Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Dom na emeryturę (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34244)

consigliero 13.02.2019 14:29

Dom na emeryturę
 
To prosty domek bez ekstrawagancji, ale chętnie wysłucham dobrych rad. Tylko wiem co chcę, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem może być wspomagana GWC lub pompa ciepła, działka ma tylko prąd, żadnych kominków pieców, może być zimna fuzja, rozpad atomów (kontrolowany ) itp🤔

MUTT 13.02.2019 14:41

Cytat:

Napisał consigliero (Post 624148)
To prosty domek bez ekstrawagancji

tak też podejrzewam ... stąd nie jestem w stanie zaakceptować kosztorysu ...
NETTO !! + 20% za " nieprzewidziane trudności ....
czyżby " budowlańcy " mieli wszystkich innych za idiotów ...
sorry
:vis:

consigliero 13.02.2019 14:53

Się nie gniewam, ale nie wyczytałem nic o 20 % to jest tylko oferta a nie kosztorys, uwzględniająca pewne warunki brzegowe, takie jak okna drewniane , rozsuwane drzwi tarasowe, fundament a raczej płytę.

ArtiZet 13.02.2019 14:55

A brutto to bedzie +8% czy 23% ?

P.S. widze parę elementów wskazujących, że standard faktycznie będzie "developerski" czyli po taniości :)

consigliero 13.02.2019 15:09

Dom na emeryturę
 
Oczywiście 8% , muszę tylko zrobić badanie gruntu aby postawić dom na solidnej podstawie. Ktoś robi może takie badania? Chętnie przyjmę do wiadomości na co zwrócić uwagę. Weźmy też pod uwagę ze to będzie taki dom z paczki.

siwy 13.02.2019 18:05

Jak chcesz taniej to wolfhaus może sprzedać dom w paczce do montażu we własnym zakresie

ArtiZet 13.02.2019 18:08

Cytat:

Napisał consigliero (Post 624154)
muszę tylko zrobić badanie gruntu aby postawić dom na solidnej podstawie. Ktoś robi może takie badania?

Uśmiechnij się do koleżanki z forum :)

Ludwik Perney 13.02.2019 18:41

Z taką kasę można wybudować solidny murowany dom

Ludwik Perney 13.02.2019 18:45

Przy wyborze miejsca na dom na emeryturę wzialbym pod uwagę wizje spędzania wolnego czasu. Czy bardziej natura, czy np teatr i centrum handlowe czynne w niedzielę ;)

consigliero 13.02.2019 18:51

Dom na emeryturę
 
Tylko ja chcę mały dom o niskich kosztach utrzymania i ktoś go musi postawić, pewnie za kasę. Nie mam szwagra, zięcia albo rodziny która wspomoże mnie w tym przedsięwzięciu. Wiem że przy obecnych cenach, dom murowany zaczyna być konkurencyjny ale diabeł tkwi w szczegółach, czytajmy w ekipie która się za to weźmie. Mając dom na wsi cały czas mamy też miejsce w mieście, być może paradoksalnie częściej byśmy korzystali z teatru lub kina niż obecnie. Mam nadzieję że dalej będę/ będziemy jeździć motocyklem a taki dom pozwoli na swobodne oddalenie się miejsca pobytu mamy i psa oraz kota, wiedząc że nie muszę się martwić że mi mama zamarznie. Jadąc ostatnio do Jordanii trochę wymusiliśmy dłuższe pozostanie a warunki były już adventure.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.