Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   CRF 1100L / 1000 Adventure Sports - akcja serwisowa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38742)

Robin 17.12.2020 22:18

CRF 1100L / 1000 Adventure Sports - akcja serwisowa
 
Jest oficjalna akcja serwisowa w związku ze słynnym problemem syfu w zbiorniku paliwa i ewentualnymi uszkodzeniami z tego wynikającymi.

https://www.honda.co.jp/recall/motor...1217_4867.html

Pewnie po nowym roku będziemy dostawać zaproszenia do serwisów na wymiane i ogarnięcie tematu.

Ocet 18.12.2020 00:52

Po Japońsku to ja nie panimaju.. w jakimś ludzkim języku by się przydało :)

crimson 18.12.2020 07:20

1 Załącznik(ów)
translator:

GregoryS 18.12.2020 08:59

Problem chyba nie taki slynny, no chyba ze rajderow z PL szczesliwie omija :) Pierwsze slysze. Bylo tu na forum o czyms takim ?

polo 18.12.2020 09:30

kiedyś natknąłem się na to:
https://www.youtube.com/watch?v=UzSrG9xfMzM
ale myślałem, że to fake.

mdxmd 18.12.2020 11:47

co ciekawe problem dotyczy także CRF1000 od modelu 2018

sposób naprawy "Usuń całą benzynę, aby usunąć tlenki ze zbiornika paliwa i wymień filtr ssący, filtr paliwa i komorę pompy paliwa na nowe."

a co z wtryskami? pompą paliwa?

Cezar3 18.12.2020 12:58

Ale tylko model AS, jak odnoszę wrażenie...
Zwykłej problem nie dotyczy ?

mdxmd 18.12.2020 13:13

Cytat:

Napisał Cezar3 (Post 709517)
Ale tylko model AS, jak odnoszę wrażenie...
Zwykłej problem nie dotyczy ?

jest podany zakres VIN,

w sumie modelu 1100 dotyczy to 1177 szt.
a modelu 1000 878 szt.

i nie jest wyszczególnione czy to tylko ADV czy też zwykła chyba że po VIN widzisz jakąś różnice.

44FG 18.12.2020 19:23

Coś mi tu nie pasuje... CRF1100 to SD09 a nie SD10 a CRF1000 to SD06 (lata 2018 i 2019) i SD04 (lata 2015-2017)...

Galar 18.12.2020 19:54

Cytat:

Napisał 44FG (Post 709557)
Coś mi tu nie pasuje... CRF1100 to SD09 a nie SD10 a CRF1000 to SD06 (lata 2018 i 2019) i SD04 (lata 2015-2017)...

Też na to zwróciłem uwagę.
U mnie 2018 r model SD06

Dario 18.12.2020 20:08

Cytat:

Napisał 44FG (Post 709557)
Coś mi tu nie pasuje... CRF1100 to SD09 a nie SD10 a CRF1000 to SD06 (lata 2018 i 2019) i SD04 (lata 2015-2017)...

Mi też to się nie podoba.
Numer VIN (po literach) to 6 cyfr.
W tabeli podają numery 7 cyfrowe.
Poza tym ATAS 2018 to zdecydowanie SD06, co zresztą również zawarte jest w VIN-ie.
Moze poczekajmy spokojnie na oficjalne stanowisko Hondy Europe.

44FG 19.12.2020 13:43

Może to jakieś VIN-y i oznaczenia modelowe tylko na Japonię?

hak71 23.12.2020 16:53

Info ogólne.
https://www.rideapart.com/news/46175...l-filter-clog/

Pytałem dealera hondy w Polsce jest kilkanaście sztuk z tym problemem.
Maja dzwonić , ewentualnie można po vinie na stronie hondy sprawdzić.
Akcja ma ruszyć na przełomie lutego- marca.
Poprawiony link.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Dario 23.12.2020 18:18

Coś Twój link nie łorking...

nabrU 23.12.2020 19:12

Cytat:

Napisał Dario (Post 710448)
Coś Twój link nie łorking...

it szud bi łorking nał::)

https://www.rideapart.com/news/46175...l-filter-clog/

crimson 23.12.2020 19:46

Teraz "robi" :)

hak71 23.12.2020 22:29

Super nie sprawdziłem 😄

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Majster 31.12.2020 00:21

Trochę o problemie z autopsji.

