Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   ABC przygotowanie motocykla + Lista załadunkowa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5998)

Olek 08.03.2011 22:34

Rolka powertape ;>

jackmd 08.03.2011 22:52

Ja jako ,że jestem chirurgiem, to oprócz narzędzi w wiekszości powyżej wymienionych, wożę również podstawowy zestaw chirurgiczny do drobnych zabiegów. Nie jest tego zbyt dużo, ale musi być sterylne i nie obijać się z innymi gratami. Bywało,że szyłem rozbite głowy w warunkach polowych czy morskich, na szczęście nie swoje. Każdy musi mieć swoje hobby...

oloto 31.03.2012 12:14

A ktoś ma patent jak skombinować antybiotyk/ antybiotyki? Zawsze mnie to zastanawiało, a jak wiadomo są tylko na receptę. Idziesz do lekarza, mówisz, że jedziesz na Syberię i profilaktycznie potrzebujesz dwóch opakowań Rulid'u na zapalenie oskrzeli? :confused:

Pils 31.03.2012 14:33

Cytat:

Napisał oloto (Post 231107)
A ktoś ma patent jak skombinować antybiotyk/ antybiotyki? Zawsze mnie to zastanawiało, a jak wiadomo są tylko na receptę. Idziesz do lekarza, mówisz, że jedziesz na Syberię i profilaktycznie potrzebujesz dwóch opakowań Rulid'u na zapalenie oskrzeli? :confused:

dokładnie tak. Zapytaj raczej który by Ci polecił.

A.Twin 01.04.2012 21:40

Cytat:

Napisał oloto (Post 231107)
Idziesz do lekarza, mówisz, że jedziesz na Syberię i profilaktycznie potrzebujesz dwóch opakowań Rulid'u na zapalenie oskrzeli?

Tylko nie dziw się, że dostaniesz na 100% odpłatności. Takie są przepisy, gdy nie jesteś chory, ale chcesz się zabezpieczyć.
Warto poradzić się lekarza zainteresowanego medycyną podróży.
Zwykle 2 antybiotyki, na górną :convulsion: i dolną :eek: część ciała.
Dlaczego Rulid ?

spozo 11.12.2012 23:07

Ciekawy artykuł na temat pakowania Sowizdrzał popełnił: http://www.travelmoto.pl/porady/przy...ac-co-zostawic

mad_leaf 21.12.2014 20:21

Witam! Mam Pytanie dla obeznanych. Mam wiekową 22 lata rd04. Jadę na jeden moto na razie do Gruzji Armenii i raczej najdalej od ludzi, ale chodzi po głowie Mongolia.. jakie części zapasowe jest sens zabrać.. Mając na uwadze fakt że nie będzie komu pomóc w żaden sposób. Regulator, naprawczy pompy łożyska kół, linki, szprychy, kable itp. wiadomo... chodziły mi po głowie części bez których stanę na amen: centralny amor (dość opakowany + plecak), prądnica? Sprzęgło sprawdzić? Wymienić czy zabrać tarcze? Jest sens? czy to skrajnie durny pomysł? Co mieć ze sobą jak jest się w czarnej d.. samemu?

puszek 21.12.2014 20:45

Cytat:

Napisał mad_leaf (Post 409594)
Witam! Mam Pytanie dla obeznanych. Mam wiekową 22 lata rd04. Jadę na jeden moto na razie do Gruzji Armenii i raczej najdalej od ludzi, ale chodzi po głowie Mongolia.. jakie części zapasowe jest sens zabrać.. Mając na uwadze fakt że nie będzie komu pomóc w żaden sposób. Regulator, naprawczy pompy łożyska kół, linki, szprychy, kable itp. wiadomo... chodziły mi po głowie części bez których stanę na amen: centralny amor (dość opakowany + plecak), prądnica? Sprzęgło sprawdzić? Wymienić czy zabrać tarcze? Jest sens? czy to skrajnie durny pomysł? Co mieć ze sobą jak jest się w czarnej d.. samemu?

Kawałek łańcucha, śruby luzem, mała zębatka, zrób przegląd kiwaczki, łożyska do koła i główki ramy tak na szybko...

mad_leaf 21.12.2014 20:53

Na szybko to wiem! ;) Pytanie o czarna d.. Bo sprzęt trochę ma, około 120kkm a na nowe nie wymienię np. amora i prądnicy bo chyba nie ma sensu taka inwestycja! I tu Pytanie jak się przygotować nie młodym sprzętem da daleką wyprawę?! Chyba że to odpowiedź.. trochę gratów, przegląd i naprzód! ;)

next22 21.12.2014 21:46

mam taką samą rd04 i polecam się nie martwić i za wiele nie wymieniać bo jak coś pracuje już tyle lat to te pół roku jeszcze wytrzyma :)
bież tylko standard regler pompe itp.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.