Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Nowy motocykl z UE (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34225)

furman 07.02.2019 08:57

Nowy motocykl z UE
 
Mam taki oto problem. Znalazłem motocykl w Anglii, który jest z roku 2016, ale ma przejechane 1000mil. Czy dobrze rozumiem przepisy i w świetle Polskiego prawa będzie uznany on za nowy (mimo, że jest z roku 2016), gdyż ma poniżej 6000km ? Czy faktycznie w Polsce będę musiał zapłacić VAT i ubiegać się o zwrot VATu w Anglii ? Przechodził ktoś taką drogę ?
Z góry dziękuje za merytoryczną pomoc.

yeuop 07.02.2019 09:12

Jeśli nie znajdziesz sensownej odpowiedzi, to wbijaj na polishbikers.com - może tam jest wieksza szansa, ze ktoś miał podobne dylematy....

bigboykr 07.02.2019 09:16

Tak myślę, że jakbyś nim "pojechał" do Polski okrężną drogą (np przez Gibraltar) to niezbędne 5 tyś km do badania technicznego się znajdzie ;)
Właściwą odpowiedź czytać miedzy wierszami proszę :P

furman 07.02.2019 09:24

Cytat:

Napisał bigboykr (Post 623294)
Tak myślę, że jakbyś nim "pojechał" do Polski okrężną drogą (np przez Gibraltar) to niezbędne 5 tyś km do badania technicznego się znajdzie ;)
Właściwą odpowiedź czytać miedzy wierszami proszę :P

Na to już wpadłem, ale szukam bardziej legalnego wyjścia ;).

Franz 07.02.2019 09:39

Wymiana licznika na bardziej używany
Nie dostaniesz zwrotu Vat w Anglii czy w DE za używany. To nie cięzarówka, którą można kupić na zachodzie w cenie netto

emek, przebieg 7 tys km przy 3 letnim moto to dalej mały jest

Emek 07.02.2019 09:44

Tylko potem jak mu zrobią przegląd z dużym nalotem to będzie miał problem na odsprzedaży. Moto nowe a nalot duży. Tuning licznika w przód to chyba zakazany nie jest.

consigliero 07.02.2019 09:58

Nowy motocykl z UE
 
Kupowałem motocykl w GB i też nie miał w momencie zakupu wymaganego kilometrażu, ale wtedy to zbagatelizowałem. Wpisaliśmy na umowie odpowiednią ilość kilometrów i po dojechaniu do Krakowa ilość kilometrów się zgadzała. Jechałem na jego tablicach ale ubezpieczenie miałem zrobione przez swojego agenta niejako on-line . Tablice zdawałem z tego co pamiętam w naszym urzędzie przy rejestracji.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...cb6019d8ba.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...3a745e0864.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...9662944abb.jpg

Być może nie byłem wtedy taki cwany i na papierach była właściwa ilość mil ale na miejscu w domu była już ta wymagana i potwierdzona przez badanie techniczne, co uratowało mi dupę. Wtedy chyba wykombinowałem że następnym razem trzeba wpisać odpowiednią ilość mil. Tak to chyba było, wiem że te 6000 km to była dla pani z urzędu sprawa kluczowa, ale to dawno już było i może teraz jest bardziej liberalnie, jeszcze musiałem sobie kupić chyba za 500 PLN, kartę pojazdu

Marcin z Zakopanego 07.02.2019 10:07

Cytat:

Napisał furman (Post 623289)
Mam taki oto problem. Znalazłem motocykl w Anglii, który jest z roku 2016, ale ma przejechane 1000mil. Czy dobrze rozumiem przepisy i w świetle Polskiego prawa będzie uznany on za nowy (mimo, że jest z roku 2016), gdyż ma poniżej 6000km ? Czy faktycznie w Polsce będę musiał zapłacić VAT i ubiegać się o zwrot VATu w Anglii ? Przechodził ktoś taką drogę ?
Z góry dziękuje za merytoryczną pomoc.

Dokładnie tak jest - przynajmniej w zeszłym roku tak jeszcze było - z uwzględnieniem słusznej uwagi Franka, że VAT tu ci naliczą, ale tam Ci nikt nie odda.

furman 07.02.2019 10:17

Pani na infolinii Krajowej informacji Podatkowej powiedziała, że mogą mi wystawić fakturę Vat marża i wtedy nie jest to obrót wewnątrzwspólnotowy i nie płacę VAtu. Nie potrafiła odpowiedzieć czy muszę zapłacić cło.