Przy około 8000 km zwróciłem uwagę, że praca silnika poniżej 2500 rpm jest nieregularna, najbardziej czuć to na obrotach biegu jałowego - poinformowałem sprzedawcę. Sprawdzane było to i owo, podłączane pod komputer, sam szukałem - no nie ma się do czego przyczepić. Serwis rozkłada ręce bo faktycznie problem jest ale błędów brak. Zdaję sobie sprawę, że czasem usterka jest upierdliwa i trudna do zdiagnozowania, staram się być wyrozumiały ale wyrozumiałość się kurczy proporcjonalnie do przebiegu Afryki. I tak tłukłem kilometry z tym niedomaganiem i się już zacząłem wkur... W Białym Brzegu zainteresowałem tematem mdxmd, postawiliśmy moją 28000 km obok identycznej 2800 km. Moja ewidentnie zakłócenia pracy, przyłożysz rękę do wydechu to prycha nieregularnie jakby wypadanie zapłonów i większe niż normalnie falowanie obrotów. Nówka chodzi idealnie aksamitnie - miarowo puf, puf z wydechu, falowanie obrotów minimalne.

Udało się znaleźć przyczynę w serwisie przy prawie 30000 km. Mechanik wyjął wtryskiwacze (może zatankowane paliwo z wodą albo cuś), zauważył że jest w nich jakiś syf. Wyjęcie pompy paliwa i resztę widać na fotkach. Wszystko zabite woskową mazią, teraz już oficjalnie wiadomo że to tlenek cynku. Dostało się toto także do wtryskiwaczy. Pompa rozebrana i wymyta, wtryskiwacze wymyte, zbiornik wypłukany, poskładane, czysta benzyna do zbiornika i choć nie było idealnie to zdecydowanie zauważalna poprawa pracy silnika. Niestety, po 20 km to samo.

Motocykl został w serwisie na usunięcie usterki. Choć zostałem zapewniony, że wtryskiwacze i pompa paliwa zostaną wymienione to ostatecznie tak się nie stało. Mimo starań nie uzyskałem jednoznacznej, spójnej odpowiedzi w jaki sposób została przeprowadzona naprawa wtryskiwaczy. Zostały gdzieś wysłane i zostały gdzieś sprawdzone i są dobre i montować. Cud się stał a ja niewierny jestem. Okaże się na dniach bo motocykl 3 miesiące stoi w serwisie na naprawie gwarancyjnej wad (słownie: trzy miesiące).

Podsumowując, przez błąd producenta w 9 miesięcy zrobiłem ponad 20000 km z syfem w pompie paliwa i wtryskiwaczach benzyny. Jaki wpływ będzie to miało na wtryskiwacze i ich żywotność? Nie wiem. Wiem natomiast, że benzyna ma być czysta a wtryskiwacze to bardzo precyzyjne elementy układu paliwowego. Odmowa wymiany tych elementów to środkowy palec od Hondy w stronę użytkowników z wadliwym zbiornikiem paliwa ... bo ci użytkownicy już zapłacili.

Odbiorę motocykl to napiszę jeszcze kilka słów.

http://africatwin.com.pl/picture.php...pictureid=2370

http://africatwin.com.pl/picture.php...pictureid=2371

P.S. Tlenek cynku z pompy paliwa ma konsystencję jakby woskowej mazi ale w palcach wyczuwa się w nim drobne twarde zanieczyszczenia jakby grudki, opiłki, drobny żużel ze spawu.

P.S.2 Korzystając z okazji, w nowym roku życzę zawsze dobrej pogody, udanych wyjazdów i bezpiecznych powrotów do domu.

crimson 31.12.2020 18:47

Kurde, ale masakra. Ja mam dopiero 2,5 tys. Mam nadzieję, że na wiosnę mi to ogarną....

Rafał Rs7 31.12.2020 19:39

Cytat:

Napisał Majster (Post 711274)
Trochę o problemie z autopsji.

