Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Jakie opony na wschut? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18274)

Lupus 08.06.2013 11:43

Jakie opony na wschut?
 
17 Załącznik(ów)
Zamieszczam niniejszym parę fotek mojego nowego osiołka, który będzie mi towarzyszem i mam nadzieję ze zrozumieniem wysłucha moich egzystencjalnych bóli i głupawych zachwytów. Mam również nadzieję że nie wytnie focha, na to właśnie liczę. Jeszcze nie wiem czy go polubię - zobaczymy!
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Parę info na temat przygotowania ww osiołka, bo może się komu przydać:
W silniku wymieniłem tłok, na lekko doprężony Wossner, sprawdziłem sprzęgło i sprężyny (górna granica) wymieniłem uszczelki, oczywiście regulacja zaworów. W gaźniku wymiana suwaka przepustnicy, drobne modyfikacje części podciśnieniowej, wymiana dysz na troszkę większe (lepsze średnio niskie obroty). Silnik zalany olejem Motoreksa 10/60, filtr gąbkowy (standart), świece irydowe. osłona silnika to panzerwerk z bardzo starego modelu dr (Dakkar)- 5 mm blacha. Między michą a michą znalazło się również miejsce dla kpl łożysk do kół oraz przednią zębatkę. Do przody ramy przymocowałem spoczniki które zdemontowałem z tyłu, przednie stopki przespawałem 5 cm niżej oraz poprosiłem kolegę Rafa o poszerzenie :).
Bak, a właściwie baczysko to prezent od Pastora, który po pewnych poprawkach mocowania do ramy zaległ był! ma on 35 l pojemności i rezerwa włącza się po 700 km :).
Kanapę wyrychtował mi kol Dżony i zrobił to jak zwykle świetnie. Wielką platformę pod rogal (30l) i wałek z namiotem i karimatą poczyniliśmy wspólnie z Pastorkiem, tak żeby wszystko się zmieściło, a kanapa pozostała cała do dyspozycji. Jak zwykle powymieniałem fabryczne śrubki przykanapowe na motylkopodobne i wywaliłem przewód + z aku na zewnątrz, w razie "W" Swietnym rogalem Exa zająłem się w szczególny sposób, a to po to żeby było szybciej i łatwiej, Dodatki wynikają z moich poprzednich sakwowych doświadczeń. Po pierwsze linki espandora do zaczepu przy bucie + 2 haki z tyłu powodują że ściąganie rogala trwa 5 sekund, a elastyczne gumy powodują stałe napięcie ustrojstwa. Przez rogal przeciągnięta jest również linka stalowa, która połączona z dwoma solidnymi uszkami stalowymi w okolicy butów powodują że bagaż nie zniknie ot taj, bez kleszczyków czy pistolki. W dolnej partii rogalika założyłem jak zwykle kieszonki, których zawsze używam przy sakwach. Mieszczą się w nich 2 flaszki po coca coli - świetne podręczne miejsce do przewozu wszelkich płynów i nie tylko! Kierowniczkę przeniosłem z Yamaszki i jeszcze podniosłem o jakieś 2,5 cm, tak że siedzę sobie jak w fotelu i mogę dowolnie zmieniać pozycję. Szybka owiewki to wycinanka z turystycznej afrykańskiej. Owinąłem też rurę taśmą bazaltową żeby mnie tak nie parzyło w nóżkę. Motorek zrobił już ze mną i Wilczycą (którą o to proszę ) jakieś 2 tys km, więc raczej powinien żyć. Na pytanka chętnie odpowiem :)

Orzep 08.06.2013 11:52

Panie Starszy, widzę naBogato!
Niech wiezie Wołka w te i nazat...
Pozdro Orzep

myku 08.06.2013 18:00

Tlusto :D,nie ma opcji zebyscie sie nie dogadali.Powodzenia ;)

Lepi 08.06.2013 18:03

Kacza nóżka mnie urzekła :)

Lupus 08.06.2013 18:21

Współpraca Wilczycy i Pastora :)