Emek 07.02.2019 10:19

Jakie cło?

colles 07.02.2019 10:27

Może akcyzę ?

Emek 07.02.2019 10:29

Nie ma akcyzy na moto.

Jac 07.02.2019 10:32

Cześć,
Za nowe środki transportu uważa się pojazdy lądowe napędzane silnikiem o pojemności skokowej większej niż 48 centymetrów sześciennych lub o mocy większej niż 7,2 kilowata, jeżeli przejechały nie więcej niż 6.000 kilometrów lub od momentu dopuszczenia ich do użytku upłynęło nie więcej niż 6 miesięcy.

W związku z powyższym, trzeba zobaczyć, czy zakupione moto spełnia chociaż jeden z warunków (alternatywa rozłączna, czyli jedna lub druga opcja, a nie łączna - i jedna i druga opcja jednocześnie), tj.
- czy stan licznika przekracza 6000 km,
- czy od momentu dopuszczenia go do użytku (zwykle data pierwszej rejestracji) upłynęło więcej niż 6 m-cy.

Nie podałeś, kiedy motocykl został zarejestrowany. Jeśli ponad 6 miesięcy temu, sprawa jest oczywista. To nie jest nowy motocykl, a zatem nie ma kwestii VATu. Jeśli później, po prostu chwilę trzeba poczekać z umową.
pzdr
Jac

Franz 07.02.2019 10:39

Mój znajomy zapłacił ten VAT . Kupno prawie nówki sztuki BMW R 1150 GS w DE
mimo ze motocykl miał już parę latek , ale przebiegu nie było .
Facet niegłupi a i prawnik nic nie pomógł .
Gdyby nie przykre doswiadczenie tego znajomego to nawet bym się nie spierał a temat pominął .
Osobiscie to bym się nawet nie pytał tylko podrasował licznik. Na głupi przepis trzeba znależć radę.

Sprowadzając nowy motocykl (w wieku do 6 miesięcy - licząc od daty I rejestracji lub z przebiegiem poniżej 6000 km) jako osoba fizyczna mamy obowiązek opłacenia 22% podatku VAT w terminie 14 dni od daty nabycia pojazdu. W tym celu należy udać się do właściwego miejscowo dla miejsca zamieszkania Urzędu Skarbowego i złożyć następujące dokumenty:
. VAT-10 - Deklaracja dla podatku od towarów i usług przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu nowych środków transportu
. VAT-23 - Informacja o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu

Więcej: http://moto.pl/Porady/1,115891,57086...opejskiej.html

consigliero 07.02.2019 10:49

Też popieram że muszą być oba warunki spełnione aby pojazd był używany, mój motocykl miał ponad 2 lata ale przebieg w momencie zakupu ciut mniejszy, z tego co pamiętam udało mi się bo nabiłem przebieg i pani miała na liczniku potwierdzone 3950 mil a w umowie było ciut mniej. Chyba nawet robiliśmy drugą umowę którą Anglik podpisał i przysłał co pozwoliło na rejestrację jako używany. Nie ma opcji aby 2 letni pojazd z 5 km przebiegiem został zaklasyfikowany jako używany

Jac 07.02.2019 10:53

Franz, masz rację. Pomyłka z mojej strony, jeśli chodzi o właściwe czytanie.
To jest definicja pojazdu nowego, a nie pojazdu używanego. Czyli jeśli choćby jeden z warunków był spełniony:
- przebieg <6.000 km,
- wiek < niż 6 miesięcy (od daty rej.)
to mamy niestety pojazd nowy.
Przepraszam za zamieszanie.
J.

Emek 07.02.2019 10:58

Nowy jak nic i orzecznictwo to potwierdza. Niestety.

furman 07.02.2019 11:02

To co w takim razie z fakturą Vat marża ? Może pójść tą drogą ?

