Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Facet - żywotność (znaczy się chodzi o pompę..) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27466)

Miszel 14.09.2016 18:27

Facet - żywotność (znaczy się chodzi o pompę..)
 
Było już nieco o tych pompach, ale ponieważ na ostatnim wyjeździe wykonczyłem 2 szt. pomp tradycyjnych i po powrocie założyłem Faceta, to nasunęło mi się pytanie do użytkowników tejże pompy :
Ile już na nich zobiliście km? W jakich warunkach (topienie, smażenie)?
Jakieś inne uwagi?

Na własne testy mam jesień, zimę i wiosnę, ale 50kkm nie dam rady zrobić do następnego solidniejszego wyjazdu.... ;)
Zdrówko,
Miszel

zbys 14.09.2016 19:10

Ja kupiłem afri z tą pompą, zrobiłem cos ponad 90tys km i facet ma sie dobrze.
Błota piachu sie nieboi :)

rakiet 14.09.2016 19:44

Moja Afryka już 9 lat współpracuje z tym Facetem - zero kłótni.

bukowski 15.09.2016 08:52

Ja zrobiłem 50 kkm i afrykę sprzedałem. Żadnych fochów, był parę razy topiony, parę razy smażony na pustyni.
Jest mały problem przy glebie, trzeba szybko wyłączać zapłon, bo jak moto na boku, to sika paliwem.

Miszel 15.09.2016 10:00

Cytat:

Napisał sneer (Post 498083)
przy glebie, trzeba szybko wyłączać zapłon, bo jak moto na boku, to sika paliwem.

Hmm, czyli w gruncie rzeczy tak jak zawsze: jak najszybciej wyłączać.

Były tu jeszcze kiedyś uwagi, żeby wyłączać z kluczyka, bo gdy z kierownicy, to pompa nadal pracuje... Coś to dla mnie nielogiczne. U mnie nic takiego nie zachodzi - pompa elektrycznie podłączona do wtyczki oryginalnej pompy i po odcięciu grzecznie milknie.
Rozumiem, że słyszalne lekkie terkotanie to prawidłowy objaw pracy..
Zdrówko,
Miszel

bukowski 15.09.2016 10:22

no właśnie trzeba było z kluczyka. Bo jak terkocze, to pompuje i benzyna sika z gaźnika.
Jak motocykl w pionie, to nie sika.

madafakinges 15.09.2016 10:32

Nie wiem jaz z facetem, ale znam takie przysłowie;

Baba na plask wytrzyma więcej, niż deska na śtorc....

Miszel 15.09.2016 10:49

Cytat:

Napisał sneer (Post 498101)
no właśnie trzeba było z kluczyka. .

Czyli chyba to kwestia różnic w podłączeniu. U mnie - wpięta po prostu w przewody oryginalnej pompy - wyłącza się po odcięciu z kierownicy.
Ale najważniejsze dla mnie to to, co powiedziałeś o jej przebiegu :Thumbs_Up:
Zdrówko,
Miszel

killjoy 16.09.2016 08:29

Moja padła:-( niestety nie podpowiem po ilu bo nie była nowa jak ją założyłem,, u mnie przejechała koło 40 tys. W super upały głośno chodziła. Terkot spokojnie słyszalny stojąc na światłach a mam głośny wydech. Zanim padła to ostatni tys. tak napie... właśnie.

DeKa 19.09.2016 15:49

Ja na tej pompie śmigam już kilkanaście lat, przebieg też w dziesiątkach tysięcy i zero problemów. Polecam. Z oryginalną same kłopoty, szczególnie jak robi się dużo i "ciężkich" kilometrów. Na początku, po złych doświadczeniach z oryginałem, na dalsze eskapady brałem oryginał w razie W. Po kilku latach zaufałem i o pompie nawet nie myślę.
Jeśli chodzi o dźwięki, to klekot dochodził ale z oryginału, ta pracuje dużo ciszej.

dj-napster 19.09.2016 21:54

DeKa, ale która bo jest kilka, 190zł-610zł
np: http://allegro.pl/listing/listing.ph...2-uni-1-1-0812

sizyrk 19.09.2016 22:11

szukasz - 40105
http://www.ebay.co.uk/itm/FACET-4010...wAAOSwBLlVW1C-

jak byś miał problem z wysyłka daj znać to się ogarnie.

