Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Warsztat 4x4. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11467)

jorge 01.12.2011 00:05

Warsztat 4x4.
 
O naprawach słów kilka.

Misza 08.12.2011 15:05

Muszę kupić amortyzatory na przód...

Jakie polecacie?

nie chcę i nie potrzebuję jakichś mega wypaśnych rejli offroad desert shocks

Monroe? Kayaba? Sachs?

pałeł 08.12.2011 16:35

osobiscie latam na kyb gazowych reszta to drykne ci

Misza 26.12.2011 13:35

Muszę jeszcze wymienić jedną końcówkę drążków i i mam pytanie jaka mam kupić?

To końcówka krótkiego drążka od strony koła, układ trapezowy. Krótki drążek ma dwie końcówki różniące się kątami i chuj w sklepie internetowym wszystko poopisywane tak że nie wiadomo co kupić.


Np taka będzie pasować?
http://www.iparts.pl/czesc/koncowka-...-J4821034.html

PS Pałeł biore od iparts bo mi przyślą w jeden dzień a w czwartek muszę przegląd zrobić...



Amorki amortyzują miodnie ;)

pałeł 27.12.2011 14:37

misza kolego ja nie mam monopolu na dostawy dla działu 4X4 :)
a za te amorki to mi jeszcze reszty przelewu nie zrobiłeś
sprawdzę jak to u mnie wygląda z końcówkami i ci napisze ale to po spacerze z psem najszybciej :)

Misza 27.12.2011 18:25

Jutro ci jebne przelewik... że tak to ujme ;)


końcówke już zamówiłem, jutro będzie

pałeł 27.12.2011 19:18

luzik nic się nie dzieje :)
no to ci powiem ze mi wychodzą dwie końcówki ale która jest która to łba nie dam musiał bym ci fotki pokazać :)

Misza 02.02.2012 19:42

Może ktoś coś tutaj wie...

Miałem od dłuższego czasu taki problem, że rozrusznik tak jakby mi nie łapał koła zamachowego. Stawiałem na bendiks. Ostatnio an tych mrozach działo się czasem też tak, że rozrusznik się zazębił i kręcił kołem zamachowym ale po chwili puszczał. Być może to gęstość oleju i bardzo duże opory powodowały że bendiks puszcza.

No więc wyjąłem rozrusznik, rozpierniczyłem go na części i sprawdzam bendiks a ten działa niby dobrze. Nic się nie tnie na wałku po którym się on suwa, sprzęgło jednokierunkowe działa dobrze.. Moje pytanie brzmi tak: sprzęgło kierukowe sprawdzałem ręcznie i nazwijmy to "dźwigniowo" wsadziłem bendiks w imadło i starałem się przękręcić sprzęgło kierunkowe w stronę w którą jest zablokowane. Nie udało mi się przekręcić. Czy to oznacza że bendiks jest dobry i szukac dalej np w elektromagnesie, wytartych zębach na kole zamachowym czy może moment obrotowy podczas kręcenia rozrusznikiem jest taki w chuj wielki że wtedy bendiks puszcza a ręcznie nie chciał puścić.... Starałem się go przekręcić momentem tak na oko ze 30Nm i nie puszczał

jorge 03.02.2012 00:10

A samo koło zamachowe jak się zachowuje? Zęby ok? Wsadź rozrusznik skręcony w imadło, podłącz do aku i sprawdź działanie całości. Koniecznie zajrzyj do szczotek i na gniazda przewodów.

Misza 21.05.2012 19:36

Bendiks: jednak moment na tym jest taki wielki, że ręcznie może chwytać a jednak kołem zamachowym nie pokręci. Nowy 35zł

Amory: Sachsy żyły 5 miesięcy i wyzionęły ducha :) obydwa naraz, ale to chyba skrót rejli uskuteczniony na dojazdach do pracy do Wrocka tak je wykończył. Trza coś lepszego... Pytanie moje, czy jak kupie jakie wypasione niby takie to one będą tylko dłużej żyły czy praca zawieszenia coś się poprawi? Mniej dobijania, lepsze wybieranie itp pierdy?

Misza 06.10.2012 18:40

Dobra to tak teraz z grubej rury... czy ktoś wie ile może ważyć buda w terrano 2 długim? powiedzmy że pusta, bez niczego w środku... Da się w 6 chłopa przerzucić na drugą ramę czy lepiej podczepić pod ruckzucka? Troche mi się tyran pogiął za bardzo i musiałem kupić drugą bude :)

pałeł 06.10.2012 20:18

misza potrzebne ci dwie rury i 4 kozły
podnosisz budę podkładasz kozły wyjeżdżasz rama

dźwigać nie warto może spaść

Misza 06.10.2012 21:57

No ok, i tak muszę postawić na kozłach do przespawania grodzi ale dźwigne w 6 osób? załóżmy że każdy wexmie na siebie 50kg to jest 300, da rady ?:) Bo jak nie to musze szukać miejscówe :) a chciałbym uniknać proszenia się :) Ktoś kiedyś robił ramy i wie plus minus ile takie żelastwo może ważyć? :)

kulka 07.10.2012 02:07

da rade

Misza 07.10.2012 12:25

Ok dzięki za odp Krzysiek. To teraz: sprzedam wszystkie części terrano oprócz nadwozia ;) tanio, byle by szybko poszło.

jorge 07.10.2012 16:16

Robisz przeszczep z anglika ? Jak tak to buda będzie goła więc waga nie robi dużego problemu. Zawsze możesz u spawać podnośnik - robiłem to - inwestycja w kilka rur :).

Misza 07.10.2012 16:38

Na to wychodzi, że z anglika. W sumie to mogę postawić dwa słupki z ruszt. warszawskiego pomiędzy nimi coś przełożyć i podwiesić wciągarke, to se chyba nawet sam poradze z tym zadaniem

jorge 07.10.2012 22:20

Tylko niech Ci nie przyjdzie do głowy zaczepienie o dach czy słupki - tylko punkty lewarowania podnośnikiem.

Misza 21.06.2013 10:56

yoyoł misiaczki, musze kupić opony, raczej będą nowe i raczej bfg. Co kupić? AT czy MT km2? Większość to na asfalcie spędzam ale już jak leci jakiś off to na grubo. Obecnie mam ATeki 235/75/15 i jak miały trochę bieżnika to się dało jeździć w błocie ale na solidnym bucie. Chciałbym mieć troszkę więcej pewności w błocie ale nie chciałbym też żeby się zużyły w rok oraz na zimę żeby tańców nie było :). Na atekach na ubitym sniegu albo lodzie była masakra, więc jeśli na km2 nie będzie gorzej to będzie ok :)

Ma ktoś założome km2 aktualnie? Jak tam zachowanie ich wygląda na asfalcie (przebieg/trzymanie na mokrym/suchym śniegu/hałas).

Być może ktoś z Was ma na sprzedaż jakieś AT albo MT 31/10.5/15? Niekoniecznie BFG, yokohamy geolandar, wranglery, coś z tego klimatu

KORNIK 21.06.2013 11:05

Zajrzyj tu: http://www.opony-4x4.pl/
Jak coś wybierzesz to daj znać potargujemy się. Ja jeżdżę na Cooper S/T DISCOVERER i jestem zadowolony, nie wiem jak w zimie bo ze względu na to gdzie mieszkam używam zimówek.

puszek 21.06.2013 11:31

Hej hej Kornik
Własnie szukam jednej Insa turbo special track - ten niby simex..Ostatnio ładną dziurkę z boku wyciorałem i pójdzie na zapas. Dawaj nie dumaj :-))0

KORNIK 21.06.2013 13:24

Na jednej to trudno coś zbić ale spróbuje, tylko jaki rozmiar?

puszek 21.06.2013 13:42

Cytat:

Napisał KORNIK (Post 324268)
Na jednej to trudno coś zbić ale spróbuje, tylko jaki rozmiar?

235/85/16 jedyny słuszny...Tam też windy sprzedają?

Mirmil 21.06.2013 15:51

Puszek- bedziesz wyciagarke wymienial?

Misza 21.06.2013 20:27

Kornik, dzięki za propozycje... jutro mam dostać info od znajomych wulkanizatarników ;) za ile mi popędzą ATeki, jak będzie lipa to się udam do Ciebie Panie :)

Nit nie jeździł na km2? Nawet opinii zasłyszanych? :D

Mirmil 22.06.2013 00:56

NIe jezdzilem,ale bylem raz na wyjezdzie po karpatach na Ukrainie, gdzie chyba ze 4-5 aut mialo te opony.
Wygladaja ladnie :)
Podobno jakis kompromis pomiedzy przyczepnoscia na mokrym a trakcja w terenie.Ucywilizowane, ulepszone "stare " MT.Znacznnie cichsze od starych.
Trakcja w terenie podobna, przebiegi takze.

Misza 27.06.2013 17:38

2 Załącznik(ów)
No to tyranik na ATekach 31'' :) Next stage lift na zawieszeniu lekko i felgi o troche bardziej wystającym et... teraz jest -25 będzie coś koło 0-10mm.

Dzięki pałeł za kontakt na zarąbisty sklep z oponami, chyba bezkonkurencyjny :)

pałeł 27.06.2013 17:55

Wiesz jak jest brałeś 5?

Misza 27.06.2013 18:11

4, miałem pięć ale trafiła się opcja na spooory zapas płynnych bateryjek po promocyjnej cenie to się skusiłem :)

pałeł 27.06.2013 19:59

To musi być spory zapas :) widzimy sie w krapkowicach :) z piątku na sobotę robię nocke to w sobotę myślę po południu

Poncki 07.10.2013 21:44

Sorki jeśli piszę w złym wątku.
Poszukuję kowala, który wyklepie mi resory w Gaziku.
Najchętniej ktoś sprawdzony z Warszawy / okolic.
Na Łodygowej kosztuje to 100 zł za sztukę ale nigdy u gościa nic nie robiłem.
Zna ktoś temat?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.