Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Kącik ortopedyczny (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3814)

moto1488 21.09.2012 20:02

Cytat:

Napisał BLOB (Post 259062)
Zrost po 3-latach i pękło ??
Coś mi się nie podoba kostnina która otacza fragmenty złamania jest jak skała, praktycznie nie występuje w tym samym miejscu re złamanie. Jeżeli jest to obok, a u Ciebie węszył bym jakiś staw rzekomy.
Przeszczep kości na obojczyk hm ????:(. Raczej otwarcie poskrobanie i obłożenie gruzem kostnym, ale to i tak chyba szyte nicią dratwą.
Podejdź Kolego do Ortopedy

Byłem u ortopedy stąd mam taką diagnozę... Oglądało mój przypadek kilku ortopedów w gabinecie ordynatora naszego szpitala... To lekarze- ortopedzi powiedzieli mi o tym przeszczepie... Naprawdę nie jestem lekarzem nie znam się na tych sprawach jedyne co wiem to to że boli a bardziej w***ia bo nie mogę spać w innej pozycji jak na plecach z rękami do góry...

ramoneza 17.10.2012 12:51

cholerna grawitacia dopadła mnie już drugi raz w tym sezonie tym razem chyba do końca roku równo 2msc temu złamanie trzonu mostka i wstrząśnienie mózgu a w tą niedziele po wizycie u diverka złamane 4 i 5 żebra,stłuczenie barku i biodro w kolorze jagodowym

Brunetka 17.10.2012 15:30

Najważniejsze że nic aż tak poważnego się nie stało.
Żebra się zagoją, moto całe.

Musisz mi na priva podać swój prywatny adres, bo jak ciebie rozbierałam :haha2: to łańcuszek gdzieś się zawieruszył.

bliźniak 17.10.2012 18:29

okład z młodych piersi na pewno nie zaszkodzi :D :haha2:

ramoneza 17.10.2012 21:13

Baśka noś go na sercu kiedyś się po niego zgłoszę

Mirmil 20.10.2012 16:06

gdy na drodze za zakretem przeznaczenie spotka mnie...
 
Witam

W ostatnia sobote zlamalem noge,oczywiscie na motocyklu,ale banalnie,jechalem wolno,odwrocilem sie do tylu, odruchowo lekko skrecilem kierownica i palcami prawej nogi odeszlem od bryly motocyklu, dojechalem do brzegu drogi,gdzie byl brzeg z piasku, palce zahaczyly o ten piasek, wywinela mi sie noga zupelnie do tylu.(stopa palcami do tylu)
Buta mailem bardzo dobrego(tech 10),wiec kostka wytrzymala,ale zlamaly sie kosci pod kolanem(piszczi i strzalka-zlamanie skretne,czyli kosci sie skrecily wokol osi nogi i zlamaly)
Od razu na pogotowie, dobrze ze mialo to miejsce 10 km od Mielca, taka spokojna popoludniowa przejazdzka to byla
Wsadzili mnie na 3 dni w gips,a we wtorek mialem operacje,do srodka kosci wsadzili dlugiego preta, na gorze i na dole jest zablokowany wkretami.
Leze w szpitalu, w poniedzialek mam wychodzic, pozniej duzo rechabilitacji(nie mma wogole teraz gipsu i nic mi z nogi nie wystaje)
za tydzien sciaganie szwow???
za miesiac kontrola i sprawdzenie,czy noga sie zrasta
i caly czas rehabilitacja



http://www.youtube.com/watch?v=LQMm4...ature=youtu.be

zdjec rtg nie mam naarzie w rece, ale wygladaja niezbyt ciekawie

PARYS 20.10.2012 16:38

"W ch..a wali ty..."

Kuźwa to teraz robocop stary będziesz.
Ja pierdziele - tak na spokojnie jadąc kurcze a sprawa poważna.
Zdrowiej szybko i rehabilituj się

myku 20.10.2012 16:55

Cytat:

Napisał Mirmil (Post 264336)
Witam

W ostatnia sobote zlamalem noge,oczywiscie na motocyklu,ale banalnie,jechalem wolno,odwrocilem sie do tylu, odruchowo lekko skrecilem kierownica i palcami prawej nogi odeszlem od bryly motocyklu, dojechalem do brzegu drogi,gdzie byl brzeg z piasku, palce zahaczyly o ten piasek, wywinela mi sie noga zupelnie do tylu.(stopa palcami do tylu)
Buta mailem bardzo dobrego(tech 10),wiec kostka wytrzymala,ale zlamaly sie kosci pod kolanem(piszczi i strzalka-zlamanie skretne,czyli kosci sie skrecily wokol osi nogi i zlamaly)
Od razu na pogotowie, dobrze ze mialo to miejsce 10 km od Mielca, taka spokojna popoludniowa przejazdzka to byla
Wsadzili mnie na 3 dni w gips,a we wtorek mialem operacje,do srodka kosci wsadzili dlugiego preta, na gorze i na dole jest zablokowany wkretami.
Leze w szpitalu, w poniedzialek mam wychodzic, pozniej duzo rechabilitacji(nie mma wogole teraz gipsu i nic mi z nogi nie wystaje)
za tydzien sciaganie szwow???
za miesiac kontrola i sprawdzenie,czy noga sie zrasta
i caly czas rehabilitacja



http://www.youtube.com/watch?v=LQMm4...ature=youtu.be

zdjec rtg nie mam naarzie w rece, ale wygladaja niezbyt ciekawie

Mirmil,to dokladnie masz tak samo jak ja,identyko.Jednak u mnie minelo juz kilka tygodni(od 27 sierpnia).Za jakis miesiac bede mial wyciagane sruby,a pret kiedys tam za kilka miesiecy.Tez mialem dobre buty i dzieki im noga nie okrecila mi sie na kostce,a na kosciach.Do tego jeszcze nadgarstek jest polamany i za tydzien robie przeswietlenie,ktore pokaze,czy kosci sie juz dosyc zrosly,zeby wyciagac z niego metale.Wracaj do zdrowia :Thumbs_Up:

BLOB 20.10.2012 17:08

A nazywa się to gwoździe śródszpikowe blokowane.
Dobra metoda która pozwala na niemal bezproblemowe życie zaraz po zabiegu.
Rehabilitacja ?? po co w jakim celu do czego jest potrzebna ?? dostałeś zespolenie które umożliwia Ci wywijanie kulasem na prawo i lewo nie ingerujące w stawy. No chyba że w gabinecie odnowy sam na sam z młodą panią o głosie jak anioł i rekach jak diabeł :).
Zdrowia dla wszystkich.

graphia 20.10.2012 17:15

.. i pomyśleć, że w marcu na własne życzenie i za własne pieniądze dałem się pociąć i zespolić (ten cholerny Hallux :))


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.