Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Videorejestrator...? Tylko jaki...? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19910)

Gawrys 07.01.2014 13:45

Videorejestrator...? Tylko jaki...?
 
Panowie i Panie rzecz jasna;) Jako, że napewno nie jeden z was używa takich przydatnych zabawek. Chciałbym się was poradzic jaki video rejestrator wybrać do samochodu. Tak, żeby coś było widać i miało to ręce i nogi. No i żeby nie zbankrutować :vis: Dość sporo tego w sieci. Tylko co wybrać....?:confused:

Ludwik Perney 07.01.2014 13:53

Niedawno mnie zarejestrowano skutecznie - kilkaset złotych i punkty, ale nie pytałem o model :-)

miroslaw123 07.01.2014 13:59

Mam coś takiego Kamera samoch. TRACER Arrivo (1920x1080) HDMI:
http://www.tracer.pl/product/kamera-...1920x1080-hdmi
koło hdmi stoi jak jest przy telewizorze...
dostałem to za darmo, więc nie narzekam, ale jakość jest dość przeciętna, w nocy ledwo coś widać chyba że jest to dobrze oświetlony parking, dodatkowo szaleje balans bieli, w dzień jako tako. Nastawiłem na vga i wystarczy na tuba i do celów rejestracyjnych. Dodatkowo bardzo słabo kompresuje pliki i tworzą się one bardzo duże. Ma funkcję zdjęć cyklicznych, na baterii wytrzymuje około 20 minut więc musi być pod prądem. Jeszcze dodam, nie ma usb więc by zgrać to trzeba kartę wpiąć w przejściówkę, jak coś sobie przypomnę to dopiszę.

Dzieju 07.01.2014 18:27

Mam i używam ( głównie w autobusie) prostego i taniego Larka.
Cena marketowska to ok 100zł.
Owszem nie działa jak profesjonalna kamera lub inne rejestratory za 500-700zł ale wystarczajaco by w określonej sytuacji mieć dowód kto jest sprawcą zdarzenia.
Dla mnie jest to główne jego zadanie, nie potrzebuję z moich tras montować filmu.
Do tego służą inne kamerki.

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 355453)
Niedawno mnie zarejestrowano skutecznie - kilkaset złotych i punkty, ale nie pytałem o model :-)

No wiesz , zdjęcia próbne do filmów nie są tanie ;)

Gawrys 07.01.2014 20:33

Nie chodzi mi o profesjonalkę. Tylko takie coś, żeby bylo to wystarczająco czytelne Zarówno w dzień jak i w nocy.

Balugass 07.01.2014 20:50

ja używam goclever za ok 200zł i naprawdę bardzo dobrze się sprawdza:) trzeba tylko pamiętać ze obowiązkowo karta pamięci klasy 10 bo inaczej nie da rady nagrywać w hd...
ps. ostatnio trafiłem w nocy w jenota przy ok 120km/h i bez problemu na filmiku było to widać ba! można było rozpoznać zwierzaka ...

Jacek_L 07.01.2014 20:57

http://www.youtube.com/watch?v=siA1XdFGKvo

Kupowałem na aliexpress.com - coś około 150 zł kosztowało.

Ogólnie to tani i dobry rejestrator najlepiej aby miał ten chip Novatek.

A co do karty - to Full HD nagrywam na class 4 :)

Darro 07.01.2014 21:22

http://eu.mio.com/pl_PL/mivue-358.htm#.UsxhTvTuLp4

nie jest najtańszy, ale przyzwoicie nagrywa

płock1964 08.01.2014 12:13

Mam 388, nie jest najtańszy, ale dodatkowo ma gps i nagrywa prędkość. 2 x mnie to uratowało, wprawdzie nie stanowi dowodu w sądzie ( bo nie ma legalizacji ), ale pokazanie cyferek wytrąca broń z ręki oszołomom typu - panie, zap.......lał jak wariat, jak by jechał wolniej, to bym zdążył.

