Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trialówki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=247)
-   -   Trial motocyklowy... są jacyś trialowcy...? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34474)

Jaki 07.12.2021 22:02

1 Załącznik(ów)
Ja mam Gas Gas 280TXT 2012r i bardzo mi pasuje (sprzęgło się nie skleja ;) ), wcześniej miałem Bete REV3 250 z 2006r zajebisty spokojny pojazd. Między nimi jest przepaść.
Chciałem Bete EVO, ale trafił się GG w świetnym stanie.

Załącznik 111942

Moja subiektywna lista:
1.Montesa 4T to Montesa (taki szczyt) jak by mnie było stać. Tu poza budżetem.
2.Beta EVO 2T (taka Montesa dla ubogich)
3. Gas Gas 2T
4. Sherco 2T (jak zbiornik z tyłu, po dłuższym staniu może być potrzebna procedura startowa, albo mocne nogi i kick starter)

Kiedyś Cynciu miał GasGas 280 TXT chyba 2013r do sprzedania.

Krzyżak 07.12.2021 22:55

Jest fajna Beta Evo 300 2015 r ale doradzano mi aby na początek szukać mniejszej pojemności.

Jaki 07.12.2021 23:22

Jeździsz Katem 790, to bez problemu ogarniesz Bete EVO 300. Jak kupisz małego to za chwilę będziesz szukał większego.

Bierz Pan Betę, będziesz Pan zadowolony, a flaszkę postawisz później ;)

Sierdiukov 08.12.2021 13:33

Cytat:

Napisał Krzyżak (Post 759600)
Jest fajna Beta Evo 300 2015 r ale doradzano mi aby na początek szukać mniejszej pojemności.

I dobrze Ci doradzali, bo w trialu nie chodzi o moc i zapierdalanie ale o kontrolę przy bardzo małych prędkościach, na precyzji stawiania przedniego i tylnego koło dokładnie tam gdzie tego chcesz a nie gdzie "wypadnie", o to czy potrafisz przeskoczyć lub wskoczyć na przeszkodę łamiąc się wcześniej 90 st. na 3 metrach, czy wychodzi tylko z najazdu na wprost.
I najważniejsze - czy potrafisz zaangażować ciało do jazdy na trialu. Na trialu jedzie się ciałem a nie gazem.
Ja skopałem wszystkie etapy po drodze, od zbyt mocnego motocykla począwszy. I odkręcanie teraz to łzy i ból.
Wiem że zaraz będzie "nie trzeba odkręcać" itd. Ale tu q... nie o to chodzi.

Krzyżak 08.12.2021 14:16

Cytat:

Napisał Sierdiukov (Post 759675)
I dobrze Ci doradzali, bo w trialu nie chodzi o moc i zapierdalanie ale o kontrolę przy bardzo małych prędkościach, na precyzji stawiania przedniego i tylnego koło dokładnie tam gdzie tego chcesz a nie gdzie "wypadnie", o to czy potrafisz przeskoczyć lub wskoczyć na przeszkodę łamiąc się wcześniej 90 st. na 3 metrach, czy wychodzi tylko z najazdu na wprost.
I najważniejsze - czy potrafisz zaangażować ciało do jazdy na trialu. Na trialu jedzie się ciałem a nie gazem.
Ja skopałem wszystkie etapy po drodze, od zbyt mocnego motocykla począwszy. I odkręcanie teraz to łzy i ból.
Wiem że zaraz będzie "nie trzeba odkręcać" itd. Ale tu q... nie o to chodzi.

Czyli potwierdzasz moje obawy :)
Zdecydowanie jest to pomysł na poprawę techniki, balans, panowanie nad sprzętem. W takim razie spokojnie będę śledził znane portale aukcyjne i grupy w poszukiwanie czegoś ciekawego w pojemności 200-250 bo zakładam że mimo wszystko 125 dla gościa ponad 1,90 cm i 90 kg to może być mało.

