Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Kącik ortopedyczny (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3814)

śliski 05.11.2012 21:33

......

Mirmil 05.11.2012 22:47

Cytat:

Napisał śliski (Post 267056)
. Narysuj to co widzisz na zdieciach rtg i wyobrazaj sobie, ze kosci to mosty drogowe do remontu, a Ty sam nosisz cegly, belki i je naprawiasz.
Im wiecej kolorow i szczegulow zobaczysz, tym lepszy poziom wewnetrznej wspolpracy osiagniesz. I tak nie masz nic innego do roboty teraz..to czemu nie?
.

hehe, Darek z kamerunu opowiadal,ze kiedys chcial pomoc jakies dziewczynie,ktora ulegla wypadkowi. miala polamane obydwie nogi. Darek chcial ja zawiesc do szpitala,ale ta polamana chciala do szamana.
Wiec Darek zawiozl ja do szamana. A ten zlapal kure, polamal kurze nogi i rzucil przed dziewczyne i kazal sie patrzyc, jak kura sie meczy,macha skrzydlami. Dziewczyna i kura zamkniete byly w lepiance przez jakis czas .Dziewczyna patrzyla sie,jak szybko kura zaczyna sie podnosic i jak jej szybko nogi sie zrastaja.
Po miesiacu Darek spotkal ta dziewczyne. Nie mogl uwierzyc,ze dziewczyna juz chodzi. Wiec ona zaczela tanczyc, zeby pokazac jaka wielka jest sila czarow i jak szybko ona wrocila do zdrowia/

W czary, szmanow w Kamerunie wierzy wiekszosc ludzi. Nawet tych ochrzczonych. Najpierw sie z tego smialem,ale pozniej... takze ich doswiadczylem, byl na mnie rzucony czar (zebym nie mogl wyleciec z Kamerunu) I mimo,ze mialem bilet wykupiony, nie polecialem(bylem juz na lotnisku), a pozniej biletu nie dalo sie kupic, nie bylo pradu, nie bylo miejsc w samolocie, internet nie dzialal, biuro liniotniczych bylo zamkniete, bylo oberwanie chmury itp.
Dopiero po odczarowaniu polecialem bez problemu,w ciagu 1 dnia kupilem bilet i polecialem...
Na Slawka tez byl rzucony czar i nie zostal odwolany.


Wiec chyba narysuje schemat kosci i bede sobie wyobrazal jak sie regeneruje i jak sie zrasta.:umowa:

śliski 21.11.2012 21:38

......

gwardia 30.11.2012 15:00

6 Załącznik(ów)
No wreszcie mogę wrzucić foty. Dopiero je odebrałem ze szpitala i jeszcze na kliszach. Musiałem coś wymyślić jak je zcyfryzować, stąd te drzewa w tle.
Pierwsze dwie foty po operacji, potem następne zaraz po przybyciu do szpitala i ostanie dwie foty w gipsie.

Aldo Raine 30.11.2012 15:48

Pięknie! Brawo!

Lepi 30.11.2012 16:10

Nie jest źle. A jak sie czujesz?

Evvil 30.11.2012 16:13

Szybkiego powrotu do zdrowia życzę!

Mirmil 30.11.2012 16:31

Gwardia.niezle.
Ty miales chyba wypadek w tym samym dniu,co ja ,tj, 13 pazdziernik?
Widze, ze zlamanie podobne( zlamanie zkretne, czy tam spiralne)
I tez golen zlamany w miare nisko,a strzalka tuz pod kolanem.
Masz zupelnie inny rodzaj zespolenia, nie ruszali Ci nic kolana, wiec przynajmniej tam Cie nie boli i nie masz ciecia.
Dluga trwala operacja
Masz gips zalozony, czy byl tylko na poczatku, az do czasu operacji?
Mozesz juz obciazac noge?
Kiedy masz miec robione zdjecia dla sprawdzenia zrostu?

pozdrawiam i duzo zdrowia zycze

Mirmil

gwardia 30.11.2012 18:48

Zgadza się wypadek 13 października. Wczoraj byłem u lekarza, zdjął mi łuskę z gipsu, którą nosiłem, zrobił zdjęcie RTG.

Jak pojechałem na RTG to laska co obsługiwała rentgen pyta mnie co ma zrobić, bo lekarz niewyraźnie napisał, ja mówię, że prawa goleń, a ona: a gdzie to jest?

Nogi na razie nie mogę obciążać, za 14 dni mogę stawać na 20% i tak do następnej wizyty w połowie stycznia, po której będę mógł stanąć na nodze. W tym czasie rehabilitacja. Na razie noga bez dodatkowych usztywnień, zrasta się podobno ładnie jak na takie złamanie. Operacja trwała ponad godzinę, jak mnie zabrali z sali to oddali z powrotem po około 2 godzinach. Obudziłem się trochę przed końcem, załapałem się na szycie, na szczęście nic nie widziałem.

Dzięki za życzenia, czuć się czuje nieźle. Cały czas liczę, że w kwietniu pojadę na Pałuka :at:

Lepi 30.11.2012 20:13

Godzinna operacja to jak parkowanie bez kupowania biletu ;)
Wytrwałości życzę, najważniejsza jest właśnie rehabilitacja. Staraj się ile możesz. Będzie dobrze!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.