Gawrys 08.01.2014 12:32

Ok padło na MiVue 358 spodobał mi się i chyba będę zadowolony :) Dzieki za podpowiedzi

pałeł 08.01.2014 12:35

Cytat:

Napisał Balugass (Post 355563)
ja używam goclever za ok 200zł i naprawdę bardzo dobrze się sprawdza:) trzeba tylko pamiętać ze obowiązkowo karta pamięci klasy 10 bo inaczej nie da rady nagrywać w hd...
ps. ostatnio trafiłem w nocy w jenota przy ok 120km/h i bez problemu na filmiku było to widać ba! można było rozpoznać zwierzaka ...

pokaż jenota bo u nas rzadkość raz chyba widziałem i obstawiałem jenota a chciałbym porównać :)

Pawel 08.01.2014 13:48

Mio sa zajeb... z tego co zdazylem sie zorientowac. Ja mam jakas chinszczyzne i nie moge jej polecic, no chyba ze ktos chce ja wykorzystac tak jak Dzieju. Bede obserwowal watek bo z checia kupilbym taka na ktorej mozna oczytan numer rejestracyjny.

Pawel 08.01.2014 14:06

gawrys to jak juz bedziesz go mial to napisz jakiej dlugosci film misci sie na np 16GB karcie. W tej kamerze ktorej aktualnie uzywam na 32GB miesci sie nieco ponad 2h filmu. Dla mnie to troche malo.

Gawrys 08.01.2014 16:45

Ja dostałem w zestawie kartę 32G Transcend. Tanio nie było bo za wszystko wyszło 480zł. Jak tylko dobiorę się do kamerki to dam znać jak z jakością i takie tam. Tylko, że jak na razię jestem w Norweju ( dla wszystkich sprzecząjących się w wątku o języku polskim:osy:) i wracam dopiero tak za dwa tygodnie, więc trochę będziesz musiał poczekać:)

Pawel 09.01.2014 00:41

Poczekam. Nie spieszy mi się żeby wydać 5 stówek.
Mnie też nie ma w Polsce i czasami zmuszony jestem pisać bez polskich znaków, ale do mnie jak na razie nikt się nie doczepił.

Gawrys 19.02.2014 12:41

Pawel filmiki testowe są w przygotowaniu.....

Pawel 19.02.2014 19:16

czekam z niecierpliwością:o

Gawrys 19.02.2014 19:51

Oki jeździłem dzisiaj troszkę w poszukiwaniu nowej chaty. Warunki były dość trudne, więc to chyba najlepszy moment na test. Pięć różnych filmików....










Na test przy słonecznej pogodzie będzie trzeba trochę poczekać. Nie wiem jak długo, bo słońce żadko tutaj zagląda...:vis:

Pawel 19.02.2014 23:18

zrób jeszcze jakąś fotę jak jest zamocowana w samochodzie żeby zobaczyć jaka jest duża. Wiem, że wymiary można znaleźć w necie ale tu raczej chodzi o porównanie wielkości np do lusterka i czy uda się ją schować tak żeby jakiś debil szyby nie wywalił bo mu się spodoba.
Ogólnie daje radę

Gawrys 20.02.2014 17:42

5 Załącznik(ów)
Fotki walnięte na szybko. Jak ktoś ma górną część szyby przyciemnianą to już wogóle mało co ją widać od frontu.
Załącznik 46137

Załącznik 46138

Załącznik 46139

Załącznik 46140

Załącznik 46141

sebol 12.03.2014 20:31

Odgrzeję temat. Może komuś jakaś inna kamerka się objawiła. Szukam gabarytowo małej kamerki z taką jakością obrazu , by można było ewentualnie odczytać nr rej . nadjeżdżającego z przeciwka pojazdu ( by nie slajdowało i nie było pokselozy ) .
Kamera z zapisem prędkości raczej odpada , bo samemu można sobie gola strzelić .

chemiczny 24.12.2020 18:16

Temat stary, to odgrzeję.

Ktoś z Was nabył może ostatnio taki wynalazek, potrzebuję do "dużego" auta, trochę kilometrów się robi a coraz wiecej świrów na drodze.
Ma być taki żeby w nocy też dobrze nagrywał ale też w budżecie powiedzmy do 300 pln.

Zdrówka.

Pawel 24.12.2020 18:38

Cytat:

Napisał chemiczny (Post 710586)
Temat stary, to odgrzeję.

Ktoś z Was nabył może ostatnio taki wynalazek, potrzebuję do "dużego" auta, trochę kilometrów się robi a coraz wiecej świrów na drodze.
Ma być taki żeby w nocy też dobrze nagrywał ale też w budżecie powiedzmy do 300 pln.

Zdrówka.