Mirmil 08.06.2013 18:26

Lyzki -ja bym sie obawial o zgubienie
nie widze dodatkowego filterka benzyny
lancuch bedziesz smarowal automatycznie,czy buteleczka?
Z tym bagazniczkiem na przednim blotniku uwazaj, bo lubi odpasc i wkrecic sie w przednie kolo,jak sa wyboje

A opony- na trase tourance lun anake
na miejscu cos kostkowatego
napisz przyblizona trase i terminy kiedy gdzie bedziesz.
Umawiamy sie na jakies ognisko gdzies tam?
zabrac Ci jakies czesci?

Lupus 08.06.2013 20:56

Sam jestem ciekaw czy łyżki dojadą, filterek benzyny mahle jest, ale obawiam się że 3 filtr już na nic, mam go zobaczymy. Łańcuch buteleczką, ale mam ZVMX i on wytrzymywał mi po 30 tys (w Afryce) to na przednim błotniku to tylko przymiarka i idzie won, brak wiary! Opony na trase Anake, na miejscu e9 i motoz. Lece prawdopodobnie w piątek, sobote, na Mongolie, przez uktaine, z poczatkiem lipca Pamir i hindukusz do polowy sierpnia.

zombi 08.06.2013 21:09

fajnie się zapowiada, a wyjdzie jak zwykle - zajebiście.
3mam kciuki

zbyszek 08.06.2013 21:17

Cytat:

Napisał Lupus (Post 321386)
na Mongolie, przez uktaine, z poczatkiem lipca Pamir i hindukusz do polowy sierpnia.

Prawdziwy podróżnik jest szczęśliwy kiedy wyrusza w drogę, счастлива

Robert Movistar 08.06.2013 21:19

Lupus, w razie czego od 3 do 10 lipca włóczę sie po Kirgistanie. Powodzenie, trzymam kciuki!

Mirmil 08.06.2013 21:34

Cytat:

Napisał Robert Movistar (Post 321392)
Lupus, w razie czego od 3 do 10 lipca włóczę sie po Kirgistanie. Powodzenie, trzymam kciuki!

Duzo nas tam bedzie w sezonie- to moze by otworzyc jakis watek"nasi w azji srodkowej" , mozna by powpisywac swoje numery telefonow i przyblizone terminy kto gdzie i jak, zawsze spotkanie innej bratniej duszy potrafi podniesc na duchu, mozna wymienic informacje o aktualnych stnach drog, przejsciach, cenach, oplatach itp

Lupus 08.06.2013 21:38

Mój nr to 48885787034 jakby co :)

Lupus 08.06.2013 21:43

Movi, prawie na pewno bede w tym czasie w Kirgizji

Adagiio 08.06.2013 21:55

Powodzenia .

Robert Movistar 08.06.2013 22:46

Cytat:

Napisał Lupus (Post 321397)
Movi, prawie na pewno bede w tym czasie w Kirgizji

+4869103254cztery- a to mój. Mam nadzieje ze sie spotkamy. Jak bedziesz cos potrzebował zeby zabrac, to daj znać do 1 lipca. Mirmil, ja sie nie znam na zakładaniu wątków. Kiedyś to potrafiłem ale tara to strach:-)

Skydiverek 08.06.2013 22:50

To Ty jeszcze piszesz z Polski?

graphia 08.06.2013 23:19

trza było zajrzeć na Piwo w Bielsku to byś się z Wojtkiem piwa wczoraj napił przy ogniu.... :)

sambor1965 09.06.2013 00:48

Będę w tym rejonie od 25 czerwca. Nie wiem jak długo, ale długo. Nie wiem jaki będę miał numer telefonu, ale jakiś pewnie będę miał. W razie potrzeby łapać internetowo.

Lupus 09.06.2013 08:42

Dzięki Sambor, nie omieszkam :)

Puzatek 09.06.2013 09:30

Poznasz mnie kuferku.

