Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Korsyka z przyczepką (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35741)

Dario 18.01.2020 23:04

Szkoda czasu na bazę wypadową.
Jesli wyladujesz w Bastii to jedź na północ.
Objedź Cape Corse. Potem wzdłuż zachodniego wybrzeźa, przez Saint Florent, lille Rouse, Calvi, Porto a potem przez Ajaccio do Bonifacio. To trasa na 2 dni na spinkę ale lepiej zrobić ją w 3 dni to coś przynajmniej zobaczysz. Trzymaj się morza. Trasy bajkowe.
Każde z wwym. miast to perełka. I wiele innych po drodze. Doczytaj sobie w przewodniku.
Z Bonifacio jedź na Porto Vecchio i z tamtąd w góry.
To już calkiem inna Korsyka. Bardziej dzika i mniej komercyjnaale nie mniej egzotyczna.
Wschodnie wybrzeże olej bo jest najmniej atrakcyjną częścią Korsyki. Płasko i nudno.
Ja jestem w Korsyce zakochany. Bylem już 4 razy i na pewno jeszcze kiedyś tam pojadę.
PS.
Korsyka jest droga. Szczególnie w sezonie.

radiolog 19.01.2020 07:03

Korsyka z przyczepką
 
Cytat:

Napisał luk2asz (Post 665643)
Zastanów się czy robić bazę wypadową, niby Korsyka nie duża ale w 7 dni zjeździsz ją cała chyba lepiej przemieszczając się codziennie.



7 dni to cały wyjazd, na Korsyce 4 dni, reszta to powrót na kołach


Cytat:

Napisał Dario (Post 665651)
Szkoda czasu na bazę wypadową.
Jesli wyladujesz w Bastii to jedź na północ.
Objedź Cape Corse. Potem wzdłuż zachodniego wybrzeźa, przez Saint Florent, lille Rouse, Calvi, Porto a potem przez Ajaccio do Bonifacio. To trasa na 2 dni na spinkę ale lepiej zrobić ją w 3 dni to coś przynajmniej zobaczysz. Trzymaj się morza. Trasy bajkowe.
Każde z wwym. miast to perełka. I wiele innych po drodze. Doczytaj sobie w przewodniku.
Z Bonifacio jedź na Porto Vecchio i z tamtąd w góry.
To już calkiem inna Korsyka. Bardziej dzika i mniej komercyjnaale nie mniej egzotyczna.
Wschodnie wybrzeże olej bo jest najmniej atrakcyjną częścią Korsyki. Płasko i nudno.
Ja jestem w Korsyce zakochany. Bylem już 4 razy i na pewno jeszcze kiedyś tam pojadę.
PS.
Korsyka jest droga. Szczególnie w sezonie.

Rozumiem, ze połowa maja to wysoki sezon, lepiej rezerwować wtedy nocleg z wyprzedzeniem, czy szukać na miejscu na żywioł ?

muszel72 19.01.2020 08:46

Połowa maja to nie wysoki sezon.

Dario 19.01.2020 09:20

Cytat:

Napisał radiolog (Post 665661)
7 dni to cały wyjazd, na Korsyce 4 dni, reszta to powrót na kołach.
Rozumiem, ze połowa maja to wysoki sezon, lepiej rezerwować wtedy nocleg z wyprzedzeniem, czy szukać na miejscu na żywioł ?

Za późno przeczytałem Twoj pierwszy post, bo przekonywał bym Cię do pierwotnego planu tzn. Samochód z przyczepką.
Przy dobrej organizacji taki plan jest najlepszy z punktu widzenia wykorzystania czasu.
Jeden dzień jedziecie non stop, zmieniając się za kierownicą.
Najlepiej jechać do Livorno. Najbliżej Bastii i najwięcej promów.
W porcie Livorno jest duży parking. Zostawiasz tam samochod i przyczepę. Obok naszego zaprzegu ostatnim razem stalo jeszcze ze 3 podobne.
Bierzesz nocny prom i śpicie na promie.
Jeździsz 4-5 dni po Korsyce i wracasz tak samo.
Parking w Livorno nie jest tani ale też nie zaporowo drogi.
Dokładnie już nie pamiętamale doczytaj sobie w Internecie
Niczego nie rezerwuj. Z Bookingiem dasz sobie radę na bieżąco.
Ceny hoteli od 50 - 120 EUR. Najdrozej w znanych miejscowościach nad morzem. Kempingi 30-40 za domek. Za namiot nie patrzyłem ale sprawdź na www.

W maju ceny będą jeszcze przedsezoniwe ale w miejscowościach nad morzem będzie już drogo.
Jakbyś chciał pogadac to daj znać na priv.

FELIX 19.01.2020 10:18

Byliśmy w tym samym okresie w 2019r. Robiliśmy Sardynię offem i przy okazji zrobiliśmy Korsykę. Bylem na korsyce 4x ale teraz pierwszy raz z nastawieniem off.IMO nie ma sensu robić bazy wypadowej lepiej zrobić plan " ramowy" typu dzisiaj jedziemy do Corte i tam śpimy...nie ma problemu z noclegami na bookingu jest wszystko. A można też zapytać w dowolnym motelu/hotelu ile za nocleg ? i negocjować :-) Lepiej brać nocleg w centrum jakiegoś fajnego miasta bo..wszystko masz blisko i otwarte..dojazd ,prysznic i w miasto..na peryferiach różnie z tym bywa .

Emek 19.01.2020 11:29

Potwierdzam. Byłem na Korsyce z partyzanta i wszystkie noclegi ogarniałem na miejscu nawet nie z dnia na dzień tylko jak nadchodził zmierzch to szukaliśmy noclegu. Większość od strzała a raz musiałem szukać drugiego campingu bo nam się nie podobał choć miejsca były.

radiolog 19.01.2020 14:00

Cytat:

Napisał Emek (Post 665695)
Potwierdzam. Byłem na Korsyce z partyzanta i wszystkie noclegi ogarniałem na miejscu nawet nie z dnia na dzień tylko jak nadchodził zmierzch to szukaliśmy noclegu. Większość od strzała a raz musiałem szukać drugiego campingu bo nam się nie podobał choć miejsca były.



A kempingi z opcją domków , czy tylko namiot


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

luk2asz 19.01.2020 14:28

Jak 4 dni na miejscu, to tym bardziej nie robiłbym bazy tylko objeżdżał.

Emek 19.01.2020 15:01

Cytat:

Napisał radiolog (Post 665718)
A kempingi z opcją domków , czy tylko namiot


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oba warianty były możliwe. Domki były dość drogie i w większości porezerwowane ale dało się. Tam campingów masz od cholery. Nie ten to kolejny obok. Gorąco polecam interior. Wybrzeże jest w mojej ocenie przereklamowane i dość niebezpieczne. Kupa kolesi na ścigach, dużo ślepych zakrętów. Prawie zwymiotowałem bo mi się w głowie zaczęło kręcić. Za to w interiorze prawie pusto, świetne drogi, można ciut pozbaczać w offa jak nie jest pogrodzone i ludzie całkiem inni. Corte wymiata. Ja spałem na kampingu koło lotniska. Do miasta koło 5 kilosów. Miasto koniecznie wieczorem należy zaliczyć. Świetny klimat.
Luk2asz ma rację. Nie warto tam rzucać kotwicy, lepiej objazdowo.

FELIX 19.01.2020 16:09

Maj to jeszcze za wcześnie na kampingi...ja bym je odpuścił.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.