Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   reanimacja motorynki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9940)

intr 29.07.2011 14:05

Cytat:

Napisał szparag (Post 189225)
Ostatnio, mam sporo roboty przy Simsonach ( dzięki jednemu z naszych forumowiczów ) Troszkę się czuję jakbym cofał się w rozwoju. Ale do czego zmierzam, to małe paskudztwo mimo, że niby takie proste, potrafi nieźle napsuć krwi.

Ja bym to nazwał powrotem do podstaw, bo te silniki wcale nie są proste w naprawie. Przez ogólny rozrzut produkcyjny jest tam tyle punktów dystansowania, pasowania, doboru cześć klasami, że po rozkręceniu tego i złożeniu na nowych częściach w trybie plug and play silnik po remoncie już nadaje się do remontu.

Z przekonania, że te silniki są tak proste, że każdy kto sprawnie włada śrubokrętem jest wstanie to naprawić wzięły się legendy o nikłej trwałości tych silników. ...Bo przecież włożyłem wszystko na swoje miejsce a i tak się popsuło ;) To samo tyczy się silników MZ'towskich z tej samej ify. Nie ma lekko ;)

W Romeciku jest motyw z dystansowaniem wałka z kółkiem przesuwnym. Trzeba pomierzyć rozpiętość karterów uwzględniając grubość uszczelki między nimi. A następnie włożyć taką podkładkę, aby uzyskać szczelinę 0,2 mm. Jeżeli tego nie zrobisz, koło zbierające napęd będzie posiadać znaczy luz osiowy i odsuwać 2 bieg. Wpusty kółka przełączającego biegi zrobią się szybko okrągłe. Zniknie dwójka a zaraz później jedynka.

Dzieju 30.07.2011 00:23

Cytat:

Napisał szparag (Post 189370)
Zapytaj o oryginalne części do simsona, bo sporo potrzebuję :), znaczy się odwdzięczę.

Dzwoń i dopytaj 501-075-762 ul. Ząbkowska 13.
Jak ustalisz i będziesz coś potrzebował daj znać.

Dzięki za podpowiedzi w kwestii oczyszczenia zbiornika.
Co do potrzebnych wibracji to może przyczepić któremuś z offowców do motocykla, po powrocie z 3 dniówki zbiornik będzie wystarczająco wstrząśnięty :)

JARO BQT 31.07.2011 09:16

zazdroszcze wam czasu mam w garazu kawe ldt 440 i nigdzie nie moge znalezc krucca do gaznika 84 rok tez piekny zabytek

Vooytas 31.07.2011 23:59

Cytat:

Napisał intr (Post 189595)

W Romeciku jest motyw z dystansowaniem wałka z kółkiem przesuwnym. Trzeba pomierzyć rozpiętość karterów uwzględniając grubość uszczelki między nimi. A następnie włożyć taką podkładkę, aby uzyskać szczelinę 0,2 mm. Jeżeli tego nie zrobisz, koło zbierające napęd będzie posiadać znaczy luz osiowy i odsuwać 2 bieg. Wpusty kółka przełączającego biegi zrobią się szybko okrągłe. Zniknie dwójka a zaraz później jedynka.

To się tyczy silników "okrągłych i kanciatych" 2 biegowych ?
Kurcze chyba nie mam żadnej podkładki na tym wałku......

Lepi 01.08.2011 03:25

Ja przypomne, ze mam na wydaniu 3 wiecznie glodne koty. Filet gratis ;)

intr 01.08.2011 08:21

Cytat:

Napisał Vooytas (Post 189910)
To się tyczy silników "okrągłych i kanciatych" 2 biegowych ?

Tak. Trzy biegowe z dezametu chyba nie były montowane w motorynkach (ale głowy uciąć nie dam ;) ) Podkładka dystansowa przychodzi między tryb drugiego biegu a łożysko. Rozpiętość zespołu z podkładkami musi być 0,2 mm mniejsza od rozpiętości karterów z uszczelką. Z drugiej strony dystansowało się położenie koła zębatego przekazującego napęd na skrzynie ze sprzęgła względem kosza sprzęgłowego, ale to jest mniej istotne dla trwałości skrzyni.

Bartas 01.08.2011 13:36

Czytam ten temat i czytam... pamiętam jak sąsiad śmigał na zielonej motorynce, Ci co nie mieli, zazdrościli :) Ehh lata młodości :)

puntek 02.08.2011 09:05

dziś mijałem w mieście gościa na motorynce :)
serce zabiło szybciej bo to takie małe, że nawet pospolity skuter było mastodontem ( oj lubię to słowo) obok niej - a moja afri to już po za skalą była :)

Dzieju 29.08.2011 11:33

Wreszcie znalazłem chwilkę na dokończenie procedury odpalania.
Odpaliła z pierwszego kopa na chwilę , niestety świeca która w niej siedziała skończyła swój żywot bardzo dawno temu.
Całe szczęście miałem ponad 30 letnie świece, nóweczki zapakowane fabrycznie w specjalny papier.Trochę za gorące (F-70) potrzebna chłodniejsza ( F-80 , F-85 ) ale narazie wystarczą.
Ponowna próba i ...... działa, wstepna regulacja i pierwsze metry zaliczone :)
Zbiornik jeszcze brudny ale duża strzykawka z kawałkiem przewodu daje radę.
Teraz pobawimy się trochę z kosmetyką i smarowaniem.
Dzieci ucieszone i już pytają kiedy drugą ściągnę co by każde miało swoją.
Pierwszy raz w życiu ruszały ze sprzegłem i o dziwo żadnych szarpnięć tylko płynne ruszenie.
Przy okazji , uszczelki te po kilka zł robione z jakiegoś paieru są kiepskie.
Fajnie by było znaleźć takie prawdziwe z tamtych lat albo dorabiać z lepszego materiału.
No nic ,bawimy się dalej :)

randal 76 29.08.2011 22:29

to masz w nagrodę;)


Tylko dla dorosłych .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.