Robert Movistar 09.06.2013 20:56

Nie wiem gdzie to wkleić (przepraszam Lupi za offtop w Twoim wątku).
Jeśli ktoś się wybiera na "fschud" przez Białoruś i dalej przez Rosję i Kazachstan, licząc na tylko jeden "wriemiennyj wwoz" który pozwoli przejechac przez te trzy kraje, to może liczyć na zdziwienie.
Właśnie prowadzę korespondencje z białoruskim urzędem celnym który twierdzi, że nie opuściłem Białorusi...
Miałem tranzytową wizę białoruską ( rano wjechałem do Białorusi a wieczorem byłem w Rosji) wjechałem do Rosji bez żadnej kontroli (granicy nie było). Na nic się zdały potwierdzenia opuszczenia motocyklem granicy Rosyjsko Kazachskiej, wjazdu do Kirgistanu czy Tadżykistanu, wraz z pieczątkami w paszporcie, potwierdzenia ubezpieczenia motocykla. Na razie mam zapłacić 640dolców, czego oczywiście nie mam zamiaru robić.
Dostałem wezwanie wraz z dokumentami na 16 czerwca:-)
Zobaczymy co będzie dalej, na razie wymieniamy korespondencję:-)

Lupus 09.06.2013 21:04

Wot żizń

mazeno 09.06.2013 21:35

.........

Puzatek 09.06.2013 21:52

Między KAZ i RUS masz klasyczne posty graniczne. Twój przejazd nie ujdzie uwadze nikomu.Roberta nikt nie kontrolował, bo nie było postu.

Robert,
coś tam gadaliśmy na ten temat.
Oni tak naprawdę komunikują się między sobą jakimiś dziwnymi kodami.
Z Czystym Benkiem przez błąd w tych kodach spędzilismy na granicy RUS - Łotwa dobre 2h tylko z tego powodu.
Nie było jednak mowy ojakiejś naszej winie, a za przestój Rosjanie nas przepraszali.

P.S.
KAZ i KGZ też są w swojej uni celnej tak a`propos.

Robert Movistar 09.06.2013 22:47

Tu chodzi o Białoruś, która mając skan ubezpieczenia moto z KAZ, wriemiennego z KGZ i potwierdzenia wyjazdu z KAZ, łącznie z kwitami potwierdzającymi wjazd do TJK ma problem.
Do KAZ z RUS wjechałem na tym samym kwicie. Dopiero z na granicy z KGZ dostałem nowy. W paszporcie po za wizą do RUS nie było nic co by potwierdzało że tam wjechałem. Gdyby było jakiś jajo, to pewnie do KAZ z Rosji tak łatwo bym nie wjechał a wjechałem bez żadnych problemów.
Elwood, tak jak piszesz. Między RUS a KAZ są normalne posty, tak samo jak między KAZ/KGZ i KGZ/TJK.

Lupus 10.06.2013 21:16

W 1 poście opisałem trochę przygotowanie motorka do podróży, może kogoś zainteresuje :)

moto1488 11.06.2013 15:50

Cytat:

Napisał Lupus (Post 321322)
Zamieszczam niniejszym parę fotek mojego nowego osiołka, który będzie mi towarzyszem i mam nadzieję ze zrozumieniem wysłucha moich egzystencjalnych bóli i głupawych zachwytów.

Terenia nie wytrzymała huśtawek nastroju że poszła w odstawkę czy jakieś inne względy zadecydowały o tej zmianie?
I jeśli nie są to jakie sprawy intymne to może opisz w czym Suzi jest lepsza...

Lupus 11.06.2013 17:44

Tereska bije suzę pod każdym względem prócz jednego - ciężar. Do suczki nie mam absolutnie zaufania, Tereską mógłbym polecieć w kosmos. To tyle :)

graphia 11.06.2013 18:29

albo małżeństwo albo rozwód.... a na razie miesiąc przedślubny (dwa miesiące?)

deny1237 11.06.2013 19:22

Robert Movistar a jak sie zorientowaleś ( czy przyszło ci jakieś pismo do domu ) że według nich motocykl nie opuścił ich terenu???

