Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Szpej turystyczny - Produkty i Porady (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Sakwy/rogal vs. kufry = bezpieczenstwo? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16815)

ex1 22.03.2013 00:49

widzieliśmy.. to teraz w kilku słowach dlaczego fajny..? :)

myku 22.03.2013 07:49

Masz ,sakwy i masz rogala,nikt sie nie przyczepi,ze wybrales niewlasciwe rozwiazanie :D.Do tego nikt nie powie,ze stelaze przeszkadzaja przy rogalu:D

ex1 22.03.2013 08:04

przecież z rogalem nie ma to coś.nic wspólnego. jedyny plus jaki ja widzę.lub przynajmniej mi się.wydaje że go widzę to brak stelaży... ale od razu przyznam się.że mam średnie zaufanie do takich konstrukcji... jak dowalisz bagażu to na wertepach łatwo będzie można uzyskać.efekt - uszu spaniela...:)

myku 22.03.2013 08:21

Fakt,ale cene to zawolali konkretna :dizzy:.Tak czy siek sakwy AS sa bardzo fajne.

Lepi 22.03.2013 08:34

Żadnego "efektu spaniela" (piękne określenie) nie będzie. Jeżdżę z sakwami od dawna. Rogal ma więcej punktów mocowania dołem?

sowizdrzal 22.03.2013 08:44

Cytat:

Napisał Lepi (Post 301896)
Żadnego "efektu spaniela" (piękne określenie) nie będzie. Jeżdżę z sakwami od dawna. Rogal ma więcej punktów mocowania dołem?

Ma jeden punkt mocowania z każdej strony. A czy Ty używasz stelaża do tych sakw? Bo ,,efekt spaniela''
może pojawić się wtedy, kiedy tylne dolne rogi sakw nie mają do czego być zamocowane i tylko przednie są uwiązane.
Wówczas mamy do czynienia z tzw. ,,niepełnym'' lub ,,połówkowym efektem spaniela'' ;)
Do tego w motocyklach z wysoko poprowadzonym tłumikiem sakwy bez stelaża
przyciskają tylne części bocznych owiewek do wydechu.
Dlatego pytam jak sobie z tym radzisz.

Lepi 22.03.2013 08:49

Używam "szczątkowego stelaża" czyli tylko rurki idące górą na których wieszane są sakwy. Nie muszą być dzięki temu połączone materiałem co by utrudniało tankowanie. Dołem każda sakwa ma tylko jeden punkt mocowania. Nic się z tym nie dzieje.
Wydech mam wysoko. Dotykają go i sakwy i plastiki. Nic się nie topi. Ale to kwestia doboru tłumika a nie stelaży :)

redrobo 22.03.2013 08:57

lepi, wlasnie takie rozwiazanie rodzi sie w mojej glowie, do kata 640 adv. - skromny stelazyk i takie sakiewki:
http://www.crosso.pl/pages/pl/produk...ry/dry-big.php
mam tytanowy tlumik, plastik go dotyka i sie nie topi.

... niepelny efekt spaniela - pięknie to brzmi.

sowizdrzal 22.03.2013 09:01

Cytat:

Napisał Lepi (Post 301900)
Używam "szczątkowego stelaża" (...) Dołem każda sakwa ma tylko jeden punkt mocowania. Nic się z tym nie dzieje.
Wydech mam wysoko. Dotykają go i sakwy i plastiki. Nic się nie topi. Ale to kwestia doboru tłumika a nie stelaży :)

Dokładnie. Tłumik przy tym rozwiązaniu nie może być zbyt gorący.
Gdybyś miał fotkę tego rozwiązania, podrzuć proszę.

majki 22.03.2013 09:03

4 Załącznik(ów)
Ja latam 690 z sakwami DryBag, bez stelaży i jest całkiem ok (choć pewnie ze szczątkowymi stelażami było by lepiej). Mają podwójne wzmocnienie na bokach i normalnie leżą na plastikach (podklejonych folią ochronną) i wydechu (Leo) i nic się nie dzieje. Kiciemu w DRZecie stopiło plastik i przetopiło takie sakwy przy oryginalnym wypierdzie, więc kwestia jak bardzo tłumik się nagrzewa. Mocowanie: 2 paski przez kanapę, jeden pod kanapą, dół-przód mocowany do setów podnóżków z tyłu i jeden z tyłu-góra po zadupku. Z tego co mi mówili jadący za mną nie lata to za bardzo, ale też nie jest tak dopasowane jak rogal.

Załącznik 38976

Załącznik 38977

Załącznik 38978

Załącznik 38979

Mają swoje plusy i minusy.
Z plusów:
- waga nisko
- nie muszę ich zdejmować, ani odpinać do tankowania 690tki :Thumbs_Up:
- dość pakowne, łatwiejszy dostęp do gratów, a jak mniej rzeczy to ładnie można skompresować (choć przydałyby się jakieś paski w poprzek)
- przy moim wzroście nie przeszkadzają na zjazdach (mogę 4litery przesunąć prawie nad tylną lampę)
- cena

Wady:
- nie tak dobrze dopasowane jak rogale i mniej rejli ;)
- trzeba pilnować dobrego ściągnięcia pasków, żeby się dobrze trzymały.
- więcej roboty przy zakładaniu/zdejmowaniu (choć po błotnych kąpielach łatwiej zdjąć niż rogale...)
- mocniej poszerzają moto, choć nie wystają dużo poza obrys kolan
- gdzie mi chodzi po łbie rogal (np. 40czip, ale jak narazie wszystko się rozbija o kasę...jak brałem sakwy to rogale były zdecydowanie po za moim budżetem...)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.