Przy około 8000 km zwróciłem uwagę, że praca silnika poniżej 2500 rpm jest nieregularna, najbardziej czuć to na obrotach biegu jałowego - poinformowałem sprzedawcę. Sprawdzane było to i owo, podłączane pod komputer, sam szukałem - no nie ma się do czego przyczepić. Serwis rozkłada ręce bo faktycznie problem jest ale błędów brak. Zdaję sobie sprawę, że czasem usterka jest upierdliwa i trudna do zdiagnozowania, staram się być wyrozumiały ale wyrozumiałość się kurczy proporcjonalnie do przebiegu Afryki. I tak tłukłem kilometry z tym niedomaganiem i się już zacząłem wkur... W Białym Brzegu zainteresowałem tematem mdxmd, postawiliśmy moją 28000 km obok identycznej 2800 km. Moja ewidentnie zakłócenia pracy, przyłożysz rękę do wydechu to prycha nieregularnie jakby wypadanie zapłonów i większe niż normalnie falowanie obrotów. Nówka chodzi idealnie aksamitnie - miarowo puf, puf z wydechu, falowanie obrotów minimalne.

Udało się znaleźć przyczynę w serwisie przy prawie 30000 km. Mechanik wyjął wtryskiwacze (może zatankowane paliwo z wodą albo cuś), zauważył że jest w nich jakiś syf. Wyjęcie pompy paliwa i resztę widać na fotkach. Wszystko zabite woskową mazią, teraz już oficjalnie wiadomo że to tlenek cynku. Dostało się toto także do wtryskiwaczy. Pompa rozebrana i wymyta, wtryskiwacze wymyte, zbiornik wypłukany, poskładane, czysta benzyna do zbiornika i choć nie było idealnie to zdecydowanie zauważalna poprawa pracy silnika. Niestety, po 20 km to samo.

Motocykl został w serwisie na usunięcie usterki. Choć zostałem zapewniony, że wtryskiwacze i pompa paliwa zostaną wymienione to ostatecznie tak się nie stało. Mimo starań nie uzyskałem jednoznacznej, spójnej odpowiedzi w jaki sposób została przeprowadzona naprawa wtryskiwaczy. Zostały gdzieś wysłane i zostały gdzieś sprawdzone i są dobre i montować. Cud się stał a ja niewierny jestem. Okaże się na dniach bo motocykl 3 miesiące stoi w serwisie na naprawie gwarancyjnej wad (słownie: trzy miesiące).

Podsumowując, przez błąd producenta w 9 miesięcy zrobiłem ponad 20000 km z syfem w pompie paliwa i wtryskiwaczach benzyny. Jaki wpływ będzie to miało na wtryskiwacze i ich żywotność? Nie wiem. Wiem natomiast, że benzyna ma być czysta a wtryskiwacze to bardzo precyzyjne elementy układu paliwowego. Odmowa wymiany tych elementów to środkowy palec od Hondy w stronę użytkowników z wadliwym zbiornikiem paliwa ... bo ci użytkownicy już zapłacili.

Odbiorę motocykl to napiszę jeszcze kilka słów.

http://africatwin.com.pl/picture.php...pictureid=2370

http://africatwin.com.pl/picture.php...pictureid=2371

P.S. Tlenek cynku z pompy paliwa ma konsystencję jakby woskowej mazi ale w palcach wyczuwa się w nim drobne twarde zanieczyszczenia jakby grudki, opiłki, drobny żużel ze spawu.

P.S.2 Korzystając z okazji, w nowym roku życzę zawsze dobrej pogody, udanych wyjazdów i bezpiecznych powrotów do domu.

Jestem przekonany że do wygrania w sądzie..... teraz zaczynam się martwić w swojej nowej NAT mam 400km.

P.S.
Tak sobie myśle ,że może lepszym wyborem dla mnie byłby GS1250.Jeśli u mnie będą takie cyrki to sprzedam parcha.

Adagiio 01.01.2021 07:23

Wtryskiwacze się przytarły i nigdy nie będą już poprawnie działać, to samo mogą wydarzyć się z pompą, tylko wymiana na nowe razem z bakiem i wyczyścić układ paliwowy. Przestań się pozwalać robić w kuku tylko idź z tym do prawnika specjalizującego się w takich akcjach. Mój kolega miał podobny problem w samochodzie Hondy, po kilku miesiącach zabawy w chowanego z serwisem. Wkurwił się i oddał sprawę prawnikowi, on olał to nasze aso i uderzył bezpośrednio do Japonii. Po kilku tygodniach odebrał samochód z nowym silnikiem + zwrot kosztów i pisemne przeprosiny od tekijo chujamoto z Japan.

