Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Yamaha (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=255)
-   -   T700 - Regulacja zawieszenia przedniego - dobicia i odbicia - zasada działania (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36020)

sudden 19.05.2022 15:52

W T7 nie miałem problemu ze szprychami.

midro 19.05.2022 19:52

Ja sobie kupiłem klucz do dokręcania szprych, moto na podnośnik i każdą szprychę sprawdzałem po kolei. Z wyczuciem, która szprycha była trochę luźniejsza dokręciłem. Ale żadna szprycha nie była mega mocno luźna, a latam po wertepach powyżej setki.

Melon 19.05.2022 20:18

Ja tam się nie znam i szprych bym nie dotykał bo można jeszcze bardziej popsuć. Jak jest na gwarancji to wal do serwisu. Wiem że w niemcowni gościowi koło zmienili w CT bo miał za luźne szprychy albo oddaj do Pawła z Bielska B.

midro 19.05.2022 20:58

W serwisie byłem tylko na pierwszej wymianie oleju po 1000km, a później z awarią czujnika położenia biegów.
Wszystkie inne czynności serwisowe, których nie jest wiele przy T7 robię sam.
Moim zdaniem nie jest bezpiecznie jeździć motocyklem który ma luźne szprychy.
Jak ktoś nie czuje się na siłach, to faktycznie niech lepiej nie rusza szprych i zleci to jakiemuś specjaliście. Ja zrobiłem sobie sam i satysfakcję z tego mam. Koła się kręcą i są proste, sprawdziłem też sam bo wyważarkę mam. Kupiłem ją ostatniej zimy gdy zmieniałem gumy w Tenerce, oczywiście też sam.

Melon 19.05.2022 21:12

Pewnie masz dokumentację i klucz dynamometrczny do szprych to możesz robić. Ja nie mam .

midro 19.05.2022 21:42

Dokumentację mam, mogę Ci wysłać jak zechcesz.
Jak byłem w serwisie po 1000 km, to widziałem z bliska jak Pan mechanik sprawdzał szprychy w mojej Tenerce i co niektórą dokręcał, na czuja ręką.
Po 10 000 km zrobiłem to samo na podwórku i jest ok:).
Mam dwa klucze dynamometryczne, ale żaden nie podejdzie do szprych, w sumie to nawet bałbym nyple kręcić kluczem dynamometrycznym. Większe zaufanie mam do swojej ręki.

qbaRD07 20.05.2022 09:23

Hej, w temacie szprych to żadna nie jest luźna, niektóre po prostu da się nieco poruszyć inne nawet nie drgną. "Ruszają" się te z większą ilością widocznego gwintu, stąd wniosek że może włosi mieli akurat przerwę na kawe.
Koła proste, yama śmiga aż miło, generalnie jestem zachwycony. W weekend zabawy z zawieszeniem.

matjas 20.05.2022 09:32

Szprychy powinny mieć JEDNAKOWE napięcie - w skrócie: dzwonić mniej więcej tak samo.
do szprych są nawet specjalne klucze dynamometryczne więc moje słowa to nie jest jeno czcza gadanina.
dokręcanie szprych ręcznie bez dynamometru nie jest niedopuszczalne ale robienie tego na oko bez jakiegokolwiek punktu odniesienia już jest.

poskładałem w życiu trochę kół, nawet koła do r1100gs, których nie tykają się nawet ASO i wiem, że jak koło jest dobrze zrobione to bicie dopuszczalne fabryczną tolerancją /często w okolicy 0,8-1mm/ jest MEGA zauważalne nawet bez czujników.

Wszystko co czuć na kierownicy, co nie jest wadą ogumienia bądź jego montażu, dyskwalifikuje takie koło z użytkowania do czasu weryfikacji.

Nie wiem czy jest tu z czym dyskutować.
m

Melon 20.05.2022 16:50

Matjas :Thumbs_Up:

Widmo80 15.03.2023 21:35

Minął już prawie rok od kiedy kupiłem tenerkę i czas na jakieś mody w przednim zawieszeniu.
Górne śrubki- regulacja odbicia , czyli jak szybko wstaje po dobiciu + odpowierzenie
Dolna regulacja po wyjęciu gumki, do dobicia , czyli jak szybko dobija na wybojach
Tak to zrozumiałem.
Tylko pewnie nic mi te regulacje nie dadzą, przy moich około 100 kg.
Może pojawiły się jakieś nowe sprężyny , twardsze, żeby było lepiej?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.