Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Asistance ADAC (nie starter24) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18473)

Dubel 27.06.2013 13:38

Asistance ADAC (nie starter24)
 
Powertowalem w sieci troche szukajac ubezpieczen na wyjazdy i trafilem na ciekawe wiesci zwiazane z asistance ADAC.
Bawil sie ktos w ADAC???
80 euro i asistance na cala europe w wersji full i co najwazniejsze
NA OKAZICIELA A NIE NA POJAZD :D
Jesli jestem wlascicielem 3 samochodow i motocykla to moge sie poruszac dowolnym pojazdem a ubezpieczenie dziala. :umowa:
Z racji tego ze duzo podrozuje po europie wydaje mi sie to bardzo sensowne rozwiazanie.
A wiec panowie dzielcie sie doswiadczeniami i przemysleniami ;)
Pozdro

Graz 27.06.2013 13:53

Mam ADAC juz rok i na pewno wykupie na nastepny, duzo zoltych ADACowych samochodow assiatnce widac na drogach.

Nie mialam okazji jeszcze kozystac z ADAC - ale z tego to sie akurat ciesze :)

AdaM72 27.06.2013 14:00

Assistance ADAC jest rzeczywiście przypisane do osoby a za niewielką dodatkową opłatą w wariancie plus można dostać drugą kartę na współmałżonka/partnera. Polisa działa najlepiej w krajach Europy Zachodniej i tam zakres świadczeń jest największy. Co ważne: karta ADAC (znowu: w wariancie Plus lub wyższym) działa również na innych kontynentach (np. Australia i USA) a dodatkowo upoważnia do zniżek na wynajem samochodów w kilku renomowanych firmach. Miłym dodatkiem jest miesięcznik Motorwelt przysyłany do domu. Moim zdaniem to sensowna oferta. I na koniec: w ADAC nie robi różnicy ile kół ma pojazd ubezpieczonego.

Borewicz 27.06.2013 15:00

Assistance przypisane do osoby ma również PZMot
http://www.sospzmot.pl/index.php/site/buy.html
Ja nie korzystałem, ale słyszałem pozytywne opinie, cena za ten zakres też ok.

myku 27.06.2013 15:08

Mam go od chyba 12 lat i jestem zadowolony.Czy moto sciagnac z Islandii czy auto z Danii nie ma problemu.Polecam jak najbardziej

betu 27.06.2013 15:14

Do tego grogi kolego możesz za ok 30 euro dokupić ubezpieczenia zdrowotne na cały świat-na cala rodzinę.
Tego nie przebije żadna firma w Polsce.

Dubel 27.06.2013 15:52

Cytat:

Napisał myku (Post 325464)
Mam go od chyba 12 lat i jestem zadowolony.Czy moto sciagnac z Islandii czy auto z Danii nie ma problemu.Polecam jak najbardziej

To jaki masz wariant ile kosztowalo ciebie?
Pozdro

myku 27.06.2013 16:06

Ten o ktorym tu pisano-PLUS,cala Europa plus dla osoby towarzyszacej tzn zony,przyjaciolki,kochanki :D

Dubel 27.06.2013 16:12

Jeszcze jedno pytanko bo nie za bardzo moge sie odnalezc na niemieckiej stronie. Czy plus jest tylko rozrzezeniem o druga osobe czy moze daje cos jeszcze?
No i moze orientujesz sie czy jak juz zamowilem karte ADAC za 80 euro to moge ja rozszerzyc i jak to zrobic bo po niemiecku to ja ni w zab choc probowali germanic w szkole 6 lat :D
Pozdro

myku 27.06.2013 16:16

Nie pamietam juz jak to bylo,pewnie ludzie piszacy tu sa bardziej na bierzaco.PLUS to chyba wlasnie to rozszerzenie o dodatkowa osobe.Musialbym sie przejsc do ADAC i odswierzyc wiedze :D