44FG 01.01.2021 08:02

Wrzuciłem swój VIN do wyszukiwarki akcji serwisowych Hondy tu: https://www.honda.pl/cars/owners/rec...d-updates.html (PL), tu: https://www.honda.co.uk/motorcycles/...d-updates.html (UK) i tu: https://powersports.honda.com/recalls (USA)

Nigdzie nie pokazuje, że akcja dotyczy mojego egzemplarza. Posprawdzajcie swoje i dajcie znać. Ciekawym na jakiej zasadzie to działa, bo mam wrażenie, że mamy z Majstrem motocykle kupione w bardzo podobnym okresie. Chyba obaj braliśmy jak tylko się pojawiły 1100, ale moja nie wyskakuje w tej akcji (przynajmniej na podanych stronach Hondy).

WojtasA 01.01.2021 10:25

Moja nie wyskakuje - jest z 2020, krajowa.

TOMADYNA 01.01.2021 11:43

Cytat:

Napisał WojtasA (Post 711557)
Moja nie wyskakuje - jest z 2020.

Mojej tez nie ma UFF.....

Danek77 01.01.2021 19:55

Mojej również nie ma kupiona w De.

jabolos 01.01.2021 19:59

Moja krajowa ATAS z kwietnia 2018 też nie łapie się na akcję przywoławczą.

Dario 01.01.2021 20:28

Moja ATAS ze stycznia 2019 (czyli realnie, wyprodukowana pod koniec 2018) też nie wyskakuje w wyszukiwarce Hondy.

44FG 01.01.2021 20:43

Albo mamy wszyscy farta albo G warte te ich wyszukiwarki... Szkoda, że nie podali zakresów VIN bo na stronie USA jest ta akcja dla naszych modeli wyszczególniona ale bez zakresów VIN egzemplarzy, których to dotyczy niestety.

Ja1 01.01.2021 20:46

Moja 2019 krajowa, nie łapie się na akcje serwisowe.

rafal11 01.01.2021 21:23

Moja z 2020 też się nie lapie na akcję.

hak71 01.01.2021 23:32

Panowie akcja z naszymi Afrykami zacznie się dopiero od połowy kwietnia.
Więc nie ma co sprawdzać.
Rozmawiałem z kumplem który pracuje u jednego z dealerów w W-awie .
W Polsce jest tyko kilka bądź kilkanaście sztuk u których występuje ten problem.
Spowodowany zmianą dostawcy klamotów do zbiornika.
Tak jak wszędzie i w każdym biznesie optymalizacja kosztów.
Popytajcie lokalnych dealerów może uzyskacie więcej informacji.

Dario 01.01.2021 23:48

A może Karol z HP coś napisze....

Majster 01.01.2021 23:55

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 711549)
Wtryskiwacze się przytarły i nigdy nie będą już poprawnie działać, to samo mogą wydarzyć się z pompą, tylko wymiana na nowe razem z bakiem i wyczyścić układ paliwowy. Przestań się pozwalać robić w kuku tylko idź z tym do prawnika specjalizującego się w takich akcjach. Mój kolega miał podobny problem w samochodzie Hondy, po kilku miesiącach zabawy w chowanego z serwisem. Wkurwił się i oddał sprawę prawnikowi, on olał to nasze aso i uderzył bezpośrednio do Japonii. Po kilku tygodniach odebrał samochód z nowym silnikiem + zwrot kosztów i pisemne przeprosiny od tekijo chujamoto z Japan.

Także uważam, że wtryski i pompa ucierpiały. Nie chcę żadnych przeprosin, zapłaciłem za nowy, sprawny motocykl i tylko tego oczekuję. Byłem u prawnika, aktualnie czekam na zwrot pojazdu. Sprzedawca powiedział że jak się uda to mi go przywiozą 30 grudnia a jak nie to 4 stycznia. W grudniu się nie udało. Wad było kilka, opiszę w osobnym wątku usterki, podejście autoryzowanego serwisu i sposób naprawy bo delikatnie mówiąc to nieśmieszna komedia. Honda również robiła fikołki w celu pozbawienia mnie prawa do świadczenia gwarancyjnego. W zasadzie można mieć to w dup.. bo sprzedawca i tak odpowiada 2 lata z tytułu rękojmi. Ale sam fakt ... Skorzystanie z gwarancji a nie rękojmi to robienie przysługi sprzedawcy. Pewna część użytkowników uda się do serwisu na usunięcie wad o których Honda ani dealer woleliby głośno nie mówić.

