Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Woltomierz do naszej AT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=221)

R2D2 01.04.2008 23:05

Woltomierz do naszej AT
 
Fajne woltomierze sa tu : http://tme.pl/katalog/index.phtml?f_szukaj=PAN.LCD20V

kupilem ostatnio 2 szt do zastosowan labolatoryjnych :-)
do motonga tez sie nada , mierzy do 20V .jedyny mankament to odpowiednie uszczelnienie ale z tym to chyba nie ma problemu.
Cena bardzo dobra , moim zdaniem oczywiscie.

wieczny 01.04.2008 23:40

Tak się zastanawiam gdzie go będzie najwygodniej wkomponować...

Nowy011 02.04.2008 00:31

Cytat:

Napisał wieczny (Post 1684)
Tak się zastanawiam gdzie go będzie najwygodniej wkomponować...

Pod kanapę albo w schowek ..napewno się zmieści.........:fool2:

A tak poważnie to kosztuje dwa razy mniej niż ten na Podczaszyńskiego .

Wieczny zamawiasz? zamów dwie sztuki wezmę jedną


A co do wpakowania..znaczy miejsca..
Ktos kiedyś pisał na strym forum co by kupić takie Alu badziewie do zasłonięcia zegarów .maskownice? no jak zwał tak zwał.. kosztuje to jak się nie myle na Ebayu angielskim z 20 funciaków ale i niemieckim można zakupić..
No i zakupic sztuk raz.. wykonać ,,matryce" zebrać chętnych .. policzyć koszta i możę się okaże ,że zamiast 20 funciaków wyjdzie jakies 0,9 Funciaka..........................
I można sobie wtedy centrum ,,dowodzenia" wyj.. jak w promie Chalenger ( tylko bez takiego finału) pstryczki didy elektrody i inne wynalazki

Tylko nie wiem ale sa wersje pod tripa i bez ... hmm lepiej zamówić pod tripa..

ale to taka tylko POWIELONA myśl..

R2D2 02.04.2008 08:50

poczekajcie z zamowieniami , wrzuce tu foty w realu jak to wyglada , jak swieci i jakie sa wymiary.

Pozatym podlacze to do swojej AT i zobzcze jak dziala.

Vooytas 02.04.2008 10:57

I ja bym był chętny... miałem juz na wyjeździe problemy z ładowaniem w transalpie.
Przy takiej dokładności to na wolnych obrotach nawet spaloną żarówe w reflektorze można wykryć pszypuszczam...

wieczny 02.04.2008 11:34

Spoko, mogę zamówić dwie. Ale rzeczywiście poczekajmy na fotki od R2D2. A ten pulpit widziałem. Trochę SuperTenerą zalatuje :lol8:. Możemy zrobić jakieś zamówienie na 5 osób nawet. Cena będzie niższa, a i przesyłka się ładnie podzieli na grosze :). Kto wchodzi?

zombi 02.04.2008 12:14

Bardzo ładny tylko duży. U siebie zamontowałem powiedzmy voltomierz, jedna dioda i cztery kolorki, czyli cztery stany
  • <= 12.3V - czerwony
  • 13V - pomarańczowy
  • 13.5V - żółty
  • >= 13.8-14V - zielony
Fajne bo tanie i zajmuje mało miejsca, a jest wystarczające do wykrycia problemów z ładowaniem. Przed podłączeniem płytkę zabezpieczyłem przed wilgocią.

A z innej strony to nie ten szyk, ale ja montowałem tylko do trampka :(

PS. dla zainteresowanych kupiłem konkretnie to.
http://allegro.pl/item334543596_dysk...akumul_fv.html

chomik 02.04.2008 12:16

Cytat:

Napisał zombi (Post 1747)

a to na 24v jest

zombi 02.04.2008 12:19

I tu mnie masz, fakt było 24V piszę i nie patrzę co. Całe szczęście zamontowałem 12V.
Ale pełen szacun za szybkość, myślałem że zdążę poprawić za min się ktoś połapie.

chomik 02.04.2008 12:22

Cytat:

Napisał zombi (Post 1750)
I tu mnie masz, fakt było 24V piszę i nie patrzę co. Całe szczęście zamontowałem 12V.
Ale pełen szacun za szybkość, myślałem że zdążę poprawić za min się ktoś połapie.

