Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Timmelsjoch - muzeum motoryzacyjne się spaliło. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38946)

luk2asz 19.01.2021 10:10

Timmelsjoch - muzeum motoryzacyjne się spaliło.
 
Niestety ale z dymem poszło kawał historii motoryzacji, w tym kilka perełek motocyklowych.


https://motoryzacja.interia.pl/motof...ji,nId,4994760

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Novy 19.01.2021 11:05

Ciekaw jestem przyczyny.

I takie perełki poszły z dymem... :mur:

fassi 19.01.2021 11:07

W 21 wieku cywilizowany czlowiek nie wie że takie perełki nie trzyma się w drewnianej szopie. Byłem tam i zapalam świeczkę dla tego żelastwa co tam stało.

ArtiZet 19.01.2021 12:53

Pewnie zaraz się pojawi info jak w przypadku katedry Notre Dame, że remontowali je Polacy...

luk2asz 19.01.2021 12:57

Nasi nie nasi, tam większy problem z dojazdem straży pewnie był na tej wysokości. A wszystko z drewna było.
Szkoda kolekcji. Raczej nie do odtworzenia.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

garbaty 19.01.2021 18:23

Miałem to szczęście, że byłem, widziałem. Cudeńka były. Coś pięknego.

Wozy strażackie były na miejscu jeszcze zanim pożar rozhulał się na dobre.

https://tirol.orf.at/stories/3085418/

Tygrys 74 19.01.2021 18:52

Albo podpalenie dla ubezpieczenia a co lepsze wysprzedane bo i tak nikt nie pozna,?

stopa-uć 19.01.2021 20:15

Było wszystko zinwentaryzowane
oraz obfotografowane.

wierny 20.01.2021 08:51

1 Załącznik(ów)

Indiany się uratowały.

Tezla 20.01.2021 16:16

Wymienią opony linki instalacje nowe lakiery i dalej będą eksponatami niestety już nie w pełni oryginał. Nikt na śmietnik przecież nie wyrzuci skoro niektóre z nich mogły mieć podobny stan wejściowy.

mdxmd 21.01.2021 00:19

Cytat:

Napisał Tezla (Post 714543)
Wymienią opony linki instalacje nowe lakiery i dalej będą eksponatami niestety już nie w pełni oryginał. Nikt na śmietnik przecież nie wyrzuci skoro niektóre z nich mogły mieć podobny stan wejściowy.

niestety ale nie jest tak optymistycznie, też nie chce mi się wierzyć, że to przypadek

Tank 21.01.2021 05:13

Dlaczego?

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

fassi 21.01.2021 06:36

Muzea zamkniete, hajsu nie ma i trzeba sprzedawać exponaty. Odszkodowanie za spalenie lepiej się opłaci. Ot , taka teoria spiskowa na dzień dobry ;)

Dubel 21.01.2021 06:53

Ale ludzie na jakiej podstawie te teorie spiskowe, ja rozumiem ze fantazja ponosi, ale nim ktokolwiek rzuci tak powazne oskazenia powinien miec pozadne argumenty. Opanujcie sie! stala sie rzecz przykra, straty nie do opisania a wy bujacie juz fantazje i teorie...

fassi 21.01.2021 07:14

Dubel, naprawdę nie znasz przypadków że ubezpieczenie bardziej się opłaca niż sprzedaz?? Niemcy jeżdżący autami w latach 90 do Polski, sprzedają je na części, meldują na policji kradzież a w germanii dostają autocasco? Serio to tylko ja znam??? Muzea od roku zamknięte, może dalej będzie , kredyt rośnie , hajsu nie ma.