No kotlet trochę stary. Przerobiłem już pare kamerek i zdecydowanie polecam Mio. Niestety nie mogę polecić nic do 300zl bo moje były trochę droższe.

lukasz_vip 24.12.2020 18:56

Xblitz black Bird 2.0 gps kupiłem za 170zl na balck friday. Zobacz na YT jak nagrywa. Za te kasę fajna opcja.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Dario 24.12.2020 20:19

Cytat:

Napisał Pawel (Post 710588)
No kotlet trochę stary. Przerobiłem już pare kamerek i zdecydowanie polecam Mio. Niestety nie mogę polecić nic do 300zl bo moje były trochę droższe.

A jaki rejestrator z linii MIO polecasz?

Cezar3 24.12.2020 20:28

Mam viofo 129 duo, inne pieniądze, ale świetnie działa.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Artek 24.12.2020 21:03

Nextbase 212 kupiony w aldi.
Szału nie ma, ale coś tam widać. Jeździ ze mną w dużym aucie. Bardzo długi przewód zasilania.

Młodemu do bmw kupiłem miovue c570.

Karta 128 niezbędna! (patrz cena).


Padł na forum argument, że tylko podpierdalacze mają kamery...Może wytłumaczę się za siebie.


Wolę mieć nagrane jakiekolwiek zdarzenie w którym uczestniczę, niż się tłumaczyć komukolwiek (gdzie bym nie pojechał, jestem obcokrajowcem). Jakieś pół roku temu mogłem uczestniczyć w karambolu. Gdybym jechał starszym autem lub z innym towarem niewątpliwie doszłoby do tego. Nie z mojej winy.
Młodemu kupiłem, żeby pohamować ewentualne jego próby kozaczenia na drodze. Ma nakaz jeżdżenia z kamerą, w razie przyłapania "bez.."-kara. Podczas jego wakacyjnego wyjazdu nad morze opowiedział mi, że ktoś mu wymusił pierwszeństwo, nagrał ten film. Po odtworzeniu wytłumaczyłem mu, dlaczego doszło do takiej sytuacji i jak zapobiegać takim rzeczom. Auto jest "na świeczniku", sam miałem kilka kontroli policyjnych na drodze tylko dlatego, że mam znaczek taki, a nie inny. Miewałem też dziwne sytuacje, kiedy inny współuczestnicy ruchu robili mi "pod górkę" bez żadnego powodu (próba pokazania, kto jest twardszy na drodze).

Jeszcze nigdzie nie wysłałem/nie opublikowałem żadnego filmu.
Ludzie na co dzień mają kilka twarzy. Za kółkiem często to twarz debila bez wyobraźni. Potem płacz, skrucha i przepraszam, które nie cofa zniszczeń i nie wskrzesza życia, nie oddaje straconego zdrowia.

Jeśli ktoś ma nadal wątpliwości to polecam obejrzeć poniższy film.

jabolos 24.12.2020 21:39

Cytat:

Napisał Dario (Post 710595)
A jaki rejestrator z linii MIO polecasz?

A musi być koniecznie MIO?

Jeśli nie to w kategorii cena do jakości chyna nic nie pobije Xiaomi 70 MAI.
o takiego:
https://www.wideorejestratory24.pl/k...SABEgK2tPD_BwE

Dario 25.12.2020 09:52

Cytat:

Napisał jabolos (Post 710606)
A musi być koniecznie MIO?

Jeśli nie to w kategorii cena do jakości chyna nic nie pobije Xiaomi 70 MAI.
o takiego:
https://www.wideorejestratory24.pl/k...SABEgK2tPD_BwE

Dzięki Koledzy.
Ciekawie wygląda propozycja Cezara. To Viofo z 2 kamerkami można wyrwać na Alle juz za ok 650 zeta. Propozycja jabolosa też ciekawa.
Jest nad czym się zastanawiać :Thumbs_Up:

garbaty 25.12.2020 12:19

ja mam mai70 dash cam i pro. działają świetnie. Zimą zauważyłem że 2 razy po uruchomieniu dała sygnał o rozładowanej baterii. w nocy jest w trybie czuwania z sensorami uderzenia. Poza tym obraz żyleta, obsługa prosta, instalacja i montaż bezinwazyjne. kamera na tyle mała że schowana za lusterkiem, z miejsca kierowcy w ogóle jej nie widzę, przewód puszczony pod tapicerką słupka, za schowkami i pod plastikami konsoli środkowej. Też w ogóle go nie widać. na promce wyłapałem każdą za 250-260 pln, do tego oczywiście cena karty.

