Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   regulacja zaworow (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3668)

Vooytas 15.07.2009 11:16

Cytat:

Napisał bigos (Post 66795)
Znaczy, że już to przerabiałeś …?
Pamiętasz ile kosztowała cię nowa śruba (w Hąda???)?

Ja też przerabiałem, mam 2 silniki i w obu nie potrafiłem tego odkręcić w sposób przewidziany przez producenta :mur:

Sposób z nacięciem gumówką (wie ktoś dlaczego to się gumówka nazywa?:confused:) sprawdza się w 100%. Tak mi poradził chyba Podos i tak zrobiłem.
Nie nacinałem zbyt głęboko żeby syfu nie nawalić do środka. Meselek i puk puk i już.
nowa śruba koło 50 PLN w hądzie.

bigos 15.07.2009 12:36

Czytając o tych wszystkich grzybkach, łańcuszkach i śrubkach zabiorę się dzisiaj do rozkręcania i oglądania, kręcąc kołem. Na obecną chwile mam zamiar pokusić się na zdjęcie dekli. Czy ktoś może poradzić, czy śruby od dekli i okienek inspekcyjnych wspomóc przy montażu niebieskim klejem, czy nie ma to sensu?
Czy pamięta ktoś iloma Nm trzeba tam potraktować?

7Greg 15.07.2009 13:09

Cytat:

Napisał bigos (Post 66834)
Czytając o tych wszystkich grzybkach, łańcuszkach i śrubkach zabiorę się dzisiaj do rozkręcania i oglądania, kręcąc kołem. Na obecną chwile mam zamiar pokusić się na zdjęcie dekli. Czy ktoś może poradzić, czy śruby od dekli i okienek inspekcyjnych wspomóc przy montażu niebieskim klejem, czy nie ma to sensu?
Czy pamięta ktoś iloma Nm trzeba tam potraktować?

Do trzymania szczelności pod deklami służy uszczelka. Precz z klejami ;)
Do dekli moment 10Nm

bigos 15.07.2009 15:13

Cytat:

Napisał 7greg (Post 66837)
Do trzymania szczelności pod deklami służy uszczelka. Precz z klejami ;)
Do dekli moment 10Nm

Aż tak paskudzić to nie chciałem. Chodzi mi o podklejenie gwintu śrub, co by od wibracji się nie miały ochoty się odkręcać.

Misza 15.07.2009 15:24

Śruby od dekli dokręcone momentem 10 nie wylecą same z siebie. Wkręcane są w aluminium. Wkręcając je z powrotem, uważaj szczególnie żeby w środku gwintu nie został jakiś paproch

bigos 15.07.2009 21:37

No i udało się zakończyć misję. Chyba sukcesem ... Zaworki podregulowane. Co mnie zaskoczyło dekle okazały się nie do zdjęcia. Dały sie tylko uchylić, pomimo odkręcenia chłodnicy i kilku innych dupereli. Patent z kołem okazał się zajefajnym.

Jestem z siebie dumny (mam nadzieje, że nie stanę gdzieś w ciemnej dupie z powodu, że coś kiepsko dokręciłem).

Artuditu 15.07.2009 23:04

Cytat:

Napisał bigos (Post 66910)
No i udało się zakończyć misję.Patent z kołem okazał się zajefajnym.

Może być duże TYSKIE;)

solo1972 17.07.2009 21:14

bigos i miałeś zmiany w szczelinach ,jakieś odchylenia od norm i przy jakim przebiegu,czy rutynowo spradziles i okazalo sie ok?

Lepi 17.07.2009 23:59

Cytat:

Napisał Vooytas (Post 66819)
Ja też przerabiałem, mam 2 silniki i w obu nie potrafiłem tego odkręcić w sposób przewidziany przez producenta :mur:

A ja ma srube odkrecana zajebistym imbusem. Lekutko, 10Nm :)
P.S. imbus kosztuje prawie tyle co wasza sruba ale sluzy tez do krecenia walem.
A co, taka mala prowokacja. I co? Inwalide w ryj?

rambo 18.07.2009 00:20

Bluźnisz innowierco :vis: killim !! :p


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.