:fool2: nie chciałem :dizzy: :D

Franz 02.04.2008 12:55

Nie jestem szpecem,ale mam wątpliwość.
W Trampku i Afryce padają reglery z powodu złych styków ( zanieczyszczonych) czy jakoś tak. Napiecie znacznie wzrasta , wygotowuje aku i sypie się moduł z powodu zbyt wysokiego napiecia.
Taka dioda świeci dalej na zielono wskazując ,ze wszystko jest OKI
Z tego co wiem, a wiem jeszcze niewiele -to nie brak napięcia jest problemem ,bo
alternatory się nie psują -tyko problemem jest napięcie zbyt wysokie.
Tego dioda niestety nie pokazuje...

Uzupełnienie:Przy zbyt wysokim napięciu czyli powyżej 13,8V dioda świeci również na zielono.
Taki mi odpowiedział sprzedawca z allegro tego diodowego ustrojstwa

wieczny 02.04.2008 13:00

Otóż to. Ledwolt sygnalizuje za niskie, jak i za wysokie napięcie. Ma kosztować koło 50pln o ile rzeczywiście wróci na rynek.

zombi 02.04.2008 13:20

"Ledwolt" spotkałem się z takim rozwiązaniem (funkcje i nazwa jak podajesz), ale kolo twierdzi że mu się nie opłaca. Może jakby złożyć konkretne zmówienie.

Ropuch 02.04.2008 13:36

2 Załącznik(ów)
A ja mam taki wynalazek...wychelnie na biezaco....pokazuje co trzeba, ma podswietlenie...kupiony w boxer-motor u Olejnika.
Polecam
Zdjecie pokazuje miejsce montazu (dobrze przemyslane Kajtus :))
Zrobie bzlizsza fote to wkleje.

Franz 02.04.2008 16:13

Ledwolt- kontrolka ładowania akumulatora
 
Możliwość zamówienia 1 szt (sobie zamówiłem 2szt)

PRZEDRUK

Charakterystyka
Co to jest o do czego służy?

http://usprawnienia.pl/produkty/ledw.../kontrolka.jpgMało osób wie, że zgaśnięcie kontrolki ładowania nie oznacza wcale, że akumulator jest ładowany. Oznacza ona dokładnie tyle, że alternator jest w stanie oddawać energię. Ile tej energii będzie oddawać i ile z niej trafi do akumulatora to już zupełnie inna bajka. LEDWOLT pokazuje kolorem stan instalacji:
ZIELONY-dobrze
CZERWONY-źle
Dodatkowo, pokazuje napięcie podczas pracy rozrusznika, a po wyłączeniu silnika symuluje kontrolkę alarmu.

Jest ekstremalnie prosty w montażu-gustowna srebrna lub czarna rurka jest łatwa w montażu i doskonale komponuje się w każdym motocyklu. W samochodzie samą diodę można zamontować wszędzie.
Interpretacja wskazań woltomierza

Poniżej opisano jak intepretowac wskazania. Dwukolorowa kontrolka w woltomierzu może świecić na wiele różnych sposobów. Na wstępie należy wspomnieć o trzech trybach:
  • przy wyłączonym siliku,
  • podczas pracy rozrusznika,
  • podczas normalnej pracy silnika.
Tryby są przełączane automatycznie.
Tryb wyłączonego silnika
  • http://usprawnienia.pl/produkty/ledwolt/img/st-sa.gif Rzadkie czerwone błyski to symulacja kontrolki alarmu-LEDWOLT tak świeci, gdy silnik nie pracuje (a rozpoznaje to po stałym napięciu akumulatorze przez dłuższy czas). LEDWOLT pobiera wtedy bardzo mało prądu - około 0.2 amperogodziny na miesiąc - dlatego może być cały czas podłączony bezpośrednio do akumulatora.
Tryb pracy rozrusznika
  • obrazka brak Bardzo szybkie migotanie (około 10 razy na sekundę-dlatego nie dało się wykonać animowanego obrazka) na zielono-dobre napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem
  • obrazka brak Bardzo szybkie migotanie (około 10 razy na sekundę-dlatego nie dało się wykonać animowanego obrazka) na czerwono-napięcie podczas kręcenia rozrusznikiem spadło poniżej 9.2 V - być może jest już za słaba iskra na świecy.
Tryb normalnej pracy

Tryb normalnej pracy włącza się, gdy napięcie w instalacji przekroczy 13.5V Montaż

