Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=244)
-   -   Uszczelniacze nie przetrwały zimy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44046)

szynszyll 23.03.2023 15:19

dla CRF1000 uszczelniacze Ariette to ARI067 ale tez tanie nie sa - raczej wyzsza polka

mdxmd 25.03.2023 06:01

przy wymianie uszczelniaczy rury muszą być wypolerowane, dedykowany smar pomiędzy wargi uszczelniacza także wydłuża jego życie a na pewno zmniejsza opory wynikające z tarcia. Ilość/poziom oleju także musi być prawidłowa... nawet 1cm więcej mocno podnosi ciśnienie w tej przecież zamkniętej przestrzeni.

ciągle się powtarzam ale w moim przypadku uszczelniacze wymienione zostały przy ok 73.000km nie ciekły po prosu uznałem, że to czas na wymianę. Oczywiście motocykl w >90% użytkowany na asfalcie / szutrach bez błota i zatapiania po osie. W BMW GS fabrycznie też są montowane NOK i tutaj bez problemu osiągają przebiegi rzędu 100.000km - wiadomo rura jest odwrócona i uszczelniacze nie mają tyle roboty co w CRF a także zawias nie pracuje pod ciśnieniem bo nawet jest tam podciśnienie:)

jeżeli chodzi o uszczelniacze tourmax to w 99% przypadków będzie NOK lub Kayaba (KYB) może to jest pakowacz ale zaopatruje się na rynku japońskim a że wyspa jest mała i producentów nie ma za wiele to w ogromnej większości są to produkty niemal tożsame z OEM.

Wracając do uszczelniaczy oraz ich obsługi to warto zawsze dbać o czystość rur zawieszenia a będzie na długo spokój. Po 30 - 40.000 przepolerować rury.

Moto użytkowany ambitnie w terenie... tutaj pojęcie ile wytrzymają uszczelniacze, klocki czy napęd to wróżenie z fusów trochę :) jedno co jest pewne to ile = krótko :) .... no dobra ale jeżeli ktoś praktycznie tylko jeździ w terenie ? jest taka teoria .... czy zakładać markowe części ? za sporą kasę, skoro piach i błoto wszystko zeżre w podobnym czasie :)

szynszyll 25.03.2023 07:06

porównanie pracy uszczelniaczy w CRF1000 do GS ma sie jak porównywanie pieczywa do dupczywa :D w jaki sposob i czym polerujesz lagi - pytam serio bo ja tego nigdy nie robilem - jezeli sa mocno zniszczone to ida nowe albo wysylam do B-B.

mdxmd 25.03.2023 19:32

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 812773)
porównanie pracy uszczelniaczy w CRF1000 do GS ma sie jak porównywanie pieczywa do dupczywa :D w jaki sposob i czym polerujesz lagi - pytam serio bo ja tego nigdy nie robilem - jezeli sa mocno zniszczone to ida nowe albo wysylam do B-B.

a to ciekawe bo w obu są tej samej firmy NOK,

polerowanie nie likwiduje żadnych rys ale powoduje, że ich krawędzie przestają być ostre dla uszczelniacza. Czasem trzeba użyć papieru wodnego wcześniej np. 2000 lub 2500.
Jeden taki zmęczony życiem egzemplarz wrócił dopiero po 8 latach.

Krawędzie nawet drobnych rys w powiększeniu mają makabryczne kształty z czym musi się mierzyć uszczelniacz.

matjas 25.03.2023 19:40

Co ty w ogóle piszesz z tym polerowaniem :) :) :)

Cylindry tez się poleruje przed złożeniem co nie?
Teraz per analogia się zastanów.

Polerowane elementy są podatne na zacieranie się. Sprawdź dlaczego.

mdxmd 25.03.2023 19:43

Cytat:

Napisał matjas (Post 812856)
Co ty w ogóle piszesz z tym polerowaniem :) :) :)

Cylindry tez się poleruje przed złożeniem co nie?
Teraz per analogia się zastanów.

Polerowane elementy są podatne na zacieranie się. Sprawdź dlaczego.

uszczelniacz to nie cylinder :) jakby funkcje zupełnie inne ten pierwszy musi pracować na powierzchni idealnie gładkiej a drugi odwrotnie (honowanie).

nie zamierzam się przerzucać na argumenty róbcie jak chcecie.

matjas 25.03.2023 19:46

Rysy to rysy, niedobrze, ale do lustra guma się przykleja i po zimie jest remont zawiasu.
Luz :)

mdxmd 25.03.2023 19:53

Cytat:

Napisał matjas (Post 812858)
Rysy to rysy, niedobrze, ale do lustra guma się przykleja i po zimie jest remont zawiasu.
Luz :)

piszemy o rurach zawieszenia a nie lustrach i zawiasach, tak to jest jak jednocześnie się pisze na forum murator i africatwin ;)

myślę, że powierzchnia rury nawet po wypolerowaniu nie będzie idealnie gładka jak lustro. Ja używam pasty do polerowania chromu. Jeżeli rysy są wyczuwalne to używam papieru wodnego 2000 + 2500 + polerowanie.

matjas 25.03.2023 21:06

Naprawdę nie muszę mieć ostatniego słowa.

Kontynuuj jak tam sobie chcesz. Mógłbym nawet powiedzieć Ci, ze na forum proktologicznym jestem, ale jestem zbyt grzecznym harcerzem.

Czuwaj!

szynszyll 26.03.2023 05:44

roznica jest taka, ze w GS jest oleju co kot naplakal i sluzy on jedynie do smarowania, zeby sie ustrojstwo nie pozacieralo - caly element resorujaco/tlumiacy jest tam gdzie jest czyli powyzej. w CRF olej sluzy do amortyzacji. inne ilosci, inne obciazenia, inne cisnienia. w GS uszczelniacz jest poddawany nieporownywalnie mniejszym obciazeniom - uklad lag to wlasciwie tylko łożysko. w GS olej nie napiera na uszczelniacz pod cisnieniem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.