Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dział ogólny (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=271)
-   -   Honda CRF300L/Rally (2021) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38547)

JarekO 10.05.2021 07:50

Cytat:

Napisał mikelos (Post 733478)
Ja też patrzyłem na te opony najpierw z takim lekkim niedowierzaniem. Nie mam jeszcze trzymaków więc nie schodzę z ciśnieniem poniżej 1,3 bara. Ale serio dają radę. Przód może nieco myszkuje na piachu ale to może być wina bambetli z tyłu albo moich umiejętności.

Podłączyłem gniazdo USB przez ten kabelek od "Bułgara" + pająk z RAM mounta+ telefon pancerny (kupiłem Oukitel WP5 PRO) i jestem mega zadowolony z tej formy nawigacji.

Co do zasięgu, to tankuję co max 200 km (spalanie mam między 2,8 - wariant emeryt bez bagażu a 3,5 - bagaż + walka w offie). Zostaje ok 1,5 -2 l rezerwy. Pewnie realny max to 250 km.

Pokaż proszę jak wygląda kokpit z takim tel.
Co do zasięgu to 250km powinno się udać, ale i tak będę woził 1,5L butlę z paliwem w mniej oczywiste miejsca. Da mi to awaryjne 50km zasięgu. Opony są lux. Dzisiaj zrobię rundę na 1,1 bar i dam znać. Na razie jezdzilem na 1,5.


Tak na szybko jeszcze:

1. Dobrze, ze cokolwiek okleilem sprzeta, bo po wczorajszym blocie to by slabo juz wygladal. Obcierki konkretne gwarantowane.
2. Troche wieksze i dodatkowo obnizone podnozki by sie przydaly. Choc te seryjne daja rade.
3. Lewarek noznego hamulca lepiej przygiac w strone silnika zanim zrobi to byle paciak.

mikelos 10.05.2021 20:50

Cytat:

Napisał JarekO (Post 733503)
Pokaż proszę jak wygląda kokpit z takim tel.
Co do zasięgu to 250km powinno się udać, ale i tak będę woził 1,5L butlę z paliwem w mniej oczywiste miejsca. Da mi to awaryjne 50km zasięgu. Opony są lux. Dzisiaj zrobię rundę na 1,1 bar i dam znać. Na razie jezdzilem na 1,5.


Tak na szybko jeszcze:

1. Dobrze, ze cokolwiek okleilem sprzeta, bo po wczorajszym blocie to by slabo juz wygladal. Obcierki konkretne gwarantowane.
2. Troche wieksze i dodatkowo obnizone podnozki by sie przydaly. Choc te seryjne daja rade.
3. Lewarek noznego hamulca lepiej przygiac w strone silnika zanim zrobi to byle paciak.


Dorzuciłem foty kiery z telefonem tutaj. Kiera podniesiona o 30 mm.
https://photos.app.goo.gl/ExwDRG1TiK2FXjMYA

Okleiłem samodzielnie moto - wyszło tanio i po dziadowsku ale na razie robi robotę. Rogal zwyczajowo trze tylne owiewki więc folia bardzo się przydała. Dźwignia tylnego hamulca to kawałem plastelinowego metalu. Pogiąłem przy paciaku przy prędkości zero :mur: Prostuje się równie łatwo :) Zamówiłem jakiś alu zamiennik na Ali. Zobaczymy co to za cudo.

Danny 10.05.2021 20:56

3 Załącznik(ów)
Nie doczekałem się szydery dot. tego że zamiast fotki pokładów błota na wahaczu zamieszczam jakieś pedalskie zdjęcia motocykla z łabądkami :-) Trudno, wracam zatem do kwestii przyziemnych i spieszę donieść że dojechało trochę gratów z Bikerzbits.

Na pierwszy rzut poszedł bagażnik, płyta pod silnik i osłona zębatki. Miały jeszcze dojechać osłony ramy ale wyszło tak jak myślałem - dopłacałem za nie osobnym payment linkiem już po złożeniu zamówienia i jego dokompletowanie przerosło braci Tajów. Chciałem to mam, wyjaśnianie sprawy i ponowienie wysyłki zajmie pewnie kolejne 2 tygodnie.