Przewody woltomierza należy podłączyć jak najbliżej styków akumulatora. Najlepiej włożyć przewód pomiędzy styk akumulatora a klemę i zacisnąć klemę. Oczywiście wszystkie powierzchnie powinny być dobrze oczyszczone i posmarowane wazeliną techniczną.
Podłączanie w innych miejscach-przy bezpiecznikach, stacyjce - będzie mogło powodować zafałszowanie wskazań.
Parametry techniczne

Dokładność wskazań: nie gorzej niż 0.2V, typowo 0.1V
Pobór prądu: 25mA (w trybie wyłączonego silnika 0.2 mA)
Zakres temperatur pracy: od -20 do 80 stopni Celsjusza


tel.602 643 804

wieczny 02.04.2008 18:11

Mailowałem z twórcą Ledwolta. Pisał, że produkt wróci na rynek. Istnieje możliwość małej modyfikacji zakresów tak, by ludzie mający ładowanie 13.8V nie dostali oczopląsu.

barthez 02.04.2008 20:28

Cytat:

Napisał zombi (Post 1747)
Bardzo ładny tylko duży. U siebie zamontowałem powiedzmy voltomierz, jedna dioda i cztery kolorki, czyli cztery stany
  • <= 12.3V - czerwony
  • 13V - pomarańczowy
  • 13.5V - żółty
  • >= 13.8-14V - zielony

a co pokazuje w przypadku ponad 14-15V - na zielono???
To jest chyba najważniejszy pomiar wskazujący na awarię reglera

zombi 02.04.2008 20:58

Bartez, nie sprawdzałem.
Masz rację i o tym jest teraz ten wątek - czy pojawi się na rynku produkt, który ma taką funkcjonalność, czyli Ledwolt.
Jak montowałem u siebie to cudo, to kolo od letwolta nie prowadził sprzedaży.

wieczny 02.04.2008 20:59

O, Ledwolt już jest :). http://usprawnienia.pl/cennik.html

Nowy011 02.04.2008 22:07

Cytat:

Napisał wieczny (Post 1872)
O, Ledwolt już jest :). http://usprawnienia.pl/cennik.html

i co zamawiasz? czy może ten z wy swietlaczem ?

wieczny 02.04.2008 22:17

No czekam na fotki gdzie i co najważniejsze JAK zamocować wyświetlacz :). Bo samemu nie padłem niestety na pomysł... Wyświetlacz dobra rzecz, ale Ledwolt też ma swoje plusy. Mam ciężki orzech do zgryzienia...

R2D2 03.04.2008 09:39

Narazie te wyswietlacze do ktorych link podalem musze przetestowac ,
nie kupujcie ich dopuki nie sprawdze czy sie nadaja , mozliwe ze bedzie potrzebna ich mala przerobka zeby poprawnie dzialaly w AT.
Co do ledvolta to patencik jest niezly.Moze i taki sobie zrobie tyklo nie wiem czy az tyle bajerow jest potrzebne , ja mysle ze wystarczywskazanie napiecia:
- za male
- dobre
-za duze
i nie wiem czy dioda powinna ciagle swiecic , nie denerwuje to w czasie jazdy noca ?

deptul 03.04.2008 10:18

O! Świetny pomysł. Niech skubana błyśnie przy uruchamianiu a potem niech świeci tylko jak jest za dużo lub za mało napięcia.

podos 03.04.2008 10:21

2 Załącznik(ów)
hmmm, jakos nie mam zaufania do elektroniki nieprzystosowanej do kąpania w blocie i wodzie.

Moje rozwiazanie to Voltomierz Equus, ladnie wpasowujacy sie nad zegary. Sprawdzony w zeszlym roku, pieknie wszystko widać. Zwlaszcza jak nie ma ładowania jak sie wszystko włączy :) Mocowanie moze nie eleganckie ale sie sprawdzilo

Załącznik 112

Na zdjeciu jest tez Amperomierz tej samej firmy- ale do afryki sie kompletnie nie nadaje, wiec wyleciał stamtąd.
Bardzo mądry opis tego przypadku na starym forum TUTAJ

Załącznik 111

7Greg 03.04.2008 10:51

Kurczę, Brachu, wygląda to u Ciebie wraz ze Scotem jak na pokładzie samolotu :)

Ja bym chyba wolał diodę która się zapala jak ładowanie spadnie poniżej iluś tam Volt.
Na pewno R2D2 zapoda jakiś schemat i będziemy się mogli cieszyć dodatkową diodą :)

chomik 03.04.2008 11:00

Eqqus-y można dostać tutaj http://www.tuningbaja.pl/product/c277.html

podos 03.04.2008 11:22

Cytat:

Napisał 7greg (Post 1967)
Kurczę, Brachu, wygląda to u Ciebie wraz ze Scotem jak na pokładzie samolotu :)

Ja bym chyba wolał diodę która się zapala jak ładowanie spadnie poniżej iluś tam Volt.
Na pewno R2D2 zapoda jakiś schemat i będziemy się mogli cieszyć dodatkową diodą :)

Bedzi ci bardzo migac bo nawet wlaczanie kierunkowskazu na wolnych powoduje skakanie wskazówki zdrowo ponizej 13v. W zasadzie na wolnych obrotach ze swiatlami jest ponizej 13 volt. z manetami nie wspomnę - trzeba jechac zeby bylo OK.

Dam przykład:

Nasze motocykle (oraz aku) jechaly w kontenerze 1,5 miesiaca do Indii.
Akumulatory wiadomo 1,5 miecha to dlugo dość, wiec lekko straciły prądu.
Do odpalenia wystarczyło. Voltomierz pokazywał ladowanie podczas jazdy ale jego brak na wolnych obrotach. A ze wyjezdzalismy w nocy - musielismy jechac na swiatłach. A ze to było Delhi - to z deli wyjezdzalismy 35km w 3 godziny. Czyli Totalny korek.... na swiatlach, niskie obroty. Widząc co sie dzieje na wskazówce, gasilem swiatła co chwile lub trzymalem wyzsze obroty nawet stojąc. A np Mateo, co mial starszy i slabszy akumulator - nie widząc tego co ja, po tych 3 godzinach niby-jazdy motor zgasił i juz nie odpalił. Poszlo oczywiscie na pych i skonczyl sie problem bo potem juz normalnie jechalismy 6 czy 7 godzin non stop.

Reasumując - wydaje mi sie ze dobrze jest mieć cos co wskazuje jakies wartosci niz tylko diodke zero-jedynkową. Mozna probowac zapobiegać wczesniej skutkom eleminując zbedne zródła, a nie tylko dowiedziec sie ze padł ci regler.

Ale dioda zawsze lepsza to niz nic.

Lewar 03.04.2008 12:01

Lewar ostrzega.
Miałem Ledwolta dwa lata i byłem z niego b. zadowolony ale niestety mi padł w taki paskudny sposób, że czasami zaświeca mi się bez wyraźnego powodu na czerwono powodując panikę u kierującego.
Na szczęście zamontowałem także wspomniany woltomierz Equus i jestem zadowolony jeszcze bardziej.

wieczny 03.04.2008 12:26

Kurna, taki urok forum - wszyscy mają swoje zdanie i zaczyna się robić mętlik pod kopułą ;). Na podoskowe mocowanie nie wpadłem wstyd przyznać... W ten sposób można przytroczyć klika zegarów każdy jeden do siebie na wzajem :D. Mi się marzą dwa wakuometry, ciśnienie oleju, amperomierz i woltomierz... Maaaasa wskazówek, pełne profi :D.

EGON 03.04.2008 12:50

jak ten cyferkowy bedzie ok... to też sie pisze na 1 szt.:hello:

7Greg 03.04.2008 17:48

A może jest taki jeden zajebiście wielki zegar co ma w sobie Volty, Ampery, Temperaturę oleju i silnika?
Można by go wtedy wstawić w miejsce oryginalnego wskaźnika temperatury :)

