Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Podłączanie dodatkowych odbiorników prądu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29577)

szynszyll 24.07.2017 21:26

oczywiscie przed oddaniem komus w rece bede to testowal pod obciazeniem. zmienilem koncepcje przylaczy bo balem sie o niedoszacowanie przekrojow. duzy przekroj = spokoj i brak nadmiernego wydzielania ciepla. tak wyszlo ze 99% zabawek jest z PL. gniazda ktorych nie moge namierzyc sa brytyjskie. zasadniczo nie ma taniosci. sam to bede zakladal i na wuj mi klient z sierpem i szwagrem o 5 rano :) teraz frezujemy plytki z grubej miedzi bo foto i kwas jest za delikatny. gruba warstwa i frez. sie bawimy :)

strobus1 24.07.2017 22:22

się czeka :)

Lucky Luke 07.09.2017 10:17

Czy jest jakaś szansa na skrzyneczkę do 12 września ?

matjas 07.09.2017 11:48

parafrazując starą reklamę: 'bez CinCin nie ma cincin' :D

bez skrzyneczki /bro/ nie ma skrzyneczki :D

szynszyll 07.09.2017 12:03

2 Załącznik(ów)
tak jak pisalem w innym poscie - mam juz wszystko poza zamowiona plytka. plytka bedzie frezowana nie drukowana bo warstwa miedzi ze wzgledu na obciazenie pradowe musi byc grubsza. jak tylko plytki do mnie dotra zabieram sie za skladanie. dam znac.

tak to bedzie wygladac jezeli chodzi o rozmiar obudowy. tak jak chcialem udalo sie zdobyc masywna obudowe z uszczelka i metalowymi gwintami. ma byc pro hard enduro popapracie tug lajf :) przekaznik 16A w zupelnosci wystarczy, bedzie zamontowany w podstawce co bedzie umozliwialo jego wymiane bez koniecznosci lutowania. model bardzo popularny i latwo dostepny: Relpol RM85. przy obecnych cenach komponentow finalny produkt bedzie kosztowal 100-110pln.

przewiduje tez zaproponowanie dodatkowych elementow takich jak zapasowy przekaznik, szczypce do bezpiecznikow, rzep klejacy 3M itp. w zaleznosci od zainteresowanego bede kompletowal zamowienie. ale to wszystko przed nami.

mam juz wszystkie potrzebne elementy :) dzis doszly bezpieczniki i szczypce do nich. po niedzieli wrzuce oferte do PiD.

cdn.

szynszyll 27.09.2017 10:37

1 Załącznik(ów)
w wolnych chwilach skladam do kupy moj gadżet. w poniedzialek probna seria bedzie gotowa. opisze dokladnie co i jak - na chwile obecna wyglada to tak.

pozostaje kwestia wyprowadzenia kabli i ich uszczelnienia bo tak jak zakladalem chce by urzadzenie bylo nieprzemakalne. cena bez zapasowego przekaznika wyniesie 100pln + koszty wysylki. pierwsze moto na warsztacie do zamontowania juz mam. pokaze na zdjeciach jak to zrobilem i jakie wg mnie plyna z tego korzyści.

Neo 27.09.2017 11:44

Świetne informacje! Będę zamawiał sztukę jedną jak ruszysz z ofertą. Powinieneś nanosić na obudowie autograf grawerkowany :)

szynszyll 27.09.2017 12:11

1 Załącznik(ów)
autografu nie bedzie ale bedzie schemat i opis zlacz :) bo jedno wyjscie bedzie full-time do akumulatora przez bezpiecznik a trzy pozostale beda za przekaznikiem rowniez przez bezpiecznik kazdy kanal. opisze to dokladnie w ofercie. tak jak to przedstawilem na schemacie. wyjscie przez bezpiecznik nr 4 jest na stale polaczone z akuulatorem. niektorzy klienci tak wlasnie podlaczaja gniazdo zapalniczy badz podtrzymanie zegara/licznika cyfrowego. wyjscia od 1 - 3 sterowane sa przekaznikiem.

strobus1 27.09.2017 12:19

poproszę dwie sztuki do testów na królikach :) W końcu będę mógł je razić bezpiecznie prądem

szynszyll 27.09.2017 13:12

1 Załącznik(ów)
mam nadzieje, ze to nie sa kroliki plejboja :) przypomne sie jak wrzuce oferte do PID. czekam jeszcze na rzep 3M, ktory bedzie opcja bo nie kazdy go pewnie zastosuje a jest dosc drogi. prosze o odrobine cierpliwosci.

pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.