Bo ja przywiozłem motocykl po roku czasu stania w Jakucku, 2011 wróciłem samolotem, a motocyklem w 2012.

Teraz za dwa tygodnie znowu zamierzam przekroczyc granice Bialoruską dodam że tym samym motocyklem. Po tym co napisałeś trochę serce mi zadrżało czy te wariaty czegos się nie bedą czepiać.

sambor1965 11.06.2013 23:21

Oni tam mają lekki burdel w systemach. Jak wjeżdżałem do Kazachstanu z Kirgizji to Pani mnie nie chciała wpuścić, bo motocykl którym chciałem wjechać widniał w systemie jako ten co wjechał rok wcześniej i nie wyjechał. Lekka konsternacja była, bo jednak wjeżdżałem...
Ostatecznie mnie wysłano do drugiego okienka, w którym "wyjechałem", a następnie w drugim (czyli tym pierwszym) wjechałem.
I wszystko było ok...

mazeno 11.06.2013 23:24

.........

Mhv 12.06.2013 07:35

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 322195)
Oni tam mają lekki burdel w systemach. Jak wjeżdżałem do Kazachstanu z Kirgizji to Pani mnie nie chciała wpuścić, bo motocykl którym chciałem wjechać widniał w systemie jako ten co wjechał rok wcześniej i nie wyjechał. Lekka konsternacja była, bo jednak wjeżdżałem...
Ostatecznie mnie wysłano do drugiego okienka, w którym "wyjechałem", a następnie w drugim (czyli tym pierwszym) wjechałem.
I wszystko było ok...

:haha2::D tylko na wschodzie..
Jak tak czytam, to chyba naprawdę trzeba być MEGA wyluzowanym na tych granicach wschodnich..zawsze coś może się przytrafić. Powodzenia w podróżach.

Robert Movistar 12.06.2013 08:35

Cytat:

Napisał deny1237 (Post 322105)
Robert Movistar a jak sie zorientowaleś ( czy przyszło ci jakieś pismo do domu ) że według nich motocykl nie opuścił ich terenu???

Bo ja przywiozłem motocykl po roku czasu stania w Jakucku, 2011 wróciłem samolotem, a motocyklem w 2012.

Teraz za dwa tygodnie znowu zamierzam przekroczyc granice Bialoruską dodam że tym samym motocyklem. Po tym co napisałeś trochę serce mi zadrżało czy te wariaty czegos się nie bedą czepiać.

Tak, dostałem w marcu pismo. Może źle zrobiłem bo odpowiedziałem mailowo (był podany adres), dołączając skan paszportu ze stęplami przekroczenia granic RUS/KAZ/ KGZ/TJK, ubezpieczenie z Kazachstanu itd...
No i przyszlo tydzień temu kolejne, tym razem z już z paragrafami i zapisem że do 16 czerwca mam się stawić ze wszystkimi dokumentami w urzędzie celnym Magilevie:D Teraz odpiszę i prześlę ale pocztą.
Skoro przejechałeś w 2012 przez Białoruś do Polski i moto masz w Polsce, to raczej nie masz powodu do obaw.

wilczyca 17.06.2013 00:25

2 Załącznik(ów)
Wziął zapas opon i pojechał na wschut.

Buszuj, wilku.

Załącznik 40867

Załącznik 40868

szparag 17.06.2013 00:27

I poszły "stare" konie, po betonie :), pojedzie i bryczka.

Mirmil 17.06.2013 00:44

Powodzeniua Lupus!
miales wysylac opony do Bijska, ale widze,ze koncepcja sie zmienila.
Do zobaczenia, gdziest tam, na stepie

moj numer 794924162
Ja wyjezdzam ok 30 czerwiec, chcialbym byc w bijsku ok 6 lipiec, mongolia do 22 lipiec i powrot glowna trasa przez Rosje, by wyladowac w Polsce pod koneic lipca
Nasluch na CB bede mial przez caly czas.
Tylko ktory kanal w Rosji i Mongolii? 15-19-20-28 ?
Moga sie czepic radia na granicy, albo na postach

szparag 17.06.2013 00:57

Czyli jedziemy w tym samym czasie :).