W wyszukiwarce po VIN mój egzemplarz z 2019 roku także nie wyskakuje. Może nie jest jeszcze zaktualizowana dla EU albo działa tak jak procedury serwisowe Hondy z którymi miałem okazję się zaznajomić.

zygmun2 02.01.2021 01:12

W wyszukiwarce prawdopodobnie pojawia się Vin-y jak ogłoszą akcje dla PL, póki co mojej też nie ma. Ciekawa sprawa, mam ATAS 1100 z 19, w Vin mam Sd09 i dalej jeden z pierwszych vin-ów. Tak sobie dumam skoro akcja dotyczy zbiornika paliwa jako przyczyny - może zależy to od koloru malowania? Albo po prostu mogło być kilku dostawców podzespołu (zbiornika ) i cześć jest Ok a cześć nie ... swoją drogą ma ktoś sd10 w Vin? Pozdrawiam i życzę wielu bezawaryjnych i wymarzonych tras w Nowym 2021 Roku.

44FG 02.01.2021 07:41

Cytat:

Napisał Majster (Post 711657)
Wad było kilka, opiszę w osobnym wątku usterki, podejście autoryzowanego serwisu i sposób naprawy bo delikatnie mówiąc to nieśmieszna komedia. Honda również robiła fikołki w celu pozbawienia mnie prawa do świadczenia gwarancyjnego. W zasadzie można mieć to w dup.. bo sprzedawca i tak odpowiada 2 lata z tytułu rękojmi. Ale sam fakt ... Skorzystanie z gwarancji a nie rękojmi to robienie przysługi sprzedawcy. Pewna część użytkowników uda się do serwisu na usunięcie wad o których Honda ani dealer woleliby głośno nie mówić.

Opisz koniecznie. Myślę, że może się wszystkim przydać.

hak71 02.01.2021 12:45

Tutaj panowie krótki artykuł z Niemieckiego czasopisma odnośnie tego problemu. https://www.motorradonline.de/ratgeb...hmutz-im-tank/
A tu na szybko tekst wyrwany z artykułu.
"Jak donosi amerykański organ ds. Bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA, wycofanie dotyczy modeli Hondy Africa Twin typu CRF 1000 L od marca 2018 r. Do marca 2019 r., A także maszyn typu CRF 1100 L od sierpnia 2019 r. Do maja 2020 r."

Jeżeli to prawda co piszą to już wiadomo kto odwiedzi serwis.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

rafal11 02.01.2021 13:34

a jak w takim razie rozszyfrowac date produkcji z VIN? Zeby była jasnosc kiedy został wyprodukowany konkretny egzemplarz?

hak71 02.01.2021 13:39

Cytat:

Napisał rafal11 (Post 711683)
a jak w takim razie rozszyfrowac date produkcji z VIN? Zeby była jasnosc kiedy został wyprodukowany konkretny egzemplarz?

Nie jestem pewny ale chyba w świadectwie zgodności jest data oraz w karcie pojazdu.

matjas 02.01.2021 14:28

Weźcie pod uwagę z szukaniem po VIN ze może być jakiś kulawy układ z honda na naszym zadupiu i nie ma takiej akcji u nas lub jeszcze nie ma i wyszukiwarka nic nie znajdzie.
IMO wszelkie rozstrzyganie akcji gwarancyjnych to jest udział i wola dealera - w tym przypadku Honda Polska.
Jeśli oni maja w dupie to żaden z lokalnych dealerów nie wychyli łba. Chyba ze ma zamiar pracować za darmo i dać czesci w prezencie.

hak71 02.01.2021 14:47

Cytat:

Napisał matjas (Post 711685)
Weźcie pod uwagę z szukaniem po VIN ze może być jakiś kulawy układ z honda na naszym zadupiu i nie ma takiej akcji u nas lub jeszcze nie ma i wyszukiwarka nic nie znajdzie.
IMO wszelkie rozstrzyganie akcji gwarancyjnych to jest udział i wola dealera - w tym przypadku Honda Polska.
Jeśli oni maja w dupie to żaden z lokalnych dealerów nie wychyli łba. Chyba ze ma zamiar pracować za darmo i dać czesci w prezencie.

Dobrze piszesz.
Pytanie tylko dlaczego w innych krajach (Germania ,USA,UK itp) można znaleźć informacje o tej akcji z CRF. Nawet lokalne gazety o tym piszą tylko u nas nikt nic nie wie. Ale jak trzeba po lansować się na nowej CRF żeby było co napisać w gazecie to ich nie brakuje.
Jest okazja żeby jedno czy drugie czasopismo coś o tym napisało.

