedzi, nie wiem dlaczego po zaimportowaniu nie chce mi teraz wyświetlić prawidłowo śladu TET w nawigacji. wyświetla komunikat: Brak możliwej trasy.
Na wiosnę było ok i jeździłem na TomTom. Nie kopie się z tym i zacząłem jeździć na MAPS.ME

Mariusz S 18.01.2021 17:14

jeszcze jedno pytanko , na stronce tomtom w zakładce moje trasy mam zapisane 5 tras dojaz do TET i 3 trasy TET dodatkowo 1 trasa dojazdowa do domciu moje pytanko czy jest możliwe połączenie tych tras w jedną ???

Muscalero 18.01.2021 17:22

Ja nie umiem. Z doświadczenia wiem że wolę krótsze trasy i je wczytuję. Na dłuższych jest szansa na błąd w trasie.

Mariusz S 18.01.2021 17:28

ok czyli zostawiam jak jest łączna trasa z dojazdem i zjazdem z TET 3137 km , teraz pytanie do osób które przejechały w całości odcinek wschodni czyli 1044 km jaki jest realny czas przejazdu tego odcinka , nawigacja pokazuje 21 godz , które odcinki sprawiają najwięcej problemu , które miejscówki polecacie na nocleg

matjas 18.01.2021 19:31

Zależy od pogody. Północ jest łatwa. Piaszczyscie i szutry. Okolice Kazimierza jak jest mokro to klękajcie narody.
Moim zdaniem absolutnie bez napinki cztery dni. Trzy to już jazdajazda. Pisze o całości wschodu.

Więcej przejedziesz sam. Im większa grupa tym wolniej.

Mariusz S 18.01.2021 20:09

Cytat:

Napisał matjas (Post 714261)
Zależy od pogody. Północ jest łatwa. Piaszczyscie i szutry. Okolice Kazimierza jak jest mokro to klękajcie narody.
Moim zdaniem absolutnie bez napinki cztery dni. Trzy to już jazdajazda. Pisze o całości wschodu.

Więcej przejedziesz sam. Im większa grupa tym wolniej.

Dzięki , czyli liczę cztery dni jedziemy na dwa moto afryka i T7 plan na kwiecień tenerką leci sąsiad który ma duuuuuże doświadczenie ja natomiast no co tu dużo pisać 7800km łącznie śmignięte od czerwca kiedy to odebrałem prawko . Odnośnie noclegów coś polecisz ???

Emek 18.01.2021 20:16

Kwiecień to już namiot można rozważyć. Fajne miejscówki namierzysz po drodze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.