Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Huska FE501 i czy było warto (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44632)

Emek 27.07.2023 11:03

Ohlinsa musiał do czegoś wstawić. :haha2:

diego 27.07.2023 11:08

na te 500ke adv piraniową wielu jest chetnych :D

Pirania 27.07.2023 11:33

Cytat:

Napisał Babel (Post 824508)
Widze po przebiegu że ona Ci kompletnie niepotrzebna jest :lol8::lol8:...mówiłem że kupie od Ciebie :D

:p
Za fajna żeby sie pozbywać, cieżko trafić drugą taką, sam wiesz! ;) Więcej zimą latała z taśmą czy kolcach niż w sezonie..

Aaa jeszcze lampę wrzuciłem enduro-techa, robi robotę! ;)

Lucky Luke 27.07.2023 11:42

Lampa enduro tech
większy zbiornik
podnóżki pivot
zawieszenia ohlins
Kolce
I taśma na zimę

Seria jak uj... :P
Dobrze , że małżonka nie wie ile te graty z "promocji" kosztowały :D

Pirania 28.07.2023 21:17

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 824515)
Lampa enduro tech
większy zbiornik
podnóżki pivot
zawieszenia ohlins
Kolce
I taśma na zimę
Seria jak uj... :P

:haha2:
Mikołaj Szczodry na Podhalu .;)

ctomch 13.09.2023 13:00

Tak żeby zamknąć ten wątek i otworzyć nowy, ale z czasem bo póki co jestem skupiny na odbudowie 1VJ.
Kupiłem (zn. zamówiłem). Husqvarnę FE501 '24. Powinna przyjechać w październiku lub w marcu, albo kiedyś. Taką informację dostałem od dilera. Także tego. Póki co nie ma się czym ekscytować.

ctomch 08.11.2023 12:17

FE501 zagościła już w garażu, zatem proszę o zmianę tytułu wątku na "Huska FE501 i czy było warto" oraz przeniesienie we właściwe miejsce

Mallory 08.11.2023 13:09

Cytat:

Napisał ctomch (Post 835757)
FE501 zagościła już w garażu, zatem proszę o zmianę tytułu wątku na "Huska FE501 i czy było warto" oraz przeniesienie we właściwe miejsce

Zrobione przyjacielu:))) może tak być?

ctomch 08.11.2023 13:13

Dzięki, jak najbardziej. Zobaczymy co to z tego wszystkiego się finalnie wykluje. Czas na przemyślenia i określenie swoich potrzeb miałem. I dobrze się stało, że nie kupiłem od razu tego motocykla, tylko się trochę namyśliłem. Zapał w modyfikacjach też jest studzony przez brak gadżetów, okazuje się że jest sporo różnic w roczniku 24, ale też i między KTM-em a Huską. I tak np. 15 litrowe zbiorniki do EXC '24 nie pasują do Huski, a do Huski jeszcze nie ma.

ctomch 15.11.2023 13:51

Ok, to pierwsze wrażenie mogę opisać.
1) Wibracje - nie jest źle, spodziewałem się że będzie gorzej, największe wibracje są od podnóżków. Tu dużą różnicę robią buty. W turystycznych TCX-ach Baja jest źle, w Alpinestars Tech7 jest dobrze
2) Ergonomia - motocykl jest jakby skrojony dla mnie, pozycja zarówno siedząca jak i stojąca jest idealna. Nic nie muszę zmieniać ani poprawiać
3) Jazda - w terenie zachowuje się bardzo neutralnie, w zasadzie nie trzeba pomagać balansem przód-tył jak przy ciężkich motocyklach, oczywiście szybsze winkle wymagają dociążania przodu szczególnie z bardziej odkręconą manetką. Silnik jest bardzo liniowy i przewidywalny (na mapie 1), hamulce bardzo dobrze dozowalne
3) Silnik - jak wyżej, na mapie 1 silnik jest bardzo liniowy i zupełnie nie czuć wielkiej mocy pod tyłkiem, mapa 2 to już inna para kaloszy. Różnica jest bardzo duża. Kontrola trakcji działa, nic więcej na jej temat nie powiem na razie. QS działa bardzo płynnie i bez szarpnięć.
4) Zawieszenie - miodzio, jeździłem na ustawieniach "comfort" i jest komfort. Sag udało mi się ustawić tak jak jest teraz, ale z bagażem i dodatkami na pewno czeka mnie wymiana sprężyn. Miałem okazję pojeździć modelami z Xplorem i 4CS. Tutaj różnica jest bardzo duża, in plus. Przede wszystkim regulacja działa i jest to odczuwalne.

Co zrobiłem. Na razie w sumie nic. Postępuję wedle zasady, że potrzeby pojawią się po drodze. Na razie sprawdziłem przełożenia 13:50, 14:50 (standard), 15:48. 13:50 jest na pewno dobre do wolnej technicznej jazdy, motocykl jedzie jak traktor na reduktorze. 15:48 to moim zdaniem dobry kompromis do robienia większej ilości kilometrów.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.