Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   O ładowaniu aku słów kilka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38450)

pałeł 20.02.2023 21:12

Cytat:

Napisał Artek (Post 809057)
O tym właśnie piszę Pałeł.
Ładowanie kwasiaka "na full" w niskich temperaturach zimowych także może szkodzić akumulatorowi.

obstawiam na trochę inna technologie aku pewnie litówka jakaś one tak maja takie cuda chociaż diabli tam wiedza cos sobie merc wymyślił pewnie w stosownej "knidze serweiosowej" do tego samochodu gdzies to jest opisane ale kto być chciał tego szukać :D

Dzieju 21.02.2023 06:12

Cytat:

Napisał Artek (Post 809096)
Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem.
Układ ładowania auta nie chciał ładować akumulatora do pełnej pojemności z powodu zbyt niskiej temperatury. WYDAJE MI SIĘ, że jest to celowy zabieg, aby przedłużyć życie aku.
Nowy mercedes z końcówki zeszłego roku (bo takim z kamerami :vis:zamiast lusterek przyszło mi mieć nieprzyjemność) już nie pokazuje napięcia w instalacji a tylko pokazuje ikonę z stanem % naładowania aku.
No i :) mój wyświetlał ikonę, że nie naładuje do pełna, bo jest zbyt zimno. Doładowywał tylko do ok. 80%.

Postaram się to zobrazować, jak wrócę do pracy ( a nie wiem, kiedy wrócę:D).

Ja bym bardziej obstawił technologię szybszego zniszczenia akumulatora, kolejny jest już wyprodukowany i czeka na zakup.
Podałeś przykład odcinania ludzi od wszelkich informacji by nie mogli ich wykorzystać do zarzutów o złe działanie i reklamowania uszkodzeń.
Użytkowanie nienaładowanego kwasowego akumulatora to jakaś herezja.
Może masz tam inną technologię akumulatorów a wtedy może być to możliwe.

Artek 21.02.2023 15:29

Są to zwykłe akumulatory kwasowe z korkami do kontroli stężenia/poziomu elektrolitu.

Dogrzebałem się do instrukcji obsługi:
-Akumulatory ładować w temperaturze otoczenia powyżej 0 . Optymalna temperatura otoczenia wynosi od 10 do 25 .

Ponadto dzwoniłem do serwisu i pogadałem sobie z serwisantem. Jego zdaniem nie ma przeciwskazań do ładowania akumulatorów z zewnętrznego źródła (prostownik). Niemniej pan potwierdził mi, że poniżej 7-8 C auto doładuje akumulatory tylko do ok. 80% pojemności. Ponoć robi się to w celu przedłużenia życia akumulatorów.


Swoją drogą powiem, że rzadko wymieniało się w mojej firmie akumulatory w mercedesach (auta są sprzedawane po ok. 5-6 latach). Scania wsadza akumulatory, które wytrzymują od nowości rok, dwa ( auta robią 100 tyś km. rocznie). Potem aku mocno tracą na pojemności.

pałeł 21.02.2023 17:37

Cytat:

Napisał Artek (Post 809240)
Są to zwykłe akumulatory kwasowe z korkami do kontroli stężenia/poziomu elektrolitu.

Dogrzebałem się do instrukcji obsługi:
-Akumulatory ładować w temperaturze otoczenia powyżej 0 . Optymalna temperatura otoczenia wynosi od 10 do 25 .

Ponadto dzwoniłem do serwisu i pogadałem sobie z serwisantem. Jego zdaniem nie ma przeciwskazań do ładowania akumulatorów z zewnętrznego źródła (prostownik). Niemniej pan potwierdził mi, że poniżej 7-8 C auto doładuje akumulatory tylko do ok. 80% pojemności. Ponoć robi się to w celu przedłużenia życia akumulatorów.


Swoją drogą powiem, że rzadko wymieniało się w mojej firmie akumulatory w mercedesach (auta są sprzedawane po ok. 5-6 latach). Scania wsadza akumulatory, które wytrzymują od nowości rok, dwa ( auta robią 100 tyś km. rocznie). Potem aku mocno tracą na pojemności.

załóżmy ze akumulator jest naładowany na te 100 % jest plus 15 jak temp spadnie to pojemność akumulatora teoretycznie tez i ma prawo pokaz np. 80% ale jak temp wróci do 15 stopni to i nam wróci do 100% bez ładowana nawet. może to cos w rodzaju ochrony przed przeładowaniem nie wiem nie będę mądrował.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.