Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Żarówki LED H4 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25717)

bicio 06.09.2017 15:29

Widzę, że są i H7, może też sobie zapodam do soczewki.

SZCZURS 06.09.2017 15:53

Super.

Tak przyglądam się tej całej dyskusji i mam straszny mętlik:dizzy: w głowie.
Konkretnym argumentem będzie faktyczny rezultat i z góry tobie dziękuje za inicjatywę. :bow:

Dubel 06.09.2017 16:06

Mam takie zarowki w autach, robia mega robote na dlugich ale na krotkie sie to nie nadaje bo bedzie oslepiac.

motomax 06.09.2017 16:43

1 Załącznik(ów)
w 3 at było montowane i każdy ma banana na ryju... Swiatło jest białe i mocne a i jeszcze 2 razy jaśniejsze.. Faktem jest że w niektórych reflektorach może delikatnie oślepiać..ale tu zależy od typu reflektora i ustawień

Sam sobie wylazłem naprzeciw i usadziłem się w aucie i nic nie oślepia.

Diody są tak umiejscowione jak żarniki w normalnych H4 i mają osłony tak jak zwykłe.

Świecą moim zdaniem lepiej niż HID ale wszystko zalezy od marki leda i od reflektora.

W soczewce jest jeszcze lepiej.

Kolor światła jest biały i w deszczu też bardzo dobrze widać.

Złotego środka nie ma,ale to gra warta świeczki.. Stara Afryka w końcu świeci jak należy.

No i 2x 22w to nie 2x55w więc i tu oszczędność na poborze prądu i tu se można wykorzystać np 8 gniazd do zapalniczki i jest profeska wygląd..

Moim zdaniem warto jak i kilku osób warto,negatywnych opini nie słyszałem..

Trzeba jednak pamiętać że żarówki są dłuższe i maja brazylijska dupę która nie zawsze zmieści sie w deklu czy osłonie lampy.

piotr_3miasto 06.09.2017 18:23

Cytat:

Napisał motomax (Post 546669)

Trzeba jednak pamiętać że żarówki są dłuższe i maja brazylijska dupę która nie zawsze zmieści sie w deklu czy osłonie lampy.

No właśnie to mnie zastanawia, większość reflektorów posiada zaślepki z uszczelkami, aby ograniczyć maksymalnie możliwość dostawania się wody/wilgoci do wnętrza reflektora.
Czy w przypadku montażu tego ustrojstwa zauważyliście problem z wilgocią wewnątrz tychże reflektorów?

Dubel 07.09.2017 08:26

Cytat:

Napisał motomax (Post 546669)
....Faktem jest że w niektórych reflektorach może delikatnie oślepiać..ale tu zależy od typu reflektora i ustawień....

Sam sobie wylazłem naprzeciw i usadziłem się w aucie i nic nie oślepia....

....Diody są tak umiejscowione jak żarniki w normalnych H4 i mają osłony tak jak zwykłe....

....Trzeba jednak pamiętać że żarówki są dłuższe

Pozwolilem sobie troche poprzycinac Twoj post, przeczytaj go dokladnie. To ze wsiadles i nic nie oslepia kompletnie nic nie znaczy. Popros kumpla by jechal za Toba , ty w puszce on na moto najlepiej w deszczu i po zmroku, zdziwisz sie jak bedzie to irytujace. Zarowki ledowe nie swieca jak halogenowe i nie ma mozliwosci uzyskania na nich odpowiedniego obrazu swiatla. LEDy sa zajebiste do swiatel dlugich, do dodatkowego oswietlenia ale kompletnie nie nadaja sie do swiatel mijania w reflektorach zaprojektowanych do zarowek halogenowych. Ze wzgledu na ich budowe ledy oslepiaja jeszcze bardziej niz HID.

Jak trafiam delikwentow co im nie chce sie zmienic z dlugich na krotkie badz tez maja jakies gowna powkladane zamiast swiatel mijania czesto zdarza mi sie czestowac ich moiomi dlugimi i wtedy reakcja jest natychmiastowa.

Osobisie testowalem pare typow i najlepiej pasuja mi LED X7 :D Jest moc :D
Jesli ktos by chcial sie pokusic o ledy bez drivera (tym H1 ,H4, H7 itd. ) szczerze odradzam swieca jak swieczki.
Pozdro

matjas 07.09.2017 09:34

Dobra - doedukowałem się trochę i zrezygnowałem z zakupu.

Nie ma opcji, żeby działało prawidłowo na światłach mijania, jak zresztą zauważył z praktyki Dubel.
Zwróćcie uwagę jak ułożone jest włókno H4 dla ŚM a jak ułożone są diody w tej żarówce. Ze zdjęć, które widziałem to nie ma porównania z odcięciem dla H4 i nic w tym dziwnego skoro na DŁUGOŚCI czyli tu gdzie ważne jest ogniskowanie, źródło ma trzykrotny rozmiar oryginału.
Nie mam zamiaru zachowywać się jak burak w golfie III z ksenonami :D i odpuszczę temat.
Ze swoich doświadczeń z przerabianiem oświetlenia na to bardziej, moim zdaniem satysfakcjonujące, to dobrze wspominam tylko zamianę źródła na HID w projektorach - konkretnie LC4 Adv '99 i '01 i B12 '01 - tam świeciło to bardzo ładnie, lepiej niż oryginał i nie było mowy o oślepianiu jakimkolwiek - wiązka była ukształtowana jak żyletą obciął i NIGDY nikt mi nie mignął, pomijając moje wizualne odczucia.

Mam jednak świadomość, że i taka przeróbka jest nielegalna.

Teraz w cegle mam najlepsze oryginalne światło na H4 jakie kiedykolwiek miałem w motocyklu. Myślę o bocznych punktach na ledach CREE, żeby być lepiej widocznym w dzień... ale będę to raczej rzeźbił sam zimą. Kolimatory 55mm z soczewkami już mam. Przeróbka oryginału nie ma sensu jak widzę.
Jak będę składał swojego GSa na desierto z owiewką od LC4, nielegalnie, ale ponownie założę tam H3 HID. 4300K jest niemal nie do odróżnienia od białego halogena.

Resztę pozostawiam do oceny przerabiającym oświetlenie w swoich motkach. Wszystko działa do czasu.

Dubel 07.09.2017 10:11

Jeszcze raz napisze ze na dlugie jest to zajebista sprawa ale trzeba miec osobne reflektory na drogowe i mijania.
Osobiscie stosuje te LEdy z powodzeniem https://pl.aliexpress.com/item/1pair...b-0ca8e18061a5

Dymkaaa 10.09.2017 09:36

Zna ktoś kogoś lub firme co wykonuje reflektory na zamówienie?

sebol 15.09.2017 11:51

1 Załącznik(ów)
Kaganek po lewej to oryginał od Hondy. Po prawej zakupiony LED. Są to światła krótkie. W przyszłym tygodniu dokończę montaż i ustawię odcięcie, by po niebie nie świecić. Różnica na żywo jest kolosalna.

W przyszłym tygodniu mam też przegląd na stacji diagnostycznej. Dla pewności poproszę, by podjechali maszynką do sprawdzania świateł. Myślę, że nie będzie to strzał w stopę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.