Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Chcą Africę do Obrony Terytorialnej (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33589)

wolly 17.11.2018 15:52

Cytat:

Napisał ferdek (Post 611755)
Z dwojga złego lepiej oddać naszym (może się przyda do przewiezienia jakiegoś meldunku) niż mają dwa tygodnie później ruscy zap...dolić hehehe :D

Edit: Dopiero teraz zobaczyłem Łomża. Czyli tydzień później a nie dwa :P

Duży optymizm tryska ja bym liczył w godzinach raczej niestety , przykre ale prawdziwe ,

luźno kieta 18.11.2018 14:00

Cytat:

Napisał ferdek (Post 611755)
Z dwojga złego lepiej oddać naszym (może się przyda do przewiezienia jakiegoś meldunku)

Dodał bym do tego kserokopie faktur zakupu oraz wycenę niezależnego rzeczoznawcy i kazał podpisać przy odbieraniu, jak się skończy czas "W" to wtedy zażądał bym zwrotu maszyny albo wypłaty jej ceny w ramach odszkodowania.
Moim zdaniem to lepsza opcja niż stanąć przed dylematem: co pozostawić w przypadku ewakuacji przed agresorem...

ural2 18.11.2018 15:57

Na czas W będą powoływać motocykl wraz z właścicielem.

luźno kieta 18.11.2018 17:57

Cytat:

Napisał ural2 (Post 611982)
Na czas W będą powoływać motocykl wraz z właścicielem.

Zgodnie z ustawą o powszechnym obowiązku obrony:
Art. 213. Obowiązki posiadacza i biorącego przedmiot świadczenia
1. Posiadacz przedmiotu świadczenia wezwany do wykonania świadczenia jest obowiązany oddać go do używania w stanie przydatnym do użytku wraz z dotyczącymi go dokumentami.

Futrzak 18.11.2018 18:08

Luźno Kieta a czy ty przypadkiem nie jesteś żołnierzem?
I tak sobie siedząc na poligonie wykombinowałeś jak zdobyć nową NAT??
Patrzysz a tu na forum taka ładna Grzecha i bach do powołania,.... można :)

luźno kieta 18.11.2018 18:23

Cytat:

Napisał Futrzak (Post 611999)
Luźno Kieta a czy ty przypadkiem nie jesteś żołnierzem?
I tak sobie siedząc na poligonie wykombinowałeś jak zdobyć nową NAT??
Patrzysz a tu na forum taka ładna Grzecha i bach do powołania,.... można :)

Nie ukrywam:D, tyle że to WOT ma je "dostać" ja nie mam z WOT nic wspólnego. Wyboru komu co zabrać dokonuje wojt, tu szukał bym rozwiązania, może szanowny kolega popadł w nielaskę królowi swojej gminy:D? Faktem jest że do WOT pchają sprzęty najnowsze i najdroższe (nie pytajcie mnie o komentarz na ten temat).

Dzieju 19.11.2018 06:59

Cytat:

Napisał luźno kieta (Post 611995)
Zgodnie z ustawą o powszechnym obowiązku obrony:
Art. 213. Obowiązki posiadacza i biorącego przedmiot świadczenia
1. Posiadacz przedmiotu świadczenia wezwany do wykonania świadczenia jest obowiązany oddać go do używania w stanie przydatnym do użytku wraz z dotyczącymi go dokumentami.

A więc luzik , na podstawie tego art. a zwłaszcza " ....obowiązany oddać go do używania w stanie przydatnym do użytku wraz z dotyczącymi go dokumentami" jest duże pole manewru że w sytuacji "W" sprzęt nie będzie sprawny ani nie będzie posiadał wszystkich dokumentów :)

zbyszek 19.11.2018 08:03

Co za kutfa pitolenie,!

To wszystko w razie wojny, wojsko chce wiedzieć czym może dysponować po dobroci,
a gdzie trzeba będzie wysłać uzbrojony patrol którym dowodzi ktoś z jajami, by grożąc giwerą zabrał to co musi.

A pozbawianie pojazdów cech użytkowych będzie równe zdradzie, a to w warunkach bojowych kończy się sądem polowym, Dzieju.

Jak będzie agresja z którejś strony, to się będziemy chyba bronić, nie?
RAZEM

Czy peowcy nie pujdą ramię w ramię z piśurami?

Ziarko 19.11.2018 08:15

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 611627)
Macierewicz zobaczył twoją NAT gdzie przelotem i stwierdził; nie kupujemy helikopterów, powołamy w ich miejsce afryki:)

pewnie przeczytał na forum "polatałem sobie nową afryką":)

sluza 19.11.2018 09:11

Wow, jakie świadectwo patriotyzmu. Nie dam motoru jak będzie wojna! Napisz do nich że masz rozkręconą do ostatniej śrubki! Napisz, że jak będzie wojna to wtedy właśnie będzie Ci najbardziej potrzebna, bo będziesz chciał wyjechać do Maroka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.