Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Stukot silnika. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36742)

Patryklpg 27.02.2020 10:57

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 670111)
niewiele z tego nagrania można stwierdzić, najlepiej oddaj moto do serwisu bo jeżeli rzeczywiście jest coś nie tak to tymi testami tylko dobijesz silnik.

Jeżeli na zimo jest cisza to dobrze nie wróży, możesz na gorącym silniku zlać olej i zrobić test magnesem oraz wizualnie,

duże luzy na korbach możesz zweryfikować wykręcając świece i obracając wałem mijasz GMP (góry martwy punkt) aż tłok będzie szedł do dołu zatrzymujesz wał w tej pozycji i próbujesz czymś nacisnąć na tłok, jeżeli wpadnie/stuknie to panewka korbowodowa (najlepiej do tego testu gdy silnik jest ciepły).

nie obraź się w najlepszym przypadku silnik chodzi prawidłowo a Ty musisz zmienić kask.


kiedyś walczyłem z dźwiękami swojego silnika posłuchaj jak dzwoni:



wydaje się, że coś je..bnie niedługo a problemem nie był silnik a przytkany kanalik w przepustnicy i jeden cylinder pracował na b.ubogiej mieszance co w konsekwencji dawało dźwięki z klawiatury i dzwonienie zaworu.

mam nadzieję, że u Ciebie to też będzie jakaś pierdoła...

Fakt, nagranie jest marne ale nie za bardzo miałem jak to nagrać podczas jazdy. Obawiam się że tak jak wspomniałeś nie wróży to nic dobrego. Przyznaję że jestem pier....ty na punkcie dźwięków silnika ale tym razem to już nie tylko moja fanaberia. Tego po prostu nie da się NIE usłyszeć. Wierz mi że chciałbym aby była to tylko kwestia kasku lub mojego przeczulenia. Dziękuję Ci bardzo za poradę i dobre słowo! We wtorek jadę do mechanika, zobaczymy co powie. Facet zjadł zęby na motocyklach więc liczę że pomoże. Jeśli nie będzie konkretnej diagnozy(w co wątpię bo znam umiejętności tego fachmana)to zrobię tak jak pisałeś.
Jeszcze raz DZIĘKI!

mdxmd 27.02.2020 15:43

Cytat:

Napisał Patryklpg (Post 670162)
Przyznaję że jestem pier....ty na punkcie dźwięków silnika ale tym razem to już nie tylko moja fanaberia.

to witaj w klubie :) mam to samo .. na KTM wykończyłbym się psychicznie ;)

w mojej CRF gdy silnik nagrzany jest do wentylatora w okolicy pokrywy zaworowej słychać coś rodzaju głuchego stukania, dobrze słyszalne gdy przyłożysz stetoskop do pokrywy zaworów od strony przepustnic. Normalnie z pozycji kierowcy nic nie słychać. Zawory w normie zrobiłem tak już 30.000 i nic się nie zmienia.. może przy następnej wymianie oleju przejdę na 5W40 tak z ciekawości czy będzie jakaś różnica.

Patryklpg 27.02.2020 15:48

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 670208)
to witaj w klubie :) mam to samo .. na KTM wykończyłbym się psychicznie ;)

Ze mnie się kumple śmieją że mi to zawsze coś puka a oni niczego nie słyszą, a już do szału doprowadza mnie fakt że nie wiem co to stuka:mad:

mdxmd 27.02.2020 15:59

jeździłem 15lat inną słuszną marką tam zawsze coś było słychać z silnika taki urok... w końcu kupiłem porządny szczękowy kask z dobrym wyciszeniem i było miód malina...

Patryklpg 27.02.2020 16:10

Ja siedziałem przy mojej ze stetoskopem 1,5 godziny i nic nie słyszałem.
Myślę że Ci którzy nie słyszą lub nie zwracają uwagi na różne stukoty itp. mają znacznie łatwiej bo w naszym przypadku jak już jakiś dźwięk wpadnie do głowy to pozamiatane...

Patryklpg 27.02.2020 16:22

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 670212)
jeździłem 15lat inną słuszną marką tam zawsze coś było słychać z silnika taki urok... w końcu kupiłem porządny szczękowy kask z dobrym wyciszeniem i było miód malina...

Może jest to jakieś rozwiązanie, ale co jeśli usłyszysz coś niepokojącego zanim odziejesz garnek...?
Ja też miałem do czynienia z inną marką i faktycznie pewne odgłosy należało olać, ale oczywiście zanim się z tym pogodziłem były(jak zwykle) poszukiwania przyczyn. Osobiście uważam że honda zawsze miała najbardziej aksamitną pracę ale w tym przypadku chyba jest inaczej. Ktoś mi powiedział że silniki nowej generacji nie będą już tak pięknie pracowały jak te z przed kilkunastu lat. Może coś w tym jest?

grohot 27.02.2020 20:52

Sprawdź napinacz łańcucha rozrządu. Kumplowi podobnie cykało w ATAS, serwis hondy mówił "wszystko OK, jeździć obserwować" i napinacz skończył żywot w Albanii przy 23kkm.

Melon 28.02.2020 08:35

Cytat:

Napisał grohot (Post 670258)
Sprawdź napinacz łańcucha rozrządu. Kumplowi podobnie cykało w ATAS, serwis hondy mówił "wszystko OK, jeździć obserwować" i napinacz skończył żywot w Albanii przy 23kkm.

Czyżby powtórka z rozrywki ?:vis:

Emek 28.02.2020 08:56

Jak się mógł skończyć napinacz przy takim nalocie? Przeca to proste jak cep. Co tam mogło paść?

mdxmd 28.02.2020 10:12

Cytat:

Napisał Emek (Post 670288)
Jak się mógł skończyć napinacz przy takim nalocie? Przeca to proste jak cep. Co tam mogło paść?

sprężynka, chyba w CRF dochodzi jeszcze ciśnienie oleju ale pewności nie mam, sama sprężynka to spore ryzyko gdy pęknie bo napinacz się cofa i engine kaput


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.