Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Zamiana amora z NAT do starej AT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36158)

majo 15.01.2020 07:49

Cibor czekam na efekt końcowy. Zacny temat.

Widmo80 15.01.2020 11:23

Swój , trójkowy regenerowałem rok temu - po 2000km stracił pół tłumienia i tłukło jak sqrwysyn. Pojechal na reklamację ( pomijam czas paczki , wysyłki, montaż demontaż)Nie pks i po Maroku teraz 3000 km po bezdrożach znowu się zyebał (...) Stracil gaz czy nie wiem co ale pół skoku w ogole nie jest tłumiona . Chyba skończy sie na zakupie jakiegos za 1,5 tyś i w końcu będzie ok

CzarnyCzarownik 15.01.2020 11:39

Brak tłumienia brzmi jak poważny wyciek oleju. Możesz mieć 0 ciśnienia powietrza, ale jak jest olej to tlumienie będzie. Nabite powietrze do puszki podnosi ciśnienie oleju przez co olej nie bąbelkuje podczas pracy. Bez ciśnjenia tracisz tłumienie dopiero jak zawiecha bardzo dużo pracuje.

Dodam, że amor afrykański nie jest najprostszy do odpowietrzenia, ja przerabiałem trochę główny dekiel (było wywiertać dziurke do odpowietrzania)

Mi za serwis pełny amora (tylko bez ruszania sprężyny) wyszło z 75zł licząc tylko połowę oleju, przejechał potem z 10k bez problemów, teraz moto było z nowym właścicielem na Islandii i też bez problemow. U mnie moto jeździło zapakowane, w dwie osoby, czasami po sporych wertepach, że był problem wyjechać :D

Może samemu ogarnij temat i będziesz w końcu miał zrobione dobrze? Jeszcze potrzeba pompki do amorów, do kupienia w sklepie rowerowym.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Cibor klv 15.01.2020 19:56

2 Załącznik(ów)
Amor siedzi tymczasowo, działa tzn. tłumi...że ciut krótszy od oryginału, to moto stoi nisko. Dolne mocowanie od oryginału jest dłuższe, zatem trafi do nowego i powinno być ok. Jeszcze rezanie puszki akumulatora, może wejdzie airboks, chociaż chyba cały pójdzie won.

Cibor klv 15.01.2020 20:47

1 Załącznik(ów)
Airboks zostaje, tylko trzeba jakoś upchać akumulator.
Po zastanowieniu chyba jednak problem z tym upchnięciem aku, zatem airbox wypada, a filtrowanie..? Jakoś to będzie...

majo 16.01.2020 22:02

Wywal caly airbox i załóż na gaźniki filtry stożkowe. Znam jedną At którą pół świata przejechała i ma się dobrze. A zamiast akumulatora...kickstarter jak w Nxr 750

Cibor klv 16.01.2020 23:05

Cytat:

Napisał majo (Post 665403)
Wywal caly airbox i załóż na gaźniki filtry stożkowe. Znam jedną At którą pół świata przejechała i ma się dobrze. A zamiast akumulatora...kickstarter jak w Nxr 750

Miałem kiedyś w trójce takie filtry i normalnie to jeździło. Tymczasowo właśnie tak zrobię, kiedyś może dorwę airbox od 07 i zmotam zbiornik. Grunt że amor jest ok. Dałem za niego 500 zł. jest w świetnej kondycji, ma wygodną regulację twardości. Teraz traktuję Afre inaczej niż kiedyś, będzie latała w większości po czarnym i ubitych szutrach.. zatem fajerwerków nie potrzebuję.

siwy 17.01.2020 13:15

A może aku w innym rozmiarze ? Kiedyś w XR ciąłem airbox i ostatecznie wróciłem do oryginału.

Cibor klv 17.01.2020 13:35

Cytat:

Napisał siwy (Post 665495)
A może aku w innym rozmiarze ? Kiedyś w XR ciąłem airbox i ostatecznie wróciłem do oryginału.

No myślałem nad tym, ale przejrzałem temat o akumulatorach i wniosek z tego, że oryginał najlepszy...

siwy 17.01.2020 13:37

Cytat:

Napisał Cibor klv (Post 665502)
No myślałem nad tym, ale przejrzałem temat o akumulatorach i wniosek z tego, że oryginał najlepszy...

Oryginał najlepszy, airbox moim zdaniem też najlepszy oryginalny ;). Baterie poszły trochę do przodu, można pokusić się o jakiś litowo-jonowy, wtedy może być nawet w pozycji leżącej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.