Dzieju 26.12.2020 09:27

Jaki jest najlepszy rejestrator na świecie ?
Ten który akurat mamy w samochodzie :)
Ja od dawna używam takiego z niskiej półki , taki kiedyś dostałem i sobie jeździ , zrobił już ok 200tyskm .
Można wydać więcej kasy , to rzecz gustu i portfela , ale już takie do 2 a spokojnie do 3 stówek załatwiają temat.
Gps to broń obosieczna , nie wiem czy niezbędna a może zaszkodzić.
Po pobieżnej analizie gdybym miał zmieniać swój to rozważał bym Navitela ar 250 nv , Mio mivue c 540 lub prido i5 .

areks 26.12.2020 14:19

A ma ktoś zamontowany wideorejestrator w motocyklu?
Wiem, że praktyczniejszy byłby na kasku ale wolałbym uniknąć tego rozwiązania.
Jest jakiś patent by zamontować dyskretnie jakąś kamerkę i w miarę bezpiecznie by ktoś jej nie zawinął na parkingu?

jabolos 26.12.2020 14:31

Zależy czy chcesz zamontować wideorejestrator dedykowany do motocykla czy samochodowy. Z motocyklowym nie ma problemu (kamera/-ry są z reguły oddzielone od jednostki centralnej i np. przednią można zamontować pod reflektorami). Z samochodowym jest więcej zabawy - dużo zależy też od motocykla w którym taki rejestrator byłby zastosowany, ale jest to wykonalne.

Novy 26.12.2020 14:59

Cytat:

Napisał areks (Post 710743)
A ma ktoś zamontowany wideorejestrator w motocyklu?
Wiem, że praktyczniejszy byłby na kasku ale wolałbym uniknąć tego rozwiązania.
Jest jakiś patent by zamontować dyskretnie jakąś kamerkę i w miarę bezpiecznie by ktoś jej nie zawinął na parkingu?

Może rozwiązaniem w tej sytuacji będzie dwa w jednym, czyli interkom Sena z kamerką?

nabrU 26.12.2020 15:56

Co do dedykowanych motocyklowych to np. coś takiego:

https://innovv.co.uk/

Ale tanie to nie jest.

Cezar3 26.12.2020 18:24

Mam od dwóch lat z ali, oddzielnie baza + przód i tył. Działa bardzo dobrze. Przednia pod szybą na dole, tylnia nad lampą. Sprawdza się...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

areks 26.12.2020 23:05

Cytat:

Napisał Cezar3 (Post 710771)
Mam od dwóch lat z ali, oddzielnie baza + przód i tył. Działa bardzo dobrze. Przednia pod szybą na dole, tylnia nad lampą. Sprawdza się...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

A mógłbym prosić o jakiś konkretny link?
Albo nazwę tego ustrojstwa?
Z góry dzięki :)

Ducafrica 27.12.2020 11:11

Mam 2 kamery Viofo G1WC z kondensatorem zamiast akumulatora. To plus, bo w zimie nie martwię się że padnie aku.
Pierwszą kupiłem w chinach, drugą u naszego dystrybutora Viofo. Kamerka można powiedzieć budżetowa, minus taki że jak się nie jeździ parę dni to resetuje się data. Wyłączyłem ją i jest ok. Cena około 200zł.
Drugą kamerkę jaką "badałem" to Viofo A119 V3. Kupił ją mój brat i gdybym miał teraz brać to właśnie ten model. Swoją przygodę z kamerkami zaczynałem tutaj, bardzo pomocna strona http://www.autowrzuta.pl/

Cezar3 27.12.2020 12:11

Cytat:

Napisał areks (Post 710793)
A mógłbym prosić o jakiś konkretny link?
Albo nazwę tego ustrojstwa?
Z góry dzięki :)

Takie cóś...
https://pl.aliexpress.com/item/32737...27425c0fqd8TMK

areks 27.12.2020 12:45

Cytat:

Napisał Cezar3 (Post 710820)

Dziękuję bardzo.
Jeżeli to rozwiązanie się sprawdza to chyba w takie zainwestuje.
Montaż kamer wymagał „okaleczenia” obudowy motocykla czy montowałeś na trytki, taśmę itp.?