Dubel 27.06.2013 16:18

A moze by zadzwoni :D Stawiam duze piwko przy najbliszej okazji :)
Pozdro

myku 27.06.2013 16:21

Przejde sie:D i tak mialem do nich wpasc.W kazdym razie to chyba najlepsza opcja ubezpieczenia.Nie wiem dokladnie o co chodzi z tym ubezpieczeniem zdrowotnym i jaki ma zakres,wiec ...sie przejde:D

Dubel 27.06.2013 16:29

Czekam na wiesci z zrodla :D
Pozdro

betu 27.06.2013 21:43

To ja wam pomogę.
Pakiet zwykły to pakiet na Germany,pakiet ADAC plus to pakiet na cały świat,a jest jeszcze pakiet plus partner w tym masz dodatkowo "ochronę w czasie drogi"-pewnie w to wchodzą jakieś specjalne ubezpieczenia dla ludzi często podróżujących.

Każdy z tych pakietów dotyczy każdego samochodu którym się poruszasz :swój,z wypożyczalni i kto wie-może i kradziony :)
Dodatkowo w Plus jeżeli twoja zona ma swoje auto-to i ona jest z autem zabezpieczona.

myku 27.06.2013 21:46

A co to za ubezpieczenie za 30E?

betu 27.06.2013 22:03

To jest ubezpieczenia zdrowotne-na caluski świat.
Jakbyś sobie nogę złamał w Burkina Faso,to nie bulisz-ani za karetkę,ani za złożenie ani za szpital.

PS-maja w Burkina w ogóle karetki ? :)

myku 27.06.2013 22:29

Zapytam o to ubezpieczenie.Czesto przysylaja mi listy z roznymi ofertami i przygotowanymi blankietami do przelewow.Zawsze nie czytam tego i wyrzucam,ale teraz zglebie temat.Dzieki i az wstyd,ze sie nie orientuje w temacie :o

Louis 28.06.2013 06:25

A. jak wygląda zgłoszenie awarii? Po angielsku, niemiecku, polsku?

Tapatalk

Rychu72 28.06.2013 08:17

Czy kupując z tej strony http://www.starter24.pl/sprawdz-i-kup-comfort.html w Europie pomaga mi ADAC (jako partner Startera) czy dalej Starter?

Znalazłem takie cudo http://www.mojeadac.pl/. Korzystał ktoś?

Dubel 28.06.2013 10:17

Zadzwon pod ten numer 61 831 98 88 -numer ADAC Polska odbierze mila pani wszystko wytlumaczy, wypelni i wysle wniosek, po czym po okolo 2 tygodniach dostaniesz karte z rachunkiem do oplacenia. Najlepszy i najprostszy sposob jaki znalazlem :)
Pozdro

Rychu72 28.06.2013 10:25

Dzięki :)

koszi 28.06.2013 14:16

Glupie pytanie...ADAC ma w swojej opcji mnostwo "versicherungen" - gdzie jest to konkretne o ktorym wspominacie ca. 80euro za rok?

nicek27 28.06.2013 17:54

Teraz weszło coś nowego chyba za 12 czy 18 euro można sobie dokupić ubezpieczenie, że w poważnym przypadku ściągają Cie z każdego miejsca na świecie spec samolotem. Z tego co to czytałem to jest to na 4 miesiące. Mógłbym jeszcze coś zgłębić, ale do kosza poszło i nie pamiętam.

ŁukaszBIA 28.06.2013 19:29

Powiem tyle: nigdy starter!!! Organizacja ich pracy pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza przy obsłudze klientów zagranicznych. Współpracowałem z tą firmą przez ponad dwa lata i niestety dobrego słowa nie mogę powiedzieć.

NaczelnyFilozof 28.06.2013 20:06

Cytat:

Napisał Borewicz (Post 325462)
Assistance przypisane do osoby ma również PZMot
http://www.sospzmot.pl/index.php/site/buy.html
Ja nie korzystałem, ale słyszałem pozytywne opinie, cena za ten zakres też ok.

A czy Oni ubezpieczą za 2.5zł Łade z 1984r? Bo w przypadku rozkraczenia Łady na niemieckiej autostradzie koszt zcholowania pewnie przekroczy moje roczne zarobki?