5 lat temu Na moich oczach zapalił się 2 letni class xerion za pół bańki euro, kiedy szef osobiście go czyścił na środku placu. Bardziej uśmiechniętego szefa nie widziałem . To był najmniejszy traktorek w firmie



Ps. Doczytałem że inwestorami tego muzeum jest wiele hotelarzy, a jak wiemy oni mają złote czasy

Dubel 21.01.2021 08:01

Cytat:

Napisał fassi (Post 714581)
Dubel, naprawdę nie znasz przypadków że ubezpieczenie bardziej się opłaca niż sprzedaz?? Niemcy jeżdżący autami w latach 90 do Polski, sprzedają je na części, meldują na policji kradzież a w germanii dostają autocasco? Serio to tylko ja znam??? Muzea od roku zamknięte, może dalej będzie , kredyt rośnie , hajsu nie ma.

5 lat temu Na moich oczach zapalił się 2 letni class xerion za pół bańki euro, kiedy szef osobiście go czyścił na środku placu. Bardziej uśmiechniętego szefa nie widziałem . To był najmniejszy traktorek w firmie



Ps. Doczytałem że inwestorami tego muzeum jest wiele hotelarzy, a jak wiemy oni mają złote czasy

Znam takie przypadki ale by glosno dawac takie ciezki oskarzenia przyzwoitosc nakazuje miec jakies dowody na ich poparcie. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne, by nie powiedziec glupie. Przez wlasnie takie zachowania nasze spoleczenstwo i swiat wyglada jak wyglada. Wszyscy pierdola co chca , ograniczeniem jest fantazja, nikt sie nie trzyma faktow i mamy plaskoziemcow, antyszczepionkowcow , foliazy itd

fassi 21.01.2021 08:17

Ja nikogo nie oskarżam. Widzę chmury na horoncie i mówię " może będzie padac". To tyle.

A co do płaskiej ziemii, to dlaczego nie ma teorii płaskiego Marsa?? Bo widać że jest kula :D

Dalej uważam że trzymanie takich cudów w drewnianej szopie jest paleniem świeczki w stodole z sianem.

mdxmd 21.01.2021 09:10

papierowa jest nasza rzeczywistość, tyle systemów i zabezpieczeń i poszło z dymem...

zobaczymy co podadzą jako przyczynę pożaru, ze względu na położenie musiał być ogrzewany elektrycznie.

Dubel 21.01.2021 09:20

Cytat:

Napisał fassi (Post 714589)
Ja nikogo nie oskarżam. Widzę chmury na horoncie i mówię " może będzie padac". To tyle.

A co do płaskiej ziemii, to dlaczego nie ma teorii płaskiego Marsa?? Bo widać że jest kula :D

Dalej uważam że trzymanie takich cudów w drewnianej szopie jest paleniem świeczki w stodole z sianem.

Fazi widziales kawalek swiata i powinienes wiedziec ze swiat nie tylko betonem stoi ...

Rozi73 21.01.2021 09:59

Cytat:

Napisał Tank (Post 714574)
Dlaczego?

dlatego: https://www.facebook.com/steffenkrut...06082589455127

Za "szczyla" w pożarze stodoły straciłem OGARA z silnikiem Jawki :)
Z silnika została plama aluminium z wtopionymi trybami skrzyni biegów, a to co zostało fizycznie to: rama, bak, kierownica i 2 rawki

Cytat:

Napisał Tezla (Post 714543)
Wymienią opony linki instalacje nowe lakiery i dalej będą eksponatami

serio ??

Bałtrok 21.01.2021 17:56

Na fb krąży takie info:
"Właściciele Top Mountain Motorcycle Museum na przełęczy Timmelsjoch, które przedwczoraj spłonęło, ostrzegają przed wpłatami i darowiznami na rzecz odbudowy muzeum i odrestaurowania eksponatów. Nie jest prowadzona żadna zbiórka! Budynek był ubezpieczony, a renowacja motocykli nie jest możliwa. Nie wpłacajcie żadnych pieniędzy na rzecz spalonego muzeum!"

Wieczorem poszukam potwierdzenia na stronie muzeum ale jeśli to prawda to temat renowacji został wyjaśniony.

