Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Jakie opony na wschut? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18274)

Robert Movistar 09.06.2013 20:56

Nie wiem gdzie to wkleić (przepraszam Lupi za offtop w Twoim wątku).
Jeśli ktoś się wybiera na "fschud" przez Białoruś i dalej przez Rosję i Kazachstan, licząc na tylko jeden "wriemiennyj wwoz" który pozwoli przejechac przez te trzy kraje, to może liczyć na zdziwienie.
Właśnie prowadzę korespondencje z białoruskim urzędem celnym który twierdzi, że nie opuściłem Białorusi...
Miałem tranzytową wizę białoruską ( rano wjechałem do Białorusi a wieczorem byłem w Rosji) wjechałem do Rosji bez żadnej kontroli (granicy nie było). Na nic się zdały potwierdzenia opuszczenia motocyklem granicy Rosyjsko Kazachskiej, wjazdu do Kirgistanu czy Tadżykistanu, wraz z pieczątkami w paszporcie, potwierdzenia ubezpieczenia motocykla. Na razie mam zapłacić 640dolców, czego oczywiście nie mam zamiaru robić.
Dostałem wezwanie wraz z dokumentami na 16 czerwca:-)
Zobaczymy co będzie dalej, na razie wymieniamy korespondencję:-)

Lupus 09.06.2013 21:04

Wot żizń

mazeno 09.06.2013 21:35

.........

Puzatek 09.06.2013 21:52

Między KAZ i RUS masz klasyczne posty graniczne. Twój przejazd nie ujdzie uwadze nikomu.Roberta nikt nie kontrolował, bo nie było postu.

Robert,
coś tam gadaliśmy na ten temat.
Oni tak naprawdę komunikują się między sobą jakimiś dziwnymi kodami.
Z Czystym Benkiem przez błąd w tych kodach spędzilismy na granicy RUS - Łotwa dobre 2h tylko z tego powodu.
Nie było jednak mowy ojakiejś naszej winie, a za przestój Rosjanie nas przepraszali.

P.S.
KAZ i KGZ też są w swojej uni celnej tak a`propos.

Robert Movistar 09.06.2013 22:47

Tu chodzi o Białoruś, która mając skan ubezpieczenia moto z KAZ, wriemiennego z KGZ i potwierdzenia wyjazdu z KAZ, łącznie z kwitami potwierdzającymi wjazd do TJK ma problem.
Do KAZ z RUS wjechałem na tym samym kwicie. Dopiero z na granicy z KGZ dostałem nowy. W paszporcie po za wizą do RUS nie było nic co by potwierdzało że tam wjechałem. Gdyby było jakiś jajo, to pewnie do KAZ z Rosji tak łatwo bym nie wjechał a wjechałem bez żadnych problemów.
Elwood, tak jak piszesz. Między RUS a KAZ są normalne posty, tak samo jak między KAZ/KGZ i KGZ/TJK.

Lupus 10.06.2013 21:16

W 1 poście opisałem trochę przygotowanie motorka do podróży, może kogoś zainteresuje :)

moto1488 11.06.2013 15:50

Cytat:

Napisał Lupus (Post 321322)
Zamieszczam niniejszym parę fotek mojego nowego osiołka, który będzie mi towarzyszem i mam nadzieję ze zrozumieniem wysłucha moich egzystencjalnych bóli i głupawych zachwytów.

Terenia nie wytrzymała huśtawek nastroju że poszła w odstawkę czy jakieś inne względy zadecydowały o tej zmianie?
I jeśli nie są to jakie sprawy intymne to może opisz w czym Suzi jest lepsza...

Lupus 11.06.2013 17:44

Tereska bije suzę pod każdym względem prócz jednego - ciężar. Do suczki nie mam absolutnie zaufania, Tereską mógłbym polecieć w kosmos. To tyle :)

graphia 11.06.2013 18:29

albo małżeństwo albo rozwód.... a na razie miesiąc przedślubny (dwa miesiące?)

deny1237 11.06.2013 19:22

Robert Movistar a jak sie zorientowaleś ( czy przyszło ci jakieś pismo do domu ) że według nich motocykl nie opuścił ich terenu???

Bo ja przywiozłem motocykl po roku czasu stania w Jakucku, 2011 wróciłem samolotem, a motocyklem w 2012.

Teraz za dwa tygodnie znowu zamierzam przekroczyc granice Bialoruską dodam że tym samym motocyklem. Po tym co napisałeś trochę serce mi zadrżało czy te wariaty czegos się nie bedą czepiać.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.