Dubel 28.06.2013 20:11

ubezpieczony jest pojazd którym się poruszasz i który jest twoją własnością. To jest fenomen tego ubezpieczenia że jest przypisane do osoby a nie pojazdu :) czekam jeszcze na wiadomosci od myka ale moja karta jest już w trakcie produkcji.
Pozdro

mygosia 28.06.2013 21:06

Z tego co widzę to niemiecki ADAC [ten prawdziwy ;) ] ma lepsze warunki holowania, niż PZMot "do najbliższego czynnego warsztatu, a przy jego braku - na parking strzeżony"].

Dubel 28.06.2013 21:09

ADAC holuje do chyba 300 euro jak dobrze pamietam wypowiedz pani konsultantki.
Pozdro

peter müller 29.06.2013 15:47

ja mam zlota karta plus,to znaczy jak mi sie auto 20km.od domu zepsuje, to
adac mi je odbiera daje naprawic a jo placa tylko za czesci i dostaja auto
zastepcze takiej samej klasy.(a muj sprzedawca mie prosi zeby nie dzwonic
do adac tylko do Audihotline)

Dubel 23.08.2013 07:58

Myku orientowales sie cos w temacie???
Pozdro

Novik 21.11.2013 15:12

ADAC dobra rzecz, nie powiem, bo oferta jest spoko, chyba jedna z najlepszych. W sumie dobrze też, że jest Starter w Polsce, bo co niektórzy mogliby mieć problem z zakupem.

monek 15.01.2014 13:47

a zakres ubezpieczenia ok? różne firmy różnie obeicują i później różnie z tym jest, że do tego nie przyjada, do tametego też, a to że za blisko domu to się stało

Novik 22.01.2014 14:09

zalezy co dla ciebie jest małą rzeczą, oni przyjeżdżają i do wypadku i do wymiany koła, sprawdź sobie na ich stronie zakres usług

Franz 23.01.2014 09:07

Cytat:

Napisał dubel (Post 325737)
ADAC holuje do chyba 300 euro jak dobrze pamietam wypowiedz pani konsultantki.
Pozdro

Z ADAC miałem raz doczynienia. Urlop w Chorwacji. Padł silnik w aucie.
Auto zostało odholowane do serwisu OPEL. Tam po wycenie kosztów
- 2 tys euro ( padła pompa wody i przeskoczył pasek rozrządu)
pytanie .Robimy na własny koszt i wracam naprawionym ( hotel gratis)czy dostaję auto zastępcze na czas urlopu a oni odholowują do Polski.
Wybrałem oczywiście opcję nr.2

Gratis dostałem miejsce na dwie osoby w hotelu 5 gwiazdek - 2 doby
prawie nowy samochód zastępczy na dwa tygodnie - na czas urlopu
darmowy transport popsutego auta do Polski -1200 km
Fakt ,ze wszystko było rozmawiane po niemiecku i dzwonione do niemieckiego ADAC
Trzeba było dość długo negocjować ,ale dostałem wszystko co chciałem
Ocencie sami.

monek 25.02.2014 14:13

ja ostaecznie kupiłem Starter assistance. Prawda jest tak, że oprócz kosztów trzeba tez patrzeć co kto oferuje. Każdy ma przeciez trochę inne potrzeby. Ale to już pod rozwagę każdy sam sobie musi wziąć.

Evvil 25.02.2014 18:17

Walcze z Adolfami. Poprosiłem o szczegółowe warunki ADAC Plus.

Napisałem po angielsku, odpisali po niemiecku.

Napisałem że poproszę po angielsku bo niemieckiego nie znam.
Odpisali po angielsku że załączają po angielsku. Załącznik oczywiście drutem pisany.

Napisałem że po niemiecku to znam tylko "Ile macie karabinów w tym bunkrze i gdzie jest Wasz dowódca" i że jednak poproszę po angielsku.