Cezar3 27.12.2020 12:49

Przednia klejona na taśmę dwustronną do czachy pod szybą, tylna tak samo z góry na lampie. Żadnej ingerencji w moto. Trzyma się ponad dwa lata.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

miroslaw123 06.01.2021 20:34

Właśnie podłączyłem kamerkę od chińczyka i po zrzucie na kompa mogę polecić. Nawet w nocy jest przyzwoicie, tylną sprawdziłem na sucho, ale też jest OK. 217,11 zł 43%OFF | 4K kamera na deskę rozdzielczą HD wideorejestrator samochodowy 2.45 "IPS 24 godzin Monitor do parkowania aplikacji podłączyć kamera na deskę rozdzielczą GPS WIFI noktowizor rejestrator z tylną kamerą
https://a.aliexpress.com/_BU75V6

muszel72 11.04.2022 09:15

Czy dziś po roku od uspania wątku ktoś może się podzielić uwagami? Zamierzam kupić wideorejestrator przyklejany przyssawką na przednią szybę. Bez fajerwerków typu kamera cofania itp. Da się w miarę tanio i dobrze? Znaczy w okolicach 2-3 stówek?

lukasz_vip 11.04.2022 09:25

Ja kupiłem XBLITZ BLACK BIRD 2.0. Nagrywa spoko ale od razu przy montazu złamałem uchwyt i musiałem kleić.

https://www.youtube.com/results?sear...+bird+2.0+gps+

wooocash 11.04.2022 11:20

Też używam Xblitz Black Bird 2.0 i w tej kategorii cenowej(kupiłem go za 220zł w ME) chyba przebija wszystko na rynku...

teddy-boy 11.04.2022 11:29

Z rok temu kupiłem kamerkę Mio (dość wysoki model).
Uchwyt w zestawie na przyssawkę nie zdał kompletnie egzaminu. Odklejał się na słońcu. Zastosowałem ten na taśmę dwustronną - jest malutki a całość zmieściłem za lusterkiem, że siedząc w aucie nie widać kamerki. Przewód poprowadziłem pod podsufitką a zasilanie wziąłem ze skrzynki bezpieczników. Po 5 minutach przechodzi automatycznie w tryb pracy parkingowy. Jedyna wada, jak się mało jeździ to po tygodniu w aucie jest komunikat o spadku napięcia akumulatora, ale nigdy nie było problemu z odpaleniem, po prostu komputer odnotowuje spadek, przez dłuższy czas nie działa start/stop (co mam w dupie). No i raz gdzieś po 10 dniach stania w garażu nie działał dostęp bezkluczykowy, musiałem z pilota. Teraz jak pamiętam to wyłączam ją ręcznie jak wiem że auto będzie dłużej stało w garażu. Tak więc ten tryb parkingowy nie jest taki obojętny dla akumulatora. A miał być.

Można powiedzieć że kamerka się spłaciła, gdyż dzięki niej wygrałem sprawę z ubezpieczycielem drogi i wymiana drogiej w chuj felgi i 2 opon poszła od nich a nie z mojego ubezpieczenia.

ziutek2002 11.04.2022 13:02

Posiadam Xiaomi 70Mai. Mała, nie rzuca się w oczy, bardzo prosta w obsłudze, menu PL - to były dla mnie najważniejsze argumenty. Uważam, że wyświetlacze w innych modelach nie koniecznie tego samego producenta to zbędny gadżet. Nagrywanie na wysokim poziomie. Użytkuję ją od kilku miesięcy, od momentu jej instalacji nic nie odpadło, wszystko działa prawidłowo. W każdej chwili mogę uruchomić podgląd na telefonie. Podłączyłem ją pod zasilanie oświetlenia wewnętrznego, także żadnych kabli, wszystko wygląda estetycznie i jakby było zamontowane już podczas produkcji auta :)
@Muszel - Ty szukasz kamerkę mocowaną na ssawkę, w wymienionej przeze mnie wersji niestety ona nie występuje...

wezyr 11.04.2022 13:09

Cytat:

Napisał ziutek2002 (Post 777028)
Posiadam Xiaomi 70Mai. Mała, nie rzuca się w oczy

Mam takie 2 kamerki w osobowym i busie - zajebiście działa, bez zbędnego wyświetlacza - żeby znaleźć nagranie lub mieć podgląd online łączysz się przez fona. Jakość nagrań przyzwoita. Mocowanie uchwytu na taśmie dwustronnej.

teddy-boy 11.04.2022 14:00

Mio ma wyświetlacz ale go można wyłączyć.

muszel72 12.04.2022 20:10

No ale za pomocà taśmy również można do szyby przecie;)
Bardzo dziękuję za Wasze opinie. Mam w domu odkurzacz roborock Xiaomi i on działa bez zarzutu już dwa lata mimo, że zasuwa codziennie. A miałem odchodzić od chińszczyzny :mur:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.