Franz 03.04.2008 19:22

1 Załącznik(ów)
Do Trampka wsadziłem coś takiego

http://c5.wrzuta.pl/wm5980/40550ef20...5/PICT0161.jpg
DET 100 Cockpit - Details

http://www.det-motorrad.de/shop6/images/big/det100.jpg
  • mit allen Zündanlagen kompatibel
  • geeignet für alle 2- und 4-Takt-Motoren
  • gleichzeitige Anzeige von Geschwindigkeit (bis 320 km/h) und Drehzahl ( bis 15.000 U/Min)
  • Bordspannungsanzeige
  • Öl-/Wassertemperaturanzeige mit Warnsignal bei Überhitzung optional
  • Speicher für Maximalwerte
  • Kontroll-LEDs für Öldruck, Blinker, Fernlicht und Neutral mit automatischer Anpassung an die Umgebungshelligkeit
  • programmierbarer Schaltblitz optional
  • mit TÜV-Gutachten und Typgenehmigung
Technische Daten:
  • Versorgungsspannung: 10 bis 16 V
  • Leistungsaufnahme: ca. 120 mW
  • Funktionsfähig bei Temperaturen zwischen -20 und +70°C
  • maximal messbare Geschwindigkeit: 320 km/h
  • Auflösung: 1 km/h
  • Genauigkeit der Geschwindigkeitsanzeige: Abweichung < +/- 1% Maximal messbare Wegstrecke: 9999999 km Auflösung: 1 km
  • Genauigkeit der Wegstreckenanzeige: Abweichung < +/- 1%
  • Maximal messbare Drehzahl: 15000 U/min, Auflösung: 10 U/min
  • LED-Kontrollleuchten für Öl, Neutral, Blinker und Fernlicht mit automatischer Anpassung an die Umgebungshelligkeit
  • Maße:90x 55 x 25mm, Gewicht ca. 190 g
Lieferumfang:
  • DET-Cockpit
  • Radsensor, Kunststoff 1m
  • Impulsmagnet
  • TÜV-Gutachten
Cena 100 Euro

x-men 03.04.2008 21:34

1 Załącznik(ów)
A ja mam cuś takiego ha...:D

wieczny 03.04.2008 23:07

Widzisz.. Ja tam mam bezpieczniki ;).

R2D2 04.04.2008 16:36

Cytat:

Napisał 7greg (Post 2021)
A może jest taki jeden zajebiście wielki zegar co ma w sobie Volty, Ampery, Temperaturę oleju i silnika?
Można by go wtedy wstawić w miejsce oryginalnego wskaźnika temperatury :)


A moze poprostu dac tam jakis wyswietlacz ? i zrobic sterowanie , hmmmmmmm ,moze sie da ,tylko ten piepszony czas .
Dzis zarejestrowalem AT
Narazie moja AT jest w stanie rozkladu( zrobilem czysczenie gaznikow i naprawe pompy paliwa )
musze jeszcze to zlozyc , zrobic synchro gaznikow , naprawic ( zlikwodowac ) rdze na ramie ( lakier juz jedzie z niemcowni ) , i poskladac to do kupy.
Pozniej czeka mnie remont tripa.
Zastanawiam sie czy nie lepiej zrobic nowy wyswietlacz do tripa i tam wszystko wyswietlac , bo w samym tripie za wiele funkcji nie ma , tylko musze rozkminic ile impulsow jest na kilometr przebiegu zeby wiedziec jak liczyc przebieg.

Pozdrawiam

souti 05.04.2008 11:12

Cytat:

Napisał Lewar (Post 1979)
Lewar ostrzega.
Miałem Ledwolta dwa lata i byłem z niego b. zadowolony ale niestety mi padł w taki paskudny sposób, że czasami zaświeca mi się bez wyraźnego powodu na czerwono powodując panikę u kierującego.
Na szczęście zamontowałem także wspomniany woltomierz Equus i jestem zadowolony jeszcze bardziej.

Bardzo mi przykro, że się popsuł.
Jeśli go jeszcze masz, wyślij mi (napisz mi maila na psielski@usprawnienia.pl, a podam na jaki adres), przebadam go i sprawdzę, czemu się popsuł, żeby taka sytuacja się już nie powtórzyła. Oczywiście odeślę Ci działający :-)

Pozdrawiam, konstruktor LEDWOLTa.

wieczny 05.04.2008 11:44

Witaj w naszych progach :). Mailowałem z Tobą jakiś czas temu. Wybrałeś dobry model Afryki! Pozdrawiam, Michał :).

PS: R2D2 jak weźmiesz się na poważnie za taki multikomputerek, to nie zapomnij o zegarku.

R2D2 05.04.2008 12:04

Zegarek to podstawa , moze nawet pokusilbym sie o wstawienie modulu GPS do jego synchronizacji , ale to zobaczymy .
Musze tylko obliczyc jakis target cenowy zeby nie zabic cena urzadzenia
Ale w swoim czasie zrobie moze jaka sonde tu na forum , jak bede mial jakis prototyp.

Franz 05.04.2008 12:45

Cytat:

Napisał souti (Post 2259)
Bardzo mi przykro, że się popsuł.
Jeśli go jeszcze masz, wyślij mi (napisz mi maila na psielski@usprawnienia.pl, a podam na jaki adres), przebadam go i sprawdzę, czemu się popsuł, żeby taka sytuacja się już nie powtórzyła. Oczywiście odeślę Ci działający :-)

Pozdrawiam, konstruktor LEDWOLTa.


