Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Kącik cycatych BMW GS 100/1100/1150/1200/1250 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41877)

zimny 02.11.2022 23:22

Marek, ty masz inne mocowania te górne kierownicy. U mnie te Roxy nie mogłyby być tak pochylone... Musiałyby być jeszcze wyższe. W ciemno sobie takich nie zakupie tylko po to aby potestować... Póki co wydałem na te moje przesunięcia 50zł na materiał, reszta samodzielnie - jako rzecz do testów a kto wie, może zostanie na stałe.

Ergonomia to bardzo indywidualna sprawa.

zimny 04.11.2022 21:00

Poleci kto sensowne klocki do GS1.2? Takie żeby tarczy w sezon nie jadły i sensownie hamowały?

Wiem że OEM BMW od brembo są bdb lub najlepsze jak niegdyś niebieskie nissiny w starej Afrze, ino deko drogie choć mogę mieć je sporo taniej niż oficjalna cena. Ale to nadal jakoś 185zl za komplet na tył.

Może coś nie gorszego a tańsze?

Pozdrawiam
Zimny

Brzeszczot 04.11.2022 21:53

Cytat:

Napisał zimny (Post 797043)
Poleci kto sensowne klocki do GS1.2? Takie żeby tarczy w sezon nie jadły i sensownie hamowały?

Wiem że OEM BMW od brembo są bdb lub najlepsze jak niegdyś niebieskie nissiny w starej Afrze, ino deko drogie choć mogę mieć je sporo taniej niż oficjalna cena. Ale to nadal jakoś 185zl za komplet na tył.

Może coś nie gorszego a tańsze?

Pozdrawiam
Zimny

Już sobie odpowiedziałeś , gs ma apetyt na klocki zwłaszcza tylne więc tylko oryginalne brembo jak przydziadujesz na klockach to następna wymiana będzie klocki + tarcze przerabiałem temat

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

zimny 04.11.2022 22:01

Ok jasne. Na oponach czy klockach oszczędzać nie planuje, tylko chciałem się zorientować. Bo co ciekawe to brembo robi dwa typy ale żadne nie są dokładnie tymi samymi co sygnowane przez BMW. Faktem jest że te tylne chodzą cały czas z uwagi na integral. Mam ich koło połowy chyba i pomyślałem coby zimą zmienić.

Navaja 07.11.2022 09:12

Jaki integral? :dizzy:
Daj mi więcej światła. Przed chwilą sprawdziłem. Na zaciśniętej klamce kręcę swobodnie tylnym kołem. Intergral to był chyba z rocznikach z początku produkcji.

zimny 07.11.2022 09:39

Cytat:

Napisał Navaja (Post 797270)
Jaki integral? :dizzy:
Daj mi więcej światła. Przed chwilą sprawdziłem. Na zaciśniętej klamce kręcę swobodnie tylnym kołem. Intergral to był chyba z rocznikach z początku produkcji.

Dałbym sobie łapę uciąć (no dobra, może nie bo bym później nie miał ręki) że jak wciskam klamkę to hamuje też tył. Takie też wrażenie miałem hamując w zakrętach... :confused:

A może to poprostu efekt specyficznego przedniego zawieszenia które przy hamowaniu zachowuje się inaczej niż normalne. Byłem niemal pewien że oba heble mi hamują jak wciskam klamkę. Jak tak nie jest to biję się w pierś - ale klocków na tyle i tam mam mniej niż połowę, więc pewnie zmienię.

Aż kurde sprawdzę to hamowanie na centralce i zapalonym silniku :) Ale może być jak mówisz Navaja. Nie wpadłem na to aby celowo przyblokować przednie koło od czasu sprawdzania ABSu na szutrze..

consigliero 07.11.2022 09:51

Nie wiem jak później ale wydaje mi się że zmiany nie było. W GS 1200 hamulce są półzintegrowane. Gdy hamujemy klamką działają oba hamulce, oczywiście jakoś to jest dobierane chyba. Gdy naciskamy nożny działa tylko tył . W RT to wiem, że hamulce były zintegrowane, nieważne czym zawsze dwa działają, a przynajmniej powinny.

Navaja 07.11.2022 10:01

Honory zwracam. Po włączeniu zapłonu klamka hamuje tylne koło. :vis:
Może dlatego ten nożny w 1200 GS jest taki słaby w porównaniu z 1150 GS?

zimny 07.11.2022 12:25

Cytat:

Napisał Navaja (Post 797284)
Honory zwracam. Po włączeniu zapłonu klamka hamuje tylne koło. :vis:
Może dlatego ten nożny w 1200 GS jest taki słaby w porównaniu z 1150 GS?

No właśnie, bo ja z przyzwyczajenia często wciskałem oba heble i przy wciskaniu klamki czułem jak pod butem lekko "ciągnie" wtedy tył.

Generalnie sam tylny hebel jest dość tępy, przynajmniej u mnie. Koło można bez kłopotu zblokować (tzn abs uruchomić) na suchym czarnym ale względnie sporo siły trzeba.

bigboykr 08.11.2022 18:51

W 1200 jest tak fabrycznie, że najpierw idzie tył, potem dołącza przód. Stąd wynika taki apetyt na tylne klocki. Rada z ASO - nie hamuj delikatnie jak ci*a tylko porządnie ;). Koniec cytatu.
Teraz była jakaś zmiana softu odnośnie ABS/pompy hamulcowej, ale co się zmieniło nie wiem. Nie było też okazji do jazdy po zmianie softu.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.