Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Automat a Manual (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29633)

matjas 23.12.2018 19:49

Cieeeezko coś wymyślić po raz pierwszy :) cholera ;)

tomeks 24.12.2018 14:32

Panowie, a jak się sprawa przedstawia z hamowaniem skrzynią DCT w wersjach AT roczniki 2016-2017 z przepustnicą na lince a 2018 gdzie jest przepustnica drive-by-wire i co za tym idzie kilka opcji hamowania silnikiem ?

Romano 24.12.2018 21:27

Zapinasz S3 oraz mapę URBAN i masz hamowanie jak w supersporcie a jak mało to włączasz magiczny guziczek G do jazdy w off, który ingeruje też , jak mi się wydaje w pracę sprzęgieł.

tomeks 25.12.2018 00:18

Czyli od 2018r hamowanie DCT jest w porządku, a jak sprawa się ma we wcześniejszych modelach ?

Cytat:

Napisał Romano2105 (Post 617068)
Zapinasz S3 oraz mapę URBAN i masz hamowanie jak w supersporcie a jak mało to włączasz magiczny guziczek G do jazdy w off, który ingeruje też , jak mi się wydaje w pracę sprzęgieł.


ex1 25.12.2018 01:49

Cytat:

Napisał tomeks (Post 617077)
Czyli od 2018r hamowanie DCT jest w porządku, a jak sprawa się ma we wcześniejszych modelach ?

tak samo zapinasz tryby S, i hamuje bardzo mocno..

Romano 25.12.2018 22:21

tomeks, przed kupnem też miałem dużo dylematów którą skrzynię wybrać, teraz nie zamieniłbym DCT na manual, ale prawdą jest że trzeba jej się nauczyć, poznać a potem z upływem czasu lubisz i doceniasz ją coraz bardziej, a najbardziej jadąc na stojąco poza czarnym:D

mdxmd 03.01.2019 12:26

też będzie mi dane testować NAT z DCT bo taką nabyłem, ale bardziej z racji ciekawości tego rozwiązania niż świadomego wyboru bo już podczas pierwszej jazdy nie polubiliśmy się cóż może to tylko początki.

po 300km moje spostrzeżenia

- zmienia biegi w większości w innym momencie niż bym chciał :)
- jak jadę spokojnie to ciągle pcha się do 6 biegu chociaż obroty silnika są zbyt niskie (nawet <2000)
- nie redukuje biegu gdy jest nachylenie terenu
- redukuje w zakrętach
- nawet jak manualnie zredukuję bieg łopatką to i tak o chwili jest znowu ten sam pomimo, że jadę z tą samą prędkością np. chcąc coś wyprzedzić
- zamiast trybu D i 3x S wolałbym np 2xD i 2xS albo chociaż jeden w którym sam sobie kiedy ma zmieniąć biegi (np. prędkość/oborty)

Generalnie tryb D mam wrażenie, że jest zaprogramowany na zniszczenie sprzęgła/przeniesienia napędu i zakatowania silnika, operuje biegami na granicy szarpania jakby dodać 200-300 obrotów wyżej na zmianę biegów i byłoby ok.

tyle wad :) na razie

Piterm123 03.01.2019 12:43

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 617966)
też będzie mi dane testować NAT z DCT bo taką nabyłem, ale bardziej z racji ciekawości tego rozwiązania niż świadomego wyboru bo już podczas pierwszej jazdy nie polubiliśmy się cóż może to tylko początki.

po 300km moje spostrzeżenia

- zmienia biegi w większości w innym momencie niż bym chciał :)
- jak jadę spokojnie to ciągle pcha się do 6 biegu chociaż obroty silnika są zbyt niskie (nawet <2000)
- nie redukuje biegu gdy jest nachylenie terenu
- redukuje w zakrętach
- nawet jak manualnie zredukuję bieg łopatką to i tak o chwili jest znowu ten sam pomimo, że jadę z tą samą prędkością np. chcąc coś wyprzedzić
- zamiast trybu D i 3x S wolałbym np 2xD i 2xS albo chociaż jeden w którym sam sobie kiedy ma zmieniąć biegi (np. prędkość/oborty)

Generalnie tryb D mam wrażenie, że jest zaprogramowany na zniszczenie sprzęgła/przeniesienia napędu i zakatowania silnika, operuje biegami na granicy szarpania jakby dodać 200-300 obrotów wyżej na zmianę biegów i byłoby ok.

tyle wad :) na razie

Ucz się dalej skrzyni ;) 300 km to tyle co by odpalić moto :)

Emek 03.01.2019 13:04

Jedynka w dół, reszta w górę to proste :D.

bukowski 03.01.2019 13:19

Prawda jest taka, że w każdy automat trzeba się wjeździć. 1000 km nawet jeśli ktoś jest obyty. Miałem z 10 różnych automatów i ciągle z nowym muszę chwilę porozmawiać, żeby jechał jak chcę.
Ale w moto, dziękuję. Jedyny zysk widzę w korku w mieście.