Emek 07.02.2019 11:09

W UK wystawią ci fakturę Vat-marża??? Wątpię. A nawet jeśli to jak to zakwalifikują w PL? Jako nabycie pozawspólnotowe? To cło dowalą. Ogólnie ta konstrukcja jakaś słaba się wydaje. Co to za moto?

consigliero 07.02.2019 11:15

Trzeba tym motocyklem zrobić jeszcze 2950 mil i będzie używany. Jak to coś porządnego do jazdy to mogę pokusić się aby to zrobić w miarę wolnego czasu.

Franz 07.02.2019 11:19

Faktura Vat marża to wymysł polski
W Niemczech , Austrii a podejrzewam , że i w UK gdzie są normalne przepisy
jest umowa pisana miedzy prywatnymi kupującymi , lub jeśli kupujesz z firmy
to faktura , zawsze jest z VAT którego sobie nie odliczysz nigdzie.

Idź normalną drogą i bądz mądrzejszy

Kolega , który ten Vat zapłacił kupił ten motocykl niestety w salonie BMW -
na fakturę.
Gdyby kupił u prywatnęgo to mógłby sobie pokombinować jak chce i wstawić stan licznika jaki chce . No ale kto bogatemu zabroni kupowania w salonie używkii płacenia do tego drugi raz VAT.

Wtedy była to kwota coś od 6 tys euro :D ( 22 procent) niezbyt miłe

Emek 07.02.2019 11:22

Ale jaki VAT Franz? Jak dostał fakturę od Niemca i kupował na własną firmę to powinni mu wystawić fakturę w kwocie netto bo to nabycie wewnątrzwspólnotowe chyba że fakturę wystawili na niego imiennie.
Sam kupowałem od Niemca nówkę sztukę i na firmę dostałem f-rę bez VAT.

furman 07.02.2019 11:29

Cytat:

Napisał Emek (Post 623321)
W UK wystawią ci fakturę Vat-marża??? Wątpię. A nawet jeśli to jak to zakwalifikują w PL? Jako nabycie pozawspólnotowe? To cło dowalą. Ogólnie ta konstrukcja jakaś słaba się wydaje. Co to za moto?

DL 1000, 2016r. Stoi u dealera Yamahy. Cena za niemal nowe moto kusząca, ale chyba odpuszczę temat ze względu na opłaty.

Franz 07.02.2019 11:29

To z innej beczki .
Mam motocykl który kupiłem prywatnie na firmę w danym salonie.
Po 5- ciu latach znudził mi się . Motocykl ma zaledwie 4 tys km przebiegu.
Oddaje go do salonu w rozliczeniu za następną nówkę sztukę .
Mówimy o motocyklach używanych ale w swietle prawa polskiego nowych.
W jaki sposób odliczysz sobie ten VAT gdy kupisz ten motocykl i sprowadzisz do Polski
Ten Vat już był raz przezemnie zapłacony bo kupiłem w DE prywatnie
Teraz płacisz go Ty w myśl idiotycznych polskich przepisów po raz drugi

Jeśli sprowadzisz go na firmę to z tym Vatem możesz zrobić to samo jakbyś kupił w polskim salonie
- nie wiem , nie kupowałem
Zdarzyło mi się kupić ciężarówkę w kwocie netto . Vat musiałem zapłacić w Polsce ,który mogłem sobie póżniej odliczyć
Do zakupu w DE ciężarówki potrzebowałem wszystkie dokumenty firmy wraz aktywnym NiP UE
Ot jakie pojebane :D

consigliero 07.02.2019 11:30

Kupił dla siebie to dostał fakturę, ale kupował pewnie nie na firmę dlatego u nas doliczyli mu VAT

Emek 07.02.2019 11:38

Cytat:

Napisał Franz (Post 623331)
To z innej beczki .
Mam motocykl który kupiłem prywatnie na firmę w danym salonie.
Po 5- ciu latach znudził mi się . Motocykl ma zaledwie 4 tys km przebiegu.
Oddaje go do salonu w rozliczeniu za następną nówkę sztukę .
Mówimy o motocyklach używanych ale w swietle prawa polskiego nowych.
W jaki sposób odliczysz sobie ten VAT gdy kupisz ten motocykl i sprowadzisz do Polski
Ten Vat już był raz przezemnie zapłacony bo kupiłem w DE prywatnie
Teraz płacisz go Ty w myśl idiotycznych polskich przepisów po raz drugi