To co przyjechało jest rozsądnej jakości, trzeba było tu i ówdzie dołożyć podkładkę, dystanse były kompletowane z dystansem :) bo wszystkie były nie na tych śrubach co trzeba, do montażu osłony zębatki trzeba było odzyskać kawałek oryginału - no ale przynajmniej było wesoło.

Sprawność procesu logistycznego robi wrażenie. Środa 16:00 nadanie w Bangkoku, poniedziałek rano kurier u mnie.

Do opłat doszło 22% VAT. Cła tym razem mi oszczędzono. Nie jest najgorzej, taki urok kupowania sprzęta miesiąc po premierze.

Dzisiaj za to przyszedł SMS z podsumowaniem opłat celno-skarbowych dla zakupu pivot pegz z USA. Powiem tak: nie róbcie tego.

przemo77390 10.05.2021 21:03

Z tymi dzwigniami to uwazajcie. Na majowce kolega w CRFie 250 mial jakas akcesoryjna - fajnie wygladala do czasu jak gdzies otarl sie o drzewo i sie wygiela do zewnatrz. Proba prostowania na zimno spowodowala ze wracal bez hamulca noznego.

przemo77390 10.05.2021 21:05

Cytat:

Napisał warzyfko (Post 733629)
Nie doczekałem się szydery dot. tego że zamiast fotki pokładów błota na wahaczu zamieszczam jakieś pedalskie zdjęcia motocykla z łabądkami :-) Trudno, wracam zatem do kwestii przyziemnych i spieszę donieść że dojechało trochę gratów z Bikerzbits.

Na pierwszy rzut poszedł bagażnik, płyta pod silnik i osłona zębatki. Miały jeszcze dojechać osłony ramy ale wyszło tak jak myślałem - dopłacałem za nie osobnym payment linkiem już po złożeniu zamówienia i jego dokompletowanie przerosło braci Tajów. Chciałem to mam, wyjaśnianie sprawy i ponowienie wysyłki zajmie pewnie kolejne 2 tygodnie.

To co przyjechało jest rozsądnej jakości, trzeba było tu i ówdzie dołożyć podkładkę, dystanse były kompletowane z dystansem :) bo wszystkie były nie na tych śrubach co trzeba, do montażu osłony zębatki trzeba było odzyskać kawałek oryginału - no ale przynajmniej było wesoło.

Sprawność procesu logistycznego robi wrażenie. Środa 16:00 nadanie w Bangkoku, poniedziałek rano kurier u mnie.

Do opłat doszło 22% VAT. Cła tym razem mi oszczędzono. Nie jest najgorzej, taki urok kupowania sprzęta miesiąc po premierze.

Dzisiaj za to przyszedł SMS z podsumowaniem opłat celno-skarbowych dla zakupu pivot pegz z USA. Powiem tak: nie róbcie tego.

Co to za guma (pirelli scorpion mx?) i jak sie spisuje - musze cos do DRki zalozyc.

JarekO 10.05.2021 21:09

Cytat:

Napisał mikelos (Post 733627)
Dorzuciłem foty kiery z telefonem tutaj. Kiera podniesiona o 30 mm.
https://photos.app.goo.gl/ExwDRG1TiK2FXjMYA

Okleiłem samodzielnie moto - wyszło tanio i po dziadowsku ale na razie robi robotę. Rogal zwyczajowo trze tylne owiewki więc folia bardzo się przydała. Dźwignia tylnego hamulca to kawałem plastelinowego metalu. Pogiąłem przy paciaku przy prędkości zero :mur: Prostuje się równie łatwo :) Zamówiłem jakiś alu zamiennik na Ali. Zobaczymy co to za cudo.

Ten oryginalny 8 prostowań przeżywa, a może i więcej. Czas pokaże. Amelininowy - śmiem wątpić. Choć może to dobry pomysł żeby wozić zapas jakiś.....
Taki telefon jako navi to cos o co mi chodzi. Plecy tego telefonu sa jakies chropowate czy gladkie? Chcialbym przykleic tam mocowanie od Quad Locka.
Okleina u mnie minimalnie lepiej wyszła. Mosko tez by opierdzielilo boczki i to zdrowo, bo obudowe tlumika mi nadgryzlo wiec i tam jeszcze okleję.
Zamowilem plyte Ad Tek z UK. Zobaczymy co to za miód.

rrolek 10.05.2021 21:40

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 733630)
Z tymi dzwigniami to uwazajcie. Na majowce kolega w CRFie 250 mial jakas akcesoryjna - fajnie wygladala do czasu jak gdzies otarl sie o drzewo i sie wygiela do zewnatrz. Proba prostowania na zimno spowodowala ze wracal bez hamulca noznego.

