Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Forester w Gdańsku- kto może obejrzeć? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44342)

Marcin-BB 16.05.2023 11:57

Forester w Gdańsku- kto może obejrzeć?
 
Witajcie. Szukam dobrej duszy, która może poświęcić godzinę swojego czasu i obejrzeć auto w Gdańsku. Mój bardzo dobry kolega ze straży szuka takiego pojazdu, a jak wiadomo subaru trzeba obejrzeć od spodu- i nie tylko.
https://www.otomoto.pl/oferta/subaru...-ID6FvuT2.html
Wynagrodzenie za oględziny do ustalenia na priv:)

graphia 22.05.2023 08:13

Aktualne? Mam znajomego który tapla się w błocie i mocno siedzi w terenówkach więc na pewno będzie wiedział gdzie zajrzeć. Może uda mu się wygospodarować godzinkę czy dwie na oględziny. Pozdrawiam znad morza!

Marcin-BB 22.05.2023 09:13

Aktualne. Ktoś już do mnie pisał na priv ale na razie też ma problem z czasem. Jak możesz Marcinie to załatwiaj te oględziny

Andrez 22.05.2023 17:38

Kurde, 28 500 za 120 kucy z 2004 roku?
Weźże mi to Marcinie wyjaśnij, bo wiem że jesteś specjalistą.
Znaczy jak tańsze, to duża szansa że będzie mina?

Marcin-BB 22.05.2023 20:34

No cena tego konkretnego auta jest trochę zawyżona. Po 15 wyceniane są trupy "świeżo" sprowadzone z Niemiec. 20 tyś trzeba dać za w miarę sprawne auto. Jak jest ładne i ma mały przebieg to cena rośnie do 23-25 tyś. Ten powinien właśnie tyle kosztować. Problem taki, że większość subaru sprowadzonych z Niemiec, Austrii czy Szwajcarii jest zgnite lub dziurawe, więc jak się trafia nie pordzewiały egzemplarz to ludzie wymyślają ceny zaporowe.
Wiedząc ile kosztuje praca blacharza i uczciwa konserwacja jestem gotów przepłacić kilka tyś.zł ale chodzi o to, żeby faktycznie stan blacharski był bardzo dobry. Brak purchli czy dziur na zewnątrz to niestety nie jest gwarancja, że podwozie tego auta jest zdrowe.

redrobo 23.05.2023 08:19

Na FB ostanio pojawil sie na moment taki sam z przebiegiem 50 tysi... No powiem, ze patrzac na te teraz samochody to 30k warte to bylo. Taki forczyslaw bezproblemowo nakreci 250 tysi, wystarczy go tylko porzadnie pierwszy raz w Polsce zakonserwowac, zalozyc plastikowe nadkola na tyl i zmieniac oleje. Jedyny troche przereklamowany problem to kontrola luzow zaworowych, ktora zreszta tego silnika 120 koni nie dotyczy, bo nie trzeba nawet silnika wyciagac...

zimny 23.05.2023 08:46

Nigdy jakoś nie rozumiałem i chyba nie zrozumiem fenomenu tych autek (może po prostu za mało o nich wiem). Czy silnik boxer daje jakieś istotne różnice w zwykłej jeździe względem normalnego R4?

Pytam, bo mimo że mam boxera w motocyklu to nie postrzegam tego jako jakiś cud techniki czy ogromna zaleta. Ma swoje zalety, ma swoje wady, jest naprawdę trwały, to fakt. No i dla odmiany w motocyklu kontrola zaworów odwrotnie niż w aucie - najprzyjemniejsza robota.

Sorry za offtop :o

Emek 23.05.2023 09:01

Po mojemu nie daje. Raczej idzie o przeniesienie napędu w Subaru, które po prostu działa. Też nie kumam ssania na Forestera jak Outback jest większy, pakowniejszy, wygodniejszy i kosztuje tyle samo lub nawet mniej.

redrobo 23.05.2023 09:32

Chodzi o niezawodnosc i prostote napraw moim zdaniem. W bezturbowych modelach nic sie nie dzieje. No czasem jakas zarowka sie przepali.:) Jako autko uzytkowe 4x4 (nie przeprawowe) sprawdza sie idealnie... Outback jest dluzszy, nizszy, ciezszy i bardziej otepialy. Generalnie slowo klucz przy tym aucie to forester - lesnik.

No i jeszcze jedna sprawa... Znajdzcie podobne autko w cenie do powiedzmy 40 tysiecy...

Emek 23.05.2023 09:43

Otępiałe to są wszystkie Subaru poza tymi co mają pod 300 koni.

zimny 23.05.2023 10:16

Dzięki za objaśnienie. To trochę zatem jak w bokserze BMW. Tam też mam lekko ponad 100 koni, też czasem sprawia wrażenie (troszkę) ociężałego jak popatrzeć na moc i moment na papierze - ale jedzie, kręci i nie marudzi.

Pytałem z ciekawości. Z doświadczenia wiem że w forestera wchodzi przyczepka motocyklowa. Na swoje oczy widziałem jak ją Marcin spakował gdy przytagrał mi na niej maxi-skuter :)

BTW - sąsiad moich rodziców ma Subaru. Napewno jest miłośnikiem bo zdaje się że na chemię do dbania o to wydaje zapewne nie mniej niż na benzynę. Ma jakiś głośny wydech za grube tysiące cebulionów i ogromny spojler na klapie. Podobno ma to ponad 300 koni (to na pewno turbo bo silnik chyba 2 litry..) czy jakoś tak i napęd 4x4. Każdy ma jakieś zabawki :dizzy:

Powodzenia w poszukiwaniach!

redrobo 23.05.2023 10:29

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Emek (Post 818623)
Otępiałe to są wszystkie Subaru poza tymi co mają pod 300 koni.

Moj jeszcze troche przymula, ale od biedy moze byc:)

Emek 23.05.2023 10:41

No zamula jak uj. :D
Chciałbym coby mój tak zamulał.

Melon 23.05.2023 16:13

Robo ładny wykres. :Thumbs_Up:

M5Q 23.05.2023 16:40

Cytat:

Napisał redrobo (Post 818628)
Moj jeszcze troche przymula, ale od biedy moze byc:)

Ładne 430 Nm...
A przy 3100 obrotów to VTEC się załącza? :-)

redrobo 23.05.2023 18:48

Cytat:

Napisał M5Q (Post 818651)
Ładne 430 Nm...
A przy 3100 obrotów to VTEC się załącza? :-)

Mozna by kombinowac to wyrownac ale i tak nie zdaze poczuc kiedy to nastepuje jak juz noga poleci w dol, wszystko dzieje sie dosc szybko.

Dzieju 24.05.2023 05:42

Późno wstaje ale za to trzyma do końca.
Do startów na ćwiartkę może być ale na co dzień ja bym zdecydowanie poprawił.

redrobo 24.05.2023 08:23

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 818678)
Późno wstaje ale za to trzyma do końca.
Do startów na ćwiartkę może być ale na co dzień ja bym zdecydowanie poprawił.

Nie wiem, nie slyszalem zeby turbina bez spalin mogla cos zrobic... Przy 2500 obr mam juz ze 150 koni, uwierz, zeby bylo wiecej to nawet z nowymi zimowkami bez powietrza ciezko bylo by go zima utrzymac......
To dla otuchy powiem, ze na trasie spokojnej zjada mi 12L gazu zamiast 14 jak wczesniej... i generalnie bardziej ekonomiczny sie zrobil... nie lubie predkosci, jezdze spokojnie, ale wiem ze jak trzeba to moge przypie....

majkowski1 24.05.2023 08:48

Leśnika w dobrym stanie blachy z ponad 15 letnim stażem to ze świecą szukać... Jeśli kto ma w konserwie, to ceny kręcą się wokół 35-45K... Sam szukam już ponad 11msc... Mam konta na 3 forach Subaroskich i wszystkie WRX czy Leśniki jeśli ktoś wśród forumowiczów wystawi, znikają po kilku godiznach. Sam Bibę sprzedałem z końcem zeszłego roku, bo nadkola przy kielichach przeleciały na wylot, ruda zżarła nadkola tylnie i przednie już prawie też, a progi pod plastikiem jak się wydawały zdrowe, tak po rozebraniu, nie były już rewela.. A chłopaki przyjechali zza Poznania i tak teraz co tydzień przysyłają zdjęcia jak go robią i jak się cieszą i dziękują, że w tak dobrym stanie znaleźli. Taka prawda o tych autach, że ciężko coś na rynku znaleźć... Albo upalane i niejednokrotnie bite, albo konstrukcja sita... Mit duży o autach z ciepłych krajów - wcale nie tak, że rudej brak, lepsze mają tylko ramy i sanki, na czym można oszczędzić, ale trzeba pomyśleć, bo zestaw wszystkich uszczelek drzwi oraz klap kosztuje ogromne pieniądze, a te od słońca są sparciałe i gwizda non stop... A kielichy i tak ruda żre, bo konstrukcja nadkola taka, że są złożone z dwóch warstw blachy i mają mikroszczelinę i tam jest główny problem, bo wszelka para powoduje pojawienie się rudej w miejscu, które nie jest widoczne, ani możliwe do zabezpieczenia.

PS Jak ktoś ma coś tej marki do 60K w benzynie, to też chętnie obejrzę ;)

Bohun 24.05.2023 08:57

Ładny dzik:D

Marcin-BB 26.05.2023 13:59

A wracając do tematu- da radę ktoś obejrzeć tego forestera z Gdańska? Dalej szukamy.....
Ostatecznie mogła by być też grand vitara (II generacji) ale tu z rudą jest jeszcze gorzej:vis:

graphia 09.06.2023 21:40

Aktualne? Miałem czas absolutnie poświęcony pracy. Może jeszcze zagadam kolegę który zna się na terenówkach i wygospodaruje czas na obejrzenie tego gdanskiego leśnika?

Marcin-BB 11.06.2023 11:32

Temat aktualny Marcinie- zadzwonię do Ciebie po południu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.