Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ chlodzenia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Czy takie wskazanie termostatu są normalne? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3577)

jorge 21.07.2009 15:25

Cytat:

Napisał 7greg (Post 67388)
Luzik. Kierowca - kobieta, lekarz, niepaląca :D

:D eee nie jest tak źle - kierowca kobieta, nie wiem czy lekarz, ale do 2008 - potem poszła w łapy zawodowca od długich dystansów, który po AT przesiadł się na Viadro i znów wrócił do AT - tej obecnie mojej - i dał jej leciuchno w pupcię zaliczając 22 kkm po pustyniach i innych piachach, a jedyne co zrobił to wymiana oleju, filtra na K&N, tłumika na Leo i podwyższenia przedniego zawiasu (tylnego nie zdążyła założyć). Nic więcej nie robił (obecnie śmiga nowym GS 1200) - tzn. nie bardzo pieścił - muszę ją teraz wyczyścić itd. W korkach wentylator działa - w małych przebiegach nie, a chyba powinien ... Mi to ryba ja się nie znam, więc serwis niech się martwi (póki się nie poznam :) ):at:

klanol 22.07.2009 07:18

jak kolo o nią nie dbał to zobacz jeszcze do wszystkich kostek elektrycznych i pompy. a w temacie termostatu to widziałem na aledrogo polskie, wykonane ze stali nierdzewnej. wykonane są solidniej od pozostałych zamienników.

samul 27.07.2009 20:34

To zeby wrocic to tematu.
Wszedlszy w posiadanie porzadnego termometru sprawdzilem co tam tak na prawde dzieje sie w silniku i co ta mala wskazowka pokazuje. Otoz twierdze, ze pokazuje co badz i z grubsza i na oko. Natomiast termometr wykazal nastepujaco:
otoczenie 26 st.
otwarcie termostatu - woda 78-82 st. olej 67-68 st.
wskazowka szczesliwa, pokazuje cieply silnik - woda powazej 85 st. (duza rozbieznosc wynikow byla) olej powyzej 76 st.

Nastepnie, po zastosowaniu roznych trickow, odkrylem, ze zasloniecie chlodnicy oleju cieszy wskazowke najbardziej, nie wpedzajac jej jednak na czerwone pole!
Z powyzszego wynikla znacznie przyjemniejsza praca silnika, a co za tym jedzie szeroki usmiech powozacego!

(szybko starty przez zwalona pompe paliwa, grrrrr)

pozdrawiam,
samul

wieczny 04.08.2009 20:23

Czy zbyt bogata mieszanka może powodować to, że dopóki się jedzie termometr wody pokazuje do 1/3, ale po zatrzymaniu się temperatura rośnie (w tempie faza czerwonych świateł) ponad połowę i wooolno się studzi? Zmieniam termostaty, chłodnice mam czyste... Albo za bogata mieszanka albo mocne zużycie silnika przychodzą mi do głowy. Upierdliwa ta przypadłość jest, bywało, że pół dnia w rumuńskich górach wiatrak chodził.

rambo 04.08.2009 21:30

No coś masz panie nakićkane. Generalnie żeby się właczył wiatrak na chłodnicy tu musiałbym chyba stawać pod rząd z 3 razy na światłach. Mieszanka za uboga daje wyższa temp spalania anie za bogata z tego co mi wiadomo. Zalej motorlajfa :)

podos 05.08.2009 16:14

Cytat:

Napisał rambo (Post 68987)
No coś masz panie nakićkane. Generalnie żeby się właczył wiatrak na chłodnicy tu musiałbym chyba stawać pod rząd z 3 razy na światłach. Mieszanka za uboga daje wyższa temp spalania anie za bogata z tego co mi wiadomo. Zalej motorlajfa :)

mieszanka za uboga daje wyzsza temperature spalania mieszanki - i obrywają wtedy głowice. Ale raczej nie bedzie tego widać na wskaźniku. Nie mam pomysłu.

wieczny 05.08.2009 16:36

Zastanawiam się czy przypadkiem nie mam zjebanego czujnika temperatury przy termostacie...:dizzy:. Na razie poleci szpecyfikant do czyszczenia układu chłodniczego. Wykręcę czujnik włączający wentylator, zobaczę czy ma na sobie jakiś syf, no i... Nie wiem, zmiana chłodnic? Ech, całe szczęście że mi się nie chce jeździć na razie :).

rambo 05.08.2009 20:56

ja bym na próbe założył oryginalny tłumik jeszcze na chwile. Czujnik może się raczej nie dać wykręcić jak znam życie, bo jest Z kruchego materiału :Sarcastic: (ten od wskaźnika temperatury)

podos 06.08.2009 10:51

to do kompletu z tlumikiem filtr papier zamiast KNa. Jesli to jest ten przypadek.

wieczny 06.08.2009 14:40

Jest tak. Ten czujnik http://www.dwa-kola.pl/produkty/37750PC1004 jest wkręcony w obudowę termostatu. U mnie wkręcony jest nie do końca, część gwintu wystaje na zewnątrz obudowy. Wewnątrz obudowy termostatu jest wywiercone miejsce na walcowy koniec czujnika (lewy koniec czujnika, dolne zdjęcie na podanej stronie), by wkręcić ten czujnik do końca. U mnie nie jest wkręcony do końca, walec tylko połową dotyka płynu a gwint jest uszczelniony jakąś chemią, glutem jak sylikon. A na logikę powinien być wkręcony do oporu, tak by łeb na klucz 12mm był dociśnięty do korpusu obudowy termostatu. Ktoś kiedykolwiek zwracał na to uwagę w swoim motocyklu? Bambini coś sknocił czy mam prawidłowo zamontowany dyngs? Ciężko go ruszyć, wolę się upewnić zanim przy próbie poprawienia go popsuję i wydam 200pln :).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.