Nie odpisali. Może inwazję szykują.

sawy 25.02.2014 23:02

Hehe :) Evvil walcz dalej :) sledze watek :)

Evvil 25.02.2014 23:33

Kuźwa, chłopaki, co to znaczy "kennkarte bitte"? Stoi nade mną smutny koleś w czarnym skórzanym płaszczu i coś szprecha po niemiecku, zaraz pewnie będzie że asdfsadklnsd a.asdfasdf.asdfa./a./d.a.,dfamd/a.,aa

:user logged out>

betu 27.02.2014 08:21

Cytat:

Napisał Evvil Twin (Post 364602)
Walcze z Adolfami. Poprosiłem o szczegółowe warunki ADAC Plus.

Napisałem po angielsku, odpisali po niemiecku.

Napisałem że poproszę po angielsku bo niemieckiego nie znam.
Odpisali po angielsku że załączają po angielsku. Załącznik oczywiście drutem pisany.

Napisałem że po niemiecku to znam tylko "Ile macie karabinów w tym bunkrze i gdzie jest Wasz dowódca" i że jednak poproszę po angielsku.

Nie odpisali. Może inwazję szykują.

Nie wiem gdzie dzwoniłeś,ale słabo sie staraja.
Ja u mnie we Frankfurcie nad Odra załatwiałem juz paru osobom ADAC i dostali warunki napisane w języku Polskim.
Wszystko poszło elemegancko,zapłacili kase na miejscu i po tygodniu przyszedl do domu list z ADAC i kartai i gazetą.

Sam ostatnio korzystalem z ich usług,3 razy w ciągu tygodnia.I nie było gadki dlaczego,tylko przyjechali,odpalili mi samochód i na odjezdnym podziekowali.
Sytuacja którą opisał Franz,to typowy przykład ze warto miec takie zabezpieczenia na urlopie jak sie jedzie dalej niz Polska.

Michal 27.02.2014 09:32

Betu, a czy masz może gdzieś zapisanego pdf z warunkami po Polsku, chętnie bym przejrzał.

betu 27.02.2014 10:41

To brzmi jak bajka,niestety wtedy dostawałem wszystko po Polsku,ale na papierze.
Spróbuje jutro przed praca do nich podejsc i wziać warunki umowy po Polsku.
Wtedy moge przesyłać dalej.

Dubel 27.02.2014 10:43

To ja też bym się uśmiechał po te warunki po polsku :)
Pozdro

Michal 27.02.2014 11:32

Byłoby super jak udałoby Ci się wrzucić jakiś skan. Jeśli nie mają po polsku to chociaż po angielsku.

betu 01.03.2014 20:28

Dzień spóźnienia to jeszcze żadne spóźnienie :D

Sprawa wygląda nastepujaco:

Jak co roku w każdej firmie coś sie w przepisach zmienia,wiec i w ACAC coś sie zmieniło.
Samo ADAC nie ma nowych przepisów przetłumaczonych jeszcze na język Polski wiec daje tu dwie możliwości:
Link do strony ADAC z warunkami po Angielsku- http://www.adac.de/mitgliedschaft/ad...p/default.aspx

I dodatkowo daje wgląd do warunków umowy z zeszłego roku po Polsku w PDF.Załącznik 46349

Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w tłumaczeniu czy załatwieniu członkostwa może do mnie pisać,bede starał jak moge pomóc.

Dubel 02.03.2014 11:51

Betu PDF nie działa
Pozdro

betu 04.03.2014 19:17

1 Załącznik(ów)
Załącznik 46413

Może teraz.

Michal 05.03.2014 11:12

Działa
Dziękuję.

Evvil 06.03.2014 22:11

2 Załącznik(ów)
Załączam aktualne warunki ubezpieczenia (od stycznia 2014) w języku angielskim. Zwróćcie uwage na limity $ które są tutaj, niemniej chyba warto.


Hehe, niemce piszą "englisch" :D

Michal 09.05.2014 10:44

Cześć
Czy ktoś może pomóc w nabyciu ubezpieczenia, lub wskazać jak to zrobić ?
Może gdzieś się da w języku angielskim ?

adamsluk 11.05.2014 12:31

W biurze ADAC w Frankfurcie nad Odrą pracuje Polka. Byłem w biurze osobiście i zakupiłem ubezpieczenie używając języka ojczystego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.