Jeśli sprowadzisz go na firmę to z tym Vatem możesz zrobić to samo jakbyś kupił w polskim salonie

Franz przepisy są proste w tym zakresie. Jak sprowadzam moto na firmę (tak zrobiłem) to Niemiec wystawia f-rę w kwocie netto (bez VAT). Ty VAT tylko papierowo naliczasz i odliczasz co się bilansuje ale fizycznie go nie płacisz. Jak dostajesz f-rę imienną to jesteś w doopie bo VAT Niemcowi zapłacisz ale w PL go nie odliczysz bo i jak? Tak jakbyś kupił w PL w salonie na siebie a nie na firmę.

Franz 07.02.2019 11:44

emek ,ty kupiłeś nówkę na Firmę gdzie Vat jest jeszcze oddzielny
Temat dotyczy używanego gdzie Vat jest już zapłacony
Chyba że kupujemy od kogoś kto też kupił na firmę i wciąż Vat jest osobno

Tu powinien bardziej szczegółowo opisać sam zainteresowany

Dodam jeszcze że moja srebrna strzała czyli Volvo V70 jest kupiony na moje mienie prywatne i wciagnięty na stan firmy
Sprzedając je teraz musiałbym doliczyć 23% Vat

Emek 07.02.2019 11:50

To kluczowe. Jak znasz tylko część historii to trudno coś sensownie doradzić.

hellwoot 07.02.2019 12:33

Taki temat juz byl przerabiany w uk, tyle ze z uzywanym hd. Koles dogadal sie z salonem że kupi to moto ale chce je na weekend zeby pojezdzic. Wplacil calosc kwoty, spisali jakas tam umowe. W umowie bylo ze w razie jak sie wycofa z kupna to salon pobierze oplate jak za wypozyczenie plus iles tam fuli za kazda przejechana mile.
Wrocil z ppdmienionym licznikiem w poniedzialek, spisali wlasciwa umowe i tyle.
Nie ma sie co poddawac jak Ci zalezy na tym moto. To nie bedzie pierwszy przypadek walki z debilnymi przepisami.
Diler tylko zapytal czy kolo startowal w jakims wyscigu 48godzinnym... :D

cezeters 07.02.2019 13:19

Kup te moto w UK na szwagra, kuzyna itp (dzisiaj kazdy ma bliską rodzine na wyspie) po dwoch tyg on dostanie dowód rejestracyjny na siebie. Sprzeda prywatnie tobie i w umowie oraz w dowodzie v5c wpisujecie wymagany w PL przebieg. A w Polsce rejestracja, tylko na przeglądzie diagnosta musi nie wpisywać przebiegu z licznika tylko z papierow. Ty jeździj i za rok przebieg pewnie będzie juz odpowiednio wyższy i prawdziwy ( oby nie był niższy niż na pierwszym przeglądzie hihi)

Franz 07.02.2019 14:14

No parę razy już rejestrowałem . Przebieg był faktyczny z licznika a nie z papierów. Nr ramy również , choć dwa razy zdarzyły się odstępstwa od normy
i z ramą było trochę inaczej niż w papierach :dizzy::D

nabrU 07.02.2019 14:24

Cytat:

Napisał furman (Post 623330)
DL 1000, 2016r. Stoi u dealera Yamahy. Cena za niemal nowe moto kusząca, ale chyba odpuszczę temat ze względu na opłaty.

Furman,

Nie wiem czy da się jakos przeskoczyć polskie przepisy o "nowym" moto, ale ogólnie musisz wziąć też pod uwagę, że licznik musi być wyskalowany w km/h oraz lampa świecić prawidłowo. Jeśli to moto z 2016 to jest szansa, że ma prędkościomierz elektroniczny i da się jednostki zmienić z mph na km/h w ustawieniach. Lampy wiekszości moto też ostatnio świecą płasko (czyli nie na lewo czy prawo) więc tu problemu też chyba nie powinno być.

Podaj mi na PW link do ogłoszenia. Zadzwonie do dealera i wybadam czy jest szansa na jakaś cenę bez VAT-u, bo w UK nie istnieje coś takiego jak faktura VAT-marża.

