Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Paliwo przelewa komory pływakowe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6719)

madafakinges 09.07.2013 16:04

Podepnę się pod temat.
Zauważyłem, że po zatrzymaniu się z przelewów wykapie 2-3 krople paliwa, niby nic i nie przeszkadza mi to, ale czy to pierwsze oznaki wydymanych zaworkow, czy to normalne?
Spalanie między 6,5-6,7l/100km raczej przy średniodynamicznej jeździe 120-140
może w czasie jazdy też ciecze?

mdxmd 10.10.2013 08:14

gdzie kupiłeś te nowe zaworki?? czy są to zaworki tourmax czy taiwan?

bouli 10.04.2015 21:28

Jeśli można podepnę się pod temat coby nie śmiecić temat ten sam. Po czyszczeniu ultradźwiękową myjką założyłem gaziory i zabrałem się do synchronizacji i co się okazało po odpaleniu paliwo ze zbiorniczka ubywa jak by lał wiadrem. okazało się, że cieknie ciurkiem z wężyków dolnych tych cienkich i górnego grubszego. Czy mozliwe ze po czyszczeniu zostalo cos zle zlozone membrany lub plywaki. Zaciecie linek ssania wykluczylem.

KORNIK 11.04.2015 11:25

Stuknij delikatnie czymś w gaźnik( byle nie młotkiem:D), czasami zacinają się zaworki, no chyba że zapomniałeś zakręcić śrub spustowych.

bouli 11.04.2015 20:58

:Thumbs_Up:Gaziory dzisiaj rozebrane i p sprawdzeniu okazało się, że oba pływaki w 2 gaziorach były za nisko 4mm od krawędzi dlatego w komorach było za duzo paliwa i zaworki nie domykały się. Blaszki podgięte do serwisowego wymiaru czyli 7mm (ma być w RD03 i RD04). po złożeniu okazało się, że wszystko działa jak nufka. Synchronizacja zrobiona i git. Tak że dla potomnych jednym z powodów przelewania się paliwa dolnym spustem i górnym odpowietrzeniem gaźników po wykluczeniu nieszczelnych zaworków jest zle ustawiony poziom paliwa w komorach pływakowych.:Thumbs_Up::)

Dren 11.04.2015 21:37

Same się raczej nie przestawiły. Ktoś dłubał i spaprał robotę.

Conorian 26.03.2023 03:38

Siemanko.
Odkopię trochę temat bo mam podobny problem.
Mianowicie, robię Afrikę na tiptop i dzisiaj padło na gruntowny przegląd gaźników.

Wcześniej kupiłem zestaw KEYSTER KH-1477 dobrałem się do gaźników i wszystko po kolei wymieniłem.
Po złożeniu wszystkiego i odpaleniu motocykla paliwo wywaliło wężykiem od spodu. Okazało się, że jak tylko odkręcę kranik (zbiornik tymczasowy) to paliwo wywala przez rurkę w pływaku tylnego cylindra.
Wykręciłem więc nową śrubkę od spuszczania paliwa z komór pływaka i na próbę wkręciłem starą. Na starej nic nie cieknie.

Odpaliłem ponownie motocykl, pochodził chwilę, zgasiłem i zauważyłem, że paliwo skrapla się na śrubce od regulacji składu mieszanki, cieknie gdzieś z wyższa ale nie byłem w stanie zlokalizować i już późno się zrobiło.

Macie pomysł czym może być spowodowany taki stan rzeczy?

Ponadto nie byłem w stanie wyregulować składu mieszanki (również za pomocą colortune).
Przedni cylinder, świeca czarna, śruba składu mieszanki wkręcona na maxa, jak tylko zaczynam wykręcać to słabnie.
Z kolei tylny cylinder jakby nie reagował na śrubę składu mieszanki lub trzeba wykręcić ją prawie całą, żeby coś się zadziało z obrotami...

Przed wymianą elementów z zestawu KEYSTER KH-1477 silnik pracował bardzo znośnie a teraz nie da się go wyregulować + ten wyciek paliwa.
Zastanawiam się czy ten zestaw jest jakiś lewy czy ja coś pomyliłem...

szynszyll 26.03.2023 05:33

masz albo wadliwy zaworek iglicowy albo Ci sie podwiesil podczas wkladania gaznikow. sruba od spuszczania paliwa z komory plywakowej nie ma tu znaczenia. zanim wyjmiesz gazniki delikatnie w nie popukaj np. teflonowym mlotkiem czy kawalkiem drewienka - czasami to wystarcza, zeby zaworek sie odwiesil ( kantuje sie w gniezdzie). jak sie sprawa nie poprawi to gazniki na stol i sprawdzic zaworek. potem je zamontuj w pozycji w jakiej normalnie pracuja gdzies na warsztacie i podaj paliwo ze zbiornika ponad - bedziesz widzial czy nadal leja. jezeli tak to zaworek do wymiany.

Kazmir 26.03.2023 12:11

Cytat:

Napisał Conorian (Post 812877)
Siemanko.

Macie pomysł czym może być spowodowany taki stan rzeczy?

Ponadto nie byłem w stanie wyregulować składu mieszanki (również za pomocą colortune).
Przedni cylinder, świeca czarna, śruba składu mieszanki wkręcona na maxa, jak tylko zaczynam wykręcać to słabnie.
Z kolei tylny cylinder jakby nie reagował na śrubę składu mieszanki lub trzeba wykręcić ją prawie całą, żeby coś się zadziało z obrotami...

Jedno "pomacanie" tych gaźników może dać odpowiedź, czy to się da jeszcze wyregulować, czy to złom i trzeba szukać nowych. Jeśli przejdą test to można działać dalej.
Jak masz je na zewnątrz to możesz podjechać. Ja już się nie bawię w naprawy, ale z racji twojego wielkiego zaangażowania w temat motocykli na forach coś może podpowiem;):)

szynszyll 26.03.2023 12:52

zdradzisz nam Kazmir na czym polega ten magiczny 'dotyk' diagnozujacy? luz na przepustnicach? niedlugo i to bedziemy leczyc. tyle, ze bedzie to dosc kosztowne ale nie niemozliwe.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.