Sierdiukov 08.12.2021 15:09

Cytat:

Napisał Krzyżak (Post 759679)
Czyli potwierdzasz moje obawy :)
Zdecydowanie jest to pomysł na poprawę techniki, balans, panowanie nad sprzętem. W takim razie spokojnie będę śledził znane portale aukcyjne i grupy w poszukiwanie czegoś ciekawego w pojemności 200-250 bo zakładam że mimo wszystko 125 dla gościa ponad 1,90 cm i 90 kg to może być mało.

Może - nie wiem. Ale nie musi. Dwupak ma swoją moc.

Jest bardzo prosta metoda: umów się z trenerem, który ma własny sprzęt w postaci kilku pojemności. I tak uczyć się trialu samodzielnie nie powinieneś, bo... no bo to zupełnie nowa wiedza. To ma się nijak do enduro, cross, supermoto, armatury czy innego morsowania. Zupełnie inny kosmos. Enduro czerpie z triala - to fakt. Ale nie na odwrót.

Spotkaj się na treningu przynajmniej z zawodnikami amatorami z Pucharu Polski, którzy jeżdżą trial i pokażą podstawy. Mi się wydawało do zeszłego piątku - że potrafię stać na podnóżkach. No jednak robiłem to źle. A jak źle stoję to źle balansuję, a jak źle balansuję to źle jadę, a jak źle jadę to gówno z tego wychodzi. I tak w ciul innych rzeczy.

Mówisz, że potrzebujesz do poprawy techniki enduro. Ok. Ale od samego jeżdżenia w lewo i w prawo tej poprawy nie będzie (a takie było moje naiwne założenie...). Okazało się, że aby coś zrobić (a nie tylko przejechać leżącą kłodę - co było moim marzeniem ostatecznym i wydawało mi się wtedy szczytem wieńczącym moją karierę enduro-ciula) - trzeba ten trial naprawdę trenować. A wtedy las okazał się zajebiście gęsty.

Życzę Ci wytrwałości - bo jak ktoś mnie pyta: "Jaki jest najbardziej wkurwiający motocykl świata"? Odpowiem: trial. Nienawidzę go. A jednocześnie nie potrafię zrezygnować z tej walki, choć idzie mi słabo.

Trzymam kciuki.

Qter 08.12.2021 15:42

Cytat:

Napisał Sierdiukov (Post 759687)
CUT!

Spotkaj się na treningu przynajmniej z zawodnikami amatorami z Pucharu Polski, którzy jeżdżą trial i pokażą podstawy. Mi się wydawało do zeszłego piątku - że potrafię stać na podnóżkach. No jednak robiłem to źle. A jak źle stoję to źle balansuję, a jak źle balansuję to źle jadę, a jak źle jadę to gówno z tego wychodzi. I tak w ciul innych rzeczy.
.

jak masz jakies namiary na takiego instruktora to chetnie przygarne

pzdr

Qter

Sierdiukov 08.12.2021 15:49

Cytat:

Napisał Qter (Post 759691)
jak masz jakies namiary na takiego instruktora to chetnie przygarne

pzdr

Qter

Wszyscy zainteresowani są na grupie FB "Trial Amator". Nie ma co zagłębiać się w jej treści i poddawać jakiejś przesadnej ocenie merytorycznej (ostatnio głównie ogłoszenia) - ale są tam po prostu wszyscy (prawie) jeżdżący w Polsce trial. Również instruktorzy, również Mistrzowie Polski. Można zapytać i poprosić o wsparcie w swoim regionie.

JarekO 08.12.2021 16:00

Cytat:

Napisał Qter (Post 759691)
jak masz jakies namiary na takiego instruktora to chetnie przygarne

pzdr

Qter

W Garwolinie u Leszka szkolenia robi Gabrys Marcinow. Warto.

aadamuss 24.02.2022 20:26

Czy w Wielkopolsce są jakieś szkolenia trialowe ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.