Jam to nie chwaląc się zaprosił konstruktora na nasze Forum :hello:

( Zagłoba był zawsze skromny :D )

ramires 05.04.2008 13:00

Gdyby nie Twoja wrodzona skromność byłbyś chodzącym ideałem :D

Lewar 05.04.2008 14:21

Cytat:

Napisał souti (Post 2259)
Bardzo mi przykro, że się popsuł.
Jeśli go jeszcze masz, wyślij mi (napisz mi maila na psielski@usprawnienia.pl, a podam na jaki adres), przebadam go i sprawdzę, czemu się popsuł, żeby taka sytuacja się już nie powtórzyła. Oczywiście odeślę Ci działający :-)

Pozdrawiam, konstruktor LEDWOLTa.

Witam wśród czarnuchów.

Absolutnie nie mam pretensji. Jak już wspomniałem, Twój Ledwolt spisywał sie świetnie ale w takich niekorzystnych warunkach ( woda, upały ) każda elektronika ma prawo paść.
Spokojnie, jak bedę demontował czache to Ci podeślę.
Na razie służy mi jako imitator alarmu a w zasadzie to jest nadal sprawny, tylko czasami coś mu "odbija"

płock1964 14.05.2008 18:04

alu-badziewie
 
Witam. Mam coś takiego u siebie. W zimę mogę wypożyczyć do skopiowania.
Cytat:

Napisał Nowy011 (Post 1689)
Pod kanapę albo w schowek ..napewno się zmieści.........:fool2:

A tak poważnie to kosztuje dwa razy mniej niż ten na Podczaszyńskiego .

Wieczny zamawiasz? zamów dwie sztuki wezmę jedną


A co do wpakowania..znaczy miejsca..
Ktos kiedyś pisał na strym forum co by kupić takie Alu badziewie do zasłonięcia zegarów .maskownice? no jak zwał tak zwał.. kosztuje to jak się nie myle na Ebayu angielskim z 20 funciaków ale i niemieckim można zakupić..


No i zakupic sztuk raz.. wykonać ,,matryce" zebrać chętnych .. policzyć koszta i możę się okaże ,że zamiast 20 funciaków wyjdzie jakies 0,9 Funciaka..........................

Jarek 15.05.2008 07:46

http://picasaweb.google.pl/jaras60/P...44257639682818a ja zapakowałem analogowy woltomierz from Łada za 28 zetów- pasuje idealnie w tym samym miejscu co X-mena, czyli miedzy zegarami, ma również podświetlenie...jest naprawdę ok...pzdr
http://picasaweb.google.pl/jaras60/P...44257639682818

chomik 15.05.2008 08:43

Kupiłem ledwolta i zastanawiam się gdzie i jak go zamontować, może ktoś już wykombinizował ciekawe widoczne miejsce ?

wieczny 15.05.2008 11:05

Ja czekam na swojego :). Jak zamontuję to dam fotkę.

EGON 20.05.2008 09:20

Cytat:

Napisał x-men (Post 2061)
A ja mam cuś takiego ha...:D

http://allegro.pl/item364233014_samo..._obudowa_.html

to to?? jak sie sprawuje... ?? co lepsze?? wnerwiiająca dioda czy wnerwiający zegarek?? ;):umowa:

wieczny 20.05.2008 09:37

Jak znajdziesz miejsce dla zegarka to ja bym się nie wahał i olał diodę. Ja nie chcę się pierdzielić i czarować miejsca dla sporego wyświetlacza, więc poszedłem w diody. No ale zawsze lepsze cyferki niż kolorek :D.

Mroq 20.05.2008 09:38

Cytat:

Napisał jarek (Post 7481)
http://picasaweb.google.pl/jaras60/P...44257639682818a ja zapakowałem analogowy woltomierz from Łada za 28 zetów- pasuje idealnie w tym samym miejscu co X-mena, czyli miedzy zegarami, ma również podświetlenie...jest naprawdę ok...pzdr
http://picasaweb.google.pl/jaras60/P...44257639682818

superowo wygląda, jak go tam przylepiłeś ?

Jarek 20.05.2008 09:55

siema, Mroq- na dwa wkręty samonawiercajace+ taśma stalowa 1,5cm szerokości- okazuje sie, że w tym miejscu jest pusta ścianka pod zegarami, wkręty ok 1,5 cm długości- zresztą zobaczysz w Kletnie..pzdr

QrczaQ 20.05.2008 22:19

Moze to sie przyda

http://www.africatwin.co.uk/africatw...0_at/index.htm


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.