Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Huska FE501 i czy było warto (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44632)

44FG 17.11.2023 10:05

Z ciekawości - czemu wybrałeś Huske a nie KTM ? Zadecydowała dostępność czy kwestie techniczne ?

ctomch 17.11.2023 12:20

Kiwak zamiast PDS sprawia, że motocykl jest trochę niższy, poza tym kwestie wizualne.

44FG 23.11.2023 12:12

Rozumiem, bo ja właśnie bardziej patrzyłem na KTM z uwagi na PDS

rrolek 23.11.2023 14:19

Zawias na PDSie pracuje zdecydowanie mniej czule i z marną progresją w porównaniu do klasycznej kiwaczki. Jedyna zaleta to mniejsza upierdliwość serwisowa.

zylek 23.11.2023 15:22

I z PDS nie ma czym zaczepić o kamień, co czasami może przeciwdziałać wykonaniu niezamierzonego salto :D

ctomch 24.11.2023 15:39

1 Załącznik(ów)
Do tych co posiadają/posiadali. Tublissy były już tu gdzieś omawiane, nawet czytałem. Rzecz jednak w takiej normalnej eksploatacji, niekoniecznie z ultra niskim ciśnieniem. Warto/niewarto? Chodzi mi o jedną zaletę, czyli możliwość użycia szydła w razie gwoździa. Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami.

P.S. o zdjęciu zapomniałem :at:

motormaniak 25.11.2023 12:00

Używam od wielu lat, ze względu na możliwość jazdy na bardzo niskim ciśnieniu. Czy używał bym nie planując schodzić poniżej 0,7? 50% na tak i tyle samo na nie. Tublis ma zaletę w postaci możliwości użycia szydła, ale ma tez wady - zdarzają się awarie, szczególnie uszkodzenie przy wentylu tublisa przy oryginalnej czerwonej podkładce pod wentyl, po wielu zmianach opon - zdarza się uszkodzić tą czerwoną "opone" tublisa i z czasem tublis puszcza powietrze, jadąc adv na tublisach i tak wożę dętkę tublisa w zapasie, są opony które mają wewnątrz taką strukturę od oplotu i one czasem puszczają powietrze z tublisem itd. Nie schodząc z ciśnienia chyba gruba dętka ma tyle samo zalet. ps Jeżdzę na husce 450

ctomch 25.11.2023 12:58

Dzięki. Czytałem jeszcze że sporo ludzi używa np. Slime wraz z Tublisem w celu poprawienia/zapobieżenia popuszczaniu. Stosujesz cos takiego czy nie?

motormaniak 26.11.2023 16:14

nie. Jeżdźę z ludźmi, gdzie każdy ma tublisa po parę wypadów zagranicznych w roku i nikt z nich nie używa slima. Problemy z tego roku to przebity tublis (długi gwóźdz przebił tez tublisa), zniszczona dętka tublisa przez sławną "czerwoną podkładkę), ze 20 sznurków użytych do opony - zniszczona opona przez jazdę na za małym ciśnieniu, bo ciągle schodziło powietrze. Wbrew pozorom w tym ostatnim wypadku ratunkiem mogła by być zwykła dętka, ale wszyscy mieli tublisy.

Tygrys 74 28.11.2023 06:10

Nie wszystkie opony nadajo się do tublisa -sam zaczynam się skłaniać po ostatnim enduro gdy lądowaliśmy w pół podjazdu a koleś na husce 450 i ,,kapciu '' to wyjeżdżał ��


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.