RysiekO 21.01.2021 18:13

Spaliłem stodołę z Mzetką wójka w środku.. ah przypominają się stare dobre czasy :D

zz44 21.01.2021 22:09

Kwiecień 2020
Teseven, południowa Francja

Pożar jednego z największych europejskich warsztatów zajmujących się renowacją i odbudową klasycznych modeli Land Cruisera.
Warsztat mieścił się w bądź co bądź wielkiej, lecz drewnianej szopie.

https://forum.ih8mud.com/threads/tes...-down.1201388/

https://www.facebook.com/teseventoyotaclassic/

Misza 21.01.2021 22:22

Prawdopodobne teorie spiskowe bardzo łatwo ośmieszyć zrównując je z teoriami płaskoziemskimi. Jakieś dwa tygodnie temu jeździłem do pracy mijając palący się stóg siana. Wielki. 3 dni się palił. No 2... trzeciego już tylko tliło się 1/10000 tego co z niego zostało. Prawdopodobnie zwarcie w instalacji stogu..

Fizolof 22.01.2021 07:36

Jadąc nowa S5 z Wrocka w kierunku Poznania widać chyba ze 2 motele/hotele spalone przy „starej 5”, przy starej 8 na Olesnice też się knajpa spaliła jak otworzyli S8. Może przypadek, może nie. Ale muzeum takich klasyków to chyba „inna liga” niż motele


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Cytat:

Napisał Misza (Post 714727)
Prawdopodobne teorie spiskowe bardzo łatwo ośmieszyć zrównując je z teoriami płaskoziemskimi. Jakieś dwa tygodnie temu jeździłem do pracy mijając palący się stóg siana. Wielki. 3 dni się palił. No 2... trzeciego już tylko tliło się 1/10000 tego co z niego zostało. Prawdopodobnie zwarcie w instalacji stogu..


Albo gówniarze z zadatkami na piromanów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Misza 22.01.2021 08:28

Albo... Jednak był tam od sierpnia, zaraz trzeba pole szykować a tu zagracone. Wywozić się nie opłaca. Mówię tylko, że ten sposób rozwiązania problemu jest znany i lubiany.

ArtiZet 22.01.2021 08:35

Cytat:

Napisał Misza (Post 714727)
palący się stóg siana. [...]Prawdopodobnie zwarcie w instalacji stogu..

Akurat samozapłon w przypadku stogu czy siana w stodole to b. cżesta przyczyna pożaru...wystarczy że sianko jest niedosuszone...każdy rolnik kaskader Ci to powie ;)

fassi 22.01.2021 09:14

Ba, opony potrafią dostać samozapłonu i się spalić.

Misza 22.01.2021 11:06

AAAA to nie wiedziałem i juz wiem. W każdym bądź razie jestem cały czas w gotowości na wykrywanie ściemy :D

Tezla 22.01.2021 19:51

Cytat:

Napisał Rozi73 (Post 714606)
serio ??

Wolę to tak zapamiętać, prawdy się nigdy nie dowiem a po co się denerwować że kustoszami muzealnymi zostają ludzie którzy w trudnej chwili zamiast oddać mienie banku wolą ocalić własne elektryczne limuzyny.

Bałtrok 22.01.2021 19:54

Cytat:

Napisał Bałtrok (Post 714679)
Na fb krąży takie info:
"Właściciele Top Mountain Motorcycle Museum na przełęczy Timmelsjoch, które przedwczoraj spłonęło, ostrzegają przed wpłatami i darowiznami na rzecz odbudowy muzeum i odrestaurowania eksponatów. Nie jest prowadzona żadna zbiórka! Budynek był ubezpieczony, a renowacja motocykli nie jest możliwa. Nie wpłacajcie żadnych pieniędzy na rzecz spalonego muzeum!"

Wieczorem poszukam potwierdzenia na stronie muzeum ale jeśli to prawda to temat renowacji został wyjaśniony.