Kawałek cienkiej stalki załatwia sprawę. Nie chce mi się pisać, poszukajcie w akcesoriach do enduro.

Pozdr rr

Danny 10.05.2021 23:11

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 733632)
Co to za guma (pirelli scorpion mx?) i jak sie spisuje - musze cos do DRki zalozyc.

Zakładam że pytasz o przód, Pirelli Scorpion XCMH ("cross country medium-hard terrain"), brałem z przeznaczeniem głównie na wyboiste szutry, żwir i tłuczeń, podjazdy z korzeniami i kamieniste, single tracki. Z punktu widzenia przejechanych 500km mogę napisać że takich warunkach bardzo fajnie żre ale też rzuciłem pod nią trochę kopnego piasku i jakoś specjalnie nią nie majtało. Błota u mnie na razie brak, przeciąłem na krechę ledwie kilkanaście kolein, za mało żeby wydawać opinie. W tej żwirowni ze zdjęcia pojechałem sobie wesoło singlem po wale wysokim na 4-5m i na końcu z braku możliwości zawrócenia chciałem się zsunąć stromym trawiastym zboczem - okazało się że nie musiałem się zsuwać tylko pojechałem. Na asfalcie pływa nie bardziej niż tył, a na pewno jest dużo bardziej cicha. Nie miałem jeszcze potrzeby awaryjnie się składać, patrząc na rzeźbę tutaj mogłoby być niefajnie.

Ja jestem bardzo zadowolony. Guma jest dostępna w sensownej cenie. Próbuj :)

mikelos 11.05.2021 09:25

Odpowiem zbiorczo:
- Telefon Oukitel WP5 PRO ma lekko chropowate plecki, oprócz aparatów jest tam czytnik linii papilarnych i led latarki. Można coś przykleić poniżej bo jest sporo miejsca (ok 5 cm). Poguglaj zdjęcia - jest tego sporo.
- Dźwignię hamulca biorę na zapas. Ostatnio spawaliśmy dźwignię alu w Tiranie - wyszło tak sobie ale działało do końca wyjazdu.
- Amelinium nie prostuje się na zimno - trzeba grzać i robić to stopniowo.
- Stalowa linka do dźwigni załatwia temat zahaczenia o przeszkodą, ale nie załatwia problemu nieskładającej się stopki. Niemniej, warto stalówkę dołożyć.

Danny 15.05.2021 00:53

2 Załącznik(ów)
Kierownica podniesiona o 5 cm na kiwaku Accela (podróba Rox Risers). Wiązki przełączników poluzowałem już wcześniej o jedną trytytkę ale wygląda na to że mogło się bez tego obejść. Linki sprzęgła i gazu (wyciągnięte z prowadnicy) w sumie dość napięte w skrajnym położeniu ale bez ekstremy. Przewód hamulcowy wyciągnięty z prowadnicy, nachodzi delikatnie na stacyjkę, kluczyka nie blokuje ale jednak delikatnie się o niego opiera. Zobaczymy jak to wszystko poszura i zapracuje po kilku tys. km. Ergonomia oczywiście bardzo na plus - na siedząco jest ok, nie czuję się jak na chopperze natomiast różnica w pozycji stojącej jest bardzo duża, mierzę 187cm i dopiero teraz mogę przyjąć na stojąco jakąś sensowną posturę.

Podkręciłem też na maksa preload (tył), moto urosło o jakieś 2-3 cm, jest szansa że będzie mniej dobijać po załadowaniu dodatkowego bagażu. Wpływ na pracę zawieszenia w moim przypadku znikomy bo ważę 80kg i brakuje głównie regulacji tłumień. Kosę tylko muszę teraz powiększyć bo tak podniesione moto nieźle się na niej kładzie na bok, spore zdziwienie przy pierwszym tankowaniu :)

Załączam fotki okolic kierownicy po podniesieniu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.