Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   smarowane łancucha HIPOL-em? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2557)

Artuditu 20.02.2009 18:01

A ja smaruję czymś TAKIM .Cena przyzwoita bo ok 20zł/litr, który na sporo starcza. Smarowanie jednak jest upierdliwe bo jest raz na 150km co w moim przypadku starcza na dzień jazdy w pracy. Chociaż w dobie kryzysu to starcza na tydzień:(

rambo 20.02.2009 20:34

Nie ma jak szczoteczka do zebów i smar garfitowy na przemian z hipolem GL-5 :)

Dzieju 20.02.2009 21:12

szczoteczka jak na mój gust jest za sztywna, ja nakładam małym pędzelkiem każde ogniwko osobno i dokładnie.....

Kazmir 20.02.2009 23:03

Olej Hipol Jakość: API: GL-5 Lepkość: SAE: 85W-140plus smar grafitowy wymieszane - mikstura mniam mniam........

wasilczuk 20.02.2009 23:38

sami laicy. nikt nie wspomniał o pogodzie i ciśnieniu atmosferycznym ;)

a tak na poważnie to uważam że hipol jest debeściak.

dzinks 16.08.2017 22:48

Odgrzeję kotleta bo nie znalazłem innego tematu i lekko podłączę się pod temat;)

Obecnie używam Motula C2 do smarowania łańcucha, a że latam głównie bokami łańcuch mocno się syfi to co uzbiera z drogi. Czy w takim przypadku Motul C3 się sprawdzi? Jeśli tak to co ile go smarować? Częściej niż standard?

darius 17.08.2017 13:44

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 44932)
ja nakładam małym pędzelkiem każde ogniwko osobno i dokładnie.....

Tak samo, tyle że na kręcącym się kole i tak z trzy cztery obroty koła i wystarczy do następnego tankowania.

Pozdrowienia,
D

matjas 17.08.2017 13:55

Temat o smarowaniu hipolem i smarujcie hipolem :D
Weźcie do ręki jakiekolwiek opakowanie łańcucha, DID na przykład - jest tam napisane jak byk z obrazkami - OIL 80W90, nie ma słowa o sprejach cudownej urody.
Teraz weźcie do ręki najpopularniejszy Hipol - tam również jest napisane 80W90.
Tyle w temacie.
m

azure 18.08.2017 23:47

Kiedyś do Scottoilera lałem hipola, ale że nie zawsze był pod ręką poszedłem w coś innego.
Zwykle wymieniając olej w aucie zlewam go do bańki 5l... a później leję to do oliwiarki. Tak od lat, w 5 motocyklach, które mam. Działa? Działa! TO na cholerę mam kupować hipola.

UWAGA: zwykle jest to olej 5W, więc sporo rzadszy od hipola. Przez to też sporo więcej go idzie, a łańcuch ładnie rozbryzguje go po okolicy. Stąd:
1. nie jest to ekologiczne - trudno, jakoś z tym żyję
2. wsio dookoła jest ujebolone olejem, szczególnie jak w scottie ustawię na tryb mycia łańcucha (max podawanie).
3. opona zwykle też jest ujebolona, stąd jak ktoś mocno winkluje po czarnym niech ma to z tyłu głowy, żeby go tył nie wyprzedził.

Jarczoq 19.08.2017 13:33

Cytat:

Napisał azure (Post 543894)
Działa? Działa!.

... tyle, że nie tak dobrze, jak przekładniowy (np. Hipol). Olej silnikowy w pełni aktywuje się w temp. powyżej 70*C no i nie ma dodatku EP. Po za tym, za szybko go wyrzuca z łańcucha i w efekcie smarowanie nie jest takie, jakby mogło być. Ja używam W140 przeznaczony do ciężko pracujących przekładni. Pomysł z zagęszczeniem oleju smarem grafitowym, albo litowo-molibdenowym też jest dobry, ale tu trzeba się pobawić.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.