Nie znalazłem potwierdzenia, a jak sie okazało strona na której był ten wpis jest jedyną gdzie go znalazłem. Więc może być inaczej i będą odbudowywane.

maly 22.01.2021 22:15

Wartość eksponatów ogromna i nie było bezpiecznego zapisu z kamer?
Też nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, jak na razie nie ma na to dowodów.

wierny 24.01.2021 07:38

Warto posłuchać Erwina Gorczycę, co mówi o pożarze w Austrii- od ok.17:30. Na początku filmu jest poruszany temat ubezpieczenia zabytkowych motocykli.


consigliero 24.01.2021 08:21

Cytat:

Napisał fassi (Post 714589)
A co do płaskiej ziemii, to dlaczego nie ma teorii płaskiego Marsa?? Bo widać że jest kula :D

Jaka kula? Przecież gołym okiem widać koło :)

maly 24.01.2021 10:08

Czy Erwin Gorczyca nie mówi o naszym forum?

mdxmd 24.01.2021 12:01

Cytat:

Napisał wierny (Post 714971)
Warto posłuchać Erwina Gorczycę, co mówi o pożarze w Austrii- od ok.17:30. Na początku filmu jest poruszany temat ubezpieczenia zabytkowych motocykli.


człowieka bardzo trudno się słucha, ciągle skręca na wątki poboczne, może to z beznadziei tej sytuacji.

W skrócie:

"Te motocykle były kilkakrotnie więcej warte niż wypłaci za nie ubezpieczenie, każdy mógłby zostać bez problemu sprzedany bo nabywców nie brakuje i absurdalne są oskarżenia o rzekomym podpaleniu dla ubezpieczenia szczególnie, przykre, że to motocykliści wysuwają tak idiotyczne oskarżenia"

posłuchać od 27:00

Bałtrok 24.01.2021 12:16

A tu są ruchome obrazki po posprzątaniu

https://m.facebook.com/story.php?sto...54750&sfnsn=mo

Zmyler 24.01.2021 12:27

Katastrofa. Ale szkoda...

44FG 24.01.2021 14:11

Krzywdzące, bezpodstawne, bezsensowne, niegodne i żenująco głupie te insynuacje o podłożeniu ognia pod własną, unikalną kolekcję motocykli przez właścicieli entuzjastów celem wycyckania ubezpieczyciela. Nawet żal klepać aby to komentować.

Dario 24.01.2021 15:04

Cytat:

Napisał wierny (Post 715023)
Nie lubię tego robić ale dla zachowania dobrego wizerunku FAT usunąłem posty, które uznałem za niepasujące do tematu wątku.

:Thumbs_Up:

mdxmd 24.01.2021 19:00

Cytat:

Napisał wierny (Post 715023)
Nie lubię tego robić ale dla zachowania dobrego wizerunku FAT usunąłem posty, które uznałem za niepasujące do tematu wątku.

:Thumbs_Up:

motocykle były bezcenne. Ludziom z branży łamie się głos jak o tym mówią.

Dubel 24.01.2021 19:11

Cytat:

Napisał wierny (Post 715023)
Nie lubię tego robić ale dla zachowania dobrego wizerunku FAT usunąłem posty, które uznałem za niepasujące do tematu wątku.

:Thumbs_Down:

Rozi73 20.03.2021 09:40

Dobre wieści i przyczyna pożaru:

https://www.motocykl-online.pl/newsy...ozarze,15201,1

Jaro-Ino 20.03.2021 17:56

Wierny, daj poczytać całość ludziom którzy później wejdą w dany wątek. Bo w sumie Twój ostatni post też jest nie na temat, ale jednak go napisałeś...

A w temacie:
strata wielka, ale powinna dać do myślenia wszystkim zarządzającym takimi obiektami.
Może ktoś przejmie część eksponatów i spróbuje chociaż przywrócić im kształty i kolory...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.