Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Akumulator do 0 7a (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20399)

jorge 06.03.2014 20:00

Cytat:

Napisał szarik (Post 366501)
Jorge obawiam się ze przyczyną problemu moze być fakt że zabrales akumulator do ciepłego pomieszczenia . Moja Yuasa padla dokladnie w takich samych okolicznościach .
Zelowce podobno nie lubia dużych (naglych) wahań temperatury , moje roczne przebiegi pwnie tez nie pomagają (~600km):D
Teraz mam JMT czy jakoś tak i jest ok baterii nie wyciągnąłem na zimę bo ...Afri stoi w ogrzewanym garażu pierwszą zime :)

No i mam przyjaciela w jeżdżeniu :D. Ja zaszalałem w zeszłym roku zrobiłem ponad 2 000 km :D ;). No widzi Pan to by się zgadzało. Ja nie wiem czy to żelowy - bo on korków nie ma, ale coś tam chlupie - zaraz poczytam. Fakt jest taki, że w zeszłym roku nie wyjmowałem i działał. Co za chujnia - teść mówił do piwnicy nie do domu i miał rację :vis::vis:

rambo 06.03.2014 22:26

Akumulatorów się w domu nie trzyma :Thumbs_Up:

Zii 06.03.2014 22:51

No to ja mam zagadkę. Aku jest zwykły tylko zamknięty, nie żaden żelowy. Wyciągam go po zimie naładować a on jest wsyśnięty. Znaczy wklęsłe ścianki. Myślałem że ścianko są twarde. Po naładowaniu go rozepchło i jest wydęty. Widział kto takie czary z mleka i o co kaman ? Bo ja nie banglam

Dzieju 07.03.2014 07:28

Cytat:

Napisał Kici (Post 366463)
Dery my już wiemy ze afryka lepsza tylko nie wiemy która, wiec nie wtrącaj się w rozmowy dorosłych ;)

O i tu się zgadzamy w zupełności.
Ta niewyżyta młodzież pokupowała sobie wścieklizny malowane na pomarańczowo i myśli że da radę doświadczeniu.
Co z tego że taka pomarańczowa trzyliterowka wyrwie do przodu jak się potem zasapie a dostojna Afryka wolniej ale ciągle przez 25 lat.
Kici AT nadal na tym samym oryginale a oni po kolejnych remontach....hahaha
No i jeszcze nas tu straszy terenem, a co my dzieci żeby się foremkami w piasku i błocie paprać.
Te KTMy to takie szybkie numerki , chwila moment i po wszystkim ...... a gdzie przyjemność , no właśnie co kto lubi.
Dery pogadamy jak podrośniesz :-))))

No dobra nie śmiecimy bo tu bateryjny temat.

rambo 07.03.2014 07:54

RD03 i RD04 oczywiście są najlepsze ;)
Póki nie trzeba kupic porządnych klocków hamulcowych, albo dopóki guma od airboxa nie sparcieje ;)

jorge 07.03.2014 10:56

Te żelowe to jaka padaka jest. Kiedyś człowiek wody / kwasu dolał i jeszcze dawał rady aku, teraz to co mam zapukać aby go otworzyć :/. Ale litowo-jonowe do mnie przemawiają :D

rakiet 08.03.2014 16:22

Mam akumulator kupiony w 2007 firma MOTO PAWER , czy jakoś tak ,w każdą zimę ładuję 2x, do dziś kręci i zapala od strzała.

Genek 08.03.2014 18:50

Ja zanim wyrzucilem padajace aku bezobslugowe otwarlem szpilka listwe, dolalem destylatu i po naladowaniu rok przesmigalem. Ale teraz juz zdycha na amen i celuje w Varte.

Zet Johny 08.03.2014 19:43

Zastanów się jeszcze nad Vartą. Mi padła po 2 latach i nie jest to wina instalacji, reglera czy prądnicy bo wszystko eleganckie. Wiadomo że mogła mieć jakąś wadę ale kto teraz to stwierdzi.
Po radzie Szynszyla będę celował w Unibat`a.

Sławekk 08.03.2014 21:28

Zii

No to ja mam zagadkę. Aku jest zwykły tylko zamknięty, nie żaden żelowy. Wyciągam go po zimie naładować a on jest wsyśnięty. Znaczy wklęsłe ścianki. Myślałem że ścianko są twarde. Po naładowaniu go rozepchło i jest wydęty. Widział kto takie czary z mleka i o co kaman ? Bo ja nie banglam

Sprawdź odpowietrzenie akumulatora - musi mieć - może się zatkało


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.