Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Atakująca zwierzyna,psy-jak odstraszyć? [wyciętę z opowieści BiH] (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33431)

Franz 01.11.2018 14:17

Nie tylko wilki, ale i białe niedzwiedzie
Mieszkam w sercu Izer
Nigdy nie słyszałem o wilku , a ulica to sami
myśliwi. Dużo jeleni, sarn i lisów

Emek 01.11.2018 14:30

Cytat:

Napisał tyran (Post 609122)
Kilkukrotnie sprawdzone. Jak psy dobiegają to sprzęgło i odcinka+klakson.
Psy się wycofują/zwalniają i pyda do przodu.
Hałas na psy działa.

Zależy. Duże psy pasterskie pilnujące stada nic sobie z tego nie robią jak są w grupie. Jedna sabaka to z reguły tchórz.

Tank 01.11.2018 15:36

3 psy to już stado i działanie instynktu stadnego. Przy ataku może byc klopot z odgonieniem :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

matjas 01.11.2018 15:44

sorry Franek ale Świeradów to tak Izery jak Wrocław Dolny Śląsk :D

historię opowiadał mi lokalny facet z Kopańca. może konfabulował :D a może nie - głowy nie dam.

faktem jest, że jakbym spotkał w nocy 5 takich dzików jak Poncki zdjęcie wkleił to zdrowaśka mogłaby polecieć zaraz po tym jak nogawki by spuchły :D

m

Franz 01.11.2018 16:31

Swieradow to serce gór Izerskich, Kopaniec 20 km dalej w stronę J.Gory na pograniczu Karkonoszy i Izer.
Szklarska Poręba - 20 km na zachód od Swieradowa
To też już Karkonosze. Wrocław w którym mieszkasz
to stolica D.Slaska
Zerknij w Wikipedie
Ale masz w części rację - przeglądam internet i są informacje ze wilki pojawiły się w zimie w okolicach Starej Kamienicy czyli blisko Kopanca. Nawet Kamera w Swieradowie zrobiła fotkę wilkowi
Nie ma ich w lecie. Jest trochę informacji
Najwięcej dzikow jak żyje widziałem w okolicach Berlina

Cezarus 01.11.2018 16:59

Cytat:

Napisał ex1 (Post 609190)
W Albanii w tym roku mijliśmy watahę ok 30 dzikich psów. wizja podejscia takiej sfory w miejsce biwakowania...moze wyglądać nie ciekawie.. :(

EX te psy w Albanii to Kangale ....poczytajcie sobie o nich https://www.psy.pl/rasa/kangal/

matjas 01.11.2018 17:10

Franek z topografią jako tako radzę - droczę się, przecież wiesz. Wilki są w Izerach i nawet jeśli lokalesi tylko tak pierdzielą to kwestia incydentów z ich /wilków/ udziałem to kwestia raczej 'kiedy' niż 'czy'. Wtedy się zacznie jazda myśliwych, ekologów, lokalesów... Coś jak u nas :D

Nie życzę im /wilkom/ ciężkiej zimy, która skłoni je do zejścia do wiosek. pisałem oczywiście o zimie. latem to one mają co robić w górach.

AD REM - te Albańskie kundle japier.... kawał zwierza.

m

bigboykr 01.11.2018 17:34

Z tym gazem/żelem to ja bym jednak uważał. Chodzi o granice. Legalnie nie można do Albanii, Bośni itp. nie i już. Jest to nielegalna broń i o przewożenie takiej możesz być oskarżony.
Chcesz mieć spokój na granicy to przygotuj sobie wcześniej oklejenie pojemnika z gazem jakimś offem albo innym gównem na komary. Nikt nie będzie pytał. Szczególnie jak będzie to na granicy w apteczce.
Dalej tak samo nielegalne, ale działa. Tylko zrobić to trzeba estetycznie.

Pirania 01.11.2018 17:43

Czy ma Bałkanach/Gruzji czy u siebie na Podhalu nie raz wpakowałem sie na łąkę gdzie lowce pasa i pasterskie owczarki mają ochotę mnie zjeść.. Widzą intruza i jak po sznurku do mnie..wtedy zwalniam, one się zbliżają i jak już nie wiem 20m przede mną wtedy redukcja i ogień ! Jeszcze mi się nie zdarzyło zeby kundel tak szybko się napędził jak moto.
PS
Na szukanie gazu, piepszu, sex żelu..nie sadze abym znalazl czas..

marta 01.11.2018 18:59

Testowałam odstraszacze dźwiękowe. Wjechałam w gospodarstwo z pięcioma wielkimi psami w tym jeden na uwięzi ( liczyłam, że droga prowadzi dalej ). Stanęłam. Okrążyły mnie w odległości jakiś dziesięciu metrów i obszczekiwały, więc nie był to wściekły atak. Ten, co dźwięk wywołuje się gazem w sprayu - nic nie warty, w ogóle go nie zauważyły. Innym razem użyłam takiego, co go nie słyszymy. Pies sporo kręcił się koło obozowiska i po nim, przez dwa dni, żarcie mu pachniało. Zero agresji, więc nie jest to najlepszy przykład, ale jeden krótki sygnał - wstał i oddalił się szybkim truchtem. Następnego dnia trzymał się już z 50m od.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.