Sent from my G8441 using Tapatalk

tyran 03.01.2019 13:54

Daj mu na manual i sam zmieniaj jak Ci wygodnie.
Albo ucz ją na sporcie.

Borkow 03.01.2019 19:05

Cytat:

Napisał tomeks (Post 608974)
Zastanawia mnie dlaczego mało popularne jest rozwiązanie pośrednie tj. zastosowanie w manualu oryginalnego Quick Shifter'a Hondy - pozwala ponoć zmieniać biegi bez użycia sprzęgła i odejmowania gazu, zarówno w górę jak i w dół. Mamy lżejszy motocykl o 10 kg, jadąc na stojąco zmieniamy biegi bez odrywania ręki na sprzęgło, zyskujemy czas przy zmianach biegów itp. Koszt ok 2500 -3000 zł.
Nie wiem tego na pewno ponieważ nie używam ale interesuje mnie Wasze zdanie, szczególnie tych osób, które użytkują takie rozwiązanie.

Ja mam taki zestaw i sobie chwalę. Stojąc na moto w terenie wolę trzymać kierę zamiast dusić w sprzęgło. Szkoda tylko, że QS nie działa przy hamowaniu silnikiem. Co do skrzyni manualnej to jej dużym minusem jest dziura między jedynką a dwójką. W terenie jest to spory kłopot. Minusem jest też częste niewchodzenie biegów, ale o tym już tu ktoś pisał. I na koniec mały plus, starzy kumple o pierwsze co pytają to jaką mam skrzynię i jak słyszą, że manual to słyszę "No ja myślę" lub podobne teksty :D.
Automatem nie jeździłem.

Mirek Swirek 03.01.2019 21:19

Cytat:

Napisał Borkow (Post 617997)
Ja mam taki zestaw i sobie chwalę. Stojąc na moto w terenie wolę trzymać kierę zamiast dusić w sprzęgło.

Nie demonizujmy z tym sprzęgłem ;). Osły ujeżdżałem i nadal będę ujeżdżał na luźnych nawierzchniach, bez atakowania ekstremalnych pionów i skoków 5 metrowych... Palec na klamce, może dwa, zawsze pomaga, nie przeszkadza. Trzymanie się pełną łapa kiery zło. Trzymanie motocykla pełną łapą ok, jak ktoś lata na pełnym ogniu, tak. Inaczej zawsze nie...

tomeks 04.01.2019 12:11

Napisz proszę jaki dokładnie masz zestaw QS + .......... Ponieważ ja pytałem o zastosowanie w manualu oryginalnego Quick Shifter'a Hondy.

Cytat:

Napisał Borkow (Post 617997)
Ja mam taki zestaw i sobie chwalę. Stojąc na moto w terenie wolę trzymać kierę zamiast dusić w sprzęgło. Szkoda tylko, że QS nie działa przy hamowaniu silnikiem. Co do skrzyni manualnej to jej dużym minusem jest dziura między jedynką a dwójką. W terenie jest to spory kłopot. Minusem jest też częste niewchodzenie biegów, ale o tym już tu ktoś pisał. I na koniec mały plus, starzy kumple o pierwsze co pytają to jaką mam skrzynię i jak słyszą, że manual to słyszę "No ja myślę" lub podobne teksty :D.
Automatem nie jeździłem.


nabrU 04.01.2019 16:30

Nie napisaleś który model NAT masz bo miedzy 2017 i 2018 są różnice

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 617966)
po 300km moje spostrzeżenia

- zmienia biegi w większości w innym momencie niż bym chciał :)

Jest tryb manualny.

Cytat:

- jak jadę spokojnie to ciągle pcha się do 6 biegu chociaż obroty silnika są zbyt niskie (nawet <2000)
Nue jeździć w trybie D

Cytat:

- nie redukuje biegu gdy jest nachylenie terenu
Redukcja w takich warunkach nastąpi tylko i wyłącznie przy kompletnie zamkniętym gazie.

Cytat:

- redukuje w zakrętach
DCT tak ma (i to nie tylko w NAT). Nie ma z tym żadnego problemu.

