Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Co wybrać - Tiguana, Pajero IV czy Santa FE? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36249)

muszel72 24.11.2019 21:34

Mirkoslawski, a jeździłeś kiedyś tym LC 120, że twierdzisz że to bardziej off niż on? Wiele tyś w trasie przejechałem w absolutnym komforcie ze świadomością możliwości zjechania poza utwardzone drogi. Pzdr

mirkoslawski 24.11.2019 21:44

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 659198)
Mirkoslawski, a jeździłeś kiedyś tym LC 120, że twierdzisz że to bardziej off niż on? Wiele tyś w trasie przejechałem w absolutnym komforcie ze świadomością możliwości zjechania poza utwardzone drogi. Pzdr

Jechałem - czy jeździłem? Nie wiem, ile trzeba przejechać, żeby to stwierdzić. Swoje wnioski wyciągam na podstawie swoich doświadczeń (jechałem kilka razy LC 120) i opinii (subiektywnych) z netu i od znajomych.
Muszel - ja naprawdę nie widzę różnicy między moim startym Terracanem a starą LC 120 (bo w moim budżecie na starą mnie stać tylko).

Łukasz - Fiata nie biorę pod uwagę, zbyt egzotyczny (rzadki w sensie, podobnie jak dodge).

MUTT 24.11.2019 21:58

... a o RAV 4 nie wspominał nikt - mieści się w budżecie ..... może " Znafcy " coś dopiszą ... :)

mirkoslawski 24.11.2019 22:01

Rav4 odpada - nie leży mi jakoś :)
Ale że nikt nie ma Santa Fe po 2012 roku?

Novy 24.11.2019 23:10

O nowej Dacii Duster nawet Hołek się pozytywnie wypowiadał.
Mówił, że już fabryczne zawieszenie jest dobre.
Jej sprawności terenowe (4x4) są też całkiem, całkiem.

APC 25.11.2019 07:03

Użytkowałem Pajero IV przez kilka lat. Mówienie, że to SUV i porównywanie tego samochodu z Tiguanem czy innym badziewiem uważam co najmniej za niestosowne :)

Samochód jest w swojej konstrukcji genialny, bardzo komfortowy, bogato wyposażony i pancerny. Ma niezależne zawieszenie wszystkich kół przez co prowadzi się na czarnym prawie jak samochód osobowy a nie wóz drabiniasty postawiony na ramie jak LC120 itp.

Jeżeli jesteś zainteresowany PIV to napisz do mnie. Bardzo chętnie poopowiadam.

Dodam tylko, iż swoje Pajero IV sprzedałem rok temu, wsiadłem w plaskacza i znów szukam Pajero IV :)

mirkoslawski 25.11.2019 07:17

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 659196)
Sprawdź Fiata Fremonta 3.6 albo Dodga bo to te same auto. SUV z 4x4.

Cytat:

Napisał APC (Post 659215)
Użytkowałem Pajero IV przez kilka lat. Mówienie, że to SUV i porównywanie tego samochodu z Tiguanem czy innym badziewiem uważam co najmniej za niestosowne :)

Samochód jest w swojej konstrukcji genialny, bardzo komfortowy, bogato wyposażony i pancerny. Ma niezależne zawieszenie wszystkich kół przez co prowadzi się na czarnym prawie jak samochód osobowy a nie wóz drabiniasty postawiony na ramie jak LC120 itp.

Jeżeli jesteś zainteresowany PIV to napisz do mnie. Bardzo chętnie poopowiadam.

Dodam tylko, iż swoje Pajero IV sprzedałem rok temu, wsiadłem w plaskacza i znów szukam Pajero IV :)

Dla każdego "terenówka" to coś innego ale o to nie będziemy się licytować ;)

Druga opinia na temat Pajero IV i równie skrajna, jak pierwsza...:dizzy:
Zamiast na PW (jesli Tobie to nie przeszkadza) napisz prosze w wątku, jaki silnik polecasz, jaki miałeś, jakie "bolączki", na co uważać - będę bardzo wdzięczny ;)
Jeśli możesz, napisz jak koszty eksploatacji (paliwo, części, serwis) :bow:

Dzieju 25.11.2019 07:26

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 659204)
Ale że nikt nie ma Santa Fe po 2012 roku?

Kolega ma już ze 3 lata, nie zgłaszał uwag , mogę go podpytać co myśli.

wojtekk 25.11.2019 07:29

Santa fe mają znajomi. Ciągają nim konie. Nie zgłaszają uwag. Tyle , że nie jeżdżą szybko po trasie ani nie jadą w teren. Więc tego nie powiedzą jak się sprawuje. Serwis ciut droższy , części sporo.

mirkoslawski 25.11.2019 07:45

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 659219)
Kolega ma już ze 3 lata, nie zgłaszał uwag , mogę go podpytać co myśli.

Będę wdzięczny :)

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 659220)
Santa fe mają znajomi. Ciągają nim konie. Nie zgłaszają uwag. Tyle , że nie jeżdżą szybko po trasie ani nie jadą w teren. Więc tego nie powiedzą jak się sprawuje. Serwis ciut droższy , części sporo.

Ja ani szybko nie chcę jeździć, ani w teren :Thumbs_Up: dojazd nad rzekę czy jazda po polnych drogach dla mnie "terenem" nie jest ;) Dzięki!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.