Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   A(le)LASKA na przystanku;) czyli niedźwiedzie o zapachu rumiankowym [Sierpień 2012] (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14451)

jagger 17.08.2012 17:44

łaaa, wczoraj w Olce dopytywałem co tam u Rumianka a tu taki wątek przegapiłem.
Pisz, pisz a jak wrócisz to opowiesz.

7Greg 17.08.2012 22:08

19 Załącznik(ów)
Dostałem od Rumiana fotki. Nieźle się tam dziewczyna bawi :)


czosnek 17.08.2012 23:34

Moje męskie szowinistyczne ego, cicho piszczy zza szafy...

Szacun !!! :)

Roomyanek 18.08.2012 09:19

No coś Ty Czosnek! Przecież ja tu nic nie robię, siedzę całymi dniami na kanapie i oglądam filmy przyrodnicze na canale National Geografic, co prawda są w 5D ale to nie zmienia faktu, że pupcia rano na widok motoru woła NIE!

Roomyanek 18.08.2012 09:21

Przynajmniej dziś info jeszcze ciepłe:) zrobiłam sobie wycieczkę ogromną doliną do Mc Carthy, w górach Wrangel,słyszałam gdzieś że piękne widoki no i wyszedł mały off (300 km,) bo wcześniej nie sprawdziłam jaka nawierzchnia,
najpięknieksza trasa jaką tu jechałam!!! jak zwykle góry- ośnieżone z wywalonymi jęzorami lodowców, błękitne niebo, białe obłoczki, lasy, stare drewniane mosty kolejowe i olbrzymie rzeki..
Opis brzmi banalnie ( wiem lukrowany do wyrzygu), ale tak tu jest. Niestety ale nie da sie tego opisać !!!! Ani nawet sfotografować. Droga średnio trudna, najgorsze dla mnie były fragmenty głębokiego żwirotłucznia, obładowane moto brykało na boki, ręce bolą, plecy też, ale były też kawałki gdzie ciągnęła się za mną piękna kita skłębionego pyłu, jak za lisem offroadowym ;)))
Dostałam na pamiątkę takiego kanciatego, dużego gwoździa, z pierwszej trasy kolejowej budowanej na Alasce ;)) bo okazało się że to była kiedyś trasa kolejowa ( jeden z mostów co prawda bardziej sugeruje rollercaster :))
Z napasionymi oczami już miałam wracać, bo dotarłam do miejsca widokowego z pięknym wielkim lodowiecem, dalej był tylko wąski baaardzo długi mosteczek dla pieszych, a tu jakiś starszy człowiek podchodzi i mówi żebym przrjechała motocyklem przez tę kładkę dla pieszych i .pojechała jeszcze jakieś 13 km a będę zachwycona. Hmmm myślę co innego zachwyca starszego pana a co innego ..rumiankę... A na miejscu szczęka kasku i moja w tym samym momencie walnęły w glebę, trafiam do ...,,:))) cdn
/wiem macie ochotę mnie zabić ;) ale chciałam na bieżąco.../

7Greg 18.08.2012 09:25

:lukacz:

7Greg 18.08.2012 20:19

5 Załącznik(ów)
Kolejne wieści...

Tym mosteczkim też przejechałam

Załącznik 33071


Dla tych co mają wątpliwości co do pogody
Opalona jestem jak rzodkiewka

Załącznik 33072


Moje moto na mosteczku

Załącznik 33073

...taka rzeczka jakich tu mnóstwo


Załącznik 33074

To widoczki z gór Wrangler
do tego lodowca na horyzoncie jadę


Załącznik 33075

danek-dr 19.08.2012 00:06

Renata na końcu świata.
Fajnie tam.

Roomyanek 19.08.2012 23:56

ciąg dalszy następuje...
Po przejechaniu długaśnej metalowej kładki, wąską drogą wśród zarośli, z przebłyskującymi co chwilę widokami na lodowiec, dojeżdżam do opuszczonej kopalni ....
Zachowane zabudowania, w środku maszyny, domeczki gdzie mieszkali pracownicy, w starym westernowym stylu, niektóre już zawalone... A to wszystko wysoko na zboczu, głęboko w olbrzymiej dolinie z widoookiem ! na lodowiec i gigantyczną morenę czołową fenomenalnie zróżnicowaną. Jak oni to znaleźli ?
W drodze powrotnej spod nosa czmycha mi przed nosem niedźwiadek - czarny ( już odróżniam gatunki miśków ;) a potem kojot....

Azja dziś widziałam ryszarda, prawdziwego!!! Sprężyście kroczył k drogi, ja stop, on też, wyłączyłam silnik, patrzymy sobie w oczy, ja go hipnotyzuję - nie ruszaj się, pliiiiis!, a ręce w grubych zimowych rękawicach gorączkowo szarpią zamek tankbaga, aparat, jest, włączyć, nie ruszaj się! Nie podoba mu się to, odwraca się i rusz,a pstrykam ... No i mam fotkę, jak większoś sfotografowanych tu zwierząt, od doopy strony :(.
Kamera! Tylko! Na kask!

7Greg 20.08.2012 10:26

7 Załącznik(ów)
kontynuując....


Załącznik 33087

Załącznik 33088

Załącznik 33090


Tak wygląda osada...

Załącznik 33091


Ta sama osada ( na tym i kolejnych fotach będzie w prawym dolnym rogu)

Załącznik 33092


.... Tyle fotek bo chciałam pokazać ogrom tej doliny ( prowadzi tam tylko jedna droga-off)

Załącznik 33093

Załącznik 33094


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.