Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Mały adventure od BeeMWe... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17876)

Rychu72 07.05.2013 10:29

Kiedyś podniecałem się każdą nową wiadomością o następcy AT. Z czasem zrozumiałem, że nie ma na co czekać, bo to będzie kolejny elektroniczny gadżet gdzie prędzej czy później wyświetli się na kokpicie "error" albo "błąd systemu" i silnik stanie nie przez awarię jego samego, a awarię softu.
Te starocie na których jeździmy zawiozą nas dalej i dłużej powożą niż wszelkie nowości.
Swojego czasu miałem Vstroma z salonu. Po trzech latach użytkowania jego stan był bliski stanu 15 letniej afry ( a dbałem o niego). Nie ma co się oszukiwać, jakość spada dramatycznie.
To co miałbym wydać na nowy motor wolę wlać do baku i w drogę po przygodę.

robertG7 07.05.2013 13:58

Cytat:

Napisał Orzep (Post 312717)
...ale zasięg "lekko" mniejszy.
Teoretycznie ten GSik ma około 700km ;)
Pozdro Orzep

Jeżeli 8litrów więcej (było 16, jest 24 - tak to rozumiem) da nam 120km zasięgu, to łącznie 24 litry powinny wystarczyć nie na 700km a na 360km.

madafakinges 07.05.2013 14:18

700km to jest teoretyczny zasięg, czyli jeśli cały czasz zjeżdżałbyś z góry na luzie, bo po 700km urywa się łańcuch i wylewa tylny amor....

Sylwek bbi 07.05.2013 15:21

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 312812)
Kiedyś podniecałem się każdą nową wiadomością o następcy AT. Z czasem zrozumiałem, że nie ma na co czekać, bo to będzie kolejny elektroniczny gadżet gdzie prędzej czy później wyświetli się na kokpicie "error" albo "błąd systemu" i silnik stanie nie przez awarię jego samego, a awarię softu.

A ja tam ,,wierzę,, że nowa honda jak już się pokaże to będzie zajebista.Po prostu myślę że wszyscy pracownicy hiszpańskiej fabryki,bez znaczenia czy pochodzą z Maroka,Pakistanu czy Indii,dojrzeją już emocjonalnie i zrozumieją dla jakiej legendarnej marki pracują.Więc z całą pewnością nie rozpuści się na słońcu wypełnienie czachy(varadero 2003 kolegi sytuacja z 2006) chrom z amortyzatora nie zejdzie po 8000tys km (moje varadero z 2006) podobnie jak chrom z lag (mój hornet 900 i viadro) nie zobaczysz rdzy na spodzie zbiornika paliwa w fabrycznie nowym motocyklu (CBF 1000 kolegi) Motocykl nie będzie wymagał szprychowania kół po przejechaniu lekkiej offowo traski przez UA MD RO-PL(mój hiszpański transalp). I pewnie inżynierzy nie nawrzucają tam w diabła (podłej,zbędnej i jebliwej) elektroniki pod pretekstem ekologi i bezpieczeństwa. Więc ja tam w honde wierzę,a póki co cieszę się z mojej RD 04,czule ją dopieszczam bo chyba zostaniemy na dłużej ;-)

rambo 07.05.2013 15:22

Cytat:

Napisał robertG7 (Post 312872)
Jeżeli 8litrów więcej (było 16, jest 24 - tak to rozumiem) da nam 120km zasięgu, to łącznie 24 litry powinny wystarczyć nie na 700km a na 360km.

Pewnie w baku jest zanurzony tablet i inne elektroniki jak pumpa do wtrysku, która jest chłodzona benzyną i z tych dodatkowych 8 litrów, 3 zostaje zawsze w baku by nie wyschły te zanurzone elementy, stąd jedynie dodatkowe 120km :p
Ja swój wodoszczelny kalkulator (tripmaster) zdjąłem bo padły baterie i stanął na amen ślimak :/ ;)

Mam nadzieje że Turadrech już robi bak 57 litrów by było na fotki z GS800ADV na Pamir Highway :)
Na bank szwagier nie będzię mógł mieć już większego :p

Mierzony zasięg dla Afryki na 24 litrach to 497km od stacji do stacji, dla RD04 z 92r :Thumbs_Up: :)

Orzep 07.05.2013 16:03

Cytat:

Napisał robertG7 (Post 312872)
Jeżeli 8litrów więcej (było 16, jest 24 - tak to rozumiem) da nam 120km zasięgu, to łącznie 24 litry powinny wystarczyć nie na 700km a na 360km.

"... Przy spalaniu z którym w trasie spokojnie można zejść na poziom 3,5 litra na setkę oznacza to teoretyczny zasięg niemal 700 km na jednym zbiorniku, co robi z BMW super-turystyczne narzędzie..."
http://www.scigacz.pl/BMW,F800GS,Adv...nie,20795.html

...ale to zapewne sponsorowany tekst przez Marketing :)


Rambo to bardzo dobry wynik...
Ja(130kg), GSem12ym zapakowany tak jak Bemiearze lubią...kufry...2giKPLopon itd.
Przejechałem na 20L zbiorniku ponad 330km, a komputer pokazywał, że mam jeszcze około 30km do zrobienia! Prędkości do 100km/h

Pozdro Orzeppe

falcon500 07.05.2013 20:09

Może Honda w końcu coś wypuścić ciekawego . Z pewnego źródła wiem , ze planują zakończenie produkcji trampka ...

rubin 07.05.2013 20:20

Cytat:

Napisał falcon500 (Post 312968)
Może Honda w końcu coś wypuścić ciekawego . Z pewnego źródła wiem , ze planują zakończenie produkcji trampka ...

czyli drugi strzał hondy w kolano....pierwszy juz zrobili w 2003 roku ...

calgon 07.05.2013 20:33

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 312812)
Kiedyś podniecałem się każdą nową wiadomością o następcy AT. Z czasem zrozumiałem, że nie ma na co czekać, bo to będzie kolejny elektroniczny gadżet gdzie prędzej czy później wyświetli się na kokpicie "error" albo "błąd systemu" i silnik stanie nie przez awarię jego samego, a awarię softu.
Te starocie na których jeździmy zawiozą nas dalej i dłużej powożą niż wszelkie nowości.
Swojego czasu miałem Vstroma z salonu. Po trzech latach użytkowania jego stan był bliski stanu 15 letniej afry ( a dbałem o niego). Nie ma co się oszukiwać, jakość spada dramatycznie.
To co miałbym wydać na nowy motor wolę wlać do baku i w drogę po przygodę.


Jakby nie patrzeć coś w tym jest co napisałeś!!!!

zimny 07.05.2013 20:58

Trza to przenieść do tematu o BeeMWuu :D

Cziekawe czy jest odpalany z guzika czy posiada stacyjkę. Serio się zastanawiam. W puszcze mam guzik zamiast stacyjki i miałem tak że nie zadziałało i wywaliło engine error - poczucie bezradności było okrutne :Thumbs_Down:
Wsiadłem zatem na nieskomputeryzowany motocykl i pojechałem gdzie chciałem ;)

A zakończenie produkcji trampka to klapa kompletna...coby nie zarzucać temu motocyklowi to jest to osiołek rewelacyjny! Zawiezie, przywiezie choć emocji nadmiaru nie dostarczy...może to i dobrze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.