P.S. Przypominam, że UK może już niedługo nie być w UE...

krakus 07.02.2019 16:12

A co jeśli by ktoś w Polsce kupił go na firmę i odsprzedał koledze? Nie idzie wtedy kupić netto i zapłacić VAT u nas?

Franz 07.02.2019 16:19

No można.
Popuszczajac wodze fantazji dalej to miałbym
zapłacić ten VAT za Ciebie sprzedając Ci w kwocie netto :D Pewnie do tego zmierzasz
Wiesz jakie przekręty by dochodziły by ten podany sposób miał ręce i nogi?
Sprzedając koledze zawsze muszę wpisać podatek
VAT. Nie istnieje w Polsce sprzedaż netto nawet gdyby znajomy był płatnikiem VAT i wtedy pośrednictwo
jest z dupy wzięte. Mogę sprzedać do wspólnoty UE
w kwocie netto jeśli sprzedaję jako firma. Faktury się trochę
różnią. Muszę posiadać Nip UE
Sprzedaż do UE składam w raporcie Pit do skarbówki
Mam obowiązek mieć też dokumenty kupującego który
musi posiadać Nip UE. Jeśli ten nip nie daj Bóg byłby nieważny
To podczas szczegółowej kontroli zapłacimy sami ten VAT

Na 99% u tego dealera jest w kwocie brutto
Gdy jest w netto to jest to zaznaczone
Zresztą po ciul dalej ciągnąć ten temat jak już wszystko
Zostało napisane

graphia 07.02.2019 16:38

Poczeka jeszcze trochę i cło się znajdzie :)

Adagiio 07.02.2019 18:19

Nie czytałem całego tematu bo mi się po prostu nie chcę, podzielę się moją ponad 20 letnią wiedzą w zakupach netto/brutto za granicą pojazdów, może się komuś przyda.

Wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w kwocie netto mogą dokonywać wyłącznie firmy posiadające nip ue, taka firmę sprawdzisz w rejestrze płatników vat ue.. W przypadku pojazdów jest określony czas na złożenie deklaracji vat 24 po sprowadzeniu takiego pojazdu z naliczonym należnym podatkiem vat w us. Tylko po wydaniu zaświadczenia przez us o dokonaniu zapłaty, możesz pójść do wydziału komunikacji i taki pojazd zrejestrować. Bez zaświadczenia nie zarejestrują.
Faktura vat marża dotyczy wyłącznie używanych towarów a w przypadku pojazdów na fakturze musi widnieć numer artykułu, który w myśl przepisów obowiązujących w kraju gdzie pojazd jest kupowany, określa że jest to właśnie pojazd używany. Wówczas nie ma u nas wątpliwości że faktura dotyczy pojazdu używanego. Tak jest we Włoszech, Francji i Hiszpanii.
Jeśli pojazd był zarejestrowany na działalność, wtedy jest rozdzielność na fakturze, na kwotę netto/vat i brutto. Nawet jeśli taki pojazd sprzedaje pośrednik.
Znam przypadki kiedy trzeba było zapłacić drugi raz vat w pl, choć na fakturze zakupu był zapłacony w kraju gdzie dokonano zakupu w przypadku nowego pojazdu.

furman 06.11.2022 10:52

Coś się może zmieniło w tej kwestii ? Może ktoś ma jakieś ciekawe pomysły ? Jestem na kupnie motocykla i czasem blokuje mnie zbyt mały przebieg :)

rrolek 06.11.2022 20:45

Zwiększ przebieg.

sysiek300 31.01.2023 21:52

Czy nowy motocykl też obowiązuje 30 dniowy termin rejestracji?
Chodzi mi o to, jakby teraz coś nabyć - "nowe z salonu", ale zarejestrować powiedzmy w marcu/kwietniu, z internetu wywnioskowałem że niby mogą dac kare 200-1000zł ale nie jest to raczej nigdzie praktykowane, widuje również ogloszenia gdzie ktos kupil motocykl, nie rejestrowal, zrobil doslownie 20km i chce sprzedac wiec chyba nie ma kar bo moze ludzie by sie bali. Ktos przerabial temat?

polly 31.01.2023 22:35

Cytat:

Napisał sysiek300 (Post 806885)
Czy nowy motocykl też obowiązuje 30 dniowy termin rejestracji?