WojtasA 02.01.2021 15:04

Cytat:

Napisał hak71 (Post 711690)
Dobrze piszesz.
Pytanie tylko dlaczego w innych krajach (Germania ,USA,UK itp) można znaleźć informacje o tej akcji z CRF. Nawet lokalne gazety o tym piszą tylko u nas nikt nic nie wie. Ale jak trzeba po lansować się na nowej CRF żeby było co napisać w gazecie to ich nie brakuje.
Jest okazja żeby jedno czy drugie czasopismo coś o tym napisało.

Słusznie bardzo! Zna ktoś może jakiegoś redaktora ?

honda_honda 02.01.2021 15:20

Cytat:

Napisał matjas (Post 711685)
IMO wszelkie rozstrzyganie akcji gwarancyjnych to jest udział i wola dealera - w tym przypadku Honda Polska.

A czy to nie jest tak że tego typu akcje serwisowe prowadzi producent a nie diler czy importer?

mdxmd 02.01.2021 16:50

może chcą po cichu dotrwać do końca gwarancji.

w sumie to każdy bez zabawy z VIN może sprawdzić czy coś pływa już w zbiorniku wystarczy niedroga kamerka inspekcyjna.

pozostaje pytanie, czy wypłukanie zbiornika rozwiązuje problem,

czy to tylko jakaś powłoka zabezpieczająca zbiornik od środka, która może powinna się rozpuścić po pierwszym tankowaniu i coś poszło źle....

czy ten spaw cały czas reaguje z benzyną i zbiornik jako całość nadaje się tylko na szrot?

nabrU 02.01.2021 17:24

Cytat:

Napisał matjas (Post 711685)
IMO wszelkie rozstrzyganie akcji gwarancyjnych to jest udział i wola dealera - w tym przypadku Honda Polska.

Matjasku,
Nie ma czego takiego jak Honda Polska. Jest za to Honda Motor Europe Ltd Oddział w Polsce. Więc według mnie to Angole (bo w UK znajduje się centrala Honda Europe) będą decydować co i jak z tym recallem. Na razie jest tu cisza na ten temat.

Nie wiem czy było też o poniższym ale w razie W wstawiam link:
https://ruggedroads.co.uk/epages/00c...ucts/MFPMHA-00

44FG 02.01.2021 18:05

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 711697)
w sumie to każdy bez zabawy z VIN może sprawdzić czy coś pływa już w zbiorniku wystarczy niedroga kamerka inspekcyjna.

Dobry pomysł z tą kamerą. Zamówiłem siebie. Jeśli ktoś jest z Wawy lub okolic i miałby ochotę też sobie zajrzeć do zbiornika to zapraszam priv do siebie.

honda_honda 02.01.2021 20:24

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 711697)
może chcą po cichu dotrwać do końca gwarancji.

Jeżeli jest to akcja serwisowa jak napisał Robin w pierwszym poście to nie ma znaczenia czy motocykl jest na gwarancji czy nie. Pytanie tylko czy taka akcja będzie ogłoszona w Polsce ?

WojtasA 04.01.2021 14:49

Napisałem mail do importera ( honda@honda.pl ) otwarcie pytając o akcję serwisową z nr vin mojej afryki. Dostałem odpowiedź "....na chwilę obecną pojazd o numerze VIN ... nie jest objęty akcją serwisową..."

44FG 04.01.2021 15:15

Czyli G Ci odpowiedzieli...

Emek 04.01.2021 16:52

Panowie, z całym szacunkiem ale o co to bicie piany? Akcja dotyczy lekko ponad 2 tysi egzemplarzy. Producent zdiagnozował modele objęte akcją (przypomnę że akcja z drugiej połowy grudnia), zapewne obecnie ustalili już na jakie rynki poszły wadliwe sztuki i naprawa będzie dotyczyć jedynie tych rynków. Może się okazać że do nas nie dotarła żadna sztuka z usterką i nie będzie akcji serwisowej na polskim rynku a Wy od razu listy do Hondy piszecie? Wyczuwam lekką nadgorliwość.

WojtasA 04.01.2021 17:05

Emek
Napisałem grzecznego maila gdyż pojawiły się wątpliwości i jako klient który kupił moto w Polsce mam do tego prawo. Dostałem błyskawicznie bardzo grzeczną odpowiedź. Jeśli na tym się skończy to super.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.