Mirmil 17.06.2013 01:12

Cytat:

Napisał szparag (Post 323160)
Czyli jedziemy w tym samym czasie :).

Tak.
Tylko, ze ja w Nowosybirsku odbijam na Bijsk, gdzie rozladowywuje motocykle, zabieram reszte ekipy, co dolatuje samolotem i jedziemy do mongoli Czujskim Traktem. I chyba tak samo wracamy
W Bayankhongor bedziemy gdzies ok 13-15 lipiec, dojezdzamy tam droga poludniowa, pozniej chcemy odbic na polnoc i wracac granica Altaju na zachod kraju.

szparag 17.06.2013 01:16

To pewnie wódki się napijemy.

Mirmil 17.06.2013 01:25

Cytat:

Napisał szparag (Post 323162)
To pewnie wódki się napijemy.

byleby nie tej, bo po tej mnie glowa boli
http://2.bp.blogspot.com/-dE8l0VkcNX...0/DSCN4018.jpg
A Wy najpierw jedzicie na Gobi i robicie poludnie,a pozniej Altai i powrot polnoca, czy tez na odwrot?
Jedziecie zgodnie, czy przeciwstawnie obrotom wskazowek zegara?

szparag 17.06.2013 01:39

Jedziemy tak jak piszesz zawsze zgodnie :)

Brambi 22.06.2013 22:06

To się będzie działo :) Czekam na wieści !!

bajrasz 23.06.2013 01:24

Mam nadzieję, ze trochę ułagodzi Bijską władzę kościelną wobec mojej osoby;)
Szybki jest:)

Mirmil 23.06.2013 02:26

BB-Bijsk 5300 km
7 dni to wychodzi po 760 km
zdrowo cisnal,pewno go komary gonily :)

płock1964 23.06.2013 06:50

Cytat:

Napisał Lupus (Post 321386)
Sam jestem ciekaw czy łyżki dojadą, filterek benzyny mahle jest, ale obawiam się że 3 filtr już na nic, mam go zobaczymy. Łańcuch buteleczką, ale mam ZVMX i on wytrzymywał mi po 30 tys (w Afryce) to na przednim błotniku to tylko przymiarka i idzie won, brak wiary! Opony na trase Anake, na miejscu e9 i motoz. Lece prawdopodobnie w piątek, sobote, na Mongolie, przez uktaine, z poczatkiem lipca Pamir i hindukusz do polowy sierpnia.

Łyżki wystarczy przewiercić w miejscu trytytek.
Powodzenia na szlaku.

Brambi 26.06.2013 09:23

Coś nowego ??

Brambi 26.06.2013 11:15

aaa dzięki

Ludwik Perney 03.07.2013 09:54

Cytat:

Napisał Elwood (Post 326322)
Sms rozkminiony dodatkami.
Lupi utknął tu:
46.942762
95.756836

Niestety nie ma street view ;-)

Brambi 03.07.2013 11:17

Cytat:

Napisał Elwood (Post 326322)
Sms rozkminiony dodatkami.
Lupi utknął tu:
46.942762
95.756836

Główna dolina zalana była i Lupiego zwiodło w góry.
Zalani byli też Mongołowie, u których się chwilowo zatrzymał, bo okazja do wutki była rodzinna jakaś ale Lupi nie pojął jaka.
Jedna jurta pośrodku niczego.
Potem Lupi pił wutke i potem pojechali do szamana UAZ-em, który się był zepsuł po drodze. Znaczy UAZ.
Ktoś ma z czymś przyjechać na koniu więc czekają.
Obok górka a na niej zasięg tel.
Po przeciwpolożnej samotny, potężny masyw. Jak stół w pustym pokoju.

No uff bo się już bałem że Elwoodoroszyfrowyczoczytnikointerpretartor się wzięł i zawiesił:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.