Chodzi mi o to, jakby teraz coś nabyć - "nowe z salonu", ale zarejestrować powiedzmy w marcu/kwietniu, z internetu wywnioskowałem że niby mogą dac kare 200-1000zł ale nie jest to raczej nigdzie praktykowane, widuje również ogloszenia gdzie ktos kupil motocykl, nie rejestrowal, zrobil doslownie 20km i chce sprzedac wiec chyba nie ma kar bo moze ludzie by sie bali. Ktos przerabial temat?

Z tego co wiem, to wystarczy zgłosić zakup. Używanego nie trzeba przerejestrować, nie wiem jak z nowym

sysiek300 31.01.2023 22:37

Dobra, zadzwonie i tak ale chciałem tu dopytać bo wiadomo przez telefon to urzędas się może bać powiedzieć jak to jest na prawdę.

Edit:

Obdzwoniłem dwa wydziały, w jednym dla pewności mnie nawet do Pani od "kar" przełączyli i powiedziała, ze jak nowy, z UE czy Polski, to nie będą o nic sapać jak później niż 30 dni o od daty zakupu zarejestruje.

Magda_ 18.02.2024 22:54

Witam. Mam zamiar kupić motocykl z innego kraju UE, niestety motocykl nie jest starszy niż 6 miesięcy i nie ma przejechane więcej niż 6000 km, ale sprzedawca (komis) wystawia fakturę VAT marża (odkupił moto od osoby prywatnej).
Czy w takim przypadku też będę musiała zapłacić 23% VAT, bo motor nie spełnia warunków pojazdu używanego?
Czy ktoś miał może taką sytuację i udało się zarejestrować motocykl bez problemów?

pałeł 18.02.2024 23:06

rejestroiwac mozna bez problemu a co ci US odpowie to sie dowiesz z czasem

nabrU 18.02.2024 23:10

Cytat:

Napisał pałeł (Post 846023)
rejestroiwac mozna bez problemu a co ci US odpowie to sie dowiesz z czasem

Jak dla mnie polski VAT do zapłaty będzie...

Emek 19.02.2024 06:28

Będzie

Magda_ 19.02.2024 11:03

Ok, widzę, że chyba nikt nie miał dokładnie takiej sytuacji. Bo jest tyle sprzecznych informacji w necie, że najlepiej byłoby jakby się ktoś podzielił swoja historią jeśli miał podobną.

A wiecie może jak to wygląda przy zakupie na firmę, jeśli sprzedawca zagraniczny wystawia fakturę VAT marża? W takiej sytuacji firma kupująca w PL, składa deklarację VAT, płaci ten VAT a potem go odzyskuje?

ramires 19.02.2024 11:18

Infolinia US działa.
Takie rzeczy najlepiej u źródła dopytać

WojtasA 19.02.2024 11:30

Cytat:

Napisał ramires (Post 846066)
Infolinia US działa.
Takie rzeczy najlepiej u źródła dopytać

Słusznie! Działa i mam bardzo dobre doświadczenie.

Rozi73 19.02.2024 14:06

Cytat:

Napisał Magda_ (Post 846060)
A wiecie może jak to wygląda przy zakupie na firmę, jeśli sprzedawca zagraniczny wystawia fakturę VAT marża? W takiej sytuacji firma kupująca w PL, składa deklarację VAT, płaci ten VAT a potem go odzyskuje?

Co do zasady przy sprzedaży rozliczanej fakturą VAT marża nie ma obowiązku rozliczanie podatku należnego z tytułu nabycia
W art. 10 ust. 1 pkt 4 ustawy wskazano, że wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, nie występuje w przypadku, dostawy towarów, o których mowa w art. 120 ust. 1,

Problem taki, że procedury VAT marża zgodnie z art. 120 ustawy dotyczą dostawy towarów używanych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich lub antyków
a ten motocykl w świetle przepisów używany nie jest( jest nowy). W związku z tym wg mnie nie może być objęty fakturą VAT marża :Sarcastic:

Baza 19.02.2024 14:14

Będzie VAT. Sam mam Super Tenere 1200 roczną z przebiegiem 450km i się zastanawiam czy nie "cofnąć" licznika w przód :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.