Cytat:

- nawet jak manualnie zredukuję bieg łopatką to i tak o chwili jest znowu ten sam pomimo, że jadę z tą samą prędkością np. chcąc coś wyprzedzić
Łopatka w trybie auto to tylko chwilowy override. Więc działa tutaj zgodnie z instrukcją

Sugeruję jak inni pojedzić, aż do tych 300km dojdzie jeszcze jedno zero i wtedy zrobić podsumowanie. Inna sprawa, że piszesz ze kupiłeś z ciekawości a nie z przeokonania, więc zapewne nadal bedziesz narzekał :haha2:

MrWaski 04.01.2019 17:36

Słyszałem że w trybie D można go nauczyć kiedy ma zmieniać biegi. Wystarczy parę razy zbić bieg ręcznie gdy za wcześnie włączy wyższy i pono ma zapamiętać.
Jak jest nie wiem, bo nie mam DCT...

mdxmd 05.01.2019 12:31

Cytat:

Napisał Radarman (Post 618123)
Nie napisaleś który model NAT masz bo miedzy 2017 i 2018 są różnice

Jest tryb manualny.

Nue jeździć w trybie D

Redukcja w takich warunkach nastąpi tylko i wyłącznie przy kompletnie zamkniętym gazie.
D
CT tak ma (i to nie tylko w NAT). Nie ma z tym żadnego problemu.

Łopatka w trybie auto to tylko chwilowy override. Więc działa tutaj zgodnie z instrukcją

Sugeruję jak inni pojedzić, aż do tych 300km dojdzie jeszcze jedno zero i wtedy zrobić podsumowanie. Inna sprawa, że piszesz ze kupiłeś z ciekawości a nie z przeokonania, więc zapewne nadal bedziesz narzekał :haha2:


NAT 2016
chodzi o redukcję podczas podjazdu na wzniesienie,
zobaczymy, nie mniej jednak mi przydałoby się coś pomiędzy D a nawet S1.

Czy zauważyliście jakieś różnice w pracy skrzyni w zależności od zastosowanego oleju silnika? (chodzi o uślizg pomiędzy biegami) wrzucenie 2 biegu jest dość twarde

Novy 05.01.2019 12:31

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 618129)
Słyszałem że w trybie D można go nauczyć kiedy ma zmieniać biegi. Wystarczy parę razy zbić bieg ręcznie gdy za wcześnie włączy wyższy i pono ma zapamiętać.
Jak jest nie wiem, bo nie mam DCT...

Jest tak.
Jak zacznie się odkręcać to też trzyma dłużej na biegach.

Jeżdżę wyłącznie na 'D' i wspomagam 'łopatkami', gdy trzeba.

No, ale może ja nie umiem jeździć :o

Zakochałem się w tej skrzyni (DCT), po przejechaniu pierwszych stu metrów najpierw w eNCeku. W Afryce wybór już był oczywisty.

matjas 05.01.2019 16:30

Ja przyzydzilem i wziąłem manuala ale po 1000km na NC myśle ze ten silnik idealnie współgrałby z DCT. Poczekam az zrobią nc900x ;)

Swoją droga nt nowości to nowe cb500x bardzo dobrze hądzie wyszło.

M

Novy 05.01.2019 16:39

Cytat:

Napisał matjas (Post 618236)
(...)
Poczekam az zrobią nc900x ;)

To mógłby być strzał w dziesiątkę. Ale w sumie ten silnik (750) jest genialny i bardzo dobrze sobie radzi. Ze spalaniem jest również rewelacja!

Cytat:

Napisał matjas (Post 618236)
Swoją droga nt nowości to nowe cb500x bardzo dobrze hądzie wyszło.

Jak będziesz ponownie chciał się zakochać w Twoim eNCeku to przejedź się tym cb500x.
Moto, co by nie mówić ładne. I na tym koniec :D

matjas 05.01.2019 17:55

Uważam ze jako turystyk niecierpiący na zadyszkę, z takim silnikiem leżącym jak w NC ale z 90KM 900-1000ccm i 18l baniakiem + DCT to mogłoby być moto po prostu meeeeega. Jeszcze 19” z przodu i ja się ustawiam w kolejce.

Oczywiście takie moto już niemal jest ;) to NAT ;)
Ale NAT to nie NC.

M

Borkow 07.01.2019 06:16

Cytat:

Napisał tomeks (Post 618076)
Napisz proszę jaki dokładnie masz zestaw QS + .......... Ponieważ ja pytałem o zastosowanie w manualu oryginalnego Quick Shifter'a Hondy.

Mam oryginał.

Louis 26.03.2019 11:54

Cytat:

Napisał Novy (Post 618239)
Jak będziesz ponownie chciał się zakochać w Twoim eNCeku to przejedź się tym cb500x. Moto, co by nie mówić ładne. I na tym koniec :D

Miałeś okazję się przejechać tym nowym modelem? Bo mnie zaciekawił.

Novy 26.03.2019 12:00

Cytat:

Napisał Louis (Post 630126)
Miałeś okazję się przejechać tym nowym modelem? Bo mnie zaciekawił.

W 2018 miałem przez dwa dni, jako zastępcze moto. Nie wiem, który to był model, ale to była świeżynka. Handlarz daje zwykle pojazdy testowe (nowe modele), jako zastępcze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.