DeKa 20.09.2016 20:41

Zgadza się, model 40105. Po ścięciu tych blaszek montażowych i sporej dozie cierpliwości, mieści się w gumie oryginalnej pompy.

sizyrk 20.09.2016 20:48

Cytat:

Napisał DeKa (Post 498666)
Zgadza się, model 40105. Po ścięciu tych blaszek montażowych i sporej dozie cierpliwości, mieści się w gumie oryginalnej pompy.

mi zajmuje to 15 min
proponuje użyć imadło do zakładania gumy:D

Mallory 20.09.2016 22:07

Cytat:

Napisał dj-napster (Post 498550)
DeKa, ale która bo jest kilka, 190zł-610zł
np: http://allegro.pl/listing/listing.ph...2-uni-1-1-0812

czy do afryki z tego wątku http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27317&page=18 jest potrzebna? Może oryginał jednak wstawić?

dj-napster 20.09.2016 22:37

Pytam bo po przeczytaniu afripedii nie zaufał bym już mojej ori pompie w trasie, mimo że wygląda jak nowa (styki pewnie nie).
Jeśli ma zostać oem to druga pod kanapą musi być skoro takie to awaryjne.

No chyba że wstawić zachwalanego faceta i się nie przejmować

Dubel 21.09.2016 07:42

Cytat:

Napisał dj-napster (Post 498683)
Pytam bo po przeczytaniu afripedii nie zaufał bym już mojej ori pompie w trasie, mimo że wygląda jak nowa (styki pewnie nie).
Jeśli ma zostać oem to druga pod kanapą musi być skoro takie to awaryjne.

No chyba że wstawić zachwalanego faceta i się nie przejmować

Wyciagniete z watku kupie Africa Twin:
''Na tym forum panuje celebryckie buractwo, dowodem jest ten wątek.
..., rozrywką jest patrzeć na forumowych klaunów.''

Teraz grzecznie pytasz i oczekujesz odpowiedzi od celebryckiego buractwa z bulem dupy i klaunow? Moze na rozterki z pompa pomoga ci masci lub leki ktore innym zalecales.

A tu wiecej sympatycznych wypowiedzi pseldomotocyklisty: http://africatwin.pl/showthread.php?t=27317&page=10

Lucky Luke 21.09.2016 09:06

a jednak przyszła "koza do woza"

Robin 21.09.2016 12:57

Pewnie dziewczyna mu wkońcu poluzowała rajtuzy, choć pewnie za chwilę znów mu za wysoko pociągnie...

Miszel 21.09.2016 14:32

Panowie, to jest wątek o Facecie. Jak by Was nie ruszało, to jednak trzymajcie dyscyplinę.
Bardzo serdecznie proszę.
Zdrówko,
Miszel

qbaRD07 21.09.2016 19:12

Moje facecisko padło, trzy dni internety przeszukiwał i cholender wniosek jest taki że nowego faceta zamówiwszy.
Ot i cała prawda o facetach, - z nimi nie aż tak idealnie, ale bez nich jeszcze mniej idealnie.

Pozdrawiam pilskiego DJ'a i życzę pokory. Warto być na FAT bo tu ludziska wiom co piszą (w większości, bo czasem i ja coś skrobnę)

pzdr

Miszel 22.09.2016 07:29

Potrafisz powiedzieć po jakim przebiegu/czasie padł?
Były jakieś objawy zbliżającego się końca?
Dlaczego chcesz kupić go ponownie, a nie oryginał, mikuni, czy co tam jeszcze?

Pytania jak na przesłuchaniu... ;)

Zdrówko,
Miszel

sizyrk 22.09.2016 07:54

od 6 lat mam AT i używam 40105 , bez problemów , aż do zeszłego miesiąca - padły mi 2 pompy . Założyłem nową i chodzi. Wszystko ma prawo się zepsuć z przyczyn niezależnych i zależnych.
Myślę, że jedna padła ze starości , a druga była po prostu felerna. Dalej używam 40105 i zadowolony jestem , jak za pompę , za 150 pln.....

Dubel 22.09.2016 08:15

Miszel ja gdy mialem Afri tez po awari orginalnej pompy zalozylem ''faceta'' i jezdzilem bezawaryjnie do sprzedazy. Nastepny wlasciciel rowniez nie mial problemow z nim dlugi czas i podejzewam ze pompa dziala w niej do dzis. Pompe zakladalem w 2009 i wiem ze dzialala nie przerwanie do 2014. Gdybym mial dzis wybierac nie zastanawial bym sie ani minuty tylko bral faceta.
Pozdro

Miszel 22.09.2016 08:55

Dzięki za każdą informację.
Pytam bo w gruncie rzeczy jest mało informacji o doświadczeniach eksploatacyjnych Faceta.
Oryginalna pompa jest znana i ogarnięta do bólu w każdym chyba aspekcie. W tym roku moja oryginalna padła na wyjeździe ostatecznie (membrana) po ok. 100kkm przebiegu. Zapasowa nowiutka chińska z Allegro (tak, tak - nie doczytałem na forum wyraźnych ostrzeżeń żeby trzymać się od tego z daleka :D ) mimo przedwyjazdowej wymiany styków na porządne, z zestawu naprawczego, przepracowała całe 2 (dwa!) dni i też padła nieodwołalnie. Jak się jedzie w pojedynkę gdzieś przez rosyjską prowincję to sytuację ratuje wyłącznie grawitacja i solidne kanistry. A więc słabo... :D
Stąd teraz ten Facet i zbieranie info od ludzi doświadczonych z nim.
Zdrówko,
Miszel

qbaRD07 22.09.2016 08:59

Cytat:

Napisał Miszel (Post 498878)
Potrafisz powiedzieć po jakim przebiegu/czasie padł?
Były jakieś objawy zbliżającego się końca?
Dlaczego chcesz kupić go ponownie, a nie oryginał, mikuni, czy co tam jeszcze?

Pytania jak na przesłuchaniu... ;)

Zdrówko,
Miszel

Przebieg - ok 3000 zadziwiająco mało (reklamacji nie będzie bo skrzydełka poobcinałem)
Objawy - moto gasło podczas jazdy, ok 1000 km od pierwszych fochów padła. Po podłączeniu grawitacji, czyli po ok 15 min, podpięta pracowała dalej.
Dlaczego facet??? Argumentów merytorycznych w zasadzie brak. Chyba statystycznie najwięcej userów jest zadowolonych z faceta.
"oryginał" kupiłem od Rambo i 3 kolejne wymieniane pompy wywalały bezpiecznik. Mikuni hmm ... Podos mnie zniechęcił he he.
Jedyny ból, że na przyszły tydz potrzebuję moto na spotkanie Fabrizia :dizzy: w lubuskim i kupiłem drogo w adventure sklepie za 400.

Pozdrawiam

Miras Sc 22.09.2016 15:07

Jak już temat o facet'cie ;) to ja poproszę jak ktoś pamięta, jakie króćce potrzebuję żeby ją zamontować do afry

Miszel 22.09.2016 16:52

10mm
Zdrówko,
Miszel

Miras Sc 23.09.2016 06:15

Ale co 10mm ?? Wężyk paliwowy chyba. A gwint/skok ?

kudlatov 23.09.2016 07:53

Gwint calowy 28 zwoi na cal średnica około 9.6mm. Oryginalne króćce mają gwint stożkowy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.