Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   RD04 cóś nie teges. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23209)

fassi 26.02.2015 16:04

Tu masz fajnie to opisane, niestety w jezyku wroga :( ale rysunki sa fajne i jest tam wszystko pokazane

http://www.andreeweb.de/Motorrader/F...nal_pumpe.html

Evvil 26.02.2015 16:04

Fassi - myślę że żeby rozkminić kto ma rację należałoby zrobić 3 browary :). Dyskusja robi się mocno akademicka. Przyznam, że w zakresie sposobu sterowania pompą wydaje mi się że możesz mieć rację. Jeśli napięcie na kostce od pompy jest stałe w czasie pracy silnika to zamykam gębę w tym temacie. Ale to temat poboczny

Niezależnie od zasady działania uprę się przy jednym.

Pompa = wysterowany skład mieszanki
Brak pompy = problem ze składem mieszkanki z uwagi na brak kontroli nad ilością paliwa docierającą do komór gaźnika.

Ps. daj spokój, drutem umiem powiedzieć tylko "Gdzie jest bunkier waszego głównodowodzącego?"

mirkoslawski 26.02.2015 16:12

Ok - czytam i uczę się...czy w takim razie jeśli na grawitacji spalanie w komorze ma wyższą temperaturę (brak pompy = brak sterowania ciśnieniem w gaźnikach) powinno być to widać na świecach (białe) - tak? Trochę mnie zaczyna męczyć wizja nadpalonych zaworów...z drugiej strony Majki przelatał ładnych dziesiąt km...

fassi 26.02.2015 16:13

Evil, zadne akademickie, to jest wiedza podstawowa mechanika ktory robi cos przy gazniku i rozumie co robi. Jak czytam ze np. motur sie dusi okolo 1/4 manetki to zawsze mozna przeczytac "wyczysc gazniki ultradzwiekiem" jakby to bylo jedyne lekarstwo (co czesto sie udaje). Ale jesli dalej motur nie dziala to "pewnie cos z zaplonem..."

Przy Twoim uparciu mozna wyrzucic plywak i jego zaworek z gaznika, bo przeciez pompa steruje skladem mieszanki ;) Sprezyna w pompie utrzymuje tylko stale cisnienie w szlauchu a elektryka naciaga tylko ta sprezyne. A browary chetnie zniszcze ;)

ps. Miroslawski, nie przejmuj sie tak tym bo nasze motury maja duze rezerw konstrukcyjnych i duzo wybaczaja. Tak, beda jezdzic bez pompy i nic sie pewnie nie stanie. Gaznik to wynik rozwoju przez jakies 100 lat, wiec jest troche bardziej skomplikowany niz sie mysli ale zrozumienie tego jest bardzo proste. Zaczalem ta dyskusje nie zebyscie pompy zalozyli, ale zeby mlode pokolenie nie myslalo ze mieszanka to bzdury i wiedzialo jak naprawic afryke od dziadka ktora znalezli w stodole :D

tyran 26.02.2015 16:15

Łał, ale sie sypnęło ;).
Oczywiście chcę naprawić, tylko nie wiem czego szukać.
Pójść w oryginał, Faceta czy coś innego?

fassi 26.02.2015 16:22

Rt (dopisz sobie jaka normalna ksywe pod nikiem ) otworz dekiel pompy i pacz do srodka, podepnij pod motura i pacz jak pracuje albo nie. Zrob zwarcie na stykach srubokretem i zobaczysz czy tlok podskoczy. Jak zdasz relacje to pokminimy co i jak. Wiecej jak zepsuc nie mozesz ;)

Evvil 26.02.2015 16:43

Fassi, nie miałem na myśli że pompa steruje składem mieszanki - to bzdura. Chodziło mi o to, że steruje ona ciśnieniem paliwa dochodzącym do gaźnika a to ma wpływ na mieszankę!!!!!

fassi 26.02.2015 16:53

Tu masz racje, oczywiscie. Szukam rysunku przecietej pompy, gdzies mialem ...

Evvil 26.02.2015 17:01

Chciałbym zauważyć że jeszcze raz przeczytałem swoje wypowiedzi i nigdzie nie stawiam tak bzdurnej tezy jak sterowanie składem mieszanki przez pompę....




urażony.:cold:

wolly 26.02.2015 17:02

Kurde nie wiedziałem ze mam maszynę prawie latająca i jak można sobie życie skomplikować , idę zdjąć czapki i zobaczyć te nadpalone zawory .
Do powyższych wykresów powinniście uwzględnić jeszcze :wysokość lotów , ciśnienie przed filtrem , jego czystość , fałszywe powietrze,zawirowania w komorze spalania oraz łatwość wypróżniania się (ukł, wydech).
nie wiem co na to wszystko pan pływak i pan zaworek iglicowy powie ale jest kilka motocykli co bez pompy jeździ daje radę jak na przykład trampek i jakiejś większej różnicy w gaźnikach nie zauważyłem . Pompa pomaga daje luxus ale tez bez niej nie ma tragedii jedynie bardziej cierpią zaworki przy pełnej bańce ale kto na zimę tankuje pod korek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.