Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hobby Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=275)
-   -   Rzuf forumowy. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37916)

Dzieju 15.08.2020 12:48

Psy ubierają w przeróżne ubranka to może i dla niego jakieś antypoślizgowe kostkowe skarpetki i będzie driftował po twardym :)

kurol 15.08.2020 12:50

Normalnie zolw caly czas offem chodzi,tylko czasami jak go wkladam do wanny to go potem puszczam po chalupie :)
W lecie ma zabezpieczony wybieg na trawniku przed chalupa.

managa 15.08.2020 13:01

Proszę nie puszczać żółwia po podłodze, jeśli zależy Ci na jego zdrowiu ;)

edit: jeśli to jednorazowy wybryk, to super, wybieg zewnętrzny to najlepsze co możemy dać tym żółwiom w niewoli :)

Artek 15.08.2020 13:12

Pogadałem z kumplem co kiedyś miał stepowego za dzieciaka. Na jesień sam się przygotowywał do spania. Znaczy często robił kupę, potem drapał w kącie szafkę. Tak z miesiąc... Potem zasypiał w tym kącie. Jak się budził to mama wiedziała pierwsza. Kwiatki wszystkie opędzlował na początek. Bardzo lubił mlecz, te żółte kwiaty. Kolega miał go z 5 lat. Uciekł kiedyś w ogrodzie:( To było bardzo dawno temu.
Aga, podejście do tych gadów masz wzorowe. :bow:

CzarnyEZG 15.08.2020 13:21

4 Załącznik(ów)
żeby nie było, że nie motocyklowo.

Managa - w Albanii też czasami łażą takie po twardym i im nic nie jest :)

stopa-uć 15.08.2020 15:19

Agnieszko ,
wiem, , dżentelmeni nie powinni wytykać nieporządku w lodówce--(bucik)
przepraszam że poruszyłem TEN temat.

NIC nie piłem , do gentle-mena też mi sporo brakuje,
ale żółwie lubię oglądać.

ciał

managa 15.08.2020 15:48

Co do żółwi spotykanych na Bałkanach - po pierwsze moje marzenie, żeby takiego kiedyś spotkać na żywo :) Albo gdzieś na stepach. Po drugie - jeśli spotkanie takiego na drodze, to przenieście delikatnie na drugą stronę, ale nie podnoście bardzo w górę, ani nie dawajcie sobie z nim buzi, bo to straszny stres dla takiego dzikożyjącego. Dla was może się skończyć osikaniem :D

Artek -"spanie" przez taki długi czas w pokojowej temperaturze może się skończyć bardzo źle, więc jakby ktoś znał kogoś, komu żółw tak spędza zimę, to niestety - albo lodówka, albo trzeba go budzić, dawać pod lampę, karmić, żeby organizm pracował normalnie :)

Wybaczcie, ale jednym z celów mojego życia jest to, żeby każdy żółw był szczęśliwy i bardzo poważnie podchodzę do tematu :)

consigliero 15.08.2020 20:25

5 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał managa (Post 693348)
Co do żółwi spotykanych na Bałkanach - po pierwsze moje marzenie, żeby takiego kiedyś spotkać na żywo :) Albo gdzieś na stepach. Po drugie - jeśli spotkanie takiego na drodze, to przenieście delikatnie na drugą stronę, ale nie podnoście bardzo w górę, ani nie dawajcie sobie z nim buzi, bo to straszny stres dla takiego dzikożyjącego. Dla was może się skończyć osikaniem :D


Wybaczcie, ale jednym z celów mojego życia jest to, żeby każdy żółw był szczęśliwy i bardzo poważnie podchodzę do tematu :)

Nasza pierwsza wspólna wycieczka na Bałkany motocyklem i podczas zjazdu od strony jeziora Szkoderskiego w kierunku Ulcinij spotkaliśmy naszego pierwszego żółwia, później widywaliśmy na szczęście niezbyt często takie przejechane przez samochód. Podczas tego spotkania po krótkim przywitaniu


Ruszył na drugą stronę jezdni gdzie był wysoki krawężnik, raczej chyba nie do zdobycia dał niego. Odwróciłem go aby pokazać mu właściwy wg mnie kierunek


Po krótkiej chwili zawrócił aby napierać na krawężnik


Wymyśliłem że może idzie w stronę jeziora to wystawiłem go ponad krawężnik i rozeszliśmy się każdy w swoją stroną.
Kilka lat później nawet Chinook spotkał swojego żółwia gdzieś w Grecji


CzarnyEZG 16.08.2020 08:32

One mają bardzo dobry radar wbudowany.
Mój jak się uprze, że chce iść na przykład na północ, to choćbyś go odwracał i przekładał gdzie indziej, to i tak w tym samym rogu działki wyląduje.

To chyba zależy od pory roku i pogodny.
Ale jak się uprze, że gdzieś idzie, to nie ma mocnych.

krakus 16.08.2020 11:45

Cytat:

Napisał managa (Post 693348)
Co do żółwi spotykanych na Bałkanach - po pierwsze moje marzenie, żeby takiego kiedyś spotkać na żywo :) Albo gdzieś na stepach. Po drugie - jeśli spotkanie takiego na drodze, to przenieście delikatnie na drugą stronę, ale nie podnoście bardzo w górę, ani nie dawajcie sobie z nim buzi, bo to straszny stres dla takiego dzikożyjącego. Dla was może się skończyć osikaniem :D

Wybaczcie,

Przenosiłem takiego jednego, bardziej wyglądało jakby chciał mnie "osrać" :) wylały się z niego białe płyny na obydwie strony.
Teraz już wiem, że